نظر منتشر شده
۴۸۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 149557
نقدی بر ادعاهای دکتر روازاده
دکتر افشین احمدپور- پزشک و محقّق در حوزه ی طب سنّتی
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۴۶
با دیدن نقد جناب آقای ابطحی به سخنان جناب آقای «دکتر روازاده» ، خدا را شکر گفتم که بالأخره در این عرصه ی بی رقیب جولان مدّعیان طب سنّتی یکی پیدا شد که در برابر رجزخوانی این حضرات ، قدی علم کند و زبانی به انتقاد بگشاید. حضراتی که علی رغم عدم آشنایی با بدیهی ترین اطّلاعات مندرج در متون طب مدرن و سنّتی ، به مدد بوق های رایگان رسانه های گروهی ، در این چند ساله فرصتی یافته اند که با رطب و یابس بافی ، از طب مدرن ، غول هفت سری بسازند که جز خدمت به استکبار جهانی و صهیونیسم و ایضاً آسیب رساندن به مسلمانان هیچ دستاورد دیگری نداشته است!

این حضرات که با این شدت و غلظت ، طب مدرن را مورد طعن و لعن قرار می دهند در تعریف و تمجید از طب سنّتی ، چنان قلم می زنند و سخن می گویند که گویی مبانی این طب وحی منزل است و مفاهیم مندرج در مکتوبات آن مستقیما ً از دو لب مبارک انبیا و اولیاء الهی جاری شده است! در میان حضرات مذکور که بسیاری از آنها حتی یک روز هم در رشته ی پزشکی تحصیل نکرده و به قول حکیم گیلانی صاحب کتاب «حفظ الصحة ناصری» ، بوره را از نوره باز نمی شناسند ، متأسفانه نام چندین پزشک نیز به چشم می خورد که فارغ از میزان معلومات آنان در حوزه ی طب مدرن ، به کباده کشی در میدان طب سنّتی مشغول اند و هر از چندی نیز در رسانه های گروهی ، بانگ هل من مبارزی بر می آورند و ادعاهای عجیبی از ذات مبارک خود صادر می فرمایند که انصافا ً من باب ادخال سرور در قلب مؤمن ، شنیدنی است! جناب آقای دکتر «روازاده» معروف به «حکیم دکتر روازاده» از جمله این چهره های نام آشناست که هر از چند گاهی با ذکر جملات قصاری موجب می شود که عده ای از موافقان و مخالفان ایشان در فضای رسانه ای ، به مصاف یکدیگر بروند و مع الأسف هر بار به دلیل ضعف علمی طرفین نزاع ، نقد سخنان ایشان در میانه ی راه ، ابتر می ماند و باز هم روز از نو و روزی از نو!

علی ایّ حالٍ اینجانب به عنوان یک پزشک و محقّق در حوزه ی طب سنّتی امیدوارم که این بار مسوؤلان سایت «الف» با سعه ی صدر بیشتر و احترام به آزادی قلم اجازه دهند که منتقدان فرصتی بیابند تا به دور از سانسورهای معمول رسانه ای در کشوری که به ادّعای جناب آقای احمدی نژاد ، آزادترین کشور دنیاست این بحث را یک بار و برای همیشه از زوایای مختلف چکش کاری کنند تا امثال جناب آقای «دکتر روازاده» معروف به «حکیم دکتر روازاده» و همفکران ایشان گمان نکنند که در این میدان ، کسی را یارای پاسخ گویی به سخنان فاقد پشتوانه ی عقلی و نقلی ایشان نیست. متأسفانه سخنان جناب آقای «دکتر روازاده» معروف به «حکیم دکتر روازاده» در چند سال اخیر نه تنها موجب وهن علم طب شده بلکه استفاده ی نا به جای ایشان از مفاهیم دینی برای به کرسی نشاندن مشتی ادّعای سخیف و فاقد مبنای عقلی و نقلی موجب شده که عدّه ای از دشمنان اسلام با بهانه کردن همین سخنان غلط ، به تمسخر دین مقدس اسلام و معصومین (علیهم السلام) در شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی بپردازند.

ادعای تهیه ی مارگارین(کره گیاهی) از فاضلاب! ادعای مضر بودن چای به دلیل عدم هجوم الاغ ها به مزارع آن!! نقل احادیث جعلی درباره ی خواص نمک برای افزایش فروش نمک دریا!! دادن نسبت های کذب به قرآن و امامان و پیامبران برای ترغیب مردم به خرید روغن کنجد!! ادعای درمان زردی نوزادی با حجامت پشت گوش! ادعای سرطان زا بودن نمک یُد دار و فلوراید موجود در خمیردندان! ادعای انگلیسی بودن قند و شکر!! ادعای صهیونیستی بودن طب مدرن!! ادعای توطئه ی صهیونیستی برای از بین بردن مسلمانان با استفاده از مسموم کردن غذاها و میوه جات!! ادعای وجود آدمیان ۳۲۰ ساله در زمان صفویه! ادعای تأمین نیاز مس بدن از طریق پخت و پز در ظروف مسی! ادعای عدم وجود کم خونی در گذشته به دلیل استفاده از نعل آهن و کفگیر چدن در غذا!! ادعای عدم وجود پادشاهی به نام کوروش! ادّعای تأکید خدا بر استفاده از گندم سبوس دار در سوره ی مبارکه ی جمعه! ادّعای ماده شدن گنجشک های نر! ادّعای دست کاری ژنتیکی گوجه فرنگی و صدها ادّعای دیگر تنها بخش کوچکی از افاضات حکیمانه ی جناب آقای «دکتر روازاده» است که متأسفانه با استفاده از تربیون های نماز جمعه ، مؤسسه ی پژوهشی امام خمینی(ره) ، برنامه های رادیو قرآن ، برنامه های زنده ی سیمای جمهوری اسلامی ایران و ... مطرح شده و هرگز به منتقدان مجالی داده نشده تا با استفاده از همین رسانه های وسیع حکومتی ، پاسخگوی این گونه لاطائلات و پریشان گویی ها باشند.

اینجانب آماده ام تا در صورت موافقت دست اندرکاران سایت «الف» به صورتی مبسوط و مفصّل به نقد سخنان ایشان در حوزه ی طب سنّتی بپردازم و کذب بودن بسیاری از ادّعاهای مطرح شده توسط این فرد را با تکیه بر مستندات عقلی و نقلی و بهره گیری از نص صریح متون طب سنّتی به اثبات برسانم. در این مجال تنها به عنوان نمونه به بررسی مختصر دو مورد از ادّعاهای کذب جناب آقای «دکتر روازاده» درباره ی مضرّ بودن گوشت «مرغ» و نیز انتساب یک نسبت کذب به قرآن می پردازم و نقد و بررسی مابقی ادّعاهای ایشان را به روزهای آینده موکول می نمایم.

ایشان در تاریخ ۱۱/۲/۱۳۸۸ در سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه ی کرمانشاه ، در ضمن یک سخنرانی مالامال از جملات قصار درباره ی آنفلوآنزای مرغی نیز چنین فرموده است: "راجع به مرغ حضرت علی علیه السلام می فرماید مرغ خوک پرندگان است! ما مرغ نمی خوردیم!" حضرت حکیم در ادامه ی نقل این حدیث مجعول ، با ذکر خاطره ای از امام جمعه ی «رامسر» چنین می گوید: " برای چی مردم ما رو مرغ خور کردید؟ کی مرغ رو در این کشور..ا ین مرغ ماشینی رو وارد کرد که حالا نگران آنفلوآنزاش باشیم؟" در باب جعلی بودن احادیثی از قبیل حدیث مذکور در ادامه ی بحث ، دلایل عقلی و نقلی کافی ذکر خواهد شد اما جالب است که جناب آقای «دکتر روازاده» ، فکر می کند که منظور از واژه ی «مرغ» در نام بیماری «آنفلوآنزای مرغی» ، همین مرغ خانگی است و نمی داند که «مرغ» در اینجا به معنای مطلق پرنده است زیرا «آنفلوآنزای مرغی» ترجمه ی فارسی عبارت«avian influenza» می باشد و واژه ی «avian» از کلمه ی «avis» گرفته شده که در زبان لاتین به معنای «پرنده» است.

بنده گمان می کنم که ایشان با این سطح اطّلاعات حتماً در هنگام خواندن اشعار کلاسیک ادبیات فارسی نیز هر جا به واژه ی «مرغ» برسند آن را مرغ خانگی تصوّر می فرمایند. مثلاً اینکه «سعدی» در قطعه ی معروف خویش فرموده است: دوش مرغی به صبح می نالید عقل و صبرم ببرد و طاقت و هوش از نظر ایشان یعنی اینکه یک مرغ خانگی نیمه شب از بس قُدقُد کرده که موجب از خود بی خود شدن سعدی گردیده است!

جناب دکتر «روازاده» در سخنان خویش ، قرآن را نیز از علم لدنّی خود بی نصیب نگذاشته و با اعتماد به نفسی قابل توجه در شهر قم و در حضور هزاران روحانی ادعایی عجیب در باره ی سوره ی جمعه مطرح کرده و چنین فرموده است: "...برنج! اون بیماری ای که بهش می گن بری بری مثل بربری می نویسن! اون بیماری به خاطر این اولین بار شناخته شد که ژاپنی ها تو یه سفر چند ماهه با کشتی که مسافرت می کردن فقط برنج خوردن ... یا چیزی نداشتن اون موقع بخورن... کم بوده غذا... قدیمه ها!... این برنج خالی فقط خوردن بدون سبوس! بدون چلتوکش! یا شلتوک! و چون یه ویتامینی هستش که داخل اون چلتوکش هست باید وارد این برنج بشه با برنج همراه باشه! این موضوع در سوره ی جمعه هم هست!اگر دوستان علاقه دارن برن توش بگردن پیدا می کنن! تو سوره ی جمعه تاکید شده روی این موضوع که گندم باید حتما ً با سبوسش باشه! بدون سبوس هر کی بخوره عین شمشیر بدون غلافه! وقتی وارد بدن می شه همه جاتون رو سوراخ می کنه!..." بنده که به سلامت قوّه ی باصره ی خویش یقین دارم اما علی ایّ حال ٍ اگر هر یک از خوانندگان اهل فضل ، حتی کلمه ی «گندم» را نیز در سوره ی جمعه مشاهده کرد بنده را خبر کند که برای دست بوسی به محضر ایشان شرفیاب گردم چه رسد به «سبوس گندم»!
ادامه دارد...
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۱ ۱۲:۴۹:۵۳
آقا خدا خیرتون بده من هم دل خیلی پرخونی از دست این جناب روازاده دارم روزی نیست که یکی از افراد جاهل نیاد از افاضات ایشون سوال کنه حتی برای تست کردن میزان اطلاعات یک پزشک نکات ایشون رو میپرسن ببینن مثلا نظر پزشک در مورد گوجه فرنگی با ایشون یکی هست یا نه اینطوری که پیش میره بعید نیست به 2000 سال قبل شاید هم بیشتر برگردیم (732385) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۰۰:۴۱:۴۸
عزیز من آقای دکتر روازاده خودشان پزشک فارغ التحصیل دانشگاه تهران هستند. (733410) (moderator21)
 
Germany
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۱۹:۵۲:۱۱
کاش به طور کاملا علمی یه بررسی میشد که متوسط عمر در طی پونصد سال گذشته چجوری تغییر کرده! اگه فقط یه مورد رو بررسی کنیم کافیه! اونم اینه که درصد زیادی از مادران و نوزادان در موقع زایمان تلف میشدن! طاعون دو سوم جمعیت اروپا رو کشت! امروزه در جاهایی که امکانات طب مدرن وجود داره سطح سلامت و بهداشت عمومی خیلی رشد کرده، متوسط عمر دائما داره در این کشورها زیاد میشه! حتی این امید هست که با درمان سرطان و بسیاری از بیماریهای دیگه در طی سی سال آینده بازهم امید به زندگی افزایش پیدا کنه. آمارهای سازمان ملل نشون میده که رشد جمعیت در دنیای امروز بیشتر ناشی از بهبود سطح سلامته تا افزایش زاد و ولد! در خیلی از کشورها زاد و ولد داره کم میشه اما جمعیت در حال افزایشه! دلیلشم اینه که طول عمر انسانها داره زیاد میشه (734842) (moderator21)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۷-۱۳ ۱۴:۱۹:۲۲
عمر ها کوتاه شده /به احتمال زیاد شما متوجه این منظور نشدید که عمرها کوتاه شده / درسته که قبلا ها بر اثر بیماریها بصورت دست جمعی میمردن .بیماری های اونها همان بیماری هایی بود که امروز میشود درمان کرد ولی امروزه چی؟ ایا میتوان که این افزایش سرطان ها و ایدز ها و سکته های مختلف را درمان کرد.
به بیانی دقیق تر بگوییم امروزه اگر انسان بدون بیماری تا سن 70 الی 80 سالگی زنده بماند مطمئنن تا 85 سالگی خواهد مرد و امیدی هم به زندگی ندارد/ولی در قدیم اگر کسی بدون بیماری میتوانست باشد به حتم بیش از 95 سال عمر میکرد/و باز امروزه شما میبینید که افراد روستایی و افراد عشایر که از مواد محلی خودشان استفاده میکنند سالم تر و عمرشان بصورت میانگین بیشتر است. (2408838) (alef-10)
 
کیانوش
۱۳۹۴-۰۲-۱۳ ۲۱:۵۱:۱۴
نوع زندگی غیرماشینی آنها باعث این مطلب است نه گوجه فرنگی! (2866012) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۷ ۱۴:۳۰:۴۶
خیلی عالی بود (3966732) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۰ ۰۲:۲۴:۴۶
چه طول عمری.به حرف رسانه توجه نکن خودت برو دنبالش تحقیق کن این همه اشغال داریم میخوریم عمر طولانی کجا بود (2649889) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۵ ۰۶:۲۹:۱۵
مادران ما (انهایی که ار سطج سلامت خوبی برحوردار بودن-که تعدادشان کم نبوده) بعد از 8 زایمان و بیشتر سالم و سرحال بودن. اما الان یکی که زایمان میکنه همون موقع باید بچش رو جاش بنشونی (3282031) (alef-11)
 
کاظم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۴ ۰۰:۲۳:۱۰
در مورد اینکه می گویید صدا و سیما از طب سنتی طرفداری می کند من چنین نظری ندارم:
به عنوان نمونه وقتی یک طبیب سنتی به برنامه ای دعوت می شود، 5 دقیقه به او وقت می دهند و تازه باید ایستاده برنامه را اجرا کند و ضمنا وسط صحبتهایش هم چند میانبرنامه پخش می کنند در حالی که این قسمت از برنامه جزو پربیننده ترین قسمت است.
و از طرفی وقتی یک پزشک غیر سنتی دعوت می کنند ساعتها به او وقت می دهند تا صحبت کند و مطالبی بگوید که همه می دانند. از جمله این صحبتها نخوردن فست فود، آن هم با یک تعداد کلمات غلمبه سلمبه. (736858) (moderator18)
 
جوانمرد
۱۳۹۲-۰۱-۱۴ ۱۲:۳۱:۲۶
احسنت (1214201) (alef-15)
 
سید محمد حسینی
۱۳۹۲-۱۱-۲۴ ۱۵:۱۸:۳۲
و همچنین از آمرکا هم مدرک پزشکی دارند (1972306) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۱۸ ۰۴:۱۸:۲۸
جوواد تو که ادعای تحصیلات تکمیلی داری چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟‍!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2417572) (alef-3)
 
۱۳۹۲-۱۲-۰۳ ۰۹:۳۵:۵۶
احتمالا سهمیه ای وارد دانشگاه شدن (1987260) (alef-15)
 
۱۳۹۳-۰۱-۰۸ ۱۱:۰۵:۵۲
اتفاقا به نظر من متن بالا رو کسی نوشته که از طبابت صحیح دکتر روازاده و سایر اطبای سنتی ما کار و کاسبیش کساد شده و دل پرخونی داره. در باطل بودن و بی اساس بودن متنتون هم همین و بس که نوشتین انگار وحی منزله.بله دقیقا طب سنتی وحی منزله چون پایه و اساسش برگرفته از تدریس ائمه (ع)به خصوص امام صادق (ع)هستش که ائمه ی ما هم قرآن ناطق هستن که قرآن هم وحی منزل هستش.پس خواهش میکنم بیش از این با حرفهای مغرضانه ی خودتون اذهان مردم رو گمراه نکنید (2042437) (alef-13)
 
حامد
۱۳۹۳-۱۱-۲۴ ۱۱:۵۹:۱۶
من هم موافقم، الان خیلی پزشکهای طب مدرن با ایشون مخالفن چرا که صحبتهای ایشون بازار این دکتر نماها رو کساد کرده (2678525) (alef-13)
 
دکتر حسینی
۱۳۹۳-۱۲-۲۵ ۰۸:۵۲:۳۰
سالها جزوه خوانی و ضعف علمی در آموزش پزشکی سبب شده است که امروزه شاهد پزشکانی هستیم که با بدیهیات این علم نیز آشنایی نداشته و اقداماتی از آنها سر می زند که امثال آقایان روازاده علم مدرن (علم روز پزشکی) را علم شیطانی و دشمن سلامت مردم دانسته و با آمیختن حق و باطل زحمات 300 ساله اخیر را نادیده بگیرند. بنده آموزش پزشکی را بر اساس علم روز پزشکی فراگرفتم و با تحقیقات حوزه پزشکی نیز آشنایی دارم. آنچه طب سنتی در قالب توصیه های تغذیه ای ارائه می دهد تا حدودی صحیح است که جهت اطلاع بایستی عرض کنم مصداق صحت آنها تخقیقات انجام شده در طب مدرن است و نه تحقیقات طب سنتی. برای تشریح این مسئله می توانم به این نکته اشاره کنم که در حال حاضر بیش از 1000 مجله علمی که در پایگاه های معتبر علمی نمایه می شوند به بحث اثرات ترکیبات گیاهی، تغذیه و ... بر بیماری ها و اختلالات مبتلابه ابنا بشر می پردازند. البته با روش های علمی و بر اساس اطلاعات منطبق بر شواهد... مثلا برای سالها (حدود 40) سال تحقیقات ریز و درشت نشان می داد که مصرف چربی های اشباع (بیشتر چربی های حیوانی) با خطر ابتلا به بیماری های قلب و عرق مرتبط هستند بهمین دلیل بنای توصیه های تغذیه ای اجتناب کردن از مصرف این چربی ها بود اما از سال 2010 مطالعات متا آنالیز وسیع نشان داد که چنین ارتباطی وجود ندارد. تاکید می کنم اینها همه حاصل از تحقیقات طب مدرن و مقالات علمی است نه بیانات شفاهی . علم پزشکی بعنوان لبه و جلودار علوم تجربی در طی سالیان دراز مطرح بوده و هست و هر آنچه امروز به عنوان این علم مطرح است با پشتوانه تحقیقات و تجارب ذی قیمت حاصل گشته . در حالیکه امثال دکتر روازاده از آنجائیکه یارای همراهی علمی با این قافله را نداشته در اقدامی عجیب که تنها در ایران شاهد آن هستیم علم سنتی را از بدنه علم روز پزشکی بیرون کشیده و آنرا مجزا و برتر می دانند!
در حالیکه طب روز پزشکی (یا مدرن) بر پایه تحقیقات مستمر روز بروز در حال پیشرفت می باشد ایشان طب سنتی را بر پایه عدم تحقیق و پژوهش و تعصب معرفی کرده که دیگر نام آن را یک علم نمی توان گذاشت.
مطلبی که واجب دیدم بنویسم این است که تغذیه ما در کشور ایران مسلما دچار مشکل است و این را طب روز نیز تایید نمی کند اما در سیاست گذاری کلان و با توجه به جمعیت و منابع ما در وضعیتی نیستیم که به کیفیت آنچنان که بایسته است بپردازیم که اگر چنین بود بسیاری از کارخانجات و مجتمع های صنعتی ما با تکبه بر طب مدرن می بایست تعطیل گردند. زمانی که تمام دلایل علمی اینرا نشان می دهد که د ربهترین شرایط کشور ما برای 45 میلیون نفر توان تامین آب و غذا با کیفیت پایه(تاکید می کنم پایه و نه عالی) دارد . با جمعیت فعلی و قرار نداشتن در وضعیت ایده آل صحبت کردن از کیفیت روغن خوراکی یا گوشت مصرفی اصلا مطرح نیست و این زبطی به طب مدرن ندارد.
در خصوص طول عمر نیز باید بگویم آنجه ما از منابع علمی قابل استناد درمی یابیم این است که وضعیت سلامت و طول عمر در کشور ما هیچ گاه به اندازه فعلی خوب نبوده است.
توصیه می کتم کتاب سلامت مردم ایران در دوران قاجار که دوران طبابت حکیمان از قماش دکتر روا زاده بوده است را حتما مطالعه فرمائید.
در سال 1352 به کمک بهترین پزشکان و کادر دلسوز بهداشت و درمان کشور ما بهترین وضعیت سلامت را در بین کشور های آسیایی کسب کرد. اینها همه نتایج زحمات شبانه روزی و مبارزه با سنت های غلط طبابت بی اساس علمی در آن دوران بوده است . اما متاسفانه امروزه با مطرح شدن این موضوعات عقب گرد کرده ایم و وقت و توان خود را صرف مجادلات و نه توسعه سلامت می نمائیم.

با تشکر (2749470) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۱۲-۲۹ ۱۹:۱۶:۴۰
کسی که خودشو زده به خوابو نمیشه بیدارکرد....میشه؟؟؟؟ برای طب جدید متاسفم (2760025) (alef-3)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۳:۱۶:۱۰
سلام من فکر میکنم ریشه طب جدید ما ظب سنتیه یعنی کتاب بو علی سینا (2806247) (alef-10)
 
آتوسا
۱۳۹۴-۰۴-۳۰ ۱۴:۲۱:۵۳
دقیقا تمام توصیه های پزشکی که در زمینه رژیم غذایی و ورزش و غیره میشه همه از طب سینا استفاده شده است. هنوز در دانشگاه های آمریکا روی کتاب قانون دارند بررسی و تحقیق می کنند (3059026) (alef-3)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۶-۲۰ ۱۴:۰۸:۰۲
کدوم دانشگاه ها؟ (3178719) (alef-11)
 
sajad
۱۳۹۴-۰۱-۲۷ ۱۴:۵۹:۲۳
یه سر تو قبرستون بزن تاریخ تولد و فوت قبرای سی سال پیش و جمع و ضرب کن میانگینش دستت میاد من که خودم قبلا به این موضوع فکر کردم برام خیلی جالب بود.. (2827430) (alef-10)
 
۱۳۹۴-۱۲-۰۸ ۱۴:۱۴:۰۹
آفرین بر شما. (3569783) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۳ ۱۸:۵۲:۰۱
احسنت (3187724) (alef-11)
 
ناصر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۰ ۱۳:۰۹:۲۲
احسنت .حق گفتی (3969756) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۶ ۱۸:۳۷:۲۹
دقیقا تمام حرفهایی که دکتر روازاده می زنند رو میتونید از سایت های معتبر پزشکی سرچ کنید مثلا اینکه فلوراید خمیر دندان سرطان زاست رو یکی از بهترین پزشک های آمریکایی تایید کرده و توی یک ویدیو از مردم خواست که که از خمیر دندان های فلوراید دار استفاده نکنند (4118404) (alef-3)
 
مریم
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۹:۵۱:۲۹
مطالبی که ایشان بیان می کنند در کدام کتاب پزشکی که در دانشگاه تهران تدریس می شود، وجود دارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2437445) (alef-10)
 
فاطمه
۱۳۹۴-۰۳-۲۹ ۱۷:۲۴:۰۹
ما طرفدار حقیم و حق با دکتر روازاده است خداوند دکتر را از بلایای انس وجن در امان نگه دارد آمین (2977572) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۲۱:۱۲:۴۲
من جزو اولین نفراتی بودم که اقدام به نقد این تشکیلات کردم
خیلی هم جالبه که سریعا وبلاگم فیلتر شد!
بد حجابی کارکنان - ویزیت چند نفره مختلط در 3 دقیقه - یک نسخه ی کد گذاری شده - و پول هنگفت ...

بنده زحمات این آقا در حد خودش را می ستایم اما تشکیلاتش واقعا زیر سواله

از همه مهمتر من با این عبارت خیلی مشکل دارم نمیدونم هنوز هم استفاده میشه یا ته؟... انواع چای مورد تایید ائمه معصومین!!! (صلوات الله علیهم اجمعین) (736657) (moderator21)
 
۱۳۹۲-۰۱-۱۴ ۱۲:۳۷:۰۷
سلام رفيق ! من يك متخصص علوم ديني نيستم ولي حوزوي هستم.گفتم شايد اين نكته بتونه راهنماييت كنه كه لازم نيست در متن احاديث ما حتما همون كلمه يا مطلبي كه دنبالشيم رو پيدا كنيم! درسته كلمه چاي شايد تو روايات نيومده باشه اما از جريانهاي تاريخي يا ضمن بعضي احاديث شايد بشه استنباط كرد مطبلي رو يا حق! (1214209) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۱۹:۲۷:۵۴
من 80 تا 90درصد اقای روازاده را قبول دارم چون حرف های ایشان را به کاربستم تاثیر های معجزه اسایی را دیدم وخدارا ممنونم که همچین کسی رادرمسیرزندگی من قرارداد والا معلوم نبود حال و روزم چه طور بود
نبی از اصفهان (1710801) (alef-6)
 
۱۳۹۴-۰۳-۰۴ ۱۰:۳۵:۲۱
سلام، چای یک اصطلاح در نوشیدنی است، به انواع گیاهانی گفته میشود که به وسیله جوشیدن یا دم کردن ما میتوانیم از خاصیتش استفاده کنیم. مثل چای بادرنج بویه یا چای نعناء یا چای پونه و... (نام گیاه چای که مرسوم است به چای سیاه یا سبز رو اگه شما تونستی بگی من حرف شما رو قبول دارم؟) خودتم نمی دونی از چه گیاهی داری استفاده میکنی. یه چیزی رو بسته بندی میکنن میدن به شما و میگنم بخور و حرف نزن. نظرت چیه (2910732) (alef-11)
 
کاظم فرقانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۲۳:۵۴:۰۸
من نمی خواهم صحبتهای دکتر روازاده را تایید یا رد کنم. اما می خواستم این نکته را به دکترهای امروزی گوشزد کنم و آن اینکه بروید ببینید چکار کردید که مردم دارند از شما رویگردان می شوند!

وقتی دکترها اینقدر پول پرست شده اند چه توقعی از مردم می توان داشت؟

وقتی دکتر ها به مریضشان در حد یک موجود پایینتر نگاه می کنند از مردم چه توقعی می توان داشت؟

وقتی اثرات جانبی زیانبار داروهای اشتباه تجویز شده برخی را متضرر می کند از مردم چه توقعی می توان داشت؟

ضمنا اگر می دانستی در غرب مصرف فلوراید در خمیردندان کودکان ممنوع شده است و به بزرگان هم توصیه شده هنگام مصرف آن دقت کنند تا ذره ای از آن فرو برده نشود زیرا موجب آلزایمر می شود. بازهم می گفتی چرا طبیبان سنتی هشدار می دهند؟

همچنین اگر می دانستی روغن گیاهی (نباتی) واقعی از روغن حیوانی گرانتر است و از پارافین تهیه نشده. بازهم می گفتی چرا طبیبان سنتی در مورد مصرف روغن های نباتی موجود در بازار هشدار می دهند؟
آیا عقل سلیم باور می کند که قیمت روغن آفتابگردان از قیمت خود آفتابگردان ارزانتر باشد؟

اگر می دانستی که مرگ میرهای زیاد قدیم بخاطر عدم بهداشت بوده و نه طب سنتی چون بسیاری از مناطق محرم از داشتن طبیب بودند باز هم بر حرف خودت اصرار می ورزیدی؟ مگر الان با اینهمه طب جدید بسیاری از مردم محروم دنیا بدلیل عدم دسترسی به آن تلف نمی شوند که اگر به آن یک ذره داروهای سنتی هم دسترسی نداشتند مرگ و میرشان از این هم بیشتر بود.

