توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 442713
پيشنهادات فريدون جيرانى به كارگردان قاتل اهلی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۵۳
فريدون جيرانى با نگارش يادداشتى براى مسعود كيميايى پيشنهاداتى به كارگردان قاتل اهلى داده است.
به گزارش میزان، در متن اين نامه آمده است:

کیمیایی عزیز من دیشب وظیفه داشتم از شخصیت کارگردانی دفاع کنم که چند نسل از او سینما یاد گرفتند٬ وظیفه داشتم و به وظیفه‌ام عمل کردم.

من با همه‌ی احترامی که برای پرویز پرستویی قائل بودم از نامه‌ی او دلگیر شدم و همان روز دلگیریم را به جواد طوسی گفتم. ای کاش این اختلافات به بعد از نمایش فیلم موکول می‌شد و آن زمان در جلسات خصوصی اختلاف حل می‌شد. آوردن اختلافات به مطبوعات درست نبود. اما...

کیمیایی عزیز این بار برخلاف «متروپل» داستان خوبی داشتی با سه شخصیت سر پا (امیر جدیدی) ٬(پرویز پرستویی) و (پرویز پورحسینی) و آذرنگ که در همان صحنه‌ی کوتاه می‌درخشد. پرویز پرستویی یکی از بهترین بازی‌هایش را کرده است٬ بازی که کیمیایی دوست دارد و پرویز آمده است، توی فرم بازی‌های کیمیایی. فیلم از نظر قاب‌بندی ٬ نور ٬ رنگ با کارهای قبلیت فرق دارد و به نظر من بهترین فیلم چند سال اخیر توست. اما...

کیمیایی عزیز نقشی که برای پولاد نوشتی می‌توانست در کمترین صحنه بیشترین تاثیر را داشته باشد اما الان فیلم از همین نقش چون بیشتر از ظرفیت نقش داخل قاب آمده لطمه خورده است. خودت می‌دانی که من پولاد را دوست دارم و معتقدم اگر کمتر در فیلم‌های تو بازی کند، موفق‌تر می‌شود که من این موضوع را به خودش هم گفتم. کیمیایی عزیز اگر فیلم را کوتاه کنی آن سه شخصیت سر پا را حفظ کنی، اندازه‌ی پولاد همان اندازه‌ای بشود که فیلمنامه می‌طلبد (قاتل اهلی) بهترین فیلم چند سال اخیر تو خواهد شد.

کیمیایی عزیز نسل من از تو سینما آموخته است و دوست دارد که استادش در آرامش کار کند و فیلم مهم بسازد که این بار این اتفاق افتاده است. حیف است فیلم به خاطر صحنه‌هایی لطمه ببیند.

من می‌دانم برای پولاد هم فیلم مهمتر است از کم و زیادشدن نقش خودش. کیمیایی عزیز با کم شدن صحنه‌ها، همه‌ی اختلافات حل می‌شود و دعوایی ادامه پیدا نمی‌کند و تهیه‌کننده‌ای ضرر نمی‌کند. این حق را خودت برای تهیه کننده قائلی که باید سرمایه‌اش برگردد و فیلم هرچه جمع وجور تر شود (بهتر) می‌شود.

کیمیایی عزیز فضولی کردم٬ جسارت کردم امیدوارم ناراحت نشوی. فیلم «قاتل اهلی» بهترین فیلم تو و تهیه‌کننده است. این فیلم خوب را قاطی دعوا نکن بگذار در اکران بیشتر بدرخشد.
 
 
کلمات کلیدی : فريدون جيرانى+قاتل اهلی+مسعود کیمیایی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.