توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507018
آخرین هماهنگیها برای اعزام حجاج ایرانی به عرفات و منا
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۷
حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر امروز در نشست شورای هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت در مکه مکرمه با اشاره به آغازاعزام زائران به عرفات و منا، بر لزوم حفظ آرامش و پرهیز از استرس وارد کردن به حجاج تاکید کرد و گفت: تاکنون عملیات اجرایی حج به خوبی پیش رفته است.

به گزارش تسنیم، شورای هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت آخرین هماهنگیها و برنامه‌ریزیها برای اعزام زائران ایرانی به عرفات و منا و استقرار آنها در چادرهای برپا شده را مورد بررسی قرار داد.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر امروز در نشست شورای هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت در مکه مکرمه با اشاره به آغازاعزام زائران به عرفات و منا ، بر لزوم حفظ آرامش و پرهیز از استرس وارد کردن به حجاج تاکید کرد و گفت : تاکنون عملیات اجرایی حج به خوبی  پیش رفته است.

دراین نشست که به ریاست نماینده ولی فقیه درامورحج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی در مکه مکرمه برگزار شد آخرین هماهنگیها برای اعزام کاروانهای ایرانی به سرزمین عرفات و استقرار زائران در چادرهای عرفات و منا صورت گرفت.

دراین جلسه حمید محمدی درباره نحوه انتقال کاروانهای اهل تسنن و تشیع به عرفات، مشعر و منا و تدابیر اندیشیده شده در مسیر رمی جمرات گزارش داد.

رئیس سازمان حج و زیارت با تاکید برلزوم حفظ آرامش درمیان زائران ایرانی طی این عملیات گفت: ساز و کارهای لازم ونکات اجرایی واحتمالی که قابل برنامه‌ریزی بوده پیش‌بینی شده است.

درادامه این جلسه دکترسید علی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت آخرین وضعیت زائران بستری در بیمارستان مکه و بیمارستانهای سعودی را تشریح کرد و دکتر پیر حسین کولیوند معاون این مرکز با اشاره به تدابیر و اقدامات صورت گرفته برای خدمات رسانی به زائران درعرفات، مشعر و ایام تشریق گفت: برای زائرانی که احتمالا دچار گرمازدگی شوند تونل سرد آماده شده است .

درپایان این جلسه رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به زمانبدی اعلام شده به زائران برای عزیمت به جمرات تاکید کرد: راهنمایان و تیمهای امداد در چند روز گذشته به صورت میدانی آموزش دیده‌اند و با مدیریت اطاق عملیات، شیوه رفت و آمد کاروانها در مسیر رمی جمرات را تحت نظر دارند.
 
 
کلمات کلیدی : حجاج+حج+مکه+زائران ایرانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.