درپایان اگر نظر شخصی خودم را بخواهم بگویم آنستکه کسانی که کلا طب سنتی را زیر سوال می برند یا کلا طب جدید را زیر سوال می برند هر دو در اشتباه هستند زیرا در بسیاری از موارد طب سنتی پیشگیری از اکثر بیماریها می کند ولی در بسیاری از موارد هم طب جدید درمان بهتری است. (736833) (moderator18)
 
ناشناس
۱۳۹۱-۰۳-۱۴ ۱۷:۰۷:۵۱
دمت گرم-چقدر منطقی حرف زدی.یه چیز اضافه کنم که حداقل دکتر طب سنتی در بیمار این امیدئاری را ایجاد میکنه که بهبودی در درمان بیماری هست اما دکتر های جدید افتضاح عمل میکنند.. فقط استرس واسه ادم ایجاد میکنند (815977) (moderator102)
 
احسان عظيمي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۹-۲۴ ۱۹:۲۴:۵۶
نظر شما را قبول دارم

شما نظر متعادلي نسبت به بقيه داديد
ممنون. (1048068) (alef-1)
 
مهدی طرقی
۱۳۹۱-۱۲-۲۴ ۰۷:۵۴:۱۳
سلام پاسخ دندان شکنتان را به این آقای پزشک و محققی که به راحتی اسم کسی را میآورد و خراب میکند را تایید میکنیم
باشد که دیگران از این خواب فرورفته در باتلاق قرص و آمپول و ورود مواد شیمیایی حتی در آب خوردنمان نجات یابند و دست این دو طب (مدرن . سنتی ) را باهم بگیرند تا به سلامتی دستیابند (1191840) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۱-۱۴ ۱۲:۴۰:۱۸
تو تمام نظراتيكه خوندم اين نظر از همه به انصاف نزديكتر بود! دمت گرم رفيق (1214220) (alef-15)
 
احسان
۱۳۹۲-۰۵-۱۹ ۱۳:۴۲:۱۶
آفرین
پاسخ غیر متعصبانه و منطقی است. (1562217) (alef-15)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۸ ۱۱:۴۶:۴۸
طب سوزنی خیلی باحاله پیشنهاد میکنم برید (2828575) (alef-10)
 
شیرین
۱۳۹۲-۰۶-۲۴ ۱۰:۳۶:۱۳
عالی بود من هم با نظر شما کاملا موافقم (1643756) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۰۸:۴۰:۵۹
دمت گرم.خوب گفتی.مانباید فراط یاتفریط بکنیم.چشمهایمان باز کنیم بفهمیم بعد عمل کنیم (1784355) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۲-۰۵ ۱۳:۲۱:۱۱
كاملا با نظر شما موافقم ! اينهمه جيب مردم رو به بهانه ي عمل هاي جراحي و درمان هاي بي نتيجه خالي مي كنن حالا چون ما دستورات دكترهاي طب سنتي رو اجرا مي كنيم و نتيجه ي مثبت ميگيريم و پولي نصيب اون ها نميشه ناراحتن. البته من نميخوام همه رو با يه چوب بزنم چون بين اطباي جديد هم آدم هاي با وجدان بسيار زيادن ولي من كه از طب سنتي نتيجه ي بهتري گرفتم و كم هزينه. نميدونم چرا طبيب هاي ما خودشون تحقيق نكنن ؟ آيا هر چي كه آزمايشگاه هاي اون ور آب تحقيق كردن درسته ؟ يا بيشترش بازار سازي براي داروهاو دم و دستگاههاشونه ؟ جديدا هم تا ميجنبي ميگن درمون دردت جراحيه و يه تيكه از وجودت رو ميكنن ميندازن تو زباله دوني !!! به جاي اينكه درد رو ريشه يابي كنن و علت اون رو از بين ببرن اون عضو رو حذف ميكنن!!! (1992470) (alef-6)
 
بنای محبوب
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۱۷:۲۰:۳۳
عالی بود ++++ ممنونم (2058192) (alef-10)
 
محمد عفتی
۱۳۹۳-۰۴-۳۰ ۲۱:۲۵:۲۸
با سلام
خیلی از این نظرات را که در نقد دکتر روازاده و امثال ایشان است را خوانده ام
احساسم بر این است که بیشتر از روی غرض ورزی است
من هم از جمله کسانی بودم که منتقد بی انصاف ایشان بودم و یک فرد عادی هستم و با علمی غیر از پزشکی
اما آنقدر از پزشکان مدرن و طب جدید صدمه خوردم که به طرف امثال ایشان گرویده شدم و نتیجه هم گرفتم ممکن است تمام حرفهای امثال ایشان درست نباشد اما با توجه به اینکه منتقدان ایشان که اکثرا به جای نقد علمی که به درد امثال من هم بخورد به تخریب شخصیت می پردازند این جای سوال دارد که آنهایی که علم آن را دارند چرا با این قضیه علمی برخورد نمی کنند و با احساسات با این قضیه برخورد می کنند.
در مورد برخی از صحبتهای ایشان مانند روغن و فرایند تولید آن از دوستان من که در کارخانه های تولید روغن کار می کردند درباره نحوه تولید سوال کردم صحبتهای شنیدنی داشتند و قابل تأمل و من از آن موقع تا کنون بسیار اندک و از سر ناچاری روغن تولید کارخانه ای مصرف می کنم و بیشتر روغنهای حیوانی مصرف می کنم. چربی خون مادرم با تعجب با مصرف اینگونه روغنها به جای افزایش از حد بحرانی به وضعیت نرمال رسیده است.
در مورد مصرف نمک ایشان هم من از موقعی که به جای نمک بسته بندی از نمک سنگ موجود در بازار مصرف می کنم فشار خونم از 15 به 12 کاهش پیدا کرده است.
در مورد حجامت هم اصلا به آن اعتقاد نداشتم ولی میگرنی که از قدیم با آن درگیر بودم به واسطه ی حجامت به طور کامل خوب شد البته با دو نبت و حدود چند ماهی طول کشید که علائم آن به طور کامل برود و در حال حاضر هیچکونه سردردی در طول سال نمیگیرم در حالی که در قبل آن سرم به حدی درد می کرد که بعضی شبها امید نداشتم تا صبح دوام بیاورم و پیش اطبای حدید که می رفتم قرص و دارو می دادند اما ریشه ای حل نمی شد اما در حال حاضر هیچ ناراحتی در این زمینه ندارم. یکی از اقوام هم که مانند بنده اعتقادی به این چیزها نداشت و از کلسترول خون و کبد چرب رنج می برد با چند نوبت حجامت نتایج جالبی گرفته بود.که قابل توجه است و در خیلی از موردهای دیگر که برایم پیش آمده است.
بنابر این احساس می کنم اگر کسی می تواند نتایجی را که حداقل برای این حقیر پیش آمده است را به نوع دیگری توجیح کند با توجه به اینکه شرایط زندگی من تغییری نکرده است و فقط تغذیه را تغییر داده ام برای من جالب خواهد بود
طرفدار هیچ کدام از جدید و قدیم هم نیستم هر کدام را که به نتایج مثبتی در زندگی ام منجر شود تحسین می کنم و صمیمانه متشکر خواهم بود (2265965) (alef-10)
 
سلدا
۱۳۹۴-۰۷-۲۹ ۱۲:۳۸:۳۷
خیلی منطقی و بی طرف حرف حساب زدین. احسنت (3273722) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۰-۱۳ ۱۴:۵۳:۰۹
دکترها به تجارت مشغولند نه طبابت (3436208) (alef-11)
 
دکتر محمدى مبارز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۲۲:۳۰:۵۲
آقا موافقم هميشه نبايد از يک چيز طرفداري کرد و متعصب بود،بلکه بايد در مواقع مورد نياز هردورا به کار گرفت. (3808213) (alef-13)
 
کریم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۲۳:۰۶:۱۰
پول را که همین دکترهای سنتی هم میگیرن (4230951) (alef-3)
 
وحید
۱۳۹۱-۱۰-۰۳ ۰۷:۵۶:۵۱
نمیدونستی قدیم مردم سالم بودن با اون تغذیه ولی الان چی طرف ۴۰سال بیشر نداره میبینی سکته میکنه؛بیچاره دارن مارو با این فرهنگ تغذیه میکشن (1057170) (alef-2)
 
محمود
۱۳۹۲-۰۷-۱۷ ۱۷:۱۲:۲۷
زیاده روی در هر کاری بده . چه رد کردن طب سنتی باشه چه رد کردن طب جدید .
من مواردی از حرفهای دکتر دوازاده رو قبول ندارم ولی مواردی هم هست که درست است . و من تست کردم . یکی مورد که تست کردم استفاده نکردن از ظرف آلومینیوم هست که هنگام آشپزی واقعا مقدار قابل توجه هی وارد بدن میشه و خوب نیست . استفاده از آهن داخل غذا برای کم خونی فقر آهن خانومها که جواب داد . استفاده از غذاهای گرم که همورویید بنده رو درمان کرد و من رو از عمل و یا درمانهای دیگر بی میاز کرد . سبوس گندم هم شکی نیست که خیلی مفید هست به خصوص برای سلامت روده .
من اعتقاد دارم بهتره ما از موارد درست طب سنتی برای جلوگیری از بیمار شدن و از طب جدید برای درمان سریع بیماری استفاده کنیم .
اما شما دکترا هی بزنید تو سر هم . یکم منطقی باشید و با هم بحث کنید ببینید چطور میتونید با هم کار کنید و از فایده های طب سنتی کنار طب جدید استفاده کنید . با توهین به هم دیگه کار درست نمیشه . یا علی (1707298) (alef-6)
 
بافتنی دست بافpushana
۱۳۹۲-۱۲-۰۶ ۱۴:۲۸:۱۸
آفرین بر شما آقای محمود خیلی خوب گفتید. شاید من هم بعضی موارد رو از حرفها ی دکتر روازاده قبول نداشته باشم. و یا حتی نمیدونم سودی که ایشون دارن می برن چقدره . ولی جدا از اسم این شخص دلیل نمی شه طب سنتی اشتباه باشه می شه با دانسته های جدید تلفیقش کرد یا باعث پیشرفت ش شد. ما عادت داریم یه چیزی رو یا رد کنیم یا مطلق قبول کنیم. وقتی به یه خانم میگن کیست داری باید عمل بشی و لی با رعایت یه سری موارد تغذیه و دارو های گیاهی و رعایت مواردی کیستش بدون جراحی خوب میشه چرا باید خودشو بده دست جراح یا قرص هایی که خود پزشکان طب جدید هم میدونن که اثرات مضری هم داره؟دست از این جدل بردارید. حتی جدلی که طب سنتی ها با طب نوین دارن هم جالب نیست. یه کم به جای خود بینی و خود خواهی و خود بزرگ بینی انسان باشیم و انسانیت رو رعایت کنیم تا دنیای بهتری داشته باشیم. لازم نیست حتما پس از مرگ به بهشت بریم. بهشت رو برای خودمون و دیگران دراین دنیا هم بسازیم (1994573) (alef-6)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۷-۱۳ ۱۴:۴۶:۱۷
افرین بر شما دوست عزیزم/ با نهایت بی طرفی عرض میکنم /من بارها از دکتر روازاده شنیده ام که ایشان طب جدید را تصدیق کرده اند و طب سنتی و جدید را مکمل هم دانسته اند ولی متاسفانه دیده شده که دکتر هایی طرف طب جدید اند بارها و بارها با طب سنتی مخالفت کرده اند.
یکی نیست به این دکترای جدید بگه یه داروی شیمیایی که برای یک جای بدن خوب است برای چند جای بدن مضر است که ان را عوارض دارو میدانند که با طوماری بلند در داخل بسته های دارو هست ولی کمتر داروی گیاهی را مییابید که عوارض داشته باشد (2408863) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۲۱:۲۳:۵۸
واقعا درمورد این دکتر گرانقدر روازاده به ناحق قضاوت میکنید... معلومه مریض بدحال نداشتید .....اگه مریض داشتید میفهمیدیدی درمانش معجزه اساست ...خدا همتونو ببخشه وبیامرزه واز نور خودش بهره مند کنه .... (1785771) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۹ ۰۴:۴۷:۱۴
من فقط یه چیز میدونم کساییکه دم از علم میزنید.شما بهتره همون روغن مثلا آفتاب گردون سرخ کردنیتونو بخورین..نفهم بودن تا کی
عقلم خوب چیزیه به خدا (1897081) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۱۲-۰۹ ۱۰:۱۰:۵۸
ایشون مدرک پزشکیشون رو از ایتالیا گرفتن. اول طب مدرن خوندن و بعد تحقیق درباره طب سنتی رو شروع کردن.
بنده از نسخه های ایشون بارها استفاده کرده ا م. خوب جواب داده.

تنها نقدی که به دکتر وارده اینه که به زبان امروزی ها و با دوز و کلک حرف نمیزنه، مثل بعضی از دکترها وعده توخالی نمیده و...

در ضمن من در این سالها در این مملکت به یک نتیجه رسیدم:
هر کس خواست امیرکبیر وار کار کند یا تخریبش کردند و یا رگش را زدند.

والسلام (1998768) (alef-6)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۵ ۲۱:۲۳:۳۲
من نه دکتر روازاده را میشناسم و نه ازش کینه ای دارم
ولی یه سوال دارم
ایشون تو چند تا دانشگاه درس خونده؟
دانشگاه تهران؟
تو آمریکا؟
یا تو ایتالیا؟
فکر نکنم تو همه این دانشگاهها درس خونده باشه (2079806) (alef-11)
 
امیرمحمد
۱۳۹۳-۰۱-۰۷ ۲۲:۳۰:۵۳
باسلام امیر هستم از کاشان دکتر روازاده کارش حرف نداره چون باغرب مخالفه دشمن زیاد داره من که خیلی قبولش دارم (2041978) (alef-11)
 
امل!!!
۱۳۹۳-۰۱-۱۲ ۲۰:۰۶:۳۶
آدم نمیدونه چی بگه. چرا با حرف راست مخالفید؟ چرا سنت و فرهنگ ایران اسلامی عزیزمون را میخواهید به فنا بدید؟

آقای روازاده خودش پزشکی مدرن رو خونده. (2049208) (alef-11)
 
zahra..
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۳:۳۲:۳۴
فقط میتونم بگم مردم ما خیلی مظلومن که پزشکایی مثل شما داریم...یک ماه محظ رضای خدا به طور کل از فرمایشات حکیم دلسوز اقای روازاده استفاده کنید منقلب میشه احوالتون ...اقاااااااا تاثیر دیدیم که میگیم .......من همه بیماریام رفع شد.....خدا ازتون نگذره که به جای حمایت از ایشون زیر پاشون و خالی میکنید .... (2295551) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۷-۱۴ ۰۹:۰۸:۴۳
پسر جان چه ربطی داره که میگی دکتر مرغ را به اشتباه برداشت کرده / به قول خودت به هر گونه پرنده ای میگویند مرغ که این مرغ خوراکی هم یک نوع پرنده است و میتواند که انفلانزای مرغی از همین پرنده باشد/اساس حرف های شما کاملا یک طرفه است متاسفانه. (2409562) (alef-3)
 
احمد
۱۳۹۳-۰۷-۲۷ ۱۹:۱۵:۴۱
اگه اینهمه میگید دکتر هستید و باسواد
اگه دم کردن چای مضر هست و الودگی هوارو به خودش جذب نمیکنه.
ژس چرا قبل از خشک کردن به زنگ سبز هست ولی ژس از خشک کردن میشه سیاه؟
چرا سایر گیاهان مثل به لیمو رنگ و طعم خودش رو از دست نمیدن؟
اگه قند و شکر ضرر نداره ژس چرا برای هضم کردن یک عدد قند باید ده ها کیلومتر ژیاده روی کینم مگر نه مثل بقیه مرض قند میگیرم؟ (2437389) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۶ ۲۲:۱۰:۲۴
به نام خدا

به نظر بنده نباید بین علم قدیم و جدید یکی را انتخاب نمود حتی اگر به 2000 سال پیش بخواهد ما را برگرداند بلکه مهم این است که چه چیزی صحیح است اما انتقادی به بنده به طب مدرن و سنتی دارم این است که دست از این لج بازی ها بردارید و این مردمند که ضرر می کنند . (2590853) (alef-11)
 
اسماعیل
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۲:۵۰:۵۷
...
بعد از يک نسل غرب با دانش طبي خودش براي ما چکار کرد ؟
1- تجهيزات مهمي با چپاول سرمايه هاي ما وارد ايران کرد
2- اقتصاد ما را به خود وابسته کرد
3- فرهنگ طبي ما را غربي کرد
4- ديدگاه مارا به شفاي الهي نابود کرد
5- سلامت ما را در دست گرفت
6- شيوه نگاه به سلامتي و بيماري را کاملاً ماشيني کرد
7- طبيعت را نابود کرد
8- تغذيه را ماشيني کرد
9- داروها را مخرب و شيميائي کرد
10- تيغ جراحي را به هر بهانه اي بر بدن ما کشيد
11- سيستم ايمني مارا آنقدر ضعيف کرد که يک سکسکه مارا از پا در مياورد
12- باعث ظهور بيماريهائي شد که تنها با علامت درماني آنهم با داروهاي پر عارضه خود کنترل کند البته به قيمت نابودي قلب ، مغز و کبد ما
13- جسم مردم جهان را ضعيف و قدرت اعصاب و روان را به پائين ترين حد کاهش داد
14- ضعف جسماني ، و به طبع آن ضعف روحي و رواني را به همراه آورد
15- تخت هاي بيمارستانها را مملو از بيماران لاعلاج کرد
16- بخش مهمي از مردم جهان را درگير انجام امور درماني کرد
17- و ....
و در کل يک جهان را بيمار کر (2991404) (alef-11)
 
کامبیز
۱۳۹۴-۰۴-۰۷ ۱۷:۱۵:۰۶
خیلی از معضلاتی که مطرح فرمودید را خود ما ایرانی ها بر سر خود و طبیعتمان آورده ایم و در توهم به دنبال دشمن بیرونی می گردیم . (3002929) (alef-3)
 
حميد
۱۳۹۴-۰۴-۱۷ ۱۶:۵۴:۵۴
من نمي خوام طب مدرن ومحكوم كنم و اگه بخوايم بي غرض حرف بزنيم بايد اينو بگيم كه در كل ما به هر دو طب نيازمنديم به طب سنتي براي شيوه ي درست زندگي ودرمان يه سري بيماري وبه طب مدرن براي يه سري ديگه واما اينم بگم كه من بعد از خوردن چهار سال دارو هاي خواب آور وگيج كننده وپرعوارض وبي فايده شيميايي الان بعد چن ماه با توصيه هاي همين پزشك كه نقدشون كرديد رو به بهبودم واما شايد ايشون از نظر عامه تند ميرن وحرفاشون الان احمقانه است ولي خيلي از دانشمند ها وكسايي كه اولين بار يه نظريه ي جديد دادن يا به چيز جديد كشف كردن مورد تمسخر واقع شدند حتي ديوانه خوانده شدند هم چنين در باره ي تلاش غربي ها براي از بين بردن مسلمان ها هميشه خواب بوديم ودير بيدار شديم مثل بحران سكس واعتياد همه ي كارتون هايي كه ما دهه شستي ها ديديم حالا بعد سي سال فهميدن شيطان پرستيه به حقيقت حرف هاي دكتر روازاده هم وقتي همه جوون ها از ضعف اراده واعصاب و افسردگي نابود شدن همه پي خواهند برد . (3024468) (alef-11)
 
عمار
۱۳۹۵-۰۸-۳۰ ۱۰:۳۶:۱۴
عموجان جناب دکتر شما جوابی ندادند فقط مثل دبستانی ها شعار دادند حرف علمی نخواندم . حداقل مثل آقای روازاده یک کلمه علمی بنویسند ... (4023261) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۰۱-۲۱ ۱۳:۵۱:۱۹
شما که ادعا دارید طب مدرن خیلی خوب است دقت کنید در شهر دکترها و داروخانه ها و بیمارستانها چند برابر شده اند و همه ملت هم مریضند !!! (732542) (moderator21)
 
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۱۲:۳۹:۰۹
خوب از وضع ما خبر داری.همه جا پر از مطب و بیمارستان و داروخانه اس.بیماریها نه تنها کمتر نشده بلکه بیشتر و پیچیده تر هم شده...این دستاورد پزشکی و علم مدرن! (734049) (moderator18)
 
زهرا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۱۳:۳۶:۵۱
پس الان اگر به حرف های هر کسی گوش بدهید بیماری ها تمام می شوند و بیمارستان ها بسته می شوند؟! این استدلال شما خیلی ضعیف است! ما به عنوان پزشک به شما می گوییم حرف های روازاده بی پایه و اساس و بدون هیچ نسبتی با طب سنتی و منابع آن است فهم این موضوع مسئله سختی نیست. (734180) (moderator18)
 
محمود
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۲۱:۴۷:۰۶
منم به عنوان یه پزشک و محقق در زمینه ی طب سنتی میگم حرفای ایشون درسته و کاملا علمی است و نتایج خودش رو هم داشته (734944) (moderator21)
 
دکتر زهرا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۰۲:۴۷:۳۲
خوب چرا مقالات علمی و نتایج پژوهش های تان را منتشر نمی کنید تا بقیه محققین هم استفاده کنند؟! علم یواشکی با منابع مخدوش و ادعای این که فقط ما می دانیم قابل اطمینان نیست و در هیچ کجای دنیا هم به ادعا توجهی نمی شود. (735232) (moderator18)
 
hojat
۱۳۹۲-۱۲-۰۶ ۱۸:۵۴:۰۵
حالا مقالات شما چه گلی به سر ملت زدن؟
بجای ویزیت کردن ملت اول پولو بده بیاد!
مریض داره می میره اول پول بده بعد جراحی!
کارتون مطابق علم عالیه. (1995037) (alef-10)
 
۱۳۹۴-۰۷-۱۴ ۱۲:۴۸:۵۷
دکتر زهرا شما نمی توانید با دعوا با مردم بیمار چذب کنید.این باور مردمه. (3242258) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۵ ۱۵:۲۱:۲۱
هیچ علمی بالاتر از تجربه نیست. مثل اینکه من برای دختر حجامت انجام دادم تا حساسیتش که بدون دلیل سرفه می کرد خوب شد . بچه راحت شد. راحت و اروم شبه می خوابه.در ضمن مگه این تجربیات غربی که شما ازشون استفاده می کنید ازشون شواهد و مدارکشون رو دیدید. اگه فقط روی کاغذ نوشته باشن تا شما رو گمراه کنند چی؟ (4255087) (alef-11)
 
راوی
United States
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۱۹:۵۵:۲۱
به نام او.
خدمت دوستان باید عرض کرد که در حالی که غرب در حوزع علوم طبیعی بخصوص پزشکی بسیار پیشرفته است، با این حال در همین دانشگاه های غربی رشته های مربوط به طب سنتی به صورت کاملا علمی در حال تدریس و استفاده است.
حقیر هم از طب سنتی بهره بردم هم مردن. در مجموع میتونم اینجوری بگم که نه این تنها نه اون تنها. هر دو با کمک هم بسیاری از مشکلات هم رو میتونن رفع کنن. صحبتهای آقای روازاده هم (اونهایی که من خوندم) بیشتر بر مبنای پزشکی قدیم که خیلی جاها بر مبنای طبع بدن کار میکنه (که در طب مدرن نادیده گرفته شده بود ولی کم کم دارن بهش رو میارن تا هر بیمار متانسب با نوع طبعش درمان بشه، مثال شناخته شده :بیماری میگرن) اما بعضی از روش های طب قدیم ایراداتی داره که با دانش امروز طب مدرن قابل رفعه. کسی هم نمیتونه منکر مزایای طب جدبد بشه، اما منکر معایش هم نمیتونیم بشیم و البته در بسیاری جاها چاره ای نیست جز پیروی از طب مدرن (مثل بسیاری از جراحی ها، مشکلات ژنتیکی و... ). لذا فکر میکنم هر دوی اینها باید در پطشکی امروز و آینده لحاظ بشن.
یا حق (736557) (moderator21)
 
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۹-۲۴ ۱۹:۲۷:۲۷
خيلي ممنون از نظر با ارزش تان (1048069) (alef-1)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۲ ۱۵:۵۷:۱۸
من با حرفهاي شما كاملا موافقم (2841076) (alef-13)
 
حسام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۱ ۱۹:۰۸:۳۵
عزیزم برادر من طبق نظر چند متخصص زبده طب جدید دچار بیماری ام اس بود و راه درمان قطعی برای او نبود و روز به روز از بنیه و روحیه او کاسته می شد ولی با انجام دستورات دکتر روازاده بحمدالله خوب شد. پس بنظر من مهم نتیجه است که باید دید اگه اظهارات ایشون غلط است پس چطور بیمار بهبود پیدا کرده؟ (1069717) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۶ ۰۳:۱۴:۵۴
اخه چرا دروغ میگی؟ms مگه درمان میشه؟هزار تایی یکی خودش خوب میشه اون معلو نیست چرا (2823928) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۶-۰۶ ۰۱:۲۵:۱۴
سلام بنده خانمی رو از همشری هام سراغ دارم که سرطان سینه داشت طب جدید دستور به قطع سینه ایشون داده بود ولی با پزک طب سنتی ساکن یزد ودستورات غذایی سرطان ایشون برطرف شد ولی دستورات غذایی هم اجرا کردنش واقعا سخت بود (3145766) (alef-11)
 
۱۳۹۲-۰۱-۱۴ ۱۲:۴۴:۲۱
زهرا خوشگله! اين از بي سوادي كسيه كه بدون تحقيق همه حرفاي يك دكتر رو رد كنه نه؟ حد اقل ميگفتي بعضي حرفاش غلطه (1214239) (alef-15)
 
حجت
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۱۳:۱۹:۵۹
به حرف هر کسی گوش دادیم که وضعمان این شده و بهتره بدونی ما در صحبتهای آقای روازاده فقط به حرف این آقا گوش نمیدیم بلکه به ندای درونمون گوش میکنیم شاید باورتون نشه ولی من قبل از این که با آقای دکتر روازاده آشنا بشم یک مریضی پوستی داشتم پیش اکثر به قول شما دکتر ها رفتم هیچ فرقی نمیکرد فقط ویزیت و داروهایی که نسخه میکردند گرونتر بود ولی بدون مراجعه به اقای روازاده و فقط با یک پیغام گذاشتن در سایت ایشون به من گفتن عرق شاتره و کاسنی میل کنم یادمه دو تا شو گرفتم 1600 بعد دو هفته تمام شد دو یا سه دفعه دیگه هم گرفتم و میل کردم الآن کاملا بهبود یافتم و همیشه هم برای موفقیت آقای روازاده دعا میکنم شما هم بهتره با مطالعه و تحقیق حرف بزنی نمیدونم ولی ممکنه که طب مدرن بتونه مریضی رو خوب کنه ولی اینقد دکتر فقط با مدرک و بدون یه ذره توانایی در درمان و یا اونایی هم که توانایی درمان دارن نه همه یه ذره وجدان ندان یکی از همشهریهای ما تو تصادف کل بدنش عفونت کرده الآن چند ماهه که گوشه خونه افتاده است یه دکتر تو مشهد گفته 8 میلیون بریزید به حسابم بعد هم تو بیمارستان بستریش کنید تا بیام خوبش کنم و اصلا هم حوصله درد سر ندارم اگه بخوای شکایت کنی و از این حرفا خیلی راحت میتونم خودم رو تبرئه کنم به همین راحتی (1217808) (alef-15)
 
شبنم
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۹:۲۹:۳۹
يك پزشك متخصص چرا نبايد مشكل سينوزيت را از تومر مغزي تشخيص دهد ؟! مشكلي كه بنده داشتم و پزشك متخصص همچون يك موش آزمايشگاهي انواع درمانها را از MRI گرفته تا تجويز قرصهاي بي اثر بر روي بنده انجام داد . پزشكي يعني تشخيص درست در وهله اول كه متأسفانه پزشكان امروز ما اين مورد مهم را كمتر دارند و تنها هدفشان ويزيت بيمار در حداقل زمان است و رفت و آمد مكرر بيمار به مطبشان كه قطعاً برايشان نفع مالي بسيار دارد . چيزي كه بنده مي‌بينيم بيماريهاي لاعلاجي است كه حتي در پزشكي مدرن هم اصول درست تغذيه را در درمان انها كارآمدتر از درمان با روشهاي معمول و متداول پزشكان مي دانند .منصفانه ببينيم آقاي روازاده پزشكي است كه جدا از درمان حداقل تشخيص درستي از بيماري دارد . (1709275) (alef-6)
 
حضرت
۱۳۹۴-۰۱-۳۰ ۱۳:۲۷:۰۰
خود درماني بهترين راه حله . نه پزشك مدرن نه سنتي . با اين همه بد اخلاقي و بي سوادي در پزشكان امروزي .
زنده باد سازنده سريال حاشيه (2832997) (alef-10)
 
پویان
۱۳۹۲-۱۰-۱۸ ۲۱:۱۴:۲۸
من یه هفته است روازاده رو میشناسم و انگاری امروز دکونشو بستن اما این جوجه دکتر فرنگی هم بالا خیلی بی پایه حرف زده اگر یک نفر برای من سلامت مرغ هورمونی رو تایید کرد من دیگه اب خوردن هم نمیخورم.ایشون در مورد سوره جمعه همغلط برداشت کردند وای به حال بقیه استناداتشون.

همونطور که گفتم یک هفته است روازاده رو میشناسم و 5 ساله با طب سنتی زندگی میکنم تو این مدت حکیمی رو دیدم که زنان و مردانی که 20 سال ارزوی بچه داشتند رو بچه دار کردند حکیمی رو دیدم که کاسه سر برمیداره و عمل و مغذ میکنه حکیمی که کیست رو بدون عمل از بین میبره.اگر طب جدید یکی از این کارها رو انجام داد من دیگه نفس نمیکشم بماند بقیه علمشون.شما پزشکان که ادعای علم دارید بروید تاریخچه اولین قرص رو بخونید که از چه چیزی برای تولیدش الهام گرفته شد.پس اسم خودتون رو پزشک نذارید نه قدرت تشخیص دارید نه عدالت.روازاده یه طبیب کم سواد و یک پزشک با سواده به همین دلیل هم برخی از بیمارانش درمان نمیشن چون سواد طب سنتیش پایینه و سواد طب جدیدش بالا. (1896655) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۱۲-۰۵ ۱۳:۲۹:۰۲
اشتباه ميكنين !! من جزو افرادي هستم كه دستورات ايشون در مورد ام اس رو اجرا كردم و الحمدلله ديگه حمله نداشتم ! حالا دكتراي متخصص مغز و اعصاب رو بگو تا رفتم ميخواستن منو ببندن به دم آمپولاي دونه اي هشتصد هزار تومن كه خدا رو شكر من اسير اون نشدم چون فقط سيستم ايمني رو سركوب ميكنه و بدن مستعد ميشه براي بيماري هاي بعدي اين هم هنر طب جديده كه براي اكثر بيماري ها سيستم ايمني رو تضعيف ميكنن!! (1992501) (alef-6)
 
سحر
۱۳۹۳-۰۱-۱۷ ۱۷:۲۷:۴۷
وقتی شما میآی بدون مطالعه همه چی رو میبری زیر سوال ؛ این فاجعه ست ! ... اولا دکتر رو زاده رو کامل نمیشناسم اما ؛ برخی از مباحثشون رو در سایتشون دیدم که تلفیقی از طب سنتی و طب مدرنه ، مثلا در جایی اومدن برای اثبات حرفشون از فرمولهای شیمیایی استفاده کردن مثل استفاده از آهک و نحوه ی استفاده از اون برای گرفتن بوی بد توالت ها . (2058214) (alef-10)
 
شاهرخ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۱۳:۳۹:۵۰
شما اگه خدایی نکرده نیاز به عمل جراحی مثل آپاندیست،قلب و ... پیدا کردید برای نجات جانتان به عطاری مراجعه کنید تا آمار بیماران طب مدرن و بیمارستانها بیاد پائین. (734193) (moderator18)
 
آبدارچي سياسي
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۱۷:۴۲:۱۱
مهره هاي كمر يكي از دوستان من جابجا شده كه دكتر ها 5-6 ميليون پول بعلاوه چند ماه استراحت تجويز كرده بودند ايشان به يكي از دكترهاي سنتي مطرح كه تقريباً هم تيپ آقاي روازاده هست مراجعه كرد با 600 هزار خوب شد و يك ماهه هم ازجاش بلند شد .
تازه از اكثر بيماري ها هم سر در مياره از غلضت خون تا بيماري ها معده و ميگرن و ...
باور نداريد اگر الف اجازه بده شمارش رو بگذارم شما رو معاينه كنه (734652) (moderator21)
 
يك بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۱۰:۲۳:۰۰
قطعاً در طب سنتي هم مطالب مفيد زيادي است و به همين دليل رشته طب سنتي به وجود آمده است كه تجارب پيشينيان را به ما انتقال مي دهد. اما اين دليل نمي شود هر مطلب غير علمي و بعضاً شاخداري را بدون تحقيق و بررسي به نام طب سنتي و يا طب ديني قالب كرد به خصوص كه همراه با تجارب ارزشمند، بسياري از خرافات هم در متون طبي سنتي و ديني وجود دارد. (735574) (moderator18)
 
آبدارچی سیاسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۲۱:۱۵:۵۰
این حرف شما رو قبول دارم یک بار از ایشان شنیدم که گفت من هفته ای پنج روز کله پاچه میخورم این حرف اصلا با عقل جور در نمیاد . خصوصاً اینکه در روایات داریم زیاده روی در هر جیزی ضرر دارد.
من به تصدیق ایشون نظر ندادم منظورم این بود که نباید به راحتی این طبیبان رو رد کرد .
یا حق (736661) (moderator21)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۱۱:۱۴:۳۱
با سلام ، قطعا طب سنتی در برخی موارد راه حل های مناسبی برای درمان است نظیر تجربه شخصی بنده که در درمانگاه طب سنتی دانشگاه تهران(خ خارک) توانستم ظرف حدود یک سال 17 کیلو وزن کم کنم بدون عوارض ، اما بعضی از مواردی که آقای روازاده مطرح می کنه پایه علمی و عقلی که نداره هیچ، ممکنه برای سلامت هم مضر باشه، شبیه تامین مس بدن از طریق ظرف مسی یا استفاده از نمک دریا در حالیکه می دانیم نمک دریا غالبا آلودگی های شیمیایی زیادی داره که با روش های معمول قابل تصفیه نیست (735649) (moderator18)
 
ناظر
United States
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۲۰:۴۹:۲۱
سلام
مگه نمک طعام موجود در بازار عنصر شیمیایی نیست. کلرید سدیم یا کلرور سدیم.
ید هم بهش اضافه میکنند. اون هم عنصر شیمیاییه.
در سایت دکتر روازاده نتیجه آزمایش بر روی نمک دریا گذاشته شده. (736624) (moderator21)
 
