توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 315057
هماهنگی و ارتباط خوبی بین مربیان تیم ملی و باشگاه‌ها وجود ندارد
کفاشیان: رئیس جدید شرط‌های کی‌روش را برآورده نکند او می‌تواند برود/ کارلوس خودش را ضایع نمی‌کند
رئیس فدراسیون فوتبال هم معتقد است که ارتباط خوبی بین مربیان تیم ملی و باشگاه‌ها وجود ندارد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۱۱
به گزارش تسنیم، علی کفاشیان عصر امروز (شنبه) در حاشیه کارگاه آموزشی برای مربیان دروازه‌بانی در خصوص غیبت برخی از مربیان در این کارگاه اظهار داشت: حتماً یکسری از مربیان به خاطر مشکلات شخصی و دلایلی که داشتند در این کلاس شرکت نکردند.

وی افزود: برگزاری چنین کلاس‌هایی خوب است و ما قبلاً مدرسانی از فیفا به ایران آورده‌ایم که حتی مربیان تیم‌های ملی هم در کلاس‌های آنها شرکت کرده‌اند. ما این کار (برگزاری کلاس از سوی مربیان تیم ملی برای مربیان باشگاهی) را در رشته‌های فوتسال و فوتبال ساحلی هم انجام دادیم که با نتایج خوبی همراه شد، اما متأسفانه در فوتبال هماهنگی و ارتباط چندان خوبی بین مربیان تیم ملی و باشگاه‌ها وجود ندارد.

رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان در واکنش به این سئوال که مربیانی از جمله محمد مایلی‌کهن عقیده دارند تمام مدارک لازم برای مربیگری را دارا هستند از این رو نیازی نیست در کلاس‌های مربیگری شرکت کنند, خاطرنشان کرد: من از فرد خاصی نام نمی‌برم و شخص خاصی منظورم نیست، اما اعتقادم این است که شرکت در کلاس‌های مربیگری نمی‌تواند برای یک مربی غیرمفید باشد.

وی ادامه اداد: اگر مربیان لیگ در کلاس‌های مربیان تیم ملی شرکت کنند، قطعاً بحث‌هایی که در این کلاس می‌شود هم به نفع استاد است و هم به نفع شاگرد, چه بسا شاگرد نکاتی را در کلاس بیان کند که استاد از آن بی‌اطلاع است. مطمئناً بحث‌هایی که در کلاس مطرح می‌شود باعث خواهد شد که هر دو طرف از آن استفاده لازم را ببرند. در این کلاس‌ها حتی آشنایی‌ها نیز بیشتر شده و طرفین می‌توانند از تجربیات یکدیگر بهره ببرند.

کفاشیان در واکنش اظهارنظر اخیر حبیب کاشانی مبنی بر جدایی از تیم امید پس از صعود به المپیک گفت: کاشانی زحمات زیادی کشیده است و هدفش راهیابی تیم امید به المپیک است. از او خواهش می‌کنیم که به کارش ادامه بدهد. تخصص کاشانی مفید است و اگر نرود از تجربیاتش استفاده می‌کنیم.

وی درباره اینکه باشگاه نفت سه بازیکن خود را در ابتدا در اختیار تیم امید نگذاشت و پس از صحبت‌های رئیس کمیته انضباطی مبنی بر ۳ بر صفر شدن بازی‌هایش اقدام به این کار کرد, گفت: ما آیین‌نامه و مقرراتی داریم که همه چیز در آن آمده است. آیین‌نامه، مصوب فدراسیون است و اگر یک باشگاه بازیکنش را در اختیار تیم ملی قرار دهد و باشگاه دیگری این کار را نکند، این ظلم به باشگاهی است که بازیکن خود را در اختیار تیم ملی قرار داده است.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره مذاکرات برای حضور علیرضا جهانبخش و سردار آزمون در تیم امید عنوان کرد: ما با باشگاه‌های این دو بازیکن مذاکره می‌کنیم و قرار است نمایندگانی بفرستیم تا مسائل حل شود و بتوانیم از این دو بازیکن استفاده کنیم.

کفاشیان در خصوص احتمال قطع همکاری کی‌روش با تیم ملی پس از انتخابات فدراسیون فوتبال و تغییر احتمالی رئیس این فدراسیون تصریح کرد: ما با کی‌ر‌وش به توافق قطعی رسیده‌ایم که تا بازی بعدی در تیم ملی حضور داشته باشد. او شرط‌هایی دارد که این شرط‌ها اولیه هستند و باید بر سر آنها با رئیس جدید صحبت کند. اگر این شرایط اولیه فراهم نشود کی‌روش می‌تواند بگوید که کار نمی‌کند. دست ما برای تدارکات و انجام بازی‌های تدارکاتی باید پُر باشد و شرایط اولیه را داشته باشیم. کی‌روش خودش را ضایع نمی‌کند که به خاطر پول کار کند. این مسئله که از جانب او مطرح شده نشان‌دهنده تعهد کی‌روش است.

وی در خصوص تعطیلی‌های پیاپی و اعتراض سرمربیان لیگ برتری گفت: لیگ باید در یک تاریخ مشخص شروع و در یک تاریخ مشخص به پایان برسد. جدول مسابقات و سایر برنامه‌ها در ابتدای سال به همه باشگاه‌ها داده شده است. همه جای دنیا زمان‌هایی برای تعطیلات وجود دارد و برنامه‌هایی از جمله روزهای فیفا و ... برنامه‌ریزی شده است. این هنر مربیان است که برنامه‌ریزی کنند و بازیکنان کمترین آسیب‌ را ببینند. از طرف دیگر بازیکنان امید با همین تعطیلات و شرکت در اردوها باتجربه می‌شوند. با این شرایط نباید از تعطیلی لیگ ناراحت شویم. این تعطیلی فصل سازندگی جذب بازیکنان و توانمندسازی نفرات تیم است.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره حضور بازیکنان در دو تیم طی یک نیم‌فصل و اینکه قانون در این باره چه می‌گوید, گفت: در چنین مواردی باید طبق آیین‌نامه عمل شود. البته تفسیرهای متفاوتی وجود دارد. ما تصمیم گرفتیم این موضوع به بخش حقوقی و انضباطی ارجاع داده شود تا در آنجا تصمیم بگیرند.

کفاشیان درباره حضورش در مراسم اهدای جوایز برترین‌های فوتبال آسیا و پوشیدن لباس‌های سنتی در هند گفت: در بعضی کشورها میهمانی‌های سنتی برگزار می‌شود, که در این مراسم همه رؤسای فدراسیون‌ها حضور داشتند و از همان ابتدا لباس‌ها را در اختیارمان گذاشتند. البته من ترجیح دادم که خال هندی نگذارم!

وی در پایان درباره انتشار تصاویرش در کنار یکی از مدیران شبکه‌های ماهواره‌ای تصریح کرد: این شخص را چندین سال است که در مراسم می‌بینم و به عنوان خبرنگار حضور دارد. شناخت خاصی از این فرد نداشتیم و ما بر اساس احترام به سنت کشور میزبان در این مراسم شرکت کردیم.
 
کلمات کلیدی : علی کفاشیان +فدراسیون فوتبال
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.