توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 452578
توضیح وزیر ارشاد درباره برکناری ایوبی/ روند مذاکرات درباره حج مثبت است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۱
صالحی امیری گفت: آقای ایوبی از ریاست سازمان سینمایی برکنار نشده است بنابراین اصل این سوال اشتباه است. آقای ایوبی در وزارت ارشاد حضور دارد. ما در این وزارتخانه گردش نیرو و مدیریت داریم اما ریزش نداریم. جمع‌بندی بنده این بود که آقای حیدریان در شرایط فعلی بیشتر و بهتر می‌تواند برای این سازمان مفید باشد.

سیدرضا صالحی‌امیری در گفت‌وگو با ایلنا، درخصوص رایزنی‌های صورت گرفته درباره مسئله حج عنوان کرد: انشاالله در صورت حل نهایی این مسئله به ملت اطلاع می‌دهیم. روند مذاکرات در مورد حج مثبت است و رئیس سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری مطالب دقیقی را در این مورد به اطلاع ملت خواهد رساند اما در کل روند مذاکرات در مورد حج کاملاً مثبت است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به سوال دیگری مبنی براینکه چرا باوجود مخالفت و اصرار آقای ایوبی برای ادامه کار در سازمان سینمایی و زمانی که ایشان خود خبر استعفای خود را تکذیب کرده بود؛ بازهم از ریاست سازمان سینمایی برکنار شد، گفت: به دلیل اینکه سوال شما غلط است جوابی هم برای آن وجود ندارد.

او افزود: آقای ایوبی از ریاست سازمان سینمایی برکنار نشده است بنابراین اصل این سوال اشتباه است. آقای ایوبی در وزارت ارشاد حضور دارد. ما در این وزارتخانه گردش نیرو و مدیریت داریم اما ریزش نداریم. جمع‌بندی بنده این بود که آقای حیدریان در شرایط فعلی بیشتر و بهتر می‌تواند برای این سازمان مفید باشد.

صالحی‌امیری تاکید کرد: آقای ایوبی یک شخصیت فرهنگی است و در کنار وزیر همکاری‌هایی با بنده خواهد داشت و از ظرفیت‌های ایشان حتماً استفاده خواهیم کرد.

او در پاسخ به این سوال که آیا می‌توان امیدوار بود فیلم‌هایی که مجوزشان در دوره آقای ایوبی با مشکلاتی مواجه شد یا آنها که از روی پرده پایین کشیده شدند؛ توسط حیدریان مجوز بگیرند و آیا تغییری در روند صدور مجوزها به‌وجود خواهد آمد یا خیر، گفت: این سوال را باید از خود آقای حیدریان بپرسید.
 
کلمات کلیدی : سیدرضا صالحی‌امیری + سازمان سینمایی + حجت‌الله ایوبی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.