حجت
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۱۳:۳۰:۱۱
سلام برادر عزیز بهتره بدونی پدربزرگ های ما که 120 سال عمر داشتن و هنوز هم کار میکردن تو همین ظروف مسی غذا میخوردن و در مورد نمک هم زمان قدیم کع کارخانه تصفیه نمک موجود نبوده برادر من تازه پدر بزگای ما 120 ساله کار کشاورزی انجام میدادن الآن به بابام که 45 سالشه میگم کمک کن سر کیسه آرد رو بگیر میگه من کمرم درد میکنه نمیدونم استخون های زمان قدیم با مال ما فرق داشته که شما مثلا مدرنیته ها حرف خودتون رو میزنید بابا تحقیق تحقیق کنید من که نمیگم نعوذبالله آقای دکتر پیغمبر هستند ولی حرفا شونو که کنار هم میذارید با حرف دکتر های حالا یه چیزی تو وجودمون میگه که درسته دیگه و امتحانش هم کردم درسته به خدا برید دنبالش شما که میگید نباید کورکورانه تقلید کنیم پس چرا از دکتر ها تقلید میکنید یکیتون شده از دکتر بپرسید این قرص که میدی به من تو بدنم چکار میکنه حالا نه وقت دکترا رو نگیریم مراجع که هست خداییش رفتین دنبالش (1217837) (alef-15)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۶ ۰۳:۳۵:۲۷
من وافعا گیج شدم دیگه جرئت نمیکنم هیچی بخورم (2823939) (alef-10)
 
حجت
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۱۳:۲۱:۵۶
آره من هم زیاد از این دکترها میشناسم اگه میخواین تا شماره هاشونو بزارم (1217810) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۰ ۱۰:۴۰:۵۹
با سلام اتفاقا یکی از دوستان ما دچار مرگ قلبی شده بود اما احیا کردندش بعد از ان همه متخصص های درجه یک قلب تهران گفتند باید عمل جراحی شود اما رفت پیش دکتر فهیمی بعد از 6 ماه 80 درصد گرفتگی قلبش بازشد با تمام داروهای گیاهی. پس احترام بگذارید به طب سنتی. در ثانی در گذشته که جراحی نبود به نظر شما چگونه مردم از جراحی قلب و اپاندیست در امان بودند؟؟؟!!!! (1751884) (alef-6)
 
دکتر مهسا
۱۳۹۳-۰۱-۱۵ ۲۲:۲۴:۴۶
سلام حرف شما کاملا درسته من تو کار طب سنتی و ماساژ هستم بیماری داشتم که سکته مغزی شده بود با چند جلسه زالو درمانی خوب شد (2053713) (alef-13)
 
فاطمه
۱۳۹۲-۱۲-۰۵ ۱۳:۴۲:۲۹
اگر دستورات طب سنتي رو از جمله شيوه ي غذا خوردن و چي خوردن رو به كار ببنديم مشكل آپانديسيت و قلب پيدا نميكنيم عمرا !! اين بيماري ها نتيجه ي شيوه ي غلط زندگي كردنه !! (1992558) (alef-10)
 
pushana
۱۳۹۲-۱۲-۰۶ ۱۴:۳۵:۵۳
شاهرخ گرامی چه ربطی داره اخه؟ چرا فکر میکنید نمی شه بر حسب لزوم از هر کدوم از این نوع درمانها استفاده کرد؟ اصلا شاید اگه مناسب با طبعمون و هم هی موارد تغذیه داشته باشیم اصلا موردی برای جراحی پیش نیاد یا کمتر بشه. و به هر دلیل هم اگه نیاز شد می ریم سراغ طب جدید. مگه چه اشکالی داره؟ مگه اینجا مسابقه هست یا میدون جنگه؟ به هر چیزی فکر میکنید جز سلامتی این ملت . فقط هر کی میخواد بگه من درست میگم. کی میخواید دست از این "من" بردارید؟ (1994588) (alef-6)
 
عابدین مشیری محقق طب سنتی و تغذیه درمانی
۱۳۹۳-۱۱-۱۰ ۰۶:۵۳:۵۵
با سلام دوست عزیز وقتی مطالعه نمی کنی همینه طب سنتی هم برای سکته و غیره هم اورژانس داره اما مردم فکر می کنن طب سنتی فقط کیاه خوردن . (2649943) (alef-3)
 
فاطمە هورامی
۱۳۹۴-۰۳-۰۴ ۲۳:۴۷:۱۹
سلام. دکتر مشیری ایا چگونە میتوانیم با شما در تماس باشیم لطفا؟ من دوازدە سال میشە کە مبتلا بە زخم معدە و دوازدهە میباشم و بە چندین دکتر مراجعە نمودەام ولی هنوز بیماریم علاج نشدەاست و از شما میخواهم من را راهنمایی بفرمایید.. سپاس :) (2913298) (alef-11)
 
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۱۹:۲۴:۱۴
علم پزشکی این امکان را به شما داده است تا اولا نوزادانتان را در سال های اول زندگی از مرگ برهانید و علت زیاد شدن جمعیت هم همین است. وگرنه در گذشته 10 تا بچه به دنیا می آوردند و نصفشان می مردند. بچه هایی که می مردند واقعا ضعیف بودند و طب سنتی هم نمی توانست انها را زنده نگه دارد. اما الان طب مدرند عمر آنها را طولانی کرده و مثلا به 30 یا 40 سال رسانده و بعد به دلیل این که واقعا ژن شان ضعیف است میمیرند. پس پزشکی خدمت کرده

در ضمن پزشکی امکان شناخت بیماری ها را داده برای همین الان فکر می کنید که بیماری بیشتر شده. ولی این ها همان بیماری های قبلی است قبلا می گفتند طرف پیر شد و مرد. الان می گن سکته کرد یا سرطان گرفت ومرد. اصلا پیری که دلیل مرگ نیست.

پس پزشکی نوین به شما شناخت داده وازتاریکی درتان آورده. حالا شما چشمتان باز شده و اطرافتان را می بینید و به پزشکی بد و بیراه می گویید که چرا شما را با بیماری ها آشنا کرده؟ (736509) (moderator21)
 
م-ن
۱۳۹۱-۰۲-۲۳ ۱۲:۰۵:۰۶
اینکه درگذشته کودکان زیادی می مردند معلول طب سنتی نبوده بلکه معلول
عدم رعایت بهداشت فردی واجتماعی بوده است وان هم به علت در دسترست نبودن اب سالم و وجود فقر غذایی بوده است. مشکلی که هم اکنون با وجود طب مدرن در بسیاری از نقاط جهان از جمله کشورهای آفریقایی وجود دارد. (779619) (moderator18)
 
حجت
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۱۳:۳۱:۱۳
برو بابا بیسواد (1217841) (alef-15)
 
فاطمه
۱۳۹۲-۱۲-۰۵ ۱۳:۴۸:۲۹
قبلا از بس كه تعداد بچه آوردن ها زياد بود از گرسنگي و فقر ميمردن . الان دوتا دونه بچه مي آرن همه جوره هم بهشون ميرسن البته نبايد منكر تلاش هاي طب جديد براي يافتن واكسن ها و مهار بعضي بيماري ها شد . اما ديگه خيلي جاها داره به بيراهه ميره مثلا تا ميگي فلان جام درد ميكنه ميگن بايد جراحي بشه بكن بنداز دور به جاي اين كه ريشه ي درد رو پيدا كنن و اون رو از بين ببرن انصافا تو اين مقوله طب سنتي بهتر ريشه يابي و رفع بيماري ميكنه !! دست به دست هم بدن مشكلات خيلي كمتر خواهد شد. (1992581) (alef-10)
 
امید
۱۳۹۱-۰۱-۲۱ ۱۴:۴۱:۲۰
قلم شیوا و به حقی دارید
خدا توفیقتون بده (732693) (moderator21)
 
مهدیار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۱ ۱۵:۰۳:۲۳
این پزشک عزیز اولا آمده اند دکتر روازاده را مصداق کامل طب سنتی گرفته اند و بعد چون به آقای روازاده نقد داشتند کل طب سنتی را زیر سوال برده اند. دوست عزیز این چه نحو بحث کردن است. اگر طب سنتی کارامد نبود هر روز بر طرفدارانشان افزوده نمی شد. در ضمن تلقی شما از علم یک تلقی بسیار کهنه ای است. درخواست می کنم حداقل یک کتاب در مورد تحولاتی که در مساله علم در این چند دهه اخیر اتفاق افتاده مطالعه است فرمایید(مثلا کتاب چیستی علم ترجمه سعید زیبا کلام یا کتاب بر ضد روش نوشته فایرابند).
اگر چه در حال تهیه جوابیه ای در پاسخ به تلقی شما از مساله علم و نسبت علم مدرن و علم سنتی که طب مدرن و طب سنتی زیر مجموعه های آنها محسوب می شوند هستم. (732740) (moderator21)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۱۵:۴۷:۲۹
خيلي باحالي آقا مهديار ، اقلاً يه بار متنو مي خوندي ايشون ميگه:
"اینجانب به عنوان یک پزشک و محقّق در حوزه ی طب سنّتی امیدوارم که این بار مسوؤلان سایت «الف» ... اجازه دهند که منتقدان فرصتی بیابند تا ... این بحث را یک بار و برای همیشه از زوایای مختلف چکش کاری کنند تا امثال جناب آقای «دکتر روازاده» ... و همفکران ایشان گمان نکنند که در این میدان ، کسی را یارای پاسخ گویی به سخنان فاقد پشتوانه ی عقلی و نقلی ایشان نیست."
پس ايشون خودش اينكاره اس و بهيچ وجه در هيچ جاي اين مقاله به طب سنتي حمله نكرده
عزت زياد (734465) (moderator18)
 
رهگذر
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۲۰:۱۶:۱۸
بله این افراد تنها آماده هستند هرکه انتقاد کرد با تهمت ضد دین و اسلام و ... به او حمله کنند. به نظر میرسد تا کنون هم با همین روش موفق بوده اند.
اما با پیش قدم شدن پزشکان مومن و متعهد و روحانیون این روش شکست خواهد خورد (734863) (moderator21)
 
حجت
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۱۳:۳۳:۱۴
آره بابا این راست میگه اگه سواد ندارید بگید دیگه چرا الکی چرت و پرت مینویسید در مورد آقای دکتر
درود بر دکتر روازاده (1217845) (alef-15)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۱ ۱۵:۰۶:۲۰
این یادداشت ، مغالطه بود. من پاسخ روشنی به ادعاهای دکتر روا زاده ندیدم. (732745) (moderator21)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۱۸:۱۳:۲۳
ببخشید حتما شما فیلم سخنرانی ایشون در مورد تفسیر شعر کودکانه اتل متل توتوله را دیده اید یا فیلم سخنرانی ایشان در مورد ارتباط آدامس جویدن و عینکی شدن را. من هیچی نمی گم ولی اگه دیدی باید متوجه باشی که ادعاهای حکیم بزرگوار نیازی به پاسخ روشن ندارد چرا که خود گویای همه چیز در مورد ایشان است. مسئله این است که چطور صدا و سیما اقدام به انتشار می کند!؟ (734717) (moderator21)
 
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۲۰:۲۶:۵۶
روا زاده، ببخشید حکیم روازاده کی هست که با این استدلال های آبکی،حلال خدا را حرام می کند؟ (734873) (moderator21)
 
حجت
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۱۳:۳۶:۳۳
آقای بی اسم بهتره بدونی که هیچی نمیدونی چون دکتر روازاده هیچ حلالی رو حرام نکرده بماند که دلیل حرام و حلال ها رو هم برای ما روشن کرده و بعدش مدرک بیار (1217852) (alef-15)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۱ ۱۵:۵۹:۴۷
آقای دکتر. شما که انتقاد می کنید آیا خودتون رفتید به طور تجربی امتحان کنید که ظرف مسی تاثیری بر تامین مس بدن ندارد؟ روی چند نفر آزمایش کردید؟ آزمایشتون چند سال طول کشیده که حالا به این نتیجه رسیده اید که ظرف مسی تاثیری ندارد. شما که دارید نقد می کنید چرا خودتون بی مبنا و بدون پشتوانه تجربی ادعا می کنید؟ (732836) (moderator21)
 
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۱۲:۴۷:۱۵
تا حالا فكر كردی چرا ظروف مسی بايد حتما از داخل سفيد (قلع اندود) شوند؟

فكر ميكنی هر چيزی را بايد هر كسی با هر تخصصی انجام دهد . فكر میكنی روی استفاده از ظرف مسی و اصولا مس روی بدن تحقيق نشده؟

برای شروع از ويكيپديا شروع كنيد

http://en.wikipedia.org/wiki/Copper_toxicity
اين هم يك تحقيق در تاييد ظروف مسی با قيد اينكه نبايد در پخت وپز استفاده شود
(دمای بالای 4 درجه باعث افزايش حلاليت مس ميشود.
http://etd.lsu.edu/docs/available/etd-07132005-113114/unrestricted/Abushelaibi_dis.pdf (734067) (moderator18)
 
طاها
۱۳۹۱-۰۳-۲۶ ۱۴:۰۱:۲۴
به روباه میگن شاهدت کیه میگه ویکی پدیا !!!!!!!!!!!!!!!!!!! (837784) (moderator102)
 
حجت
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۱۳:۴۱:۰۲
من تحقیق شما رو خوندم بهتره بدونی ظروف مسی یعنی ظرفی که با قلع یا روی سفید شده باشد و پخت و پز در ظروف مسی بدون روکش قلع یا روی مضر است منم تایید میکنم و هیچ جا آقای دکتر کلمه ظرف مسی رو به تنهایی نگفته اند همه جا این بوده است (( ظروف مسی قلع اندود یا سفید شده ))
تازه در این که چه کسی هم ظروف رو سفید کاری کند هم حرف داشته اند چه برسد به اینکه ظرف بدون سفید کاری استفاده شود (1217859) (alef-15)
 
عابدین مشیری محقق طب سنتی وتغذیه درمانی
۱۳۹۳-۱۱-۱۱ ۰۱:۱۵:۳۴
با سلام با این حساب هرکی از ظرف مس استفاده کنه براش خیلی ضرر داره و برای سلامتیش مضره اما چرا قدیمی ها از مس استفاده میکردن و عمر طولانی داشتن و پر زور و پرانرژی بودن آها اون موقع خارجی ها در مورد مس تحقیق نکرده و به ما هم نگفته بودند.
برادر من اینکه شما فقط میری سراغ مقالات خارجی و طب سنتی خودتو ول کردی در طب سنتی راجب ظروف فلزی مخصوصاً مس تاًکید شده که پخت وپز در ظروف مسی که داخل اون ظرف با قلع که ضد سرطانه سفید شده باشه انجام بشه ولی نه هر روز ونه هر غذایی ما ظروف سنگی و گلی و لعاب و چدن و روحی رو هم داشتیم آما آلمینیوم و تفلون ونچسب و بچسب وغیر رو نه طب سنتی ونه هیچ بنی بشری تایید نمی کنه مگه یا واقعاً ناآگاه باشه یا از روی حقه و کلک و هدف دار بودن موضوع تاًیید کنه .
اما چرا داخل ظرف مسی رو سفید میکردن فقط برای ضد سرطانیش خیر برای اینکه میدونستن اگه داخل ظرف سفید نشه اکسید مس مضر و خطرناکه به این خاطر سالی چند بار سفید میکردن .
راستی چرا کمی راجب ظروف آشپز خودتون (آلمینیوم و تفلونه و پلاستیک و... )
مقالات خارجی نمی خونی .
دوست من برو کمی از علم بیکران طب سنتی رو مطالعه کن بعد نظر بده .
امیدوارم که همه قبل از نظردادن در مورد طب سنتی حداقل یه شش ماه تا یک سال
این علم بی پایان رو مطالعه واستدلال کنند وجامی از دریای ژزف طب سنتی رو بنوشند. (2651254) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۱۸:۱۸:۱۵
عزیز دلم شما که طرفداری از استاد روازاده می کنی، یه بار از استادت بپرس که آیا ادعاهای خود را به صورت علمی تحقیق کرده است یا نه؟ در ضمن چونکه ممکن است به راحتی ادعا شود که بله تحقیق کرده ام بهتر است بدانید تحقیقاتی معتبر هستند که اولا در مجلات معتبر علمی منتظر شوند و ثانیا قابلیت تکرار داشته باشند یعنی محققین دیگر هم بتوانند به نتایج مشابهی برسند. راستی اگر پرسیدی لطفا ببین متدولوژی تحقیق ایشان در مورد ارتباط مصرف آدمس در دوره کودکی با عینکی شدن فرد چه بوده است؟ (734722) (moderator21)
 
عابدین مشیری محقق طب سنتی و تغذیه در مانی
۱۳۹۳-۱۱-۱۱ ۰۱:۳۸:۴۹
با سلام لازم نیست که دکتر روازاده به صورت علمی بره تو آزمایشگاه ببینه که ادعاش درسته یا نه چون این ادعا در مرجع طب سنتی هزاران ساله در کوره آزمایش محک خورده در ضمن سازمان جهانی بهداشت تعداد زیادی از نسخه های طب سنتی رو قبول کرده چرا که استناد به شواهد را سازمان بهداشت جهانی نتونسته رد کنه چه برسه به کسی که هیچ اطلاعی از علم نداشته باشه توصیه می کنم که
کتاب استناد به شواهد دکتر حوریه محمدی همسر محترم دکتر کردافشاری رو بخونی وکمی مطالعه کنی چون با فرمایش بزرگان دین مبین اسلام جهل بزرگ ترین
دشمنه انسانه.
واینکه چرا آدامس پلاستیکی باعث عینکی شدن بچه ها میشه و فرق بین آدامس
سقز و آدامس پلاستیکی که با شکر سفید که در بدن تبدیل به الکل میشه رو باید بدونی راستی اصلا میدونی شکر سفید با شکر سرخ چه فرقی با هم داره طبع ومزاجشون چیه قنداشون چندتایی هر کدومه شون در کدوم ساختار بدن استفاده میشه عجب پس نمیدونی پس یه کمی مطالعه کن تا علمت بیشتر بشه پسرم. (2651267) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۱-۰۱-۲۱ ۱۶:۵۰:۱۶
در تایید فرمایشات دوستان می توانند به کتابهای اهلی کردن طیور مراجعه کنند تاریخ اهلی سازی مرغ خانگی به آریایی ها مرتبط است وتمام منابع دامپروری هم آن را تایید می کنند پس شایعه ورود مرغ توسط انگگلیس واسراییل آمریکا جعل است زمانیکه دین یهود نبود ما در ایران شهری داشتیم که طیورش شهرت جهانی داشت (732910) (moderator21)
 
طاها
۱۳۹۱-۰۳-۲۶ ۱۴:۰۴:۲۸
منظور از مرغ ، مرغ ماشینی است آمریکایی . (837788) (moderator102)
 
قنبری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۱ ۱۷:۰۶:۲۲
سلام -یکی از بستگان ما هم پزشگ و مرید این آقا است ,ودستورات طبابتی او را در مورد فرزندان و خانواده اش دقیقا اجرا می کند.... لطفا از طریق مراکز معتبر پزشکی کشور اطلاع رسانی دقیق نمایید تا بفهمیم چه کسی واقعیت را میگوید. (732935) (moderator21)
 
۱۳۹۱-۰۳-۲۶ ۱۴:۰۵:۵۷
دمت گرم این شد حرف حساب ولی فکر نمیکنی شاخص مراکز علمی کشور همون کتابهای اروپایی است ! (837789) (moderator102)
 
حجت
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۱۳:۴۳:۰۲
برادر من مراکز معتبر همه شون به فکر جیب خودشون هستن اگه شما به فکر سلامتی خودت هستی خودت دست به کار شو و موشکافی کن ببین کی راست میگه کی دروغ منم همین کارو کردم (1217865) (alef-15)
 
۱۳۹۳-۰۱-۱۵ ۲۲:۳۳:۴۴
آقای حجت من طب سنتی انجام میدم از صد تا بیمارم 99درصدش چند بار به دکترای امروزی رفتن و نتیجه نگرفتند و با طبابت ساده درمان شدش مثل درمان آرتروز (2053728) (alef-13)
 
دکتر زهرا طباخی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۱ ۱۸:۲۵:۱۱
سایر شاغلین در جامعه پزشکی هم از [...] ایشان شاکی هستند از جمله داروسازان! مقابله داروهای شیمیایی با داروهای گیاهی تقابلی مسخره است که طب سنتی به هیچ وجه داعیه دار آن نیست. ادعاهایی که نمی دانم چرا مورد پیگرد قانونی قرار نمی گیرند. امروز روازده مدعی ان است و دیروز دکتر خلبانی که ادعای طب قرانی داشت! بی قانونی در حوزه علوم پزشکی بی داد می کند. (733054) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۰۰:۴۵:۴۱
عزیز من ایشان با داروهای شیمیایی مقابله نکردند شما کل مطالب ایشان را یاد بگیرید . علت مقابله پزشک نماها با ایشان این است که با اجرای دستوراتی که در قانون بو علی سینا هم آمده ,بسیاری از بیماریها پیشگیری و ریشه کن میشود و در دکان بعضی ها تخته می گردد. علت این است عزیز من.
. (733417) (moderator21)
 
دکتر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۱۳:۴۱:۲۰
قانون بو علی سینا در دانشکده های پزشکی تدریس می شود. کرسی طب سنتی هم در ایران چندین سال است که در دانشگاه تهران پایه گذاری شد. متخصصین طب سنتی برعلیه ایشان اقامه دعوا کرده اند. عوام که برای گفته های ایشان مدرک علمی و مستند نمی خواهند پس وی در سوء استفاده ای آشکار اعلام می کند همه این ها در طب سنتی آمده است! متوجه اید؟ (734197) (moderator18)
 
پزشک
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۲۰:۱۴:۰۲
تاکنون چندین بار مسئولان بهداشتی کشور این افراد را پای میز محاکمه برده اند که به تنهایی نشان از عدم تائید کارهای ایشان است. اما افسوس ... (734858) (moderator21)
 
عبوری
۱۳۹۳-۰۴-۳۰ ۲۱:۴۶:۱۰
با سلام و کمال احترام به این پزشک عزیز
گالیله را هم به دادگاه بردند این که دلیل رد یا تأیید کسی نمی شود. (2265998) (alef-10)
 
ناشناس
۱۳۹۲-۱۰-۱۱ ۱۵:۰۶:۳۵
اینم بگو که کتاب های بو علی سینا در اروپا تدریس میشه و ما حق استفاده از بیشترشونو نداریم (1879320) (alef-6)
 
مرتضی
۱۳۹۳-۰۱-۲۲ ۰۱:۰۸:۰۴
من پزشک عمومی و دانشجوی تخصص داخلی هستم میشه بگید در کدوم بخش یا درس کتاب های ابن سینا تدریس میشه که من ندیدم؟لطفا اسم درس و تعداد واحد درسی و در کدوم بخش تدریس میشده.ابن سینا افتخار علم پزشکی ایران و جهان اما کتاب ایشون تقریبا از سال 1312 کلا از دروس پزشکی کنار گذاشته شد در همان دوران هم تنها در دروس طب سنتی استفاده میشد جهت آشنایی با این علم نه درمان. (2071882) (alef-11)
 
سامان
United States
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۲۳:۳۲:۰۷
کتاب قانون بوعلی اکنون یک کتاب کهنه و از رده خارج است. گرچه از افتخارات ملی ما ایرانیان است و به حق جایگاه درخشانی بر روی کل علم پزشکی در قرون گذشته داشته است، اما در عصر MRI و ... این مطالب حقیقتا دیگر فاقد فایده است و صرفا به عنوان یک میراث معنوی میتواند مطرح باشد. (735078) (moderator18)
 
ناهید
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۲۰:۴۸:۴۶
دوست عزیز، هموطن محترم، کتاب قانون ابن سینا در علوم پزشکی داخل و خارج از کشور هنوز هم رفرنس معتبری است. سری به عناوین و رفرنس های پایان نامه های ارشد و دکتری بزنید. البته هیچ کتابی فاقد اشتباه نیست. چرا باید همیشه دنبال قانون همه یا هیچ باشیم. هم طب سنتی و هم طب مدرن که البته مبنای آن هم طب سنتی است ، مهم . قابل استفاده هستند. و البته هر دو هم دارای نواقصی می باشند. تعصب در هیچ علمی پذیرفتنی و مورد تایید نیست. (736622) (moderator21)
 
عبوری
۱۳۹۳-۰۴-۳۰ ۲۱:۴۹:۱۰
جناب سامان با این نظر شما به نظر می رسد از پزشکی سر رشته ای ندارید (2266006) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۴-۲۰ ۱۰:۴۹:۲۵
احسنت.
ترس از بسته شدن دکان داروسازها و دکترهاست. (3030138) (alef-3)
 
۱۳۹۱-۰۳-۲۶ ۱۴:۰۸:۰۱
خانم دکتر دقت نکردی چی شد ...... پیشگیری ..... دقت کن ... پیشگیری (837793) (moderator102)
 
حجت
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۱۳:۴۴:۵۷
بی قانونی نیست چون حکیم عزیز ما حرف حساب میزند نمی توانند باهش کاری بکنند البته از پدر سوخته گری های اسراییل هر کاری بر می آید شاید هم بلایی سر ایشان در آوردند (1217867) (alef-15)
 
مجید
۱۳۹۱-۰۱-۲۱ ۲۱:۲۷:۲۹
اگرواقعا می خواهید نقدکنید علمی و مستدل ادعاهای دکترروازاده رو نقد کنید؛ (733235) (moderator18)
 
مژگان
United States
۱۳۹۱-۰۱-۲۱ ۲۲:۵۷:۰۵
بسیار جالب بود دکتر نقد بسیار عالمانه امیدوارم این آقا با خوندن مطلب شما وسایر دوستان منتقد برای رضای خدا هم که شده به عواقب کار خود بیاندیشند (733312) (moderator21)
 
ستایشگرنیکو
United States
۱۳۹۱-۰۱-۲۱ ۲۳:۰۵:۰۸
یک بار یکی از اساتید می گفت که بی حرمتی وعدم نگه داشتن احترام همکار در صنف پزشکان مثل هیچ یک از اصناف دیگر نیست به حدی که پایین ترین درجه این بی حرمتی ها یک نیشخند کوچولو در مقابل فردبیماری است که از صحبت یا طبابت پزشک دیگری سخن به میان می آورد
الغرض
ایها الاطبا
اینکه قطعا طب سنتی که سالیان مدیدی برجهان حکم فرما بوده به کامل دارای کمال مطلق یا نقصان مطلق باشه به دور از انصاف است چه اینکه واقعا در مواردی که طب نوین قادر به نقش نیست موثر واقع می افتد
ولی مسیله ای که بدون هیچ رودربایستی باید گفت اینه که تمام دعواها سر حق وحقیقت نیست سر من ومنیت است
ای کاش تمام مدعیان در برابر خداخضوع می کردند وبا اتحاد یکدیگر واستعانت وکمک از خداوند در زمینه اثبات موارد صحیح طب سنتی همت می گماردندودست از تخریب یا جهالت برمی داشتند
یاحق (733320) (moderator18)
 
۱۳۹۱-۰۳-۲۶ ۱۴:۱۰:۵۴
ای خدا پدر و مادرت را ببخشه و بیامرزه / (837798) (moderator102)
 
مهتدی
United States
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۰۰:۴۴:۰۴
من در طبابت تخصصی ندارم ولی آخه این مطلب خیلی ادبیاتش یه جوریه. فکر میکنم میشد بدون آسمون و ریسمون بافتن و انقدر به اینطرف و اونطرف زدن هم منظورشون رو بیان کنند و نیازی به این همه طعنه و کنایه نبود. امیدوارم در یادداشتهای بعدیشون مجبور نباشیم برای رسیدن به هسته علمی مطالب بین یک کلی صحبت اضافه بگردیم (733414) (moderator21)
 
احسان
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۰۶:۴۵:۱۴
عالی بود به خصوص قلم جذاب شما (733522) (moderator21)
 
عرب عامري
Latvia
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۰۸:۲۵:۴۷
با تشكر از جناب دکتر افشین احمدپور- پزشک و محقّق در حوزه طب سنّتی كه انصافاً براي دعوا وارد عرصه شده اند. به نظر مي‌رسد نقد آدابي داشته باشد. توصيه مي‌كنم يك‌بار ديگر نقد جناب ابطحي را ملاحظه فرمايند و نوع پاسخي كه جناب رحيمي به ايشان مرقوم داشته و پاسخ جناب ابطحي به رحيمي را مورد مداقه قرار دهند تا ابتدائاً به ادبيات نقد آشنا شوند. ان شاء الله!
بنده پزشك نيستم اما اين را مي‌فهمم كه وقتي آقاي احمدپور عزيز، عنوان (حكيم دكتر روازاده) را به تمسخر مي‌گيرند معلوم است كه مقدمات نقد را نمي‌شناسند و يا خيلي جوان هستند و احتمالا يكي دو مطلب هم راجع به طب سنتي خوانده‌اند.
آقاي احمدپور! واقعاً آقاي روازاده راجع به چاي و الاغ همانطور گفته‌اند كه جنابعالي آورده‌ايد؟ ايشان مي‌گويد كه در گذشته علما نامه نوشته‌اند و گفته‌اند اين گياه را مثلا الاغ نمي‌خورد. شما خوب است بفرماييد به موجب تحقيق ما الاغ آن‌را مي‌خورد يا اينكه ادعاي ايشان در مورد نظر علما اين نبوده و دلايلش را بياوريد. يا از ايشان بخواهيد آدرس ادعايي خودشان را در مورد اين موضوع منتشر كنند.
آقاي احمدپور! راجع به اظهار نظرهاي روايي، شما هم صاحب نظر نيستيد. همه حديثهايي كه آقاي روازاده در باره نمك مطرح كرده اند در كتاب ارزشمند آيت الله ري شهري، به نام «دانشنامه احاديث پزشكي» در دو جلد قطور جمع‌آوري و ترجمه شده، آمده است. در فصل دوم از جلد دوم، صفحه 494 آيت الله ري شهري هشت حديث راجع به نمك آورده‌اند كه آنچه دكتر روازاده و ديگر طبيبان طب سنتي مي‌گويند خارج از اينها نيست. حتماً استحضار داريد كه آيت الله ري شهري حديث شناس معروفي هستند. اگر در مورد سنديت اين احاديث ترديد داريد مي‌توانيد با مراجعه به سايت دانشگاه علوم حديث شهر ري راجع به آنها استفسار كنيد. اگر موضوع را از اين جهت مطرح مي‌فرماييد كه آقاي روازاده گفته است كه در جزيره العرب نمك كوهي يا سنگ نمك نبوده و مردم از نمك دريا استفاده مي‌كرده‌اند و معتقديد كه اين حرف خلاف است؛ شما كه اهل پژوهش هستيد آدرس معدن نمك عربستان و عراق را در بياوريد و اعلان كنيد كه اين معادن در زمان پيامبر بوده و آنها هم به جاي يك يا دو پي پي ام يد، سي و هشت پي پي ام يد مي‌زده‌اند تا كسي گرفتار گواتر نشود.
دلمان مي‌خواست آقاي دكتر احمدپور به عنوان محقق دو نمونه از كارهاي تحقيقاتي خودشان را در جايي قرار مي‌دادند و آدرسش را مي‌گفتند تا از آنها بهره ببريم. اميدوارم مقالات تحقيقاتي ايشان را در ادامه همين بحث ببينيم. يا حد اقل از همين حالا شروع بفرمايند. از نمك‌هاي مورد تأييد خودشان دو نمونه و از نمك درياي موجود در بازار هم دو نمونه بگيرند و با هزينه خودشان يا دولت و يا هر مؤسسه ديگري به آزمايشگاه ب‌برند و نتيجه آناليز آنها را در ادامه همين مبحث به مردم ارائه كنند تا ما خيال نكنيم حر‌فهاي آقاي روازاده و ديگر طبيبان طب سنتي و اسلامي براي ايشان خيلي ضرر داشته است.
آقاي احمدپور! آيت الله ري شهري در جلد دوم كتاب دانشنامه احاديث پزشكي در صفحه 480 حديث زير را آورده‌ند. فكر مي‌كنم جناب آقاي دكتر افشين احمدپور آن‌قدر مروت داشته باشند كه با ديدن اين حديث در قسمت بعدي نقدشان بگويند اشتباه كردم. متن حديث 2010 به فارسي اين است: امام على (عليه السلام ):’غاز، گاوميش پرندگان است و مرغ ، خوك پرندگان است و كبكنجير، بوقلمون پرندگان است . چرا تو از دو جوجه نوپايى كه زنى ربيعه آنها را با زيادى غذاى خويش پرورانده است استفاده نمى كنى؟‘».
آقاي دكتر! نقد جنابعالي فاقد منطق و از سر عصبانيت نوشته شده است. جامعه هيچگاه از آنچه پيامبران و اولياي الهي گفته‌اند آسيبي نديده است؛ اما آنچه افراد تحت عنوان علم، از خودشان به خورد مردم داده‌اند، بعضاً به جامعه آسيب زده است. سازمان بهداشت جهاني يكي از معتبرترين مراكز علمي دنياست. تا چند سال پيش معتقد بود كه آب‌هاي سنگين باعث سنگ كليه مي‌شود ولي تحقيقات بعدي اين مركز نشان داد كه سنگيني آب ربطي به سنگ كليه ندارد.
آقاي دكتر! سيريل الگود در کتاب تاریخ پزشکی ایران مي‌گويد :«مبارزه با طب سنتي از زمان شاه عباس صفوي که مقارن با ورود کمپاني هند شرقي به ايران بود ، در دستور کار قرار گرفت ليکن به علت مقاومت مردمي هياتهايي که در زمان صفويه به ايران مي‌آمدند توفيقي به دست نياوردند.». توجه داريد كه اين آقا از لفظ «مبارزه» استفاده كرده است. يعني اراده‌اي براي از بين بردن آن و آوردن اين بوده است؛ همان‌طور كه به نام آزادي مردم عراق و افغانستان آنها را قتل عام مي‌كنند. (733573) (moderator21)
 
دکتر افشین احمدپور
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۱۱:۲۰:۲۷
دوست گرامی سلام. در ادامه ی بحث ها به نقد کتاب احادیث پزشکی جناب آقای ری شهری نیز خواهیم رسید هر چند اگر شما با دقت بیشتری مقدمه ی کتاب ایشان را مورد مطالعه قرار می دادید متوجه می شدید که ایشان خودشان تأکید کرده اند که اکثر احادیث پزشکی مرسل هستند و برای تصمیم گیری در باب صحت و سقم حدیث مرسل باید از مطابقت محتوای آن با سایر ادله ی نقلی و عقلی سود برد. البته جناب آقای ری شهری برای اثبات صحت و سقم احادیث مندرج در کتاب خودشان روش آزمایش را پیشنهاد کردند که یقینا ً این روش مخدوش است زیرا بنده اعتقاد دارم که اکثر این احادیث در قرون دوم و سوم با رونویسی از کتب طب یونانی جعل شدند و در ادامه ی بحث این ادعا را با ذکر دلایلی اثبات خواهم کرد. تعدادی از احادیثی که دارای راوی هستند مانند احادیثی که از مفضل بن عمر جعفی نقل شده هم به لحاظ عقلی و هم به لحاظ نقلی مورد بحث است که در ادامه در حد بضاعت خودم با استشهاد به کتب رجالیون معروف مانند نجاشی ، ابن داوود و ... و نیز حاشیه های علامه ی طباطبایی بر بحارالانوار آشکار خواهد شد که بحث به همین سادگی که شما فکر کردید نیست. در باب لقبی که ایشان برای خودشان برگزیده اند نیز بحث بسیار است زیرا محمد حسین عقیلی شیرازی در ابتدای کتاب خلاصة الحکمه چندین شرط برای اتصاف به لقب حکیم ذکر کرده اند که جناب آقای روازاده هیچ کدام از شروط مذکور را ندارند اما بنده برای پرهیز از نقد شخصیت ایشان وارد این مباحث نشدم اما اگر خودشان موافقت کنند در یک محفل آکادمیک اثبات خواهم کرد که ایشان حتی در حد الفبا نیز چیزی از پزشکی سنتی و مدرن نمی دانند. درباره ی محقق بودن نیز برداشت شما از این اصطلاح اشتباه است زیرا محقق لزوما ً کسی نیست که به آزمایش و خطا در باب طب عملی بپردازد بلکه تحقیق در حوزه ی طب نظری نیز می تواند لقب محقق را معنا ببخشد هر چند که بنده در حوزه ی طب عملی نیز در طب سنتی مدت ها تحقیق داشته ام و هم اکنون نیز مشغول تألیف مفصل ترین کتاب تاریخ طب سنتی درباره ی حجامت و زالودرمانی هستم.درباره ی چای و الاغ نیز در مباحث آینده بحث خواهم کرد. در باب نمک دریا نیز در قسمت دوم نقد بحث کرده ام و برای سایت الف ارسال شده است.التماس دعا. (733878) (moderator18)
 
عرب عامري
Latvia
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۱۷:۳۳:۴۲
سلام برادر خوبم! لحنتان خيلي خوب شد. اول هر كس نقد شما را مي‌خواند بوي دعوا ازش مي‌شنيد. خواهش بنده از شما عزيزان اين است كه موضوعات را از هم تفكيك كنيد. سعي در تخريب اشخاص نداشته باشيد؛ بلكه دنبال اين باشيد كه از اين بحث‌ها نتيجه‌اي حاصل شود تا مردم به سهولت درمان شوند. دعواي طب سنتي يا اسلامي با طب مدرن به نفع هيچكس نيست. نه سهولت دست‌يابي به روش‌هاي درماني گذشتگان قابل انكار است و نه جهش علمي حاصل از به كارگيري تجهيزات پزشكي.
مواردي را ديده‌ايم كه خانمي كيست داشته و پزشكي سه و نيم ميليون خواسته تا كيستش را بردارد ولي او به دليل نداشتن پول و يا ترس از عمل رفته و به عطاري مراحعه كرده و با هزار و پانصد تومان يك داروي كياهي گرفته و مصرف كرده و بعد از پانزده روز سونوگرافي هيچ كيستي را نشان نداده است.
گاهي بيماري زير دست بهترين متخصصين مي‌ميرد. همين چند روز جلوتر جواني به نام احمدرضا حاج قاسمي با سنگ شكن كليه در يكي از بهترين و مجهزترين بيمارستانهاي تهران فوت شد و همسر و خانواده و فرزندش داغدار شدند. ممكن است زير دست طبيب سنتي هم كسي بميرد. قوانين پزشكي بايد حاكم باشد و هركس كوتاهي كند ضامن است.
تخطئه كار خوبي نيست. جامعه را دچار التهاب كردن به نفع هيچكس نيست. مردم بايد وقتي به پزشك مراجعه مي‌كنند احساس امنيت كنند؛ روحشان آرام شود و رنج و المشان تسكين و تخفيف يابد. بحثتان را پيگيري خواهم كرد و اميدوارم به نتيجه خوبي برسيم. متشكرم (734629) (moderator21)
 
دکتر افشین احمدپور
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۲۳:۲۹:۲۷
ببینید دوست گرامی. اولا ً بنده اگر صدبار دیگر هم متن بالا را از اول بنویسم کلمه ای را جا به جا نخواهم کرد بنابراین نرمی بیان اینجانب با شما به معنای آن نیست که نقد خویشتن را غیرمنطقی و خشن قلمداد کنم. بنده چون می دانم شما به دلیل ناآگاهی فریب سخنان ایشان را خورده اید جایز نمی دانم که شما را نیز با قلمی مشابه بنوازم و امیدوارم در ادامه ی بحث ملتفت بشوید که باطل همیشه به ظریف ترین شکلی با حق ممزوج می شود و خود را عرضه می نماید. در باب مثال هایی نیز که زدید باید گفت که به خاطر عدم تسلط شما بر فیزیولوژی و پاتوفیزیولوژی بیماری ها ، بهتر است که از ورود به مباحث پزشکی خودداری کنید زیرا مثال های بالا به لحاظ فلسفی صدفه ی نسبی هستند یعنی دو اتفاق غیر مرتبط با یکدیگر تقارن زمانی پیدا کرده و به دلیل عادت ذهن غیر ورزیده در منطق به تداعی معانی این دو به صورت علت و معلول هویدا شده اند. این اتفاق در کیست های تخمدان و سینه و نیز در بیماری موسوم به سیاتیک به وفور رخ می دهد و یکی از دلایل گرم شدن بازار برخی شیادان است زیرا به عنوان مثال یک کیست به دلیل تغییرات هورمونی ممکن است زمانی پدید آید و ظرف چند هفته به صورت خود به خود ناپدید شود.حال در این میان اگر شیادی به بیمار داروی نامربوطی نیز تجویز کند به دلیل تقارن زمانی این دو واقعه ، بیمار بی خبر از همه جا بهبودی خود را به حساب داروی مذکور می گذارد و به تمام اقوام و آشنایان توصیه می کند که برای درمان بیماری های خود به شخص مذکور مراجعه نمایند. در زردی نوزادان نیز دقیقا همین اتفاق می افتد و تیغ زدن گوش هیچ اثری بر بهبود زردی ندارد. (735071) (moderator18)
 
محمد جواد
۱۳۹۲-۱۲-۲۵ ۱۲:۲۰:۲۴
کسی که به فرض محال برای جذب مشتری داروی 1500 تومانی میدهد شیاد است! ولی کسی که 3ونیم میلیون میگیرد چه؟ (2027725) (alef-6)
 
مرتضی
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۱۵:۱۰:۴۶
آقای دکتر عزیز من مدتی هست در مورد طب اسلامی و طب سنتی و طب نوین تحقیق می کنم و این ادعای شما فقط ادعا هست
در تاریخ نمونه های زیادی از این موارد هست
شما که ادعا می کنید بعضی کیستها موقتی هستند پس چرا آن دکتر می خواهد یک بیماری موقتی را عمل کند؟
کمی منطق هم خوب هست در علوم و احادیث دینی معتبر احادیث طبی زیادی هست که در عمل هم خود را ثابت کرده است
در بعضی داروهای شیمیایی موادی که حرام هست استفاده می کنند و طبق حدیثی از ائمه که می فرمایند لا شفاء فی الحرام در حرام هیچ شفایی نیست
به عنوان مثال شوره سر به علت مشکل در کبد پیش می آید که پزشک امروزی می گوید شامپوی ضد شوره بزن و فقط تا موقعی که از این شامپو استفاده می کند شره ها موقتی دیده نمی شوند
پزشکی امروزی بیشتر به برطرف کردن علائم بیماری رجوع می کنند تا از بین بردن خود بیماری
این مطالب را به استناد از همکاران جنابعالی می گویم (2474531) (alef-10)
 
حشمت الله سعیدی ابراهیمی
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۲۳:۴۴:۴۸
وقتی هر انسان نا آگاهی مثل شما به خودش اجازه می دهد در مورد مسائل پزشکی و تحقیق در علوم پزشکی نظر بدهد امثال روازاده نیز هر مهملی را به عنوان طب سنتی به خورد مردم می دهند. متاسفانه هنوز بعضی ها نمی دانند که نمی توان استثنا ها را به کل علم تسری داد. سواد خودتان را با پزشک متخصصی که حداقل 11 سال درس تخصصی خوانده و صدهانمونه ی پزشکی مطالعه کرده و روز و شبش را در بیمارستان سپری کرده مقایسه نکنید. اگر جناب دکتر احمد پور مقالات حرفه ای شان را برای شما ارسال کنند آیا مطمئنید که می توانید در مورد صلاحیت ایشان نظر بدهید که اینچنین دور برداشته اید؟ اگر کسی یک مقاله ی تخصصی در مورد مهندسی الکترونیک بنویسد هیچ غیر متخصصی به خودش اجازه نمی دهد در مورد آن اظهار نظر کند اما ما ایرانی ها به خودمان اجازه می دهیم در جزئی ترین مسائل پزشکی نیز اظهار فضل کنیم.شما کوچکترین اطلاعی از بهره وری سیستمهای پزشکی مدرن در کنترل حیرت انگیز بیماریهای مختلف
در کشور های پیشرفته ندارید و ضعف سیستم پزشکی کشورمان را که سراسر از مدیریت غلط وسیاست های نادرست وسرانه ی بسیار پایین و فاجعه آمیز سلامت نشات میگیرد را به پای پزشکی مدرن می گذارید. کمی به خودتان زحمت بدهید و آمار مراجعه کنندگان به مراکز پزشکی کشور هایی مانند سوئد نروژ دانمارک فنلاند و... و شاخص های سلامت در این کشور ها را مطالعه کنید تا متوجه اشتباهتان بشوید. تا هنگامی که اسیر خرافات باشیم هر انسان بی سوادی برایمان حکم "حکیم" و" علامه" پیدا می کند. (735097) (moderator18)
 
عرب عامري
Latvia
۱۳۹۱-۰۱-۲۶ ۲۰:۵۹:۴۳
سلام آقاي كاملا آگاه!
متأسفم اگر پزشك باشيد. در حرف‌هاي من استناد به احاديث پزشكي آقاي ري شهري شده بود. آن هم با ذكر شماره روايت و صفحه و به قول شما رفرنس آنها. راجع به پزشكي حرف نزدم. راجع به ادب حرف زدم. حالا شما خوشتان نمي‌آيد كه حرفي از روايت و اين جور چيزها زده شود، اختيار خودتان را داريد. اصلا مي‌توانيد ما را بي عقل، امّل، حتي احمق و غير اينها بناميد. اما سي و چند سال سابقه كار سياسي در پرونده ام است. خوب مي‌فهمم كه وقتي يك كسي داد مي‌زند چه دردي دارد. كاري به روازاده و ديگران ندارم. مطلقا آن حرفها را براي دفاع از روازاده نزده‌ام. مشكل من آدم‌هايي مثل جناب‌عالي هستند كه صحنه نقد را با صندلي استاديوم آزادي عوضي گرفته‌اند. وقتي حجت عقلي قوي ندارند به صندليها تيغ مي‌كشند.
راجع به مقالات آقاي دكتر خودشان جوب دادند. من هم قبول كردم. ممكن است نتوانم راجع به مقاله‌شان نظر تخصصي بدهم؛ اما آن‌وقت باور مي‌كنم كه ايشان اهل تحقيقند. كجاي اين حرف بد است؟
خودتان فرموده‌ايد كه بنده (كوچكترين اطلاعي از بهره‌وري سيستم‌هاي پزشكي مدرن در كنترل حيرت انگيز ...) ندارم. شما هم نمي‌دانيد كه طب اسلامي داراي چه سابقه و عظمتي است. چون همان كشورهاي آن‌چناني را باور كرده‌ايد و نمي‌دانيد اينجا ايران است. خودش فرهنگ دارد. تمدن دارد و ...
اگر ما آدم‌هاي بي عقل نبوديم شماها شايد يك صبح تا ظهر هم در ايران نمي‌مانديد. شايد همين حالا هم در ايران نباشيد.
كساني با درآمدهاي چند ده ميليوني چه مي‌دانند توده مردمي كه براي درمان بيماري‌شان ناچار از فروش خانه‌شان مي‌شوند يعني چه! پيامبر ما طبيب دوار بطبه بود. درماني آسان و ارزان. مردم به روازاده رو نياورده‌اند بلكه به شما پشت كرده‌اند.
تا اسير غرب باوري باشيم همين است. اهل تحقيق، آن پزشك آمريكايي است كه در لبنان وقتي مي‌بيند برخي مجروحين تب نكرده‌اند به تحقيق مي‌پردازد و مسأله لارو درماني را به ثمر مي‌رساند. جنابعالي يكي از اين كارها كرده‌اي؟ لطفاً آدرسش را بده!
بنده هم قبول دارم كه مشكلات مديريتي در بخش بهداشت و درمان كشور كار را به اينجا رسانده است. همان روزهاي اول انقلاب بايد تكليف ما با آنها كه مي‌خواهند به شركت‌هاي داروسازي صهيونيستي كمك كنند يكسره مي‌شد. استخوان لاي زخمي شد كه هنوز برخي دلالان دارويي به نامهاي تخصصي در ده‌ها زيرشاخه نمي‌گذارند سلامت به مردم برگردد.
لطفا ذيل همين نظر بنويسيد كه چند شركت دارويي غير صهيونيستي مي‌شناسيد و نام ببريد تا تكليفمان را بدانيم.
حضرت علامه! قصدم اين بود كه بدانيد زخم زبان زدن بد است. چند بار بنده را بي سواد و خرافاتي و چه و چه ناميديد. عيب ندارد. اما حاليتان مي‌شود كه اينطور حرف زدن يك خورده درد مي‌آورد. اين عرصه كه آقاي دكتر باز كرده‌اند بايد توسط افراد مطلع به تضارب آراء بيانجامد تا به نفع مردم نتيجه‌اي به دست آيد. والسلام ببخشيد بدزباني‌ام را. (740174) (moderator18)
 
یک پزشک
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۰۳:۰۲:۰۷
البته آن کیست مورد اشاره امکان دارد بدون هیچ کاری هم از بین می رفته!

اما در مورد التهاب جامعه.
التهاب خوب نیست اما گاهی لازم است. علامت سلامت است. اگر بیماری و مرض در جامعه باشد و کسی واکنش نشان دهد و التهاب ایجاد نشود این به معنی این است که سرنوشت جامعه نابودی است

وضعیت جاری طب سنتی یک بیماری است. امثال دکتر احمدپور هم مانند سلول های ایمنی بدن سالم که در برابر این بیماری عکس العمل نشان میدهند. طبیعتا مدتی التهاب ایجاد میشود شاید حتی آبسه چرکی ایجاد شود اما جلوی گسترش بیماری گرفته میشود و در صورتی که سایر افراد جامعه هم کار خود را به درستی انجام دهند بیماری کنترل می شود.

پس اجازه بدهید این التهاب با برکت ایجاد شود و بیماری شناخته شود. (735234) (moderator18)
 
صالح
۱۳۹۱-۰۲-۱۲ ۱۹:۲۳:۲۲
ببخشید وسط بحث!

خواهر من کیست داشتند، توصیه همه متخصصین هم عمل بود
به قول شما سندرم تخمدان پلی کیستیک

2 سال دائم قرص LD , HD و دیگر درمان های هورمونی که البته هیچ نتیجه ای نداشت، خود دکتر ها میگفتند دعا کن کیست بترکد، خودش از بین برود و .... بماند

یک دوره درمان 2ماهه گیاهی مشکل 2 ساله را حل کرد و سندروم تمام.

نمیدانم فکر میکنم که با منطق شما کیست ها یهو تصمیم به رفتن گرفتند!

عمه بنده دقیقا همین مشکل!
البته همه با یک درمان ساده گیاهی که ظاهرا پزشکان جدید انگشت در گوش کرده اند تا آن را نیاموزند و نیازمایند تمام شد.

راستی یادم رفت که بگویم پدر بنده داروساز هستند و بالطبع بهترین پزشکان را پیش از این درمان به واسطه آشنایی آزموده بودند و البته بعد از این اتفاق به فکر داروهای گیاهی موجود در بازار رسمی دارویی افتادند و .....

بگذریم
رسم نقد این نبود، جمله به جمله را بفرمایید و نقد کنید.
من مریض هم این اختیار را دارم که به پزشک مراجعه کنم یا رمال و یا از دست بی منطقی و عدم احساس امنیت از دست همه در خانه خود بمیرم (764820) (moderator18)
 
خانم خانه دار
۱۳۹۲-۰۸-۲۶ ۱۳:۴۷:۰۲
سلام با اجازتون منم چند تا تجربه شخصی از کیست رو بگم:
من در یک سال و نیم حدود چهار بار کیست های خیلی بزرگی(سونوگرافم گفتند اندازه یه دونه پرتغال)داشتم,جالبه که این ماه سونوم چیزی رو نشون نمیداد و در ماه بعد متاسفانه یک کیست 5,6 میلی مشاهده میشد.پیش چن تا دکتر رفتم یکی از اونها اولین باری که کیستم 8 میلی بود گفتن باید عمل شم چون اگه پاره شه خطرناکه و شایدم حین عمل مجبور شن تخمدانمو بردارن.اون زمان من 2سال بود خانه دار بودم و جلوگیری داشتم پیش دکتر گرامی جناب محمد غفورزاده رفتم و با LD , HD کیستم رفع شد و در چند ماه آینده مرتب تخمدانهام کیست میساختند.نظر دکترم این بود که بعد از 3سال جلوگیری باید بچه دارشیم و بعد از زایمان خداروشکر دیگه مشکلی برام پیش نیومد.(الان دخترم 4سالست).
یکی از دوستان مادرم 14سالگی ازدواج میکنن و تا 19سالگی 3 فرزند بدنیا میارن در سن 30سالگی مرتب دچار کیست تخمدان میشن و تشخیص پزشکشون هم این بوده که چون در سن پایین فرزندآوردن الان رحمشون آماده باروریه و ایشون هم بعد از دنیا اومدن فرزند چهارمشون خوب شدن.
یکی از دوستان خودمم به دلیل خوردن آب غیر آشامیدنی در پارک(16ساله بوده)تا مدت ها دچار کیست تخمدان بود و تشخیص پزشکشون همون آب آلوده بوده.
مطمئنا هر بیماری هزار تا علت میتونه داشته باشه و اونچه مسلمه تشخیص صحیح بعد از دونستن سابقه بیمار و معاینات دقیقه که دیگه دست دکترای عزیزمونو میبوسه. (1778982) (alef-13)
 
زهرا
۱۳۹۳-۱۰-۱۱ ۰۱:۰۴:۴۸
سلام منم پلی کیستیک هستم چه دارویی استفاده کردن خواهشا؟ (2577552) (alef-3)
 
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۱۲:۴۸:۴۹
دوست عزیز بنده پزشک نیستم اما اینقدر می دانم که مصرف نمک تابع شرایط جغرافیایی فعالیت وتعریق است ضمنا توجه کنید حدیت پیامبر درباره شرایط جغرافیایی عربستان با فعالیت مردم ان عصر وسبک زندگی وتغذیه همراه بود امروزه در پرورش طیور ودام وبرخی مواد اولیه غذایی که همه ما استفاده می کنیم نمک است لذا مکان جغرافیایی ما وسطح فعالیت ما هم تغییر کرده است لذا باید در صورت واقعی بودن حدیث باز هم از کپی برداری به شرایط کشورمان خوداری نمود امروزه نمک غذا زیاد است وخوردن نمک اضافی بخصوص نمک دریاچه ارومیه تولیدی جناب روازاده اشتباه است (734073) (moderator18)
 
سید محمد
۱۳۹۲-۱۱-۲۴ ۱۵:۲۳:۲۳
سلام
برادر عزیز نمک چه ربطی به شرایط جغرافیایی داره، نمکی که سفارش به چشیدن اون در اول و آخر غذا شده به غیر از خواص دیگه اش برای بدن، موجب ساخته شدن و تحریک و ترشح اسید های معده برای هضم غذا می شه (1972312) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۱۶:۵۴:۳۱
در مورد پيشينه اهلی شدن مرغ در هندوستان و بعد در كشورهای ايران هخامنشی و بعد در اروپا
http://en.wikipedia.org/wiki/Chicken
و به هرحال آنفولانزای مرغی در مورد همه پرندگان است و نه فقط مرغ خانگی!! (734558) (moderator21)
 
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۱۰:۱۳:۱۷
درجزيرة العرب معادن نمك وجود داشته و قدمت بعضی از آنها به بيش از 5000 سال ميرسد در حوالی نجران و شهر ابقيق كه در كنار تاسيسات آرامكو قرار دارد و با يك سرچ ساده پيدا می شود
سنگ نمك و ملحقات آن توسط موسسات داخْلی مشخص شده و قابل رجوع است

در مورد يد و اصولا هر ماده ديگر بايد به رژيم غذايي مردم منطقه توجه شود برای مثال كسانی كه در كنار دريا زندگی ميكنند يد مصرفی را از غذای دريايي ميگيرند يا
مردم عربستان در زمان رسول اكرم احتمالا يد را از خرما كه حاور مقدار مناسبی از يد ميباشد و در رژيم غذایی آنان نقش زيادی دارد مِی گرفته اند (735554) (moderator18)
 
محمود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۱۰:۱۹:۱۸
جناب اقای عرب عامری
ایا ممکن است جنابعالی چند نمونه از انتشارات علمی خودتان ویا اقای روازاده را که در مجلات علمی معتبر منتشر شده است اعلام نمایید. شما بخوبی بر این مطلب واقف هستید که در هر جامعه ای همیشه مردمانی هستند که پزشکی نوین برای بیماری انها پاسخی ندارد و عمده مراجعه کنندگان به پزشکانی نظیر اقای روازاده را چنین افرادی تشکیل میدهد که متاسفانه کسی پیگیر نتیجه درمان انها نیست و بعضا پولهای زیادی بعنوان درمان با طب سنتی اسلامی پرداخت می کنند و با عدم درمان نسبت به طب اسلامی بدبین می شوند. یکی از اقلامی که اقای روازاده در دکانشان می فروشند "اب اهندار" است که ظاهرا با قرار دادن نعل اهنی در اب بدست می اورند و این اب مورد ازمایش قرار گرفت و میزان اهن قابل جذب ان از اب اشامیدنی لوله کشی شهری نیز کمتر بود. ولی متاسفانه این رویه همچنان ادامه دارد و بدتر از ان اینکه در مجموعه عریض و طویل وزارت بهداشت نهادی برای رسیدگی به این کارها وجود ندارد. (735564) (moderator18)
 
Latvia
۱۳۹۱-۰۱-۲۷ ۱۲:۰۴:۴۵
من كه برادرم ادعاي تخصص نكردم. تازه مگر بناست همه در رشته پزشكي تخصص داشته باشيم؟ مگر نمي‌شود فهميد كه حرف خوب خوب است و حرف بد بد؟ اينكه يك كسي بيايد و همه چيز را رد كند خود محل سؤال است. چطور يك پزشك حتي محقق روايات كتاب آيت الله ري شهري را جعلي معرفي مي‌كند. ايشان در حديث شناسي چقدر اشراف دارند؟ روازاده يك شخص است مثل من و شما. كاري به او ندارم. به روش نقد كار دارم. همه حرف‌هاي گذشتگان را به ابوهريره نسبت دادن و حرف‌هاي غربي‌ها را بي اشكال دانستن بي اشكال است؟ برخي اشاره به اين كرده‌اند كه عرب زدگي هم مثل غرب زدگي است. اينها معلوم است كه به جنگ روازاده نيامده‌اند بلكه مي‌خواهند بگويند آنچه شما به نام اسلام مي‌خواهيد؛ به دليل اينكه به زبان عربي است ضد ارزش است. مردم خوب تشخيص مي‌دهند كه در كدام بيماري به چه تخصصي مراجعه كنند. اينكه مردم به طب سنتي رو آورده‌اند ده‌ها دليل دارد. يكي‌اش اين است كه هر دارويي ممكن است اثر منفي هم داشته باشد لكن داروي گياهي اثر منفي كمتري دارد. مردم را جاهل فرض نكنيم. همه مي‌دانند كه چه كشورهايي به زالو درماني و لارو درماني و حجامت و داروهاي گياهي و ماساژدرماني و طب سوزني و غير اينها روي آورده‌اند و چرا!
آقا محمود بنده حد اقل در بيش از يكصد جلسه نقد شركت فعال داشته‌ام و صاحب اثرهايي هم در زمينه تخصصي خودم هستم كه به درد شما نمي‌خورد ولي مي‌خواهيد قسم ياد كنم كه شما حتي در يك جلسه نقد شركت نداشته‌ايد! بايد همديگر را مخدوش كنيم يا مثل آدم‌هاي عاقل كار در زمينه‌هاي تخصصي را با رويكرد رفع مشكلات مردم از متخصصين مربوطه بخواهيم؟ (741033) (moderator18)
 
م-ن
۱۳۹۱-۰۲-۲۳ ۱۲:۱۷:۵۱
بسیار عالی بود .من هم باشما موافقم . (779666) (moderator18)
 
United States
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۰۹:۰۶:۳۷
به قدري برخي از پزشكان مبالغ سنگين براي دارو . درمان و عمل و ... گرفتند كه اين گونه صحبت ها مجال مطرح شدن در چنين سطح وسيعي يافته اند. (733631) (moderator21)
 
دکتر افشین احمدپور
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۱۲:۰۹:۱۲
با سلام. شما درست می فرمایید. یکی از دلایل همین است هر چند دلایل دیگری هم وجود دارد. (733986) (moderator18)
 
يوسف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۰۹:۳۱:۴۸
با تشكر از تذكر مختصر شما . من مطمئنم كه اقاي روازاده هنگام بيماري به سراغ طب مدرن بلكه مدرترين نوع ان كه در بعضي از كشورهاي ... جهان مي باشد ،ميروند! (733678) (moderator21)
 
سينا
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۱۱:۲۳:۳۹
دوست عزيز. بد نيست بداني يكي از بستگان درجه ي يك بنده به دليل داشتن فشار خون از خوردن نمك منع شده بود و اصلا از نمك استفاده نميكرد .
اما از وقتي با نظرات دكتر روازاده آشنا شد از نمك دريا به وفور استفاده ميكند و هيچ مشكلي هم ندارد .
علاوه بر اين در چندين مورد ديگر بنده شخصا ديده ام كه ايشان با دستورهاي ساده بسياري از حساسيتها و بيماري ها را كه مدتها با پزشكي مدرن درمان نشده بود درمان كرده است .
درست است كه ايشان بعضي مواقع احساساتي ميشود و حرفهايي ميزند كه از روي لجبازي و بعضا خنده دار است ، ولي اين موضوع دليل نميشود كه كلا ايشان را شياد و دروغگو جلوه دهيد .
اتقوا الله ! (733889) (moderator18)
 
پزشک
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۲۰:۱۱:۴۵
جناب سینا دقیقا مشکل همینجاست که از بی اطلاعی شما استفاده می شود.
اگر شما یکی از بستگانتان را دیده اید، من تا بحال 100 ها مریض دیده ام که فشار خون بالا داشته اند و تا آخر عمر هم مشکلی پیش نیامده.
اما چندبرابر آن هم بیمار با عوارض قلبی و کلیوی و ... دیده ام که فقط به خاطر فشار خون بوده.

فشار خون علامت ندارد که شما بدانید مریض خوب است یا بد! ممکن است تا آخر عمر هم مشکلی پیش نیاید. اما ممکن است ناگهان زمانی عوارض بیماری یقیه آن خویشاوند شما را بگیرد که دیگر دیر شده

این شیادان میدانند با چه بیماری هایی از مردم سو استفاده کنند. (734856) (moderator21)
 
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۲۰:۳۳:۲۲
آقا سینا متأسفانه درمان های عجیب ایشان در مورد برادر و پسرم جواب نداد. (734882) (moderator21)
 
امیر
United States
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۱۲:۱۸:۰۷
من داروساز هستم
نمی دونم واقعا ایشون پزشک هستن یا فقط مدرک پزشکی دارن
به هر حال بعضی نظرات ایشون می تونه فوق العاده برای سلامت جامعه خطرناک باشه
مثلا: ایشون ادعا می کنن که به جای استفاده از قرص آهن ,نعل اسب یا قاشق آهنی توی آب بندازید و از اون آب مصرف کنید.جالبه که بدونید اگه آهن زنگ بزنه باعث بوجود آمدن اکسید آهن می شه و خوردن این ماده به شدت سرطانزاست !! حتی در بعضی عطاری ها این آبها در بطری های پلاستیکی به اسم آقای دکتر روازاده به بیماران دارای کمبود آهن فروخته می شه!!
حتی یک دانشجوی ترم اول پزشکی هم می دونه که ساخت داروهای سنتتیک سالها طول می کشه و تا اثرش کاملا ثابت نشه و بعد عوارضش مشخص نشه ,این دارو تولید نخواهد شد , باعث شگفتی که آقای روازاده که ادعای پزشک بودن می کنن از این واقیعتها بی خبرن.و همه ی داروها و روشهای جدید رو زیر سوال می برن و راه ها و داروهای رو پیشنهاد می کنن که کوچکترین مطالعه و تحیق و پژوهشی در موردش انجام نشده.
و شگفتا که چگونه وزارت بهداشت و نهادهای نظارتی مرتبط با سلامت مردم با ایشون برخورد نمی کنه !!!!!!!!!!!! (734002) (moderator18)
 
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۱۲:۳۰:۰۹
از قرار معلوم این گروه روابط قوی دارند و از قانون در امان. (734022) (moderator18)
 
حسین
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۲۱:۲۶:۲۴
بنده متخصص آلودگیها و محیط زیست هستم به نظر من صحبتهای دکتر روازاده در مورد نعل اسب و ورود اهن طی پختن در غذا کاملا صحیح می باشد زیرا در حال حاضر اثبات شده است که پختن غذا در ظروف آلومینیومی موجب ورود یونهای آلومینیم به درون غذا و ایجاد بیماریهایی مثل آلزایمر می گردد این موضوع در همه منابع معتبر وجود دارد، به تبع ان استفاده از نعل اهنی نیز موجب ورود اهن به غذا و تامین آهن بدن می گردد. ولی چون داروسازان غرب پول کلانی بابت ساخت قرصهای اهن که استفاده از ان همیشه موجب تهوع و ناراحتی معده می شود ، به جیب می زنند هیچ موقع در مورد آن صحبت نمی کنند. (734924) (moderator21)
 
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۲۲:۴۹:۴۱
بنده بی سواد هستم!
و میدانم اصلا بحث آلمینیوم نیست! و بحث نعل آهن و مضرات زنگ آهن است!
و در ضمن مطلبی که شما گفتید فرضیه ای است در میان انبوه فرضیات و آن هم نه در مورد آلمینیوم ظروف غذا بلکه در مورد آلمینیومی که در ماده دیالیز در گذشته وجود داشت!
البته من بی سواد هستم مثل شما متخصص نیستم (735021) (moderator18)
 
رهگذر
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۲۲:۵۵:۴۸
فکر میکنم بهترین کار این هست که فعالین عرصه سلامت همگی درخواست مشترکی از وزارت بهداشت داشته باشند تا یک بار برای همیشه تکلیف این افراد را مشخص کنند.
اگر علما و پزشکان اینگونه حرف ها را تائید کردند که هیچ اگر نه دکان سوار شده بر خون این افراد را ببندند و فقط به متخصصان تحصیل کرده اجازه بدهند تا طب سنتی را انجام دهند. (735033) (moderator18)
 
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۲۰:۱۳:۰۳
دوست عزيز من هم يك پزشك متخصص هستم و ميدونم ادم در مورد موضوعي كه هيچ تخصص و سر رشته اي ازش نداره نظر نميده چه برسه بخواد مثل جنابعالي نتيجه گيري هم بكنه.اين مطلبي كه حتي بعنوان پايه نتيجه گيري گذاشتيد هم درست نيست و الومينيوم باعث اختلالات مغزي از نوع دمانس ميشه كه الزايمر هم يكي از اين بيماريهاست ولي خودالزايمر توسط الومينيوم ايجاد نميشه.در ضمن مطمين باشيد اگه موضوع نعل اهن درست بود همون نعل رو برامون ميساختن و بمون ميفروختن!يادم مياد در كتابهاي درسي مطلبي بود نقل به اين مضمون كه فردي از درد چشم نزد بيطار(دامپزشك) ميره و از داروي او كور ميشه.شكايت به قاضي ميبره و قاضي بش حق نميده و ميگه گر تو خر نبودي نزد بيطار نرفتي!!حالا اين شده احوال اين روزهاي ما (736589) (moderator21)
 
سینا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۵ ۱۲:۵۰:۰۶
دوست عزیز . به نکته ی جالبی اشاره کردید .
اتفاقا همسر بنده دچار کم خونی شدید بود و طبق دستور پزشکهای مدرن قرص آهن مصرف میکرد . اما به هیچ وجه نتیجه ی مطلوبی نگرفت . اما دکتر روازاده با استفاده از همین دستورهای ساده ( استفاده از حصوم و استفاده از دیگ مسی و آب آهن ) کم خونی ایشان را درمان کرد . جالب است که شما به علم ناقص خود اینقدر اطمینان دارید و سریعا روی افراد برچسب میزنید . و میگویید که " هر دانشجوی ترم اول میداند که ..." . این طرز حرف زدن برای یک فرد تحصیل کرده مناسب نیست . شما اول باید درمان و حرف طرف مقابل را درست بشنوید و بعد نظرات به اصطلاح علمی بدهید .
من در رشته ی پزشکی سر رشته ندارم ولی از روی نتایج گرفته شده میتوانم قضاوت کنم که بسیاری از درمان های طب سنتی بهتر نتیجه میدهند (738327) (moderator18)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۲ ۲۲:۵۹:۰۲
l
من هم با نظر شما بسیار موافقم .و از طب سنتی نتایج خوبی گرفته ام. (2580970) (alef-3)
 
۱۳۹۱-۰۳-۲۶ ۱۴:۳۱:۴۹
متعجبم چرا ننوشتی دکتر امیر هستم
"اگه آهن زنگ بزنه باعث بوجود آمدن اکسید آهن می شه و خوردن این ماده به شدت سرطانزاست !! "
دکی جان یعنی ما که از آب لوله های زنگ زده استفاده میکنیم قطعا سرطانو گرفتیم دیگه . چرا وزارت بهداشت برخورد نمیکنه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (837826) (moderator102)
 
شاهین
۱۳۹۲-۱۰-۱۹ ۰۸:۰۹:۴۰
جالب بود خیلی ریزبین هستین. (1897125) (alef-6)
 
اسحاق
۱۳۹۴-۰۴-۲۰ ۱۲:۲۱:۵۰
سلام
با تجربه ای که بنده از طب شیمیایی و طب اسلامی داشنم بهم اثبات شده که طب شیمیایی چیزی نیست جز "بیزنس" و اینکه فقط میتونه علائم بیماری رو از بین ببره نه خود بیماری رو البته اون هم به چه قیمتی؟ عوارض داروهای شیمیایی !!
خلاصه اینجانب توی چهار سال اخیر معجزه های بزرگی از طب ایرانی یا اسلامی ویا به قول بعضی ها طب سنتی دیدم که اگه بخوام بگم مطمئنم که باورش برای همه تون سخت و غیر قابل هضمه
در کل نمی خوام از چیزی دفاع کنم و یا ایراد بگیرم ضمنا مطالب فوق که نوشتم نظر من نیست بلکه واقعیت محضه (3030438) (alef-11)
 
مجید
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۱۲:۲۲:۴۹
اقای عزیز که بدون دلایل منطقی به اقای روازاده نقد می کنید اگرراست میگویید باایشان در یک مجلس رو در رو مناظره کنیدتا ایشان از خود دفاع کند (734011) (moderator18)
 
دکتر افشین احمدپور
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۱۳:۲۹:۰۰
با سلام. بنده در هر زمان و مکان حاضرم که به مناظره بپردازم هر چند معتقدم که ایشان به خاطر ضعف علمی هرگز در هیچ محفلی حاضر به مناظره نخواهد شد.التماس دعا. (734165) (moderator18)
 
حمید
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۱۸:۰۳:۱۲
با سلام
چرا تمام دوستان طرفدار آقای روازاده در جملات خودشان میگویند " بدون دلایل منطفی نقد میکنید". آخر کمی بیاندیشید، کسی که منطق خود را برای ضرر و زیان چای ، به تشخیص حمار وامی نهد یا آینده کودکی که آدامس میجود را در آینده الکلی شدن میداند، با کدامین منطق منطبق است؟ (734692) (moderator21)
 
ناظر
United States
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۲۳:۱۹:۴۰
آقای روازاده دلایل عدم مصرف چای رو بیان کرده و متاسفانه در این مقاله با حالت تمسخر آمیزی با این مساله برخورد شده و این از شان یک پزشک بدوره.
البته من ادعاهای آقای روازاده رو در مورد چای بیان میکنم و صحتش با ایشان و تحقیقش با محققان.
1- چای مرکز کنترل تشنگی در یکی از غدد رو تحت تاثیر قرار میده و نوعی عدم احساس تشنگی کاذب ایجاد میکنه و منجر به کاهش مصرف آب توسط فرد میشه.
(احتمالاً تجربه کردید. اگر یک روز چای نخورید مقدار زیادی آب مصرف میکنید.)

2- گیاه چای تصفیه کننده خوب هواست و آلودگی هوا رو گرفته و اکسیژن پس میده. همینطور دکتر بیان میکنه که مزارع چای محلی پر از اکسیژن برای تنفس هست.

3- چای سودازاست و از نظر طب سنتی سودا عامل سرطان هست.

اینهم بنده عرض میکنم که مصرف چای عادت میاره و اگر مدتی استفاده نشه نوعی سردرد بوجود میاد. احتمالاً تجربه کردید.

همچنین:
چای گیاهی است که هیچ آفتی ندارد.
همینطور ادعاهایی هست که مصرف چای ایجاد آرتروز میکند. (735059) (moderator18)
 
نادر
United States
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۱۴:۵۴:۴۲
دوست عزيز،
لااقل تا زماني كه اين نصفه اينترنت را از ما نگرفته اند، امكان جستجوي مطالب علمي به سادگي وجود دارد.
به عنوان نمونه اينكه ادعا كرده ايد "چاي گياهي است كه هيچ آفتي ندارد" را مي توانستيد با يك جستجوي كوچك به اين سايت برسيد كه 25 آفت چاي را ذكر كرده:
http://www.plantago.blogfa.com/post-486.aspx

اينكه عرض كرده ايد كه چاي آلودگي هوا را مي گيرد و اكسيژن پس مي دهد هم حرف نا دقيقي است، تمام گياهان سبز زير نور دي اكسيد كربن هوا را مي گيرند و اكسيژن پس مي دهند و اين امر مختص چاي نيست. اما بجز دي اكسيد كربن كه با آب تركيب مي شود و قند ئو اكسيژن مي دهد، ديگر آلودگي هاي هوا نمي توانند به اكسيژن تبديل شوند. ( اگر جناب آقاي دكتر پرفسور حكيم طبيب روازاده بتوانند تبديل سرب و بنزن و آلودگي هاي گوگردي و مانند آنها به اكسيژن را بوسيله گياه چاي انجام دهند، تمام بشريت الي الابد مديون ايشان خواهد شد.) (736069) (moderator18)
 
کارشناس کشاورزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۱۶:۵۰:۴۲
سلام
صرفا جهت اطلاع بگم که در مقاله ای که به عنوان آفات و بیماریهای چای معرفی کرده اید تمامی عوامل ذکر شده جزو قارچ ها و یکی هم جزو نماتدها(نوعی کرم بسیار ریز) میباشند. و از میان آفات ذکر شده هیچکدام جزو هیچ گروهی از حشرات و سایر بندپایان، پرندگان و خزندگان و پستانداران و دوزیستان و ... نمی باشند.
البته در صدد رد یا تایید سخنان آقای روازاده یا آقای احمدپور نبودم. قضاوت با خوانندگان مطلع. (736283) (moderator21)
 
۱۳۹۱-۰۲-۰۸ ۱۵:۰۹:۳۴
نه تنها چای؛ بلکه تمامی فتوسنتزکنندگان (از تک‌سلولی تا گیاهان آبی و خشکی و درختان سر به فلک کشیده‌ی سبزینه‌دار یا به قولی سبز برگ‌ها) همه و همه برای تنفس اکسیيژن استفاده می‌کنند.
اما برای تولید مواد آلی خویش (نه عالی!!!) نیاز دارند که کربن را دریافت نمایند. منبع کربن نیز از طریق تجزیه‌ی CO2ی موجود در هواست. با این عمل 2 واحد اکسیژن آزاد شده و یک واحد کربن نیز به چرخه تولید غذا در گیاه وارد می‌شود.
پس چای با هر گیاه و رستنی سبزینه‌دار؛ که نه، با هیچ تک‌سلولی سبزینه‌دار هم تفاوت ندارد.
________
دوستان بزرگوار.
بارها فرموده‌اید که ایشان از دانشگاه تهران دکترا دارند. آیا دکترای پزشکی؟ اگر چنین است؛ من یکی به مدعی‌العموم شکایت دارم. زیرا این ادعای ایشان تنها در یک مورد مطرح شده در این کامنت، در حد بچه دبیرستانی‌های رشته‌ی تجربی است.
یا به من هم دکترای پزشکی دانشگاه تهران بدهید!! یا دانشگاه تهران را با تمام اساتیدش به آتش بکشید. یا با این فرد برخوردی جدی بفرمایید.
جز این 3 باشد؛ یعنی شما هم با این طیف سخن راندن در جامعه موافقید! (757584) (moderator18)
 
Latvia
۱۳۹۱-۰۱-۲۹ ۱۱:۴۲:۰۲
سلام حميد آقا!
نظر روازاده و اكثر اطباي طب اسلامي نخوردن چاي به دليل سودازا بودن آن است نه اينكه چون الاغ نمي‌خورد ما هم نبايد بخوريم. وقتي كسي به نقد مطلبي مي‌پردازد با امانت داري كند و آنچه فرد مورد نقد بيان كرده عيناً بياورد. زماني كه چاي وارد ايران شده و ترويج آن آغاز گرديده است علما نسبت به موضوع اعتراض كرده‌اند و در نامه‌شان به دربار نوشته‌اند كه چيزي وراد مملكت شده كه حتي گله الاغ به مزرعه آن حمله نمي‌كند. دكتر روازاده در تأييد نظر خودش گفته كه در آن‌زمان علما هم به اين مسأله اشكال گرفته‌اند.
شما برادر عزيز يك امتحان ساده بفرماييد. مقداري روغن نباتي را داغ كرده و روي بهترين برنج پخته بريزيد و آن را در جايي بريزيد كه پرندگان گرسنه ببينند. يك پرنده سراغ آنها نخواهد آمد. حتي گربه‌هاي گرسنه آن را نمي‌خورند. آن‌وقت همين پزشكان دلسوز به همه بيماران توصيه كردند كه روغن حيواني نخوريد و فقط روغن نباتي بخوريد. حالا به نتيجه رسيده‌اند كه روغن نباتي ضررش بيشتر است. كمي بعد گفتند روغن مايع بخوريد و مجددا علماي طب در غرب هم دادشان بلند شد كه اين بدتر از قبلي است.
نمي‌دانم سيگاري بوده‌ايد يا نه؟ ما بوده‌ايم. اولين نخ كه آدم مي‌كشد، سرش گيج مي‌رود ولي به مرور مي‌طلبد كه تعدادش را زياد كني. محصولاتي مثل آدامس و عطريات و غير اينها هم همين طور است. اولش خيلي كم الكل دارد و به مرور آدم به آن عادت مي‌كند. مثل سيگار. اگر آدامس توي دهانش نباشد احساس كمبود مي‌كند. (744409) (moderator18)
 
۱۳۹۱-۰۳-۲۶ ۱۴:۳۵:۵۸
چرا منفی دادین / میگه مرد و مردونه بیشینید سنگاتونو واکنید خلاص / این منفی داره . (837830) (moderator102)
 
رضا
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۱۲:۴۷:۲۱
این هرچه که باشد یک نقد استاندارد و اصولی نیست. ایشون مثل یک آدم عصبانی به بد و بیراه گفتن پرداخته. ایا فکر میکنید اگر چنین ادبیاتی بر فضای نقد و نقادی حاکم بشه چه بلایی بر سر مقوله نقد خواهد امد؟! (734068) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۱۲:۴۷:۲۵
خوردن گندم با سبوس درکدام آیه سوره جمعه هست؟ (734069) (moderator18)
 
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۱۲:۴۸:۴۳
یک مطلبی از دید همه پنهان مانده و ان اینکه اصولا نقدهای ما نقد نظرات نیست نقد شخصیت است از ادبیات دکتر روازاده مشخص است برای طب مدرن ارزشی قایل نیستند خوب میدانیم که بالاترین خشونت بی تفاوتی و ارزش قایل نبودن است و این ادبیات طرفداران وپیروان طب مدرن را می ازارد وبه واکنش وا میدارد باید قبول کرد طب مدرن بر پایه ازمایش و علم تجربی ایجاد شده است ادعای جزمی ندارد و شاخه های دیگر طب را مردود نمیداندا هیچگاه ندیده ایم که مثلا پزشکی بگوید طب مدرن توطئه ابو علی سیناست به هر حال وابستگی به قدرت به انسان اعتماد به نفسی خواهد داد که رنجشها و واکنشهای بیان عقاید خود را جدی نگیرد (734072) (moderator18)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۱۳:۰۷:۱۹
جناب روازاده حرفهای عجیب و غریب زیاد داره. مثلا در باره ی درختان پارک جنگلی چیتگر گفتن این درختا رو آمریکا به ایران آورده تا موجب کم آبی منطقه بشه! همچنین گفتن بهار برید به درختان جوان کاج دست بکشید تا خشک بشن! فایل صوتی این حرفا رو دارم. در صورت نیاز می تونم بفرستم. من موندم چرا بعضی مطلب رو نمی گیرن. کسی منکر طب سنتی نیست. حرفهای جناب روازاده با هیچ منطقی جور در نمیاد! (734109) (moderator18)
 
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۱۳:۱۸:۰۲
بنام خدا...از این همکار محترم بابت مقاله نقدشان تشکر می کنم...به عنوان یک داروساز و فعال در زمینه طراحی سیستمهای دارورسانی که ادعایی هم در حوزه طب سنتی ندارم و بسیار برای دانشمندان اصیل این رشته احترام قائلم به شدت احساس خطر میکنم از بابت اینکه سلامت مردم را عده ای سودجو و فرصت طلب هدف قرار داده اند و بابت ادعاهای بسیار خطرناک مثل درمان سرطان وناباروری گرفته تا کچلی و...پولهای کلان از مردم میگیرند در این صنف از مهندس ساختمان ورشکسته تا مهندس شیمی بیکار و...و آدمهای بی سواد یافت می شوند....یک خانمی چند وقت پیش به من در دانشگاه زنگ زد که مادرش برای درمان سنگ کلیه به یکی از همین عجوبه ها مراجعه کرده بود و پس از مصرف حب های تجویزی دچار دردشکم و تهوع شده بود و پس از تاکید دکتر قلابی به تکرار مصرف متاسفانه دار فانی را وداع گفته بود و ایشان میگفت می توانید این حب ها را برای من آنالیز کنید که برای ایشان توضیح دادم تا ندانیم چه مواد یا گیاهانی در ساخت این معجون بکار رفته امکان آنالیز سریع ممکن نیست و به دستگاههای پیشرفته جداسازی و اسپکتروسکپی جرمی و.. نیاز است....ایشان از اینکه مادرش با درد فوت کرده بود بسیار ناراحت بود و دنبال کالبد شکافی و شکایت...وزارت بهداشت هم که بسیار ضعیف عمل می کند و علی رغم بازرسی های مکرر از داروخانه ها این دکان های خطرناک را که اغلب محصولات فله ای و الوده عرضه می کنند را رها کرده.....آقا شما را به خدا به نوابغ سیاسی کشور بفرمایید لطفا در پزشکی دخالت نکنند و تشخیص بیماری با نبض را به متخصصین امر واگذار کنند (734139) (moderator18)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۱ ۰۵:۴۴:۱۴
شما برو داروی کشنده شیمیای خودت را درست کن و اینقدر دروغ نباف که خانمی از
درد خودن قرص های طب سنتی مرده (2651319) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۱۷:۲۴:۲۳
بنده متخصص بیوتکنولوژی هستم و استاد دانشگاه به اعتقاد نت هم طب نوین و هم طب سنتی به بشریت خدما می کنند و هیچ دعوایی هم بین انها نیست ما م کاتب مختلف پزشکی داریم مثل طب چینی طب ایرانی طب اسلامی اما برخی به نحوی غیر منطقی این دعوا را دامن میزنند که اطلا درست نیست وجود اینهمه پزشگ و بیملرستان و دانشگاه و مراکز تحفیقاتی پزشگی که دارند به مردم خدمات ارائه می دهند و بیماران درمان می شوند را که نمی توان انکار کرد هرچند طب نوین هم بی اشکال نیست و با پیشرفت علوم اشکالات ان کمتر می شود و در عین حال ما مراکز علمی طب سنتی در کشور داریم که دانشمندان در ان در حال تحقیق هستند تا از این طب و طبت مکمل برای درمان بیماری ها استفاده کرد ولی اینکه افرادی از سر خشم بدون منطق طب نوین را محکوم کنند این درست نیست مثلا واکسیناسون در طب توین را ایا می توان انکار کرد که سبب شده میزان بزخی بیماری های عفونی به صفر برسد و در حال ریشه کن شدن هستند هزجند تحقیقاتی که بنده داشته ام اینست که ما در ایران قدیم واکسیناسون داشته ایم و این فناوری ساخته دست عربی ها نیست ولی حیف که تاریخ را آنها می نویسند ام یک نکته در باره مقاله اولیه دکتر روازاده که برای من نیز عجیب بو ایشان گفتند که ژن خوک را در مرع وارد کرده اند سند این حرف کجاست؟ ایا می شود همینطور بی سند و مدک حرف زد بنده متخصص مهندسی ژنتیک هستم و اطلاع دارم که چه ژن هایی به موجودات وارد شده ولی می شود از ایشان سئوال کرد از کجا این حرف را اورده اند به هر حال غزیزان هم طی مدرن و هم طب سنتی در حال خدمت به انسان هستند لطفا بحث منطقی و مستدا و نفد های علمی کنید و از احساساتی شدن و تعابیری که توهین امیز است استفاده نکنیم تا شان گفتگوی علمی حفظ شود تا خوانندگان این مظالب که همه از ایرانیان فرهیخته و همه اهل علم و بسیار فهیم هستند بحث را پپی بگیرند زیرا همه ما بدنبال حقیقت هستیم و حقیقت از بین این بحث های علمی استخراج می شود موفق باشید و بحص را ادامه دهید (734610) (moderator21)
 
ناظر
United States
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۲۳:۲۵:۰۸
سلام
به نظر بنده هم باید این ادعا مورد بررسی قرار بگیره و صحت کلام آقای روازاده مشخص بشه. (735067) (moderator18)
 
دکتر کامیار ملاقدیمی
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۱۷:۲۸:۳۳
درود بر افشین بزرگوار
یاد ایام حاجی جان
تو یه دونه ای (734617) (moderator21)
 
علیرضا
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۱۷:۴۱:۴۷
من که به شدت به دکتر اعتقاد دارم این نقد شما هم خیلی بی معنی بود و بدون پشتوانه . شما وضعیت مردم رو ببین . همه یه جور مریضن . به نظر شما آقای دکتر! دلیلی به جز تغذیه ی بد داره؟ (734649) (moderator21)
 
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۱۷:۴۶:۲۵
جناب عامری طب سنتی اگر هم چیز خوبی باشد نباید منظم باشد ؟افرادی که معلوم نیست صلاحیتشان کجا تایید شده است ؟از کجا تخصص گرفته اند عطاری می زنند وداروهایی که در زیر زمین خانه ها بدون رعایت اصول بهداشتی تهیه می شود را به خورد مردم می دهند اگر هم طب سنتی باید بماند درست اما باید منظم شود نه آنکه تنها وسیله کاسبی گروهی به نام حکیم (734664) (moderator21)
 
دکتر شورآبی (خرم آبادی)
United States
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۱۸:۲۶:۲۵
در جائیکه در انواع کنسروها آنقدر نمک میریزند وما نمیدانیم که نمک دریائی

است یانمک کوههی پس بنارا در همان نمکی میگذاریم که آقای روائی زاده

گفته .

واصلا به جای مرغ خروس و(به عربی دیک)میخوریم چرا بعضی از ما ها به

جای غرب زده عرب زده شدهایم وحتما میدانید بسیاری از احادیث مال

ابوهریره است مثل:بصل البکه فی المکه )که باعث فروش تمام پیاز های یک نفر

شدومردم برای خرید سر ودست میشکستند من موافق آقای دکتر افشینم (734735) (moderator21)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۱۷:۲۹:۵۳
اون بنده خدا گفته مواد طبیعی بخورید چه ربطی داشت به ابوهریره (2118263) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۱۸:۲۹:۰۲
به نظر من اشخاصی مانند آقای دکتر روازاده از شرایط حاکم در کشور سوءاستفاده می کنند. متاسفانه باب شده که هر چیز نو و تکنولوژیک چون منشاء غربی دارد ضد اسلام جلوه داده شود و با آن برخورد شود و به همین علت برخی فرصت طلب علم طب را هم وارد بازی سیاست کرده اند و با ادعای طب اسلامی و سنتی و غیره و قرار دادن آن در مقابل علم پزشکی مدرن، سعی کرده اند تا خودشان را به نان و نوایی برسانند. در حالیکه علم طب جدید مخالفتی با علم طب سنتی ندارد بشرطیکه بتواند مفید بودن خود را به اثبات برساند. شما ببینید دولت هم می داند که باید با علم و دانش روز جلو رفت به همین علت شاهد پیشرفتهایی در زمینه نانو تکنولوژی و بیوتکنولوژِ در کشور هستیم ولی فقط به خاطر همان موضوعی که در ابتدا اشاره کردم و برای ابراز مخالفت با دنیای غرب جلوی افرادی مانند آقای روازاده را باز می گذارد تا میدان داری کنند. شما اگر دقت کنید طب سنتی ربطی به تفسیر شعر اتل متل توتوله یا مصرف آدامس و عینکی شدن نداشته و نخواهد داشت! (734741) (moderator21)
 
محمد
United States
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۲۳:۳۸:۰۱
جناب وقتی بنیانگذاران طب مدرن شیمیایی کتاب قانون ابن سینا (طب سنتی) رو آتش زدند چگونه طب سنتی و اسلامی بیاد و در مقابل طب مدرن مفید بودن خودش رو اثبات کنه؟
شاید شما مخالفتی با طب سنتی نداشته باشید اما طب مدرن چی؟ (735082) (moderator18)
 
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۱۶:۳۲:۳۸
دوست عزيز
می دونی اون كسی كه اين كار رو انجام داد چه كسی بود و چرا اينكار را كرد؟
چون بيش از حد تكيه كردن به يك كتاب و تعطيل تجربه انسان را از پيشرفت باز می دارد و دچار خمودگی و ركود می كند
اون شخص پاراسلوس بود كه ِكی از بنيانگذاران هاميوپاتی است كه آنهم جزوگروه طب مكمل محسوب می شود وبرخلاف طب سنتی ما هر چيز را نه باضد خود بلكه با مقدار كمی از خود ان درمان می كند گرچه آنچه كه گفتم تعريف دقيقی نيست

پس حتی اين شخص هم با قانون ابوعلی سينا مخالف نبود بلكه با تعطيل كردن تعقل مخالف بوده است (736227) (moderator18)
 
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۱۸:۵۹:۳۷
در يو تيوب چند فيلم در مورد گاوهایی كه از حصار رد شدند و داخل مزارع چای میچرند وجود دارد
در بعضی از كشورها نظير ژاپن تحقيقاتی در زمينه استفاده از زضايعات چای برای خوراك دام در جريان است (736477) (moderator21)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۱۷:۴۶:۱۰
در سته که با یدعلم و دانش پیشرفت اما علم و دانشی که دقیق است خودمن دو بار رفتم آزمایش که هردو مرتبه برایم بیماری تراشیدند یک مرتبه پزشکان محترم گفتند قند خون دارم در حد بالا خواستند دارو تجویز کنند داشتم سکته می کردم دوباره رفتم آزمایش گفتند از حد نرمال هم پایین تره این یک بار دوباره رفتم گفتند بیماری کلیوی دارم خیلی هم خطر ناکه هر چه زود تر باید در مان شوم دوباره رفتم آزمایش گفتند که هیچ مشکلی نیست ببینید چه جوری با روان آدم بازی می کنند این هم از علم جدید (2118298) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۰۴-۰۵ ۱۷:۴۹:۰۷
اتفاقا علم امروزی با طب سنتی مخالفت شدیدی داره،در مورد عسل ،روغن دنبه،روغن حیوانی(روغن زرد)،و... در ضمن در چند هزار سالی که انسانها با طب سنتی خودشون درمان میکردند،طب جدید کجا بود،لابد طب سنتی دست نگه داشته بود تا طب جدید از راه برسه و تائیدش بکنه،طب جدید در ضمینه واکسیناسین(اون هم عوارض جانبی داره)و در ضمینه عملها وتشخیصها(اون هم عوارض جانبی داره) به جایی رسیده،وگرنه به جای پیشرفتی نرسیدن و فقط دارن مسیر پزشکی رو می ره که طب سنتی رفته ولی تو یه مسیر دیگه،آخرشم دوباره به طب سنتی میرسن...بعدشم تو طب قدیم فکر کردی هر کی از راه میرسیده یه دارو به یکی میداده؟مثل الان یاکم بیشتر آزمایش انجام میدادن تا صحتش معلوم بشه،در
اخر بگم که تکنولوژی علم قدیم هر چیزی رو که به ضرر انسان بوده رو تولید نمی کردن ومعدومش میکردن،ولی از 200 سال گذشته تا حالا این صهیونیصتها چی تکنولوژی رو برای دنیا درست کردن که جزء ضرر برای انسانها داشته؟ (2225233) (alef-10)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۱۸:۳۳:۱۸
با سلام
بنده کارشناس ارشد الهیات و معارف اسلامی هستم.
با این نظر موافقم که نباید از احادیث مجعول استفاده شود. اما از نگارنده محترم تقاضا دارم حتما بحث را ادامه دهند و دلایل نقلی و عقلی جعلی بودن حدیث ذکر شده توسط آقای روازاده را ذکر کنند.
با تشکر (734749) (moderator21)
 
نجمه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۱۸:۳۴:۵۹
سلام
من پرستار هستم و خوب در زمینه طب سنتی تخصص آنچنانی ندارم. باید بگویم حرف های جناب روازاده وحشتناک ریشه دوانده. حتی داخل کادر درمان،
خواهش میکنم این بحث را بطور علمی و مستند ادامه دهید.
سیستم های ما فقط در حد شرح وظایف عمل می کنند آن هم اگر پیله شان کنی پس از وزارت توقع نداشته باشید.
لطف کنید برای حرف های خودتان هم دلیل و منبع بگذارید تا ابتر نماند و بشود به آن استناد کرد و خواهشا ازغرض ورزی دوری کنید. فقط به دنبال کوبیدن وی نباشید اگر نگویید مثلا به استناد به این مدرک علمی قضیه مس و آهن ایشان مردود است عوام خواهند گفت برای اینکه کاسبی خودشان(=پزشکان طب مدرن) کساد نشود این حرف ها را می زنند. فقط دلیل علمی راهگشا است.
من خودم نه هیچوقت سی دی هایش را دیده ام و نه دنبال این موضوعاتم ولی اصل مسئله سلامت و جان مردم است و اسم ایشان و حرف هایشان را زیاد می شنوم
.
.
بدتر اینکه کلا عطاری ها معلوم نیست با چه مجوزی و چه نظارتی کار می کنند؟؟
و گرنه با طب سنتی خود ما هم موافق تریم اگر بدانیم اصولی است...
امیدوارم صحبت های من این شائبه را ایجاد نکرده باشد که مخالف ایشان هستم من ایشان را نمی شناسم اما وقتی شما مخالفت را در چنین بحث و زمینه ای میبینی نگران می شوی و واقعا می خواهی واقعیت برایت روشن شود.
با سپاس (734751) (moderator21)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۱۸:۵۵:۵۲
فلوراید موجود در خمیردندان سرطان زاست را خود انگلیسی ها هم تایید کردند (734784) (moderator21)
 
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۱۹:۱۷:۴۳
به نظر شما كلر سمی نيست ؟ پس چرا هر روز مقدار زيادی نمك می خوريد كه حاوی سم كلر است

مقدار فلورايد در خمير دندان در حد چند پي پي ام است (يعنِی يك سی سي در يك ميليون)
بسياری از مواد در مقادير بالا سمی هستند حتی اكسيژن اگر به صورت خالص مصرف شود بسيار سمی است (736502) (moderator21)
 
حسین
۱۳۹۱-۰۱-۲۴ ۰۰:۰۵:۲۹
در تایید نظر این دوست باید بگویم که فلوراید یکی از عناصر سرطانزا ست که مستندات علمی ان نیز در کتاب آلاینده ها، بهداشت و استانداردها تالیف دکتر اسماعیل ساری آورده شده است، چندی پیش نیز بنده خود در یکی از نشریات حوزه سلامت خواندم که متخصصان غربی اعلام کرده اند به علت سرطانزا بودن فلوراید موجود در خمیر دندان بایستی استفاده خمیردندان در بچه ها کاملا آموزش داده شود زیرا در بچه ها احتمال قورت دادن خمیر دندان به هنگام شستشو وجود دارد. در مورد نمک دریا نیز چندین سال است که در کشورهای غربی تبلیغ استفاده از آن می گردد و در برنامه های آشپزی خارجی نیز آشپزان مدام تاکید بر استفاده از نمک دریا دارند. الله اعلم (736844) (moderator18)
 
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۱۹:۲۹:۳۲
اینکه خیلی از پزشکان و افراد مطلع از بحث کردن و نقد نظرات دکتر روازاده خودداری می کنند به خاطر اینه که اصولاً نقد نمی خواد و بیشتر مایه طنز شده مثلاً فرامایشاتشون در مورد شعر :«اتل متل ...»!
اگه مجموعه همه صحبت های ایشون رو گوش کنید اولاً به به غیر منطقی و غیر عقلانی و حتی غیر عملی بودن این صحبت ها پی می برید در ثانی خود صحبت های ایشون دارای تناقضات فراوان است. (734818) (moderator21)
 
مهدی
United States
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۲۰:۴۶:۱۱
جناب دکتر افشین احمدپور،
با عرض سلام

با توجه به اینکه فرمودید سال‌هاست در زمینه طب سنتی تحقیق می‌کنید و هم‌چنین تألیف کتابی را در دست دارید، و با عنایت به علاقه شخصی حقیر به تحقیق پیرامون طب سنتی با مراجع معتبر، تقضامندم شماره تلفن یا ایمیلی را در اختیار بنده قرار دهید تا بتوانم با شما ارتباط داشته باشم.

ایمیل:
m.esmaili.k@gmail.com (734895) (moderator21)
 
دکتر افشین احمدپور
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۲۲:۳۲:۰۰
دوست گرامی سلام. به شما توصیه می کنم که به محضر استاد دکتر مهدی محقق شرفیاب شوید که ایشان از فحول این وادی هستند و اگر چه از طب سررشته ای ندارند و در کتب تصحیح شده توسط ایشان اشتباهاتی به چشم می خورد اما در منبع شناسی و تصحیح متون طب سنتی از نوادر روزگار هستند و خداوند بر طول عمر ایشان بیفزاید. تا آب هست تیمم باطل است. (734994) (moderator18)
 
رهگذر
۱۳۹۲-۰۱-۱۱ ۰۲:۴۷:۵۰
ایشون نه از طب چیزی میدونند نه کتابی نوشتند فقط از طرف گروهی اجیر شده اند تا با عنوان نقد و با مغالطه و تمسخر و تخریب برخی اشخاص که در عرصه طب سنتی فعالیت دارند کلیت طب سنتی رو رد کنند (1210044) (alef-7)
 
بصیر
United States
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۲۱:۰۱:۲۸
افشین بابا نقد اداب داره در نقد بی ادب ان را باطل می کند زیرا نشان دهنده ضعف منتقد را می رساند که متوسل به جدل می شود(اللهم من عاند الحق علی علم اخذله فی الدنیا و الاخره). ایضا یاد بگیرد مودب باشید. (734905) (moderator21)
 
صبح صادق
United States
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۲۱:۰۵:۴۳
دکتر های طب مدرن اعتراف دارن این طب ضرر دارد شما اقای افشین چرا به خودت فشار میاری . وبا جسارت ناشیانه به طب سنتی می توپی. (734909) (moderator21)
 
پریسا
Canada
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۲۲:۱۰:۲۴
این اقای روازاده چجور پزشکیه که شیمی دبیرستان رو بلد نیست؟؟؟؟؟ این آقا نمیدونه مولکول ینی چی. توی یکی از سخنرانیهاش میگه هر دانه ی شکر یه مولکول یا یه ذره بیشتر از یه مولکوله. نمیدونه یون ینی چی! میگه آهن باید به صورت یون وارد بدن شه نه مولکول! نمیدونه یون آهن در طبیعت وجود نداره به خودی خود و ناپایداره! بعد ادعا داره که فارغ التحصیل دانشگاه تهرانه! (734963) (moderator18)
 
رند
United States
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۱۲:۲۴:۲۷
شاید شیمی بلد باشه. اما مطمئن هست که بیشتر شنونده هاش بلد نیستن!! (735777) (moderator18)
 
ناظر
United States
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۲۱:۴۶:۲۸
شکر یک بلوره که رشد یافته. اگر با دقت به یک دونه بلور بزرگ شکر نگاه کنید اونرو چند وجهی میابید. همینطور نبات. به یک شاخه نبات دقت کنید. همون دانه شکر هست. البته نه یک دانه شکر. بلکه چند دونه شکر هست که در کنار هم بطور نا منظم رشد پیدا کرده. احتمالاً منظور آقای روازاده از اینکه هر دونه شکر یه مولکول یا یک ذره بیشتر از یک مولکوله ، بلور پایه اون بوده که رشد پیدا کرده. بلور اولیه معمولاً از تعداد محدودی مولکول یا اتم شکل میگیره و سپس با اضافه شدن موادی از همون مولکولها رشد پیدا میکنه.

(736685) (moderator18)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۲۳:۱۳:۰۷
جناب آقای دکتر احمد پور فقط متخصص طب سنتی اند یا در حدیث و حدیث شناسی هم دستی دارند؟ من معتقدم یک طرفه نباید به قاضی رفت، البته صحبتهای آقای روازاده « وحی منزل » نیست اما تخطئه ایشان به این صورت هم صحیح نیست،مثلاً در خصوص تشبیه مرغ به «خوک پرندگان» می توانید به این دوکتاب رجوع کنید:1-احادیث پزشکی،ص 612 حدیث2010 ، 2- کتاب اصول کافی،ج 6 ص312 حدیث 1«معتبر ترین کتاب حدیثی شیعه» مراجعه کنید.
آقای دکتر چگونه با این قدرت در خصوص احادیث اظهار نظر می فرمائید (735050) (moderator18)
 
دکتر افشین احمدپور
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۱۲:۵۱:۱۹
دوست گرامی. در کتاب اصول کافی نیز احادیث مجعول وجود دارد. کتاب احادیث پزشکی جناب آقای ری شهری مالامال از احادیث مجعول و بی سند است و بنده در قسمت های بعدی نقد برای ادعای خود استدلالاتی مطرح خواهم کرد. (735849) (moderator22)
 
هادی
United States
۱۳۹۱-۰۱-۲۲ ۲۳:۲۸:۵۲
این آقایان فقط یک سوال را پاسخ بدهند که معیار اصلی موفقیت در علم پزشکی چیست؟ آگر 100 سال پیش متوسط عمر x بوده و امروز x+20 است، آیا این به معنای موفقیت علم پزشکی است یا خیر؟
نکته جالب این است که این دوستان در مواجه با چنین استدلالهایی پاسخهایی می دهند که هوش از سر انسان می برد. به عنوان مثال، یکی از این دوستان می گفت افزایش طول عمر نه تنها از محسنات طب نوین نیست، بلکه از مضرات آن بوده و باعث افزایش جمعیت در دنیا شده است! عجبا از این طب به اصطلاح سنتی که با عدم درمان بیماران، باعث حفظ تعادل در جمعیت دنیا می شود!
نکته دیگر اینکه از اساس باید پاسخ داده شود که صهیونیستی بودن طب نوین به چه معناست؟ اصلا واژه صهیونیست به چه کسی خطاب می شود؟ میلیون ها محقق در سرتاسر دنیا در رشته پزشکی مشغول به تحقیق هستند. صدها نشریه در سطح جهان با استانداردهای مشخص در حال بررسی و انتشار مقالات علمی هستند. این فعالیت نه امروز شروع شده و نه حتی 50 سال پیش. از تاسیس دانشگاههای مثال هاروارد نزدیک به 250 سال می گذرد. آیا این آقایان بر این باورند که بنیان گذار تمامی این دانش ها صهیونیست ها هستند، و تمامی این دانشمندانی که سالهای طولانی از عمر خود را در آزمایشگاهها و بیمارستان ها به بررسی و تحقیق بر روی بیماران می گذارنند همه مواجب بگیر یک نظام کوچک و سست و بی هویت هستند؟! (735069) (moderator18)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۰۰:۲۷:۳۱
اولا"طب سنتی رادربادکترروازاده نبایدمعادل گرفت پزشکان بسیار باسوادی دراین رشته هستند که دارای تحصیلات آکادمیک میباشند . این آقادرزمان جنگ درایتالیاتحصیل میکردکه اخراج شد وبه دلیل . . . دردانشگاه تهران بدون کنکور وارد شده وهیچ دوره مدونی از طب سنتی رانگذرانده
ثانیا"برای دانستن میزان دانش ایشان ازدادگاه جرایم پزشکی ناحیه 19 استعلام بگیرید تا تعداد بیماران ناراضی ازایشان مشخص شود (735148) (moderator18)
 
تعجب!
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۱۹:۴۷:۴۱
حالا که معیار شما برای دانستن میزان دانش افراد این چنین است، حداقل بهتر است یکبار هم به مطب ایشان بروند، تا بتوانند بهتر تشخیص دهند!!! (736543) (moderator21)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۷:۴۹:۲۷
داداش بیخیال این حرفا رو از کجا دراوردی مگه ما باید ببینیم یه نفر از دانشگاه اخراج شده یا باید ببینیم چقدر حرفاش درسته... خب سازنده برج ایفل هم دانشجوی اخراجی بود ولی برج ایفل رو ساخت که بعدش تازه دانشگاه میخواست یه مدرک دکترا هم بهش بده که مثلا بگن این چون تو دانشگاه ما بود تونست برج ایفل رو بسازه ولی اون قبول نکرد و اون مدرک دکترا رو از وسط پاره کرد و گفت مدرک من این برج ایفل بود که در تاریخ قد کشید و بال رفت... وهمچنین رییس شرکت مایکرو سافت هم یه دانشجوی اخراجی بوده... اینم شد دلیل... مگه خیلی از پزشکای ما که از دانشگاه مدرک گرفتن خیلی سواد دارن...اون تحصیلتی که شما میگی خلیلش فقط رو کاغذه اگه بررسی بشه اونوقته که معلوم میشه واقعا به انداز اون تحصیلات آکادمیک سواد دارن یا نه...یه چیز دیگه هم اینکه ابو علی سینای خودمون به هیچ دانشگاهی نرفت ولی تا همین الان کتاباش تو دنیا ارزش داره و خیلی سالها تدریس میشد میخوام بگم هر کس دیگه ای هم بخواد میتونه با تحقیق به خیلی جاها برسه حتی خیلی بهتر از تو دانشگاه...کما اینکه خیلی از کسایی که تو رشته های مختلف مهارت دارن هم بعد از فارغ التحصیلیشون بخاطر تحقیقاتشون بجایی رسیدن نه بخاطر درس خوندن تو دانشگاه... (3806465) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۷ ۱۴:۳۳:۰۴
خیلی جالب بود.واقعا عالی (3966735) (alef-13)
 
رهگذر
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۰۲:۲۵:۰۲
با سلام
شما که به گفته خودتان توانایی شناخت صحت احادیث طبی را دارید و اکثر احادیث این حوزه را با دلایلی که بیان کردید، قابل استناد نمی دانید، بنابراین مثلا اعلام می کنید که من با بررسی این احادیث به این باور رسیده ام که برخی از این احادیث معتبر نیستند و دیگر نباید به آنها استناد شود و حاضر به اثبات گفتار خود هستم؛ در این صورت زمانی که حرف خود را اثبات کردید، این مسئله برای شما حل شده است، اما به نظر یک جای کار می لنگد و آن نوع نگاه یکطرفه و غلط در این مورد است، به طور مثال حالا آمدیم فرد دیگری با بررسی و نگاه و تجربه خود به معتبر بودن آن احادیث اطمینان پیدا کرد و با عمل به آنها به نتایج قابل توجهی هم رسید، بنابراین از این به بعد باز هم از آنها استفاده خواهد کرد.
همانطور که می ببینید با نگاه غلط دانشگاهی با مسئله برخورد کرده اید و قادر به تشخیص کلی مسئله نیستید، در اینجا همانند طب مدرن گرفتار این نوع نگاه هستید، این مباحث با این روند به نتیجه ثابتی نخواهد رسید چرا که مسئله باور و اطمینان هر شخص می باشد.
در واقع انسان به تنهایی نمی تواند تمام جوانب یک رفتار را بررسی کند، و تنها خالق جهان است که مسیر را مشخص می کند.
پروردگارا ظهور امام ما را برسان
التماس دعا (735223) (moderator18)
 
یکتا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۵ ۱۰:۲۱:۰۰
فریاد رسی باید
آمین (816587) (moderator102)
 
ستار
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۰۲:۲۵:۳۵
طب شرعی یا طب سنتی؟!!

مسئله طب سنتی و رابطه آن با طب مدرن موضوع بحث جداگانه ای است اما متأسفانه آقای دکتر روازاده به مفهوم تخصصی طب، چه سنتی و چه مدرن کاری ندارند
بلکه ایشان "طب سنتی" را که خود مبتنی بر تجربه پزشکی زمان خود بوده است به "طب شرعی" تغییر داده اند وظاهراً برآنند که از درون متون مقدس یک دسته قواعد پزشکی را استخراج کرده و در مقابل پزشکی مدرن، علم کنند. (735224) (moderator18)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۰۷:۵۳:۲۷
به نظر من بحث خوبیه
به نوبه خودم از مسولین سایت محترم خواهان ادامه بحثم
در ضمن آقای منتقد کمی جزیی تر ودقیق تر بحث ها را مطرح کنند (735290) (moderator18)
 
حسین
۱۳۹۱-۰۱-۲۴ ۰۰:۱۱:۴۲
در تکمیل سخنان این دوست عزیز از سایت الف خواهشمندم از استاد خیراندیش یا دکتر ابولحبیب دعوت کند و مصاحبه ای با این دو عزیز ترتیب دهند متاسفانه پزشکان جدید به هیچ وجه طب سنتی را قبول ندارند. انتظار ما نیز این نیست که صریحا نظرات طب سنتی یا اسلامی را قبول فرمایند بلکه انتظار این است که حداقل با توجه به وسایل آزمایشگاهی و امکانات علم امروز بیایند و موارد ذکر شده در طب سنتی و اسلامی را مورد آزمایش و تحقیق قرار دهند. (736848) (moderator18)
 
شمسا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۰۸:۴۹:۵۶
این نقد شما با وجود وارد بودن قسمت هایی از آن اما مستندات علمی است.از شما که با عنوان پزشک و محقّق در حوزه ی طب سنّتی یاد شده توقع بیشتری می ره که نباید عوامانه مسایل علمی رو نقد کرد. (735371) (moderator18)
 
United States
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۰۹:۰۵:۲۴
کار جالبی بود. هرکسی می تواند طبق نظرش فکر کند و نظر بدهد اما اینکه فقط یکنفر برای میلیونها نفر نظرش را - بدون هیچگونه پشتوانه علمی - اعلام کند و بعد هم پاسخی در برابر آن پخش نکنند, واقعا دور از انصاف و جوانمردی است. البته مردم مدتهاست که منتظر افاضات جدید آقای روازاده هستند چون برای انبساط خاطر بد نیست! کسی هم حرفهای ایشان را باور نمی کند! (735411) (moderator18)
 
یکتا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۵ ۱۰:۲۳:۰۵
ببخشید میشه دقیقا بگین منظورتون از "پشتوانه ی علمی" چیه تا ما هم بدونیم (816589) (moderator102)
 
بی نشان
United States
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۰۹:۳۵:۴۸
به نظر میرسد که پوپولیسم در همه سطوح زندگی مزدم رسوخ کرده. خیلی باعث تاسف است که شرایط به گونه ای پیش می رود که عده ای عوام فریب با حرف های کاملا سطحی و بی پایه و با سو استفاده از منابع دینی و مذهبی عقل و فکر مردم را نشانه گرفته اند. متاسفانه نمونه های بارز این بیماری اجتماعی از خود دولت شروع شده است. (735490) (moderator18)
 
یکتا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۵ ۱۰:۲۵:۰۵
تجربه پشتوانه ی خوبیه یا اقوالی که روی کاغذ سفید خط خطی شده ....
البته ادعایی که این دو جنبه رو داشته باشه بهتره ... (816592) (moderator102)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۱۰:۱۴:۵۸
هر کاری را عملا باید تجربه کرد.
من خودم بیماری های مختلفی داشتم و با طب جدید نه تنها درمان نشد بلکه بدتر هم شد. متاسفانه پزشکان طب جدید به علت اینکه علت خیلی از بیماریها را نمی دانند به هرکس بسته به نوع بیماری جوابی میدهند و بیماران هم راحت قبول می کنند. مثلا درد کمر را فوری MRI انجام می دهند و می گویند دیسک داری . درد دست و پا را به دیسک یا آرتروز ربط می دهند و خیلی از بیماریها را آلرژی میگویند و خودشان را راحت می کنند. لطفا نگویید که نه اینطور نیست اکثر پزشکان همین کاررا میکنند. من خودم پس از اینکه حرفهای آقای خدادادی که پزشک هم نبوده شنیدم به بیشتر حرفهای ایشان عمل کردم و کاملا خوب شدم و با استفاده از سخنان اقای روازاده و پزشکان طب سنتی دیگر بیشتر با این طب اشنا شدم و خدا را شاکرم که الان دیگر نیازی به پزشک ندارم اگر هم لازم شد پیش امثال دکتر روازاده می روم. از این حرف من ناراحت نشوید. حقیقتی است پزشکان طب جدید و داروسازان به خاطر اینکه ممکن است کار انان کساد شود اعتراض می کنند ولی زیاد نگران نباشد بیشتر مردم راحتی را می پسندند و حرفهای شما و داروهای شما را به دلیل اینکه خوردن آن راحت است و می توانند هر چیزی بخورند بیشتر دوست دارند و زیاد نگران نباشد در ضمن آقای روازاده و دیگران نیز انسان هستند و هر انسانی میتواند اشتباه کند ودر هر صنفی می تواند سو استفاده شود نباید همه را با یک چوب بزنیم. امیدوارم روزی همه پزشکان، طب سنتی را مطالعه کنند که اگر طب جدید و قدیم امیخته شوند انقلاب بزرگی رخ خواهد داد.
بدانید که ایران یکی از بزرگترین مصرف کننده های دارو ، لوازم آرایش و سموم آفات است که اگر این انقلاب رخ دهد همه این مواد شیمیایی کاهش می یابند و در نتیجه بیماریها کاهش خواهند یافت. پس خواهش می کنم یکطرفه به قضاوت نروید غرض نداشته باشید زیرا من عملا طب سنتی را تجربه کردم و جواب گرفتم و تا بحال ندیدم طب جدید بتواند کسی را دائما معالجه کند. البته منکر جراحی ها نیستم اما خیلی از این جراحی ها را می توان پیشگیری کرد. (735557) (moderator18)
 
یک پزشک
United States
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۱۸:۱۸:۱۷
بله توصیه ما هم همین است که عملا و با حساب و کتاب تجربه شود.
همه دنیا هم با طب سنتی خود همین برخورد را داشته اند.
چینی ها طب سوزنی خود را به صورت علمی بدون تعصب به آزمون گذاشتند. و بعد از آنها هم همه دنیا همین کار را کردند و الآن طب سوزنی در جهان مطرح است.

طب سنتی ما بسیار غنی تر است اما گرفتار چند شیاد شده (736418) (moderator21)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۵ ۱۰:۳۲:۲۵
اینطور نگین چند شیاد...
فردا باید جواب بدیم همه چی که این دنیا نیست...
مشکل شما چیه مگه کسی به شما و درآمد شما ...
مگر اینکه شما واقعا از روی علم و انصاف به فکر مدرم و عوام الناسید که در این صورت بحث کلا فرق میکنه. (816596) (moderator102)
 
آنيتا (دانشجوي پزشكي)
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۱۰:۲۳:۲۶
عزيزان طب مدرن كه يكدفعه از آسمان نيافتاده كه! طب مدرني كه به اين درجه از علم رسيده در نتيجه يافته هاي انسان تا اين لحظه هستش. و اين بي خردي و بي عقليه كه اين طب رو ول كنيم بريم طب چند صد سال قبل رو الگو قرار بديم (735575) (moderator18)
 
مهاجر
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۱۱:۳۶:۳۴
خانم یا آقای عزیز دانشجوی پزشکی
بعنوان یه پزشک عمومی و همکار توصیه میکنم همزمان با تحصیل طب مدرن و بدون پیش داوری ، مطالعه در زمینه طب سنتی هم داشته باشین.
این توصیه رو جدی بگیرین چون در آینده شغلی شما موثر خواهد بود.با احترام (735680) (moderator18)
 
آنيتا
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۱۷:۳۱:۰۸
دكتر. حرف شما رو قبول دارم ولي يه سوال منظور از طب مدرن چيه؟ چرا منطقي نيستيم. طب مدرن كلمه اي است كه حكيماني چون جناب روازاده مطرح كرده اند. جامعه از هر لحاظ پيشرفت مي كند در اين ميان پزشكي هم پيشرفت مي كند. پزشكي كنوني نتيجه ي هزاران سال يافته هاي درماني مي باشد. مطمعا باشيد پزشكان عزيز در سرتاسر دنيا نمي خواهند كه بر ضرر بشريت عمل كنند!
متاسفانه تا كلمه ي اسرائيل و انگليس مياد جو گير ميشيم..  (736351) (moderator21)
 
یکتا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۵ ۱۰:۳۶:۵۲
پس چرا داروهای تازه کشف شدشون رو روی بدبخت بیچاره های هندی آزمایش میکنن تا ببینن به درد بخور هست یا نه اگه واقهعا به فکر بشریتند.
اگه اخبارهارو دنبال کنین یا یه سر هند برین حالتون از این سرمایه داری و دکتراش به هم میخوره... (816603) (moderator102)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۹ ۱۳:۳۶:۲۳
شما از طب مدرن استفاده کن تا ضرر هایش را ببینی بجای زدن حرف های بی ارزش! (1897657) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۲۰:۲۱:۰۹
خانم يا اقاي دكتر عمومي عزيز
بنده هم بعنوان يك پزشك متخصص به شما پيشنهاد ميكنم اجازه بديد ايشون مطالب طب مدرن رو بطور مستدل فرا بگيرن و از اين شاخه به اون شاخه پريدن و نهايتا در هيچكدوم به نتيجه نرسيدن جلوگيري كنن (736597) (moderator21)
 
محمد
United States
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۲۲:۰۵:۵۲
اتفاقاً این بحث دامنه دار طب سنتی و مدرن در سایت الف از همین قسمت مهم آغاز شده. "مبانی فلسفی طب اسلامی و طب مدرن یکی نیست."
من این رو با دکتر پور احمد مطرح کردم و ایشون نظرش این بود که مسیر تاریخی که طب طی کرده سرنوشت محتوم اون بوده. بنظرم یعنی گذار از طب سنتی ایران در حدود 400 سال پیش به طب مدرن طبیعی بوده و اگر علم طب اسلامی در بین مسلمین باقی بود و رشد میکرد همین مسیر رو طی میکرد و تا به اینجا میرسید.
اما تعدادی از فعالین طب سنتی این نظر رو ندارند.
ایشان این گذار رو یک برنامه سیاسی برای براندازی طب اسلامی میدونند و شواهدی رو مطرح میکنند. مثل مصونیت پزشکان فرانسوی در زمان نادر شاه.
و در مراحل بعدی تعهدی که استاد اروپایی از چند نفر از پزشکان ایرانی خصوص ممنوعیت حجامت و مصرف سرکه در ایران جهت تائید مدارک پزشکی میگیره.
اگر در فلسفه طب و این گذار ، اشکال وجود داشته باشه در اینصورت آیا استفاده از طب سنتی بی خردی و بی عقلیه؟

میتونید مطلبی رو در این صفحه ببینید:

http://shiateb.blogfa.com/post-12.aspx (736702) (moderator21)
 
یکتا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۳-۱۵ ۱۰:۳۴:۰۷
بر منکرش لعنت
خود دکتر روازاده در برنامه پارک ملت شبکه یک هم همینو گفتن.
فایل تصویریش هم تو سایت راسخون هست... (816600) (moderator102)
 
a
۱۳۹۲-۱۱-۱۸ ۲۰:۱۸:۲۸
شما برین ادمه درستون و بدین بعد در این رابطه صحبت می کنیم (1961266) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۱ ۱۸:۰۷:۳۳
بله باید بریم علم مدرن رو الگو قرا بدیم تا وقتی به سن پنجاه شصت سالگی رسیدیم نتونیم از جا بلند شیم و علمی که همش مواد شیمیاییه (2118326) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۱ ۰۵:۱۷:۰۴
با سلام دخترم تو در تمام مراحل زندگیت از طب جدید استفاده کن چرا آمدی و وقت
تلف میکنی برو درس های دکتریت را بخوان ولی بگو به مادرت زردچوبه توی غذات نریزه آخه زردجوبه مال صد سال قبل ! (2651311) (alef-11)
 
مهاجر
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۱۱:۳۲:۲۵
بنظر من که یه پزشک عمومی هستم و مختصری هم طب سنتی خوندم و کار کردم ، هر دو شیوه سنتی و مدرن در کنار هم میتونن مکمل هم باشن . بعضی جاها طب سنتی ارجحیت داره و بعضی مواقع نیز طب مدرن.
مشکل اینجاس که توی هر دو گروه مدعیانی وجود دارن که در این مملکت افراط و تفریط ، اتش بیار معرکه میشن و به نمایندگی از طب خودشون « هل من مبارز » میطلبن.
بهترین تعریف طب سنتی : طبی است مبتنی بر پیشگیری
بهترین تعریف طب مدرن : طبی است مبتنی بر درمان (735673) (moderator18)
 
رضا
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۱۱:۳۸:۳۶
من کار به این جر وبحثها ندارم فقط میدونم داروهای شیمیایی نشون دادند که ضررشون بیشتر از داروهای گیاهیه و دکترهای مدرن متاسفانه حتی بیماری رو تشخیص هم نمیدند چه برسه به درمان اونها با این داروها ! ولی تکنولوژی خیلی به درمان ها کمک میکنه مثلا آزمایشهای مختلف و جراحیها . و من بواسطه داروهای گیاهی مریضی کهنه خودم را بواسطه یک پزشک سنتی(البته نه متعصب) درمان کردم و چند ساله که حتی مسکن هم برای دردهام استفاده نمیکنم (735684) (moderator18)
 
ابراهیم
United States
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۱۶:۳۹:۳۷
ای خدا روحت رو شاد کنه که روحمون رو شاد کردی!!!
والا من خودم حرفای این روازاده تو کتم نمی رفت ولی نمی دیدم هم کسی نقدش کنه!
فقط زیر سوال می بردمش اما شما بیشتر سعی کنید و نقدش کنید.
اصلا ببینم کی گفته طب سنتی یه چیز جدایی از طب جدیده!؟
مگه خودشون نمی گن که به دانشجوهای پزشکی کتاب قانون بوعلی رو درس می دهند!؟
در ضمن داروهایی که تولید می شه رو که ملکولاشو خودشون اختراع نکردند خب از همین گیاها و جانورا و ترکیب مواد موجود در طبیعت بوجود آوردند دیگه!!!
...
یه چیز دیگه دقت کردین این روازاده هر وقت میاد یه چیزی رو هوا می کنه مثلا میگه این لیف و کیسه های حمام همش انگلیسیه بعدش میاد بلافاصله میگه برید عطاری های ما اونجا لیف و کیسه اصل ایرانی بخرید حالشو ببرید همچین منافذ پوستی رو باز میکنه احتیاج به نفس کشیدن ندارید می تونید از پوستتون تنفس کنید...
و خیلی چیزایی که هیچ آدم تحصیل کرده و عاقلی توی کتش نمی ره!!!

بعدش هم یکی نیست بیاد بگه مثلا همین مبحث حمام و دوش بدون زیر دوشی الان بسیار در اروپا و امریکا و خود انگلیس متداول هستش. چه جوری برای ما طراحی کردن پس که خودشون هم استفاده می کنند!؟
به نظر من ایشون خیلی خوب از شرایط موجود برای منافع خودش استفاده می کنه.

شما را به خدا آقایان متخصصین و فوق تخصص ها و پزشکان و محققان آگاه به خدا اگر کسی در حوزه تخصصی ما بخواهد از این یاوه گویی ها کند من خودم سریع جوابشو می دم نمی گذارم به دقیقه بکشه. شماها چرا ساکت نشستید!؟
یه ذره غیرت داشته باشید و جواب این بنده خدا رو بدید که توهم ورش نداره!؟
الان زنا مخصوصا خیلی به این بابا ایمان آوردند. خب حرفهای درست هم لابلای مزخرفاتش میگه یکی در میون دستور العملهای بدیهی و کارآمد هم میده . اینها هم باور میکنند و باقیش هم که اثر نداره داره به صورت تلقینی و روانی روی این زنا اثر می گذاره بطوری که من دیدیم دوباره نعل اسب توی قابلمه می اندازه مادرخانمم.
بجنبید صحنه رو خالی نکنید وگرنه دیر میشه ها . (736242) (moderator21)
 
خادم دوست
۱۳۹۴-۰۲-۱۵ ۱۲:۳۲:۵۷
سلام خدمت دوست عزیزم .ممنون از اینکه نگران همنوعان خودتون هستین ولی خواهش میکنم حساب طب سنتی را از افراد جدا کنید همانطور یکه باید حساب دین اسلام را از مسلمان ها جدا کرد .روش های طب سنتی کاملا پاسخگو ی بسیاری از بیماریها ست واز طرفی تمام دستورالعمل ها جهت صحیح زندگی کردن وپیشگیری از بیماریها اگر درست رعایت شود کاملا چاره ساز است بیاید در این زمینه هموطنانمان را آگاه سازیم . (2869200) (alef-10)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۱۶:۴۰:۰۱
جناب آقای دکتر احمد پور! چقدر جالب است که شما آقای روازاده را به دلیل آنکه علم مدرن و دانش پزشکی نوین را تخطئه می کند قابل سرزنش می دانید اما خودتان با اینکه تخصصتان پزشکی است به راحتی در خصوص یکی از کتب اربعه شیعه اظهار نظر می فرمائید ، شما چقدر حدیث و رجال و درایه خواندید که تشخیص دادید بعضی از روایات کافی مجعول است؟ (736245) (moderator21)
 
دکتر افشین احمدپور
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۱۷:۴۴:۴۷
سلام. اگر کسی بتواند با دلایل عقلی و نقلی صحت اظهارات حقیر را در مجعول دانستن این احادیث زیر سوال ببرد با کمال احترام عذرخواهی خواهم کرد زیرا ایستادگی در مقابل حقیقت از خصوصیات افراد نادان است.التماس دعا. (736370) (moderator21)
 
حسین
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۲۰:۵۸:۳۹
تشخصیص جعلی بودن روایات و احادیثی که راجع به علوم پزشکی است برای پزشکان و متخصصان این علم بسیار راحت تر است تا برای حدیث شناسان. مطالبی که با عقل و علم و منطق و سلامت انسان در تعارض باشند حتی اگر با هزاران کتاب حدیث و رجال و درایه نیز قابل اثبات باشند کمترین ارزشی ندارند و این وظیفه ی پزشکان است که مردم را آگاه کنند دوست گرامی. (736637) (moderator21)
 
محمود فکوهی
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۲۱:۰۲:۳۹
شما صدهاکتاب حدیث هم که بخوانید وقتی از پزشکی سر در نمی آورید نمی توانید جعلی بودن این روایات را تشخیص بدهید. (736644) (moderator21)
 
زهرا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۴ ۰۰:۳۶:۱۳
بنده هم دانشجوی پزشکی و در ضمن طلبه _به صورت غیر حضوری_ هستم و علیرغم برخی اشکالاتی که به نقد ایشون وارده این یه مورد رو درست گفتن.شما کافیه یه بار ترجمه اصول کافی رو بخونین تا ببینین تو خود کتاب نوشته که برخی احادیثش مشکوکه.اون جمله " الکافی کاف لشیعتنا" هم بیشتر در بین مردم شایعه و برخی اساتید حوزه اونو زیر سوال میبرن.
همه این حرفا معنیش این نیست که پس منابع شیعه قابل اعتماد نیست.بلکه به این معنیه که هر کس سرخود پانشه بره سراغ این کتاب ها و هرچی حضرت خودش برداشت کرد به اسم خدا پیغمبر به مردم ارایه کنه.میدونین که قدیم علما به افراد کارکشته"اجازه روایت" می دادن.یعنی مایل نبودن فرد بدون تسلط کافی به علوم حدیث چیزی رو در جمع بیان کنه.
اگه به این رویه درست عمل می شد الان کار به اینجا نمیکشید که مجبور باشیم در مورد اعتبار یک کتابی مثل اصول کافی -که انصافا حکمت نابه -جواب پس بدیم! اون هم فقط به خاطر اینکه از بین چندهزارتا حدیث این کتاب بعضی هاش مشکوکه و بعضی افراد بی ملاحظه هم همونارو نقل میکنن.
در ضمن ممکنه دکتر احمدپور در مورد احادیث از کسی که تو این زمینه تخصص داشته سوال کرده باشن.هر چند دلایلی که در مورد کتاب "احادیث پزشکی"آوردن خیلی ساده و به قول معروف اصول اولیه است و قابل رد نیست. (736875) (moderator18)
 
سحر
۱۳۹۴-۰۱-۰۶ ۱۹:۰۵:۳۸
سلام به همه ی دوستان
آدم باید خودش عاقل باشه کمی فکر کنه ببینه واقعا کدوم حرف درسته کدوم غلط
وقتی داره میگه درست بخوریم غذاهای بسته بندی نخوریم یاهمون غذاهای بسته بندی کارخانه ای که هزار ویکی بیماری میاره
یا اینکه چی بخوریم چی نخوریم بدونیم طبعمون چیه
اینا ناراحتی داره
این که میگه غذای سالم بخوریم ناراحتی داره که زیر دست خیلی از دکترهای بی سواد پول پرست نیفتیم
این ناراحتی داره
بایدخودمون رو شیوه ی زندگیمون رو شیوه ی تغذیه مون رو درست کنیم
از اینکه از دین اسلام دور شدیم و از اینکه روش تغذیه ی مناسب را اسلام به گفته ازش دور شدیم ناراحتیت آقای منتقد
شما به فکر این باشید که خودتون رو درست کنید و به هم صنفاتون بگید که مردم وسیله ی درآمد شما نیستند
شما برید هم صنفان خودتون رو نقد کنید که چرا با مرگ هر بیمار خنده برلبانشان جاری میشود
و بیمار در حال جان کندن است و باید پول واریز کنند
جناب منتقد شما که سینه سپر کرده اید تا جناب روازاده را نقد کنید اول به فکر خودتان و هم صنفانتان باشید آنها را نقد کنید اگرچه هستند کسانی ازشماها که به فکر مردم هستند اما آنقدر کم می باشند که دیده نمی شوند
والسلام (2767782) (alef-3)
 
میهمان
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۱۶:۵۶:۴۴
فواید مس:
مس به اکسیده شدن گلوکز و در نتیجه آزاد شدن انرژی در بدن کمک می کند.
به جذب آهن توسط بدن کمک می کند.
به تامین اکسیژن لازم برای بافت های بدن(به منظور افزایش سطح انرژی بدن) از جمله مغز کمک می کند.
به غده تیروئید برای تعادل درترشح هورمون ها یاری می رساند.
به عنوان حمل کننده اکسیژن در خون عمل می کند.
به عملکرد مغز و اعصاب کمک می کند.
برای عملکرد اسیدآمینه تیروزین(به منظور عامل رنگ) لازم می باشد.
برای ساخت سلول های قرمز خون ضروری است.
جزئی از آنزیم ضروری برای سنتز هورمون آدرنالین می باشد.
با فعالیت آنزیم های روده ای در ارتباط نزدیک می باشد.
سطح مس در بدن با سطح استروژن در ارتباط است.
مس میزان آدرنالین، نوراپی نفرین و دوپامین را افزایش می دهد.
سطوح پایین مس موجب خفگی سلول ها و فقدان اکسیژن در آن ها می شود. (736303) (moderator21)
 
یک پزشک
United States
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۱۸:۱۵:۲۷
مس فوائد دیگری نیز دارد که اگر دکتر احمدپور بپرسید به شما میگویند
اما این به این معنی نیست که مثلا مس را ذوب کنیم در حلق بریزیم!
باید از منابع طبیعی و مفید مصرف شود. نه الزاما ظرف مسی

بسیار بیشتر از ظرف مسی، خشکبار مس دارد. (736411) (moderator21)
 
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۱۹:۰۲:۳۷
خب اين چه ربطی به استفاده از ظروف مسی دارد ، (736482) (moderator21)
 
الياس ملكي
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۱۶:۵۸:۴۱
با سلام
متاسفانه نگارنده كه خود دكتر روازاده را متهم ميكند كه بي دليل صحبت كرده ، خودش بدون ذكر دليل حجامت پشت گوش نوزادان براي رفع زردي را رد كرده و آن هم بدون دليل و يا درمورد روغن كنجد و نمك !!!
خواهرزاده بنده زردي گرفت و دستگاه رفع زردي را از بيمارستان كرايه كرديم اما درست نشد تا اينكه طبيبي سنتي با يك سوزن كوچ پشت گوشش را قدري سوراخ كرد و يك قطره خون خارج كرد . زردي خواهرزاده ام خوب شد !
و جالب اينجاست كه داماد ما روي كودك ديگري از آشنايان هم همين كار را كرد و زردي او هم بهبود يافت !
و اا درمورد نمك بنظرم بهترين درمان براي رگفتگي گلو و بيني و همچنين محافظت از دندان است . ضمن اينكه نمك صنعتي بوي مواد شيميايي ميدهد !
درمورد روغن كنجد برويد در اينترنت بگرديد ببينيد Sesame Oil را جستجو كنيد ببينيد آيا از نظر همين طب جديد هم بهترين روغن هست يا نه !
حتي طب جديد هم روغن زيتون و كنجد را بهترين روغنهاي طبخ ميدانند .
در مورد تفلون و ظروف آلومينيوم هم طب جديد آن را مضر دانسته و جالب اينجاست كه بهترينظرف از نظر طب جديد شيشه و مس است !
مورد ديگر :‌ دوستي كمرش در فوتبال گرفته بود و دكتر بهش گفته بود 15 روز استراحت مطلق‌!! به دوستم گفتم روازاده گفته حجامت كنيد . رفت حجامت كرد . عصر همان روز رفت فوتبال !
متاسفانه نويسنده مطلب بالا اصلا به سخنان درست و واقعي ايشان اشاره نكرده .
مثلا چرا درمورد سوسيس و كالباس و نوشابه و چيپس و آشغالاي ديگر كه به خورد مردم ميدهند حرفي نزده ايد !؟؟
چرا فقط سياه و سفيد ميبينيد . بنظرم روازاده هم اشتباه دارد اما حداقل اشتباهاتش از استباهات دكتراي جديد كمتر و كم ضررتر است .
درهرصورت افراط و تفريط شما و اندكي روازاده بگمانم به نفع طب صيهونيستي تمام شود .
www.eliass.ir (736305) (moderator21)
 
دکتر افشین احمدپور
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۱۸:۰۳:۳۲
دوست گرامی.اگر کمی دندان روی جگر بگذارید به نقد تمامی این مطالب خواهم رسید. (736397) (moderator21)
 
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۲۰:۳۰:۵۵
بله دوست عزيز.من يك پزشك متخصص هستم و حيطه كاريم هم اطفال نيست كه شما بگيد نگران كساد شدن كاسبي خودم هستم!علتش اينه كه خيلي از زردي هاي دوران نوزادي بدون هيچ درماني هم خودبخود بهبود پيدا ميكنه.ولي نتيجه اين منطقي كه شما بش رسيدي اينه كه بالاخره تو اشنايان به يكي از اون زردي هايي كه خودبخود خوب نميشه برخورد ميكنيد و بعلت اهمال و كوتاهي در درمان به موقع و سريع اون بچه مبتلا به عارضه خطرناك زردي يعني kern icterus ميشه و يك عمر دچار عقب ماندگي ذهني و معلوليت شديد ميشه و شما يك عمر خودتو نفرين ميكني.براي اشنايي با اين موضوع ميتوني همين بيماري رو سرچ كني و يكم در موردش بخوني تا ببيني چقدر كسايي كه دست به اين كارها ميزنن با جون مردم بازي ميكنن. (736609) (moderator21)
 
شاهین
۱۳۹۲-۱۰-۱۹ ۰۹:۰۱:۴۲
اگه طب سنتی واسه زردی نوزاد چاره ای نداره پس حتما طب مدرن داره دیگه؟ خب یه اشاره ای بکنبن دیگه چیه خوب درمانش؟ برادرزاده ام الان 4 ماهشه و زیر دستگاه میخابوننش آمپول و هرچی دستشون میاد میزنن ولی مثل دلار داخلی ثابت که نمیمونه هیچ داره پیشرفت میکنه اصلا بحث مادی به کنار یعنی واقعا باید دیگه بیخیال درمون بشیم؟ دکترها هم که یه جواب امیدوار کننده ای نمیدن ؟ بنظر شما چیکار کنیم نذری بدیم یا بریم امامزاده ... شمع روشن کنیم؟ (1897148) (alef-6)
 
خادم دوست
۱۳۹۴-۰۲-۱۵ ۱۲:۲۰:۳۶
دوست عزیزم از سالها پیش که این همه دارو وتجهیزات پزشکی نبود هم بچه ها با زردی متولد میشدند وبا همان در مانهای خانگی که اکثر مادر بزرگ هایمان بلدن خوب میشدند.لطفا کمی غض ورزی را کنار بگذارید وواقع بین باشین شما بیماری را مثال زدین که خیلی راحت با گیاه در مانی قابل در مان است بدون هیچ گونه عوارض جانبیب ومخارج سنگین .موفق باشین (2869165) (alef-10)
 
ساعد
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۲۱:۰۶:۲۹
به قول معروف: گر تو بهتر می زنی بستان بزن!
پیشنهاد می کنم شما هم بروید نزد روازاده و مدرک دکترایتان را بگیرید و به طبابت بپردازید! (736647) (moderator21)
 
میهمان
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۱۷:۱۴:۴۸
متن این نظر و نظر قبلی بنده از سایت یک پزشک طب سنتی استخراج شده است.
قسمتی از مقاله قصه های پر غصه:
...
بعد از يک نسل غرب با دانش طبي خودش براي ما چکار کرد ؟
1- تجهيزات مهمي با چپاول سرمايه هاي ما وارد ايران کرد
2- اقتصاد ما را به خود وابسته کرد
3- فرهنگ طبي ما را غربي کرد
4- ديدگاه مارا به شفاي الهي نابود کرد
5- سلامت ما را در دست گرفت
6- شيوه نگاه به سلامتي و بيماري را کاملاً ماشيني کرد
7- طبيعت را نابود کرد
8- تغذيه را ماشيني کرد
9- داروها را مخرب و شيميائي کرد
10- تيغ جراحي را به هر بهانه اي بر بدن ما کشيد
11- سيستم ايمني مارا آنقدر ضعيف کرد که يک سکسکه مارا از پا در مياورد
12- باعث ظهور بيماريهائي شد که تنها با علامت درماني آنهم با داروهاي پر عارضه خود کنترل کند البته به قيمت نابودي قلب ، مغز و کبد ما
13- جسم مردم جهان را ضعيف و قدرت اعصاب و روان را به پائين ترين حد کاهش داد
14- ضعف جسماني ، و به طبع آن ضعف روحي و رواني را به همراه آورد
15- تخت هاي بيمارستانها را مملو از بيماران لاعلاج کرد
16- بخش مهمي از مردم جهان را درگير انجام امور درماني کرد
17- و ....
و در کل يک جهان را بيمار کرد
... (736328) (moderator21)
 
مهناز وسیروس(سیناز)
۱۳۹۴-۰۶-۱۳ ۱۷:۲۰:۲۶
با سلام!
درود بر بیان منطقی شما و هم اعتقادهایتان! (3162498) (alef-11)
 
دریا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۱۷:۲۱:۵۱
ملت از بس از دست پزشکان مدرن خون دل خوردن چه ازباب هزینه و چه ازباب عدم پذیرش و رفتار انسانی با آنها... ناچارا به اشخاصی مانند روازاده و دیگران اعتماد و مراجعه می کنند (736337) (moderator21)
 
رضا
United States
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۱۸:۰۸:۰۵
حدیث کجابش جعلی بود؟ (736403) (moderator21)
 
عباس جلیلی
Latvia
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۱۸:۵۲:۵۰
با سلام
ببینید به نظر بنده کلیدهای سلامتی در اسلام و خصوصا قران بیان شده اند چیزهایی مانند اینکه روز برای کار کردن و شب برای استراحت میباشد (قابل توجه شبکاران عزیز)
اینکه حضرت ابراهیم دعا میکندکه فرزندانش را خداوند روزی از میوه ها قرار دهد
اینکه عسل را شفا دانسته است (آیا میدانید که یکی از قویترین انتی بیوتیکها عسل میباشد که اکثریت عفونتها را از بین میبرد بدون اینکه آسیبی به سیستم گوارشی وارد کند)
قسم به انجیر و زیتون در قران امده است که بسیار مهم است از لحاظ تغذیه
علم الان سلامتی کامل روغن زیتون را تایید مینمامید
احادیثی که در مورد آداب غذا خوردن از امامان و پیامبر امده است که باید بسیار با احتیاط حرکت نمود و احادیث معتبر را شناسایی نمود و عمل کرد
در انتها این موضوع بسیار مهم است که در نوشتن رعایت حریم افراد را نمود و به کسی اهانت ننماییم و یا کسی را مسخره نکنیم که از این بابت از اقای دکتر احمد پور گرامی بابت قلم تحقیر آمیزشان که به کار گرفته اند گلایه مند میباشم و امیدوارم که آداب نوشتن در یک سایت عمومی را که خیلی ها به آن مراجعه مینمایند رعایت فرمایند (736464) (moderator21)
 
امی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۳ ۲۰:۵۲:۱۴
این هم نوعی از خرافات و بدنام کردن دین است . (736628) (moderator21)
 
مسعود
Canada
۱۳۹۱-۰۱-۲۴ ۰۱:۰۷:۳۸
من نه اطلاعی زیادی از پزشکی سنتی دارم و نه مدرن. اما دانشجوی دکتری مهندسی پزشکی هستم و در سیستم پزشکی کانادا و ایران حضور داشتم. حداقل این هستش که با مفهوم تحقیق آشنا هستم. از این موضوع که بگذریم که بعضی از صحبت های آقای روازاده بر خلاف تمام اصول علمی دنیاست (مثل فرق یون و ملکول، استفاده از ظروف مسی، آدامس و الکل و و و .....)، ایشون حتی معنای تحقیق رو نمی دونن. در هر سخنرانی بارها از این صحبت می کنن که من تحقیق کرد م دیدم ... خواهشی که دارم در مورد روش تحقیق، جامعه آماری، گراف های مربوط به نتایج، شرایط خاص انجام آزمایش، کنترل ها و ابزار های استفاده شده توضیح بدن تا ببینیم این تحقیقشون چگونه انجام شده! (736898) (moderator18)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۱ ۰۴:۴۶:۰۱
اگه چیزی از طب سنتی نمی دونی چرا اظهار نظر می کنی
والا آقا مسعود تو که کانادا رفتی دیگه از دست رفتی (2651305) (alef-11)
 
خادم دوست
۱۳۹۴-۰۲-۱۵ ۱۲:۱۳:۵۴
سلام خدمت آقای مسعود .من برای همه محققین ارزش قائلم ولی لطفا توجه کنید که روش درمان وحتی تحقیق در طب سنتی با طب مدرن کاملا متفاوت است .طب سنتی کل نگر است وطب نوین جزء نگر .مسلما سالها پیش ابوعلی سینا ودیگر حکما بایکسری تحقیقات ونگرش های خاص خودشان توانسته اند به اکتشافاتی دست یابند که هنوز قابل قبول میباشد .هر تحقیقی نباید صرفا بر اساس معیارها وروشهای جدید منطبق باشد که مورد قبول واقع گردد. (2869137) (alef-10)
 
عباس نوازی
United States
۱۳۹۱-۰۱-۲۴ ۲۱:۱۷:۴۳
با عرض سلام و ادب
پزشکی در ایران امروزه یک تجارت است به طوری که نمی توان منکر آن شد!
که البته این تجارت را پزشکان غرب زده ما از غرب آورده اند.
این مطلب اینجاش جالبه که حدود 40 ساله که پزشکی تو ایران شده یه بازار حالا که این بنده خدا اومده داره همین تجارت رو اما از نوع خوبش به مردم عرضه می کنه ناراحت شدید؟
چرا در مقابل این همه قرصهای شیمیایی که مردم را درمان اما آلوده و مسموم می کند هیچ نقدی نبود؟
خداوند به همه کسانی که خدمت خالصانه به مردم روا دارند اجر بدهد.
متشکرم (737834) (moderator18)
 
خ-خ
۱۳۹۱-۰۱-۲۵ ۰۹:۱۷:۲۴
اولا کسی که گفته پرورش مرغ در ایران و از زمان آریایی ها قدمت داشته، طبق نظر و تحقیق مفصل پروفسور شاپور رواسانی اصلا نژاد آریایی ای وجود خارجی نداشته. در ثانی من مطالب دکتر روازاده را شنیدم غالب مطالبی که ایشان گفته اگر روی خودتتان هم امتحان کنید می بینید که 99 درصد مواد غذایی امروزه حاصل تمدن بی توجه به دستورات اسلام، کاملا خانمان برانداز جسم و سرمایه مسلمانان امروزی است. حداقل برای مسلمانان که در دین و سیره پیامبر(ص) و امامانشان نکته نکته ذخیره زیستن سالم نهفته است. پس چشم بسته با ایشان مبارزه نکنید بجای اینکه کمک به فرهنگسازی این حرکت دکتر روازاده کنید با هر بادی به هر سو وزیدن بی فایده و آب در هاون کوبیدن است. کار خیر پشتوانه الهی را پشت سرش دارد و خراب نمی شود انشاءالله (738168) (moderator18)
 
غفاری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۶ ۰۸:۲۰:۵۸
با سلام به همه کسانی که برای این مطلب کامنت گذاشتند.و خسته نباشید خدمت دوست عزیز و قدیمی خودم جناب اقای دکتر احمد پور.
بنده کاملا با نقد های جناب اقای احمدپور موافقم.چون طبابت ایشان را به عینه درک کردم. در شهر ما پزشک عمومی به نام س-خ وجود دارد که مدت ها در پیش دکتر روازاده کار میکرده و ایشان که نسل در نسل طب سنتی کار کرده اند و به ترکیبی برای برداشتن خال دست پیدا کرده اند میگفت که دکتر روازاده به هر نحوی که شد میخواست فرمول این داروی ترکیب را از بنده بگیرد که موفق نشد و به قول ایشان که می فرمود دکتر روازاده جز پول به چیز دیگری فکر نمی کند. همچنینی میگفت که ایشان افرادی که در طب سننتی متبحر بودند را از شهر های مختلف جمع میکرد تا اطلاعات ایشان را جمع اوری کرده و به نفع خود منتشر و برای درمان بیماری ها استفاده کند.به نظر بنده طب سنتی را عده ای چنان لوث کرده اند که هر بچه نه نه ای که از مادر متولد شده و شروه به راه رفتن و سخن گفتن میکنه سریع دکه ای برپا میکنه و از اعتماد مردم سوء استفاده کرده و به قول خودشان درمان بیماری میکنند.حال هیچ سر رشته ای از طبابت ندارد و به حداقل اصطلاحات پزشکی چه در زمینه سنتی چه مدرن ندارد و چند ورق کاغذ جابجا کرده و نام چند بیاری را با درمانش خوانده است.واقعا جای بسی تاسف است که کسی جلودار بعض از این دکه ها نیست و به هر نحوی دارن سوء استفاده میکنن. (738877) (moderator18)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۶ ۰۹:۲۴:۱۰
من خودم موافق طب سنتی هستم اما هر حرفی که کسی می گه فوری باور نمی کنم . دکتر روازاده زحمت زیادی کشیده و ممکنه بعضی حرفهای ایشان درست نباشه نباید کل زحمات ایشان را بخاطر این حرفها از بین برد. خیلی از پزشکان عزیز دیگر چه تحقیقی انجام داده اند هر چه در کتابها خوانده اند و هر دارویی که خارجیها بگویند بدون چون و چرا به مردم می دهند ایا انها به اندازه پزشکان ایرانی دارو می دهند. من خودم مدتی در خارج بودم و به این راحتی دارو نمی دهند.به نظر من هرکس باید از طب سنتی و قدری از بدن خودش آگاه باشه انوقت می تواند از بسیاری از بیماریها پیشگیری کنه و یا درمان کنه. من که خودم این کار را کردم و خوب بوده با این کار دیگه کسی نمیتواند سو استفاده کند. واقعیت هم این است که هرکس باید خودش پزشک خودش باشد زیرا فقط خودمان می دانیم که چه چیزی برایمان خوبه و یا چه چیزی بده البته میتوان به پزشک (چه سنتی یا مدرن)مراجعه کرد ولی در نهایت خود شخص می تواند بهترین تصمیم را بگیرد البته گفتم لازمه آن دانستن کلیات در مورد بدن خودش از لحاظ مزاج و خوراکیها و زمان خوردن میباشد. مطمئن باشید، بهترین درمان پیشگیری است (738949) (moderator18)
 
عبدالله مومن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۶ ۱۲:۱۶:۴۹
آقاي دكتر افشين احمدپور

آيا اجازه مي دهيد كه هر فرد ايراني كه خواست از طب سنتي استفاده كند.
به دلخواه خود از آن بهره ببرد و يا اين كه به اجبار بايد از دستورات كمپاني هاي غربي و صاحبان آن اطاعت نمايد ؟!
منظورم محصول همان شركتهايي است كه هر چند يك بار اعلام ميشود كه فلان داروي شيميائي براي بدن بيماران خود مضر است و بايد عرضه آن ممنوع شود ؟

به طور مثال : از قرص ساده اي مانند آسپيرين نام مي برم كه به طور متوسط . هر يك روز يكبار . پزشك دانشگاه رفته اي مدعي منافع و مضراتي براي آن مي شود ؟!
آخر اين چه پزشكي است كه همه را سردرگم نموده و نمي داند كه اسپيرين ساده اي براي ديگران مفيد است و مضر ؟

آيا همين سردرگمي طب جديد در عواقب استفاده از داروهاي خود . زمينه لازم را براي بي اعتمادي به خود بوجود نياورده است ؟
و هزاران سوال ديگر در مورد مصرف مواد شيميائي ديگر حاصل از كارخانجات كمپاني هاي غربي ديگر ........ ؟!

آنوقت شما در اين حالت همه اين مسائل را فراموش كرده و به يكبار به جان پزشكي سنتي اين كشور به اسم مبارزه با دكتر روازاده افتاده ايد !!!

آيا فكر نمي كنيد كه حمله اين چنيني شما به ايشان . افكار مردم را به سمت ديگري كه همانا حمايت ظريف از محصولات دارويي كمپاني هاي غربي كه دشمنان مسلم ملتهاي ديگر بخصوص مسلمانان اند مي اندازد ؟! (739252) (moderator18)
 
سيادت
Kuwait
۱۳۹۱-۰۱-۲۷ ۰۶:۲۹:۵۷
بسمه تعالي
با دقت مطالب مقاله فوق را خواندم
اين آقاي افشين خان بهتر است به جاي اينهمه ادعاي بدون پشتوانه و بدون ارايه دليلي منطقي در رد سخنان جناب آقاي روازاده از آزادي قلم سوء ا ستفاده نکنند و اينطور بيمايه اقدام نکنند
از مخاطبان محترم تقاضا مي شود در خصوص روش جناب آقاي روازاده بجاي متاثر شدن از مقاله هاي غير علمي مانند افشين خان بيشتر تامل کنند و تحقيق نمايند مطمئن باشيد که اگر درست تحقيق و سپس تجربه کنيد اغلب نکات بيان شده از طرف جناب آقاي روازاده که از قضا تحصيل کرده غرب هم هستند را صحيح و بر اساس روايات و بر پايه طب سنتي خواهد ديد
شک نکنيد اگر بخواهيم متاثر از مقاله هاي خلق الساعه مانند مقاله فوق بشويم و مثلا به ظرف مسي يا روغن کنجد پشت کنيم و به ظروف مضر و روغن هاي مشکل دار ديگر روي بياوريم فقط از عمر خود کاسته ايم و بعدها به امثال کساني که تحت تاثير آنها عملا پشت به طب سنتي اسلامي که امثال جناب آقاي روازاده بر آن ساس مطالبي را بيان کرده اند ... خواهيم فرستاد که البته فايده اي هم ندارد چون جبران خسارات جسمي و روحي و پيري زود رس بوجود آمده نخواهد شد
عزيزان بجاي متاثر شدن از مقاله هاي اينچنيني که خداوند متعال ميداند با چه نيتي نوشته شده است و جز ادعا در آن چيزي ديده نمي شود و حاوي مطالب علمي و نقد نيست چه چيزي نهفته اس فکر تحقيق تجربه نه تاثير پذيري (740511) (moderator18)
 
فرهاد
United States
۱۳۹۱-۰۱-۲۷ ۱۷:۲۹:۲۷
با این بلاهایی که تعداد زیادی از دکترهای مدرن سر مردم میارن و به هربهانه ای پول میگیرن و مردم رو زیر تیغ میبرن- که شخصا برای خودم پیش اومد و دکتر فوق تخصص قارغ التحصیل از آمریکا که 6ماه سال اصلا ایران نیست و به خاطر چند میلیون پول عمل اشتباه رو برای من تجویز کرد- به نظر من بازگشت به طب سنتی و پیشگیری از بیماریها بهتره.
حالا هرچی میخواین به روازاده فحش بدین.
پدر من بیماری خیلی سختی داشت که دکترها جوابش کرده بودن و گفتن کارش تمومه ولی به اصرار مادرم به روازاده مراجعه کرد و با دارو های تجویزیش حالش خوب شد.
خدارو شکر. (741830) (moderator18)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۲۸ ۰۱:۳۳:۵۵
طب مدرن، شاخه ای از علم مدرن، و متکی به تجربه و آزمایش است.
من خود یکی از منتقدین سرسخت جهان مدرن و لوازم آن هستم لکن بنظرم این افاضات هر روزه روازاده ها، بیشترین خدمت را به جهان مدرن می کنند.
اینکه بسیاری از روشهای طب مدرن پاسخگو نیست، اینکه دو پزشک برای یک مریض نسخه های متفاوت می نویسند، اینکه هر داروی شیمیایی، عوارضی دارد، اینکه اصحاب یوتیلیتاریانیزم برای نیل به حداکثر سود، حاضرند با جان بیماران نیز سوداگری کنند و بسیاری دیگر از اینگونه مسایلی که همه می دانند، هیچکدام مدعیات روازاده ها را اثبات نمی کند.
این اراجیف که عمرهای سابق دویست سیصد سال بوده اند و امثال آن، که هر کس ذره ای تاریخ بخواند یا حتی سری به گلستان سعدی بزند که می گوید:
ای که پنجاه رفت و درخوابی
مگر این پنج روزه دریابی
از کذب بودنشان مطلع می شود.
اینها برای ساختن غول بی شاخ و دم از طب مدرن و جهان مدرن خوب است لکن ایمان آوردن به نعل اسب و کف دریا و مس و ... نیازمند یک پیامبر جدید و یا قرار گرفتن آنها در بوته نقد و آزمایش علمی است.
مخلص کلام آنکه اثبات شیئ نفی ما عدا نمی کند.
مدعیان طب سنتی، برای تفوق بر طب مدرن نیازمند منظومه ای از گزاره ها هستند که به مدد تجربه و آزمایش صحت آنها را بیازمایند و الا ما حلیة المتقین را هم خوانده این که کردها را از نسل جن می داند و داستان صرع و جن زدگی و ... هم اتفاقا همگی از ناگفته های جریان روازاده است.
جهان مدرن با همه کاستی هایش، پشتوانه قدرتمندی از تجربه و آزمایش را داراست که براحتی تسلیم شدنی نیست. اگر چه این عصر، مانند هر عصر دیگری سپری شدنی است لکن بعید می دانم بدیل آن، جهان سنتی سابق باشد. (742416) (moderator18)
 
زهرا
۱۳۹۱-۰۱-۲۸ ۱۱:۱۷:۴۷
سلام پزشکان محترم باید هم ناراحت بشن . وقتی برای افزایش چربی خون مادرم بدون تحقیق قرص جدید مینویسه و بعد از مدتی کوتاه ساق پای ماردم درد میگیره باید هم هم علمشون زیر سوال بره . گذشته از اینها مرگ و میر نوزادها را بی خیال شین بهتره به مساله قدرت و استقامت بدنی آدمهای صده ی اخیر مثلا× مادربزرگ پدربزرگاتون نگاه کنید و اونها را با خودتون مقایسه کنید همه ما رنگ پریده و مریض نشون میدیم (742758) (moderator18)
 
رسول
۱۳۹۱-۰۱-۲۸ ۲۲:۲۸:۰۲
آیا شما ملت عزیز نمیدانید از زمانی که چینی ها به این مملکت آمدند و در تمام امور رخنه کردند و به ویرانی کشاندند با روانشناسی و موذی گری و غرب ستیزی و نادانی یک عده با تمام قوا در صدد ضر به زدن به طبابت و طبیبان این مرز وبوم که در دنیا سرآمد و مشهور هستند ؛ برآمده اند تا علف وگیاهان خودرا به اسم دارو و شفاء دهنده به کمک یک عده عطار نما و وطن فروش به مردم غالب کنند ؛ به هوش باشید ای ملت قهرمان اینها با نمایش در آوردن فیلمهای فریبنده در مورد این گیاهان زمینه سازی کردن و اکنون با سرازیر کردن این مواد وگیاهان که با اسامی متفاوت صادر؛ هم به پول و دلار میرسند هم سلامت ملت را به غارت میبرند وهم به طبیبان حاذق وفداکارش از ابوعلی سینا گرفته تا پرفسور سمیعی ها ضربه میزنند وبذر بی اعتمادی می پاشند و حتی از چوب حراج به اعتقادات مردم زدن نیز ندارند پس هوشیار باشید. سپاس درود بر تمام پزشکان ایرانی که در جهان باعث سربلندی ایران وایرانی شده اند وبا مدرن ترین وپیشرفته ترین تجهیرات به جنگ بیماریها و نادانیها می روند. (743819) (moderator18)
 
سید علی انجو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۰۱ ۰۲:۴۹:۳۹
در یکی از این احادیث کتاب آقای ری شهری از قول امام صادق گفته اند مایع منی از کلیه ها که لوبیایی شکل هستند بیرون می آید


برای فهم اشتباه بودن این حدیث دو راه وجود دارد
1- دانستن علم رجال و درایه
2- دانستن علم آناتومی و فیزیولوژی


درموضوع علم رجال و درایه هم رویکرد فقها متفاوت بوده است
در علم رجال و حدیث شناسی برخی از فقها قایل به حجیت خبر واحد نیستند و برخی از فقها به استناد مفهوم مخالف(و نه منطوق مستقیم) آیه یا ایها الذین امنوا ان جائکم فاسق بنباء فتبینوا به حجیت خبر واحد قایلند

البته این یکی از ادله حجیت خبر واحد در منظر طیفی است که به حجیت خبر واحد معتقدند


حال شما بیا بگو ببینم این خبر که از امام صادق ع نقل شده خبر واحد بوده یا متواتر است؟

بعد بگو ببینم آقای ری شهری به حجچیت خبر واحد معتقد بوده یا نه؟
بعد بگو ببینم مقصود آقای ری شهری جمع آوری همه احادیث چه دارای سند قوی و چه دارای سند ضعیف بوده؟ (مثل بحارالانوار) و درواقع آنگونه که از اسم کتاب برمی آید می خواسته اند دایره المعارف تدوین کنند؟ یا اینکه احادیث ضعیف را نیاورده اند و قصد تدوین دایره المعارف نداشته اند
اما بر اساس آناتومی و فیزیولوژی


مایع منی دو بخش دارد بخشی از آن مایعات کمک کننده و تسهیل کننده انزال و مقاربت هستند و بخشی از آن اسپرماتوزوئیدها هستند که از لایه ژرمینال بیضه تولید می شوند و در کیسه هایی که در بالا ی بیضه ها به صورت شبکه ای مجتمع وجود دارند و به نام سمینال وزیکول نامیده می شوند

اگر مرد هستید می توانید با لمس کیسه بیضه خودتان این کیسه های مجتمع را لمس کنید همین کیسه ها در زمانی که منی زیادی در آن به دلیل عدم تخلیه جمع می شود درد مبهمی می گیرند که با انزال خوب می شوند و همین سمینال وزیکول ها هستند که در انزال های پشت سر هم دردناک می شوند

مقصود اینکه فهم اینکه بخشی از مایع منی (اسپرم) از کجا بیرون می آید از طریق ردیابی همین دردها میسر است
بعلاوه هر کس که مایل باشد می تواند به سالن تشریح دانشکده های پزشکی مراجعه کند و ببیند که نه لایه ژرمینال بیضه ها و نه سمینال وزیکول ها هیچکدام راهی به سوی کلیه که البته لوبیایی شکل هست ندارند

حالا شما اگر برای یک نفر که این درسها را خوانده و در آزمایشگاه رویت کرده بگویی مثلن قرآن گفته منی از داخل کمر و از کلیه ها می آید دو احتمال وجود دارد
یکی اینکه آن فرد می گوید نعوذبالله قرآن شما غلط است یا اگر فرد مسلمانی باشد می گوید شما قرآن را بد فهمیده اید یا اینکه ممکن است ما هنوز نمی فهمیم که مقصود قرآن چیست

پس لطفن لطفن لطفن با دین خدا و اعتقادات مردم بازی نکنید
علم را به حال خود بگذارید
قرآن که نیامده به ما فیزیک و شیمی درس بدهد
دین آیین زندگی ماست نه کتاب رژیم لاغری و سلامت جسمی
البته رژیم لاغری هم برای خودش علم و تجربه ای دارد و مهم هم هست

اما دین به مسایل مهمتر پرداخته (748632) (moderator18)
 
ایرانی
United States
۱۳۹۱-۰۲-۰۷ ۲۳:۲۱:۲۴
بچه ها چه خبرتونه؟
راه حل خیلی راحته و نیازی به این بحث و جدلها نیست!
هرکسی که به طب مدرن اعتقاد داره و نتیجه گرفته به دنبال اون بره.
هرکسی هم به طب سنتی اعتقاد داره و نتیجه گرفته به دنبال اون بره.
چیزی که از شما کم نمیشه. نیازی به تحمیل عقیده هم نیست .
به خودتون بیاید. نذارید عروسک گردانا هرجوری میخوان برقصوننتون......
متوجه تفرقه داخلی بااااااااااااااشید. (756984) (alef-15)
 
۱۳۹۱-۰۲-۱۱ ۰۱:۳۵:۵۰
سلام. من از خوندن مطالب بالا اینو فهمیدم که یکی از بزرگترین مشکلات ما عدم خود باوری است یا بهتر بگم ما دچار خودباختگی شدیم. دلیل اصلیش هم حکومتهای ظالمانه ی پادشاهان ماست که باعث سرخوردگی شده اونم چندین و چند قرن!! بهترین کار برای انقلاب در سلامتی جامعه مون ایجاد یه فرهنگ همگانی در داخل کشور برای تحقیق و پژوهش در علم پزشکیه و دوم اینکه هر چی از خارج کشور میاد ما خودمون تو داخل توسط پژوهشگرهامون در معرض آزمون و خطا قرار بدیم. کاری نداشته باشیم فلان مؤسسه اروپایی یا آمریکایی یا حتی سازمانهای جهانی و بین المللی چی میگن. ما ایرانی ها باهوش ترین مردم جهانیم درعین حال با همت ترین. اینو من نمیگم بلکه پیغمبر ما فرموده علم اگر در ثریا باشد مردانی از پارس بدان دست خواهند یافت!! قرآن درباره پیغمبر میفرماید که او (یعنی پیامبر) از روی هوا و هوس حرف نمیزنه جز اینکه به او وحی میشه. ما خودمونو خیلی دست کم گرفتیم . بهترین کار ایجاد فرهنگ تحقیق و پژوهش در تمام علومه علوم انسانی فیزیک شیمی پزشکی فلسفه و .... در حال حاضر هم بهترین قافله سالار این حرکت رهبر انقلابه که با وجود تمام فشارها و طعنه ها جوونها رو بطرف پیشرفت و تلاش و تحقیق و پژوهش سوق میدن. ما یه روز به جایی میرسیم که کشورهای دیگه مجبور میشن زبون ما رو یاد یگیرن تا از علممون استفاده کنن. این روز خیلی نزدیکه
اگه میخوایم مآیوس و نا امید نشیم باید گوشمون به حرفای ایشون باشه.
محسن حسنی ـ دانشجو (761318) (moderator18)
 
زهرا
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۰۰:۱۹:۲۰
خیلی موافقم (2804902) (alef-10)
 
احمد
۱۳۹۱-۰۲-۱۹ ۱۸:۲۱:۴۶
نظرات همه دوستان رو خوندم و متاسف شدم از این همه ظلمی که به طب سنتی ما شده که همه دنیا اعتراف می کنن که بوعلی کیه و چیکار کرده!فقط به کتاباش مراجعه کنید و کاری هم به کسی نداشته باشید که چی میگه!یه جمله جالب داره و اونم اینکه :اگه یه مفتول تو خالی(منظورش همین آمپول و سرنگ و امروزیه)داشتم،به جز مشیت خداوندی،همه انسانها رو از مرگ نجات می دادم!اونم نه با شیمی درمانی!نه با جراحی!نه با هزارتا کوفت و زهر مار دیگه که 4 سال بعد بگن آقا دیگه این دارو رو تجویز نکنید چونکه مضرراتش اثبات شده!چرا بعضی این همه کج فهمن؟برید حجامت کنید اونم وسط ماه و به صورت دراز کش،ببینید اون شب جز عمرتون حساب میشه یا نه؟!برید حجامت کنید ببینید خلق و خو و امراضتون چطور میشن؟من 27 سالمه و تا حالا بیش از 10 بار حجامت کردم.معجزه می کنه!تبلیغم نیست.فقط یه بار امتحان کردنه! (774890) (moderator21)
 
ندا
۱۳۹۱-۰۲-۲۰ ۰۱:۱۷:۱۶
من هم کلی وقت گذاشتم و هم نقدرا وهم نظرات را کامل خواندم...ازکلیه ی نظرها انهایی را پسندیدم که نظر به اوسطها داشتند یعنی تلفیق سنتی ومدرن...ولی نظر شخصی خودم اینه که مردم از قرص خسته شدن...از دارو فراری ن...خوب که نمیکنند هیچ...کلی هم ضرر دارند! مادرشوهربنده پیش دکترمتخصص اعصاب وروان رفته بودند وایشان داروهایی تجویز کرده بودند که باهم نباید مصرف شوند...خوشبختانه زود متوجه شده و جلوی مصرفش را گرفتیم...
با ادعاهایی که جناب دکتر انهارا کذب میدانند کاری ندارم ...فقط میدانم که ایشان مصداق همه ی ما ایرانیها نیمه ی خالی لیوان را میبینندوتنها درصدد رد روازاده هستند...درصورتیکه بودند کسانیکه ازتجویزهایش معجزه دیده اند! حال دکتر روازاده هم از این ضرب المثل مستثنا نیستند که ادمی ممکن الخطاست...! (775289) (moderator18)
 
م-ن
۱۳۹۱-۰۲-۲۳ ۰۹:۴۲:۱۰
به نظر من طب سنتی در پیشگیری از بیماریها موءثر تراست .مثلا همان آپاندیس که آقایی به نام شاهرخ گفته بودنذ .درست است که برای درمان
ان به عطاری مراجعه نمی کنیم اما طب سنتی بخوبی راههای مبتلا نشدن
به ان را توصیه می کند.مثال عینی و واضح دیگر همین کلری که به توصیه
طب مدرن به اب اضافه میکنند مگه میشود ماهیهای آکواریم از ان ستفاده
کنند؟ پس چطور برای مصف ما تجویز میکنند؟ وخیلی چیزهای دیگر. (779373) (moderator18)
 
محسن
۱۳۹۱-۰۳-۲۲ ۱۰:۱۰:۰۲
ديكته نا نوشته شده غلط نداره
واقعا دست اقاي دكتر روازاده درد نكنه،از وقتي كه خيلي از دستورات ايشون رو ا تو زندگيمون جرا كرديم تغير وتحول عظيمي صورت گرفته،و از اينكه نتونستم همه دستورات ايشون رو اجرا كنم ناراحتم.
ااگر يكم به منابع مراجعه بكنه واقا ف درستي خيلي از حرف هاي اقاي روازاده رو تاييد مكنه. (827887) (moderator19)
 
محسن
۱۳۹۱-۰۳-۲۲ ۱۰:۱۳:۳۰
ما به حرف هاي اقاي روازاده عمل مكنيم،شما هم عمل نكنيد،بعد در اخحر به هم سلام ميكنيم (827903) (moderator19)
 
حجت
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۱۲:۵۹:۵۵
دمت گرم داداش درود بر دکتر روازاده (1217752) (alef-15)
 
عرفان هدایت پور
۱۳۹۱-۰۴-۰۲ ۰۹:۱۹:۱۷
لعنت خدا بر شمایی که مطلبی مزخرف رو تو سایتتون گذاشتید و بعد هم میگید مورد تایید ما نیست. شما مخاطب خودتون رو هالو در نظر گرفتید. اگر قبول ندارید پس چرا ترویج میدید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (850972) (moderator102)
 
ساسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۱۲ ۰۹:۴۸:۱۶
اکثر صحبت های ایشون(دکتر روازاده)صحیح می باشد
حرف اضافی هم موقوف (978916) (moderator22)
 
حجت
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۱۲:۵۸:۵۸
دمت گرم داداش ایول داری والا درود بر دکتر روازاده (1217751) (alef-15)
 
کیان
۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۰۰:۰۸:۰۹
ای بابا چرا دعوا میکنین ؟؟!! اصلا هم طب مدرن خوبه هم سنتی.... اما خب سنتی یه کوچولو بهتره دیگه. (2804870) (alef-10)
 
سعید
۱۳۹۱-۰۹-۰۸ ۰۰:۱۴:۵۲
خانم من دچار گوش درد شدید بود چند تا دکتر رفتیم همه دقیقا اینو گفتن که باید سریع شستوشو داده بشه وگرنه بخاطراینکه عفونتش شدیده، پرده گوشش پاره میشه. بطور اتفاقی یا شایدم لطف خدا بود(با توجه به عوارضی که شستوشوی گوش داره)که یه کلیپ از دکتر روازاده رو دیدم که میگفت ریختن عسل توی گوش چرکش رو از بین میبره، منم کلی به خانمم اصرارکردم که این کار رو امتحان کنیم و راضی شد. بعد از این که چند روز عسل توی گوشش چکوندم وبعدشم روغن زیتون، گوش دردش کاملا خوب شد ومدام چرک ها بیرون میومدن والان هیچ مشکلی نداره. (1032195) (alef-1)
 
محمد
United States
۱۳۹۱-۰۹-۲۴ ۱۸:۰۰:۰۳
سلام شما نقد با دلیل نکردید فقط تخریب کردید ،اگه راست میگید دلیل بیارید (1047989) (alef-1)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۰-۱۲ ۰۰:۳۲:۲۲
سلام
من سخنان دکتر روا زاده را شنیده ام ، ایشان بیش از اندازه طب جدید را میکوبند و نظرات چرت و پرت زیادی هم دارند اما سخنان خیلی خوبی هم دارند که واقعا به زندگی امروز کمک میکنه
اگر طب سنتی را با طب جدید و مدرن ترکیب کنیم یک چیز خیلی خوب در می آید ولی نه متخصصان طب جدید ، طب سنتی را قبول دارند نه متخصصان طب سنتی ، طب جدید را
به نظر من اگر جناب دکتر روازاده حرفاشون را یه کم از دین خارج کنند که مایه تمسخر ما توسط دیگران نشود بهتر است ، با اینکه طب سنتی با دین رابطه عمیقی دارد ولی بعضی از مسائلی که میگن و ربطی به دین میدن واقعا به عقل جور در نمیاد
به اون دوستی هم که برای شستشوی گوش گفتند میگم که دکترا یه راه به تو پیشنهاد کردند و طب سنتی هم یک راه و از دو راه به یک جواب میرسیدید که مداوای گوشتون بود ولی شما راه آسانتر و کم هزینه را انتخاب کردید که به نظر عقلی و به نظر خودم کار شما بسیار درست بوده و اگر خود من هم بودم شاید همین کار را میکردم ولی این دلیل بر بدی طب مدرن و جدید نیست
به نظر من باید طب سنتی و مدرن در زندگی ما در کنار هم باشه تا یک زندگی متعادل داشته باشیم (1070175) (alef-11)
 
حجت
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۱۲:۵۵:۰۶
ادب داشته باش بعدش هم یه کم عرضه که بری تحقیق کنی و از رو بخار معده حرف نزنی (1217736) (alef-15)
 
منتقد
۱۳۹۲-۱۰-۱۹ ۱۳:۱۰:۰۷
من با این ادعا کاملا مخالفم. اگر طب مدرن می خواست جواب بده همون اول جواب میداد. ضمنا شما لطف کنین به جای توهین به توصیه های مفید دکتر روازاده بیشتر در باره ی مضرات طب مدرن و سوئ قصد غربی ها برای منحرف کردن طب پزشکی تحقیق کنید. با تشکر (1897572) (alef-10)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۱-۰۴ ۰۱:۲۰:۵۰
درود بی کران خدای متعال به جناب دکتر روازاده. بر دشمنان کور دل دکتر لعنت (1202698) (alef-7)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۰۷ ۲۰:۳۵:۴۵
درود بر شما (1206557) (alef-11)
 
حجت
۱۳۹۲-۰۱-۱۶ ۱۲:۵۵:۴۵
دمت گرم و درود فراوان به دکتر و امام راحل (1217739) (alef-15)
 
محمدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۱-۱۸ ۱۴:۴۳:۳۶
طلا که پاکه
آخه
چه منتش به خاکه (1221578) (alef-6)
 
expendable
۱۳۹۲-۰۲-۱۳ ۲۳:۴۴:۵۸
آقا شما چی از طب سنتی میدونید آخه؟
طب مدرن همه چیزش غلط است.طب سنتی یا طب اسلامی گفته های پیامبر است. (1278749) (alef-15)
 
علی
۱۳۹۲-۰۶-۲۵ ۱۶:۵۰:۱۵
این نظرات آقای دکتر مربوط به 500 سال پیش ویا بیشتراست که نه دکتری بود ونه وسایل امروزی ونه انتقال خون ونه تیغ جراحی وجراحان حاذق امروزی و روش این آقای دکتر برگشت به عقب وعصر قدیم بوده که فقط هدفش کسب درآمد است مثلاً هزینه یک حجامت در ناحیه دست 55000 تومان وهزینه ویزیت و دارو حدود 60000 تومان که مجموعاً یک مراجعه 115000 تومان برای یکی از آشنایان من که متاسفانه به مطب وی مراجعه نموده هزینه نمود. (1647146) (alef-6)
 
علی
۱۳۹۲-۰۷-۱۷ ۱۷:۰۲:۲۸
من 35 سالم هفته ای سه روز هم بطور مرتب ورزش می کنم.اهل دود و دم و سایر چیرایی که بقیه مصرف می کنن هم نیستم خلاصه سرم تو کار خودم ولی هزار جور مریضی می یاد به سراغم - بی حالی - ضعف عضلات - کم شدن حافظه - ریزش زیاد مو - چربی دور شکم فکر کنم ایجوری پیش برم به 45 سال نمی رسم.
البته همه اونچه که دکتر روازاده اونا رو منع کرده تا حالا مصرف کردم مثل چیپس- پفک - کنسرو ماهی - انواع کنسرجات - روغن گیاهی - روغن نباتی - ساندیوج مخصوصا بندری - پیتزا و چیزایی که اصلا طرفش تا حالا نرفته بودم عسل- روغن حیوانی - روغن کنجد ( البته سالی یکی دو بار روغن زیتون با لوبیا می خورم) - و ....
اما با گوش دادن به حرفهای دکتر و منطقی فکر کردن فکر می کنم دکتر حرفاش درسته یه ماهی هم هست که رعایت می کنم البته هنوز نمیتونم قضاوت کنم ولی ریزش موم کاملا قطع شده - شاید تا 6 تا 12 ماه بعد بهتر بتونم نتیجه عمل به حرف های دکتر رو براتون بگم- (1707277) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۲۶ ۱۲:۰۰:۴۲
من نبی هستم از اصفهان میخواستم بگم من نصیحت های دکترروازاده را در زندگی خودم اجرا کردم و اثار معجزه اسایی دیدم که ایمان من را به دکتر قوی کرد شما هم میتونید تجربه کنید متنوجه میشوید کی راست میگه (1724884) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۸-۱۰ ۱۰:۲۴:۲۱
من خیلی بیماری ها داشتم از جمله مشکل بیماری زنان و مشکل بسیار شدید معده که دردش باعث میشد من آرزوی مرگ کنم .به بهترین فوق تخصص های شیراز مراجعه کردم و کم نتیجه گرفتم اما از طریق یکی از آشنایان با طب سنتی روازاده آشنا شدم و 90 درصد بیماری های بدنم را برطرف کردم .شما میتونید فقط چای را ترک کنید و تاثیر را ببینید چه رسد به چیزهای دیگر.همچنین شوهرم چربی خون داشت با مصرف روغن گاو چربی او پایین آمد.ما به طب جدید هم نیاز داریم مثل جراحی. ولی تا درمان هست چرا پیشگیری.قبلا کوکان بعد از تولد میمردن اما هرکس زنده می ماند صد سال و بیشتر عمر میکرد.غذا کم بود ولی سالم بود.مادر بزرگم هشتاد ساله است و روحیه خوبی دارد هیچوقت مرغ ماشینی نمی خورد به من میگوید آدمهای قدیمی به خاطر بی بهداشتی و حمام نرفتن و عدم رعایت تمیزی مریض میشدن نه نبود طب جدید (1751875) (alef-6)
 
همدانی
۱۳۹۲-۰۸-۱۲ ۱۵:۴۲:۱۸
اگر از خباثت صهیونیستها اطلاع پیدا کنید خواهید دید که چگونه کفار بر همه چیزما حتی تغذیه ما مسلط شدند برای مطامع کثیف دنیوی . (1756038) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۸-۲۶ ۰۹:۳۷:۲۱
واقعا من موندم حرف کی قبول کنم (1778202) (alef-13)
 
خانه دار
۱۳۹۲-۰۸-۲۶ ۱۳:۲۱:۵۲
با سلام خدمت همه دوستان
خانم خانه داری هستم که مدت هاست دنبال نقدی برای طب سنتی در سایت ها هستم خوبی نقد به این است که ذهن آدم را باز میکند و ما با دید بازتری به مسایل و اطرافمان مینگریم.من لیسانس ادبیات انگلیسی دارم و سعی میکنم در همه مسایل مطالعه داشته باشم و تحقیق کنم.با افتخار میگویم خانه دارم چون وظیفه بسیار سنگینی است طب سنتی و مدرن بیشتر از همه برای ما همسران و مادران که سلامت خانواده در دستان ماست اهمیت دارد .من هیچ کدام از آن دو را مطلقا درست یا غلط نمیدانم .تا آنجا که من اطلاع دارم طب سنتی و مدرن در کشورهایی مثل ما که پیشینه مفیدی در طب سنتی دارند در کنار همند نه در مقابل هم.من دو فرزند دارم .دختر و پسر طبع و ذایقه هر دو آنها وحتی من و همسرم هم با هم متفاوت است.این موضوع در طب سنتی کاملا مورد احترام است آب و هوا و منطقه جغرافیای هم همینطور.خواهرم 4سال در آذربایجان دانشجو بود و میگفت مصرف ماهی در تبریز و ارومیه خیلی کم است و جالب بود که آنها حتی همراه وعده های ناهار و شام هم مربا سرو میکنن.ما در یزد هستیم و سردی معمولا به یزدی ها میگوید(اصطلاح یزدی)و مصرف نبات برای رفع سردی در یزد زیاد است .خیلی ها با خوردن چند دانه خرما گرمی شان میکند اما هموطنان عزیز جنوبی خیلی خرما میل میکنند.همه ما حتما یک بار هم که شده از طب سنتی استفاده کرده ایم این در فرهنگ و سنت ما ایرانی هاست من از مادرم و مادرم از مادرش و ...آموخته ایم.
وقتی کودکانم در زمستان سرما میخورند با یک سوپ ساده ,شلغم و لیموشیرین در کنار شربت سرما خوردگی و استامینوفن و البته جوشانده یزدی درمانشان میکنم.یا وقتی اسهال باشندکته و ماست ,عرق نعنا ,خاکشیرو مطمئنا داروی پزشک.طب سنتی ما به طبع ها و به تغذیه فوق العاده اهمیت میدهد در صورتی که این در پزشکی امروز مورد اجحاف واقع شده.من چون در بیرو ن از منزل مشغول به کار نیستم مسئولیت خانه داریم را تمام و کمال با یاری خدا انجام میدهم(البته امیدوارم)سوسیس و کالباس در سبد غذایی ما جایی ندارد بیشتر در منزل برای کودکانم کیک و شیرینی تهیه میکنم با شکر معمولی و البته روغن ارده و کنجد که به راحتی در دسترسمان است. به ندرت از زودپز استفاده میکنم(فقط برای نخود و لوبیاهای پررویی که به هیچ وجه نمیخواهند بپزند,مجبورم) و سبزیجات را هم تازه یا خشک کرده مصرف میکنم.لبنیات را هم کیلویی و بسته بندی خریداری میکنم.من اصلا آقای روازاده و دیگر فعالان این عرصه را تکذیب نمیکنم.ولی چیزی که مسلم است وقتی خانم ها که نقش مهمی در سلامت و تغذیه صحیح خانواده دارند ساعات زیادی را در بیرون از منزل برای کسب دآمد دوشادوش همسرانشان کار میکنند مسلما وقت کافی برای رسیدگی به این مهم نخواهند یافت(اگرچه خیلی از ایشان هر دو عمل را به نحو احسنت انجام میدهند,خدا قوت).
و دیگر اینکه مصرف داروهای خانگی هم باید اصولی باشد .
شما عزیزانی که علم و تخصص و دغدغه این ها را دارید لطفا بدون حاشیه برای رضای خدا و کمک به خلق او به تحقیق در این موضوعات بپردازید و مارا هم از این دستاوردها بهره مند سازید.با تشکر (1778898) (alef-13)
 
مهنوش_کورش
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۱۷:۰۰:۱۱
قابل توجه رسول و انهایی که میگویند سلامتیمان را به غارت میبرند:
شماها مریض بدحال که از تمام دنیا وبیمارستان ودکترها قطع امید کرده نداشته اید....................پس براحتی ادعا میکنید وتوهین وتهمت ...گاهی هم البته تهمت نیست نادانی ست وغرض ورزی.
من و بستگان بیماریهای لا علاجی راتوسط دکتر روازاده معالجه شدیم (1785360) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۱۷:۰۱:۰۰
شما همگی مغرضید وگرنه دکتر روازاده معجزه میکند (1785361) (alef-13)
 
شفق
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۱۷:۰۲:۵۳
متن انتقادشماراخواندم.چون میخواستم به حق ببینم ودورازتعصب نگرشی وسیع داشته باشم...اما دیم با شماها نمیشود ازدر منطق وعلم واردشد
منتقد نامحترم که خودت را دکترافشین معرفی کرده ای.
تو داری به نام حمایت ازطب سنتی وبا سلام وصلوات فرستادن وحمایت دروغین از ایمه اطهار خودت را حامی ودلسوز ودارای علم اسلمی معرفی میکنی
به خدا قسم مطمینم که تو هم دشمنی هستی مثل بقیه دشمنان بی فکروجاهل وبدان که فقط آدمهایی که عقلشان در چشمشان است وقدرت فکرندارند حرف توراصحه میگذارند.آنقدر بی علمی وناآگاهیت واضح است که حتی به درد مصاحبه ومناظره نمیخوری...کسانی که صاحب فکرند تورا باورنمیکنند
خودت که (معلوم نیست از کجاخط ودستورمیگیری ونوکر که هستی ) اصلا ارزشی نداری که بخواهم وقت بذارم بنویسم...فقط نوشتم که مردم بدانند از هردری میتوانند امثال شماها وارد میشوندوووبخاطرحسادت؟؟نمیدانم؟؟بخاطر....؟....؟.....؟...؟بخاطرچه؟چرانمیگذارید مردم راحت به درمانشان برسند؟
هزینه هنگفت؟؟؟؟در مطب دکتروحکیم قهارودلسوز؟؟!!!!!!!!؟؟
یعنی تو ازهزینه های طب مدرن بی اطلاعی؟ تمام کس وکار مارا این طب مدرن وبی سوادی این به ظاهر دکترهای بیمارستانهای میلادو...و....و.......کشتند.هرچه سلامتی کسب کردیم از مطب همین حکیم بود.
یعنی چون طب سنتی ست بایدد رایگان معالجه کرد؟!!!!
ما خودمان صاحب علم هستیم...خودمان فکر داریم
ولی تو خطرناکی ....تو گرگی در لباس چوپان
برو و به حرف ارباب هات ببین از چه در دیگری دستورمیدهند وارد شوی
تاحالا مریض رو به مرگ نداشتین که ببینین چجوری همین حکیم نجاتش داده
ضمنا شما به فکر سلامت مردمی...یا احیای خودت ونامت؟وخراب کردن دیگران...در مدرک تو وجدان وجوددارد؟از ادعاهات نمیترسی؟شاید کسی بیماری داشته باشد اما بخاطرحرفای تو مراجعه به این حکیم نکند ومحروم بماند.از عدل خدا بترس
فقط میدانم روازاده انسان خداترسی ست (1785366) (alef-13)
 
س ع
۱۳۹۲-۰۹-۰۲ ۱۲:۴۲:۳۶
ای هزار هزار درد از دست دکتر روازاده در دلم هست ، یه روزی با دکتر رابطه خیلی نزدیک کاری داشتم ، هزاران حرف و انتقاد و نقطه ضعف از دکتر دارم .
شاید یه روز براتون بگم . شایدم یه وبلاک از کارا و دارو ها و محصولات و انجمن و مطبش راه اندازی کردم .
بدجوری زمین خوردم از کسی که کلی واسش سود دهی داشتم .
انشاالله خدا هدایتش کنه (1790480) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۹-۱۰ ۰۱:۲۱:۰۸
مهمترین فرق طب سنتی باطب جدیددراین است که درطب سنتی طبع بیمارتوسطحکیم شناخته شده بعدباتجویزداروی گیاهی درمان میشودالبته بیمارباآگاهی وشناخت ازطبع خودورعایت مواردآن ازبیماری های دیگر پیشگیری میکندولی درطب جدیدپزشک فقط همان بیماری رادرمان کرده واورابه امان خدا رهامیکند (1810960) (alef-6)
 
۱۳۹۴-۰۵-۲۲ ۰۲:۴۰:۱۹
سلام درود بر رورزاده (3112693) (alef-3)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۷ ۰۰:۴۲:۵۷
به نظر من با تجربه ای که من از طب سنتی داشتم تونستم به بیناری چند ساله ام غلبه کنم چرا این همه هجمه ؟ (1805447) (alef-13)
 
م.ک
۱۳۹۲-۰۹-۲۸ ۲۱:۴۲:۱۲
خواهشاً به دنبال استدلال های محکمتری باشید،دلایلتون واقعاً مهملاته (1853574) (alef-6)
 
م
۱۳۹۲-۰۹-۲۹ ۱۰:۵۹:۵۸
به خدا قسم طب سنتی معجزه کرد برای من
برای پا درد شدیدی که در سن 45 سالگی گرفتم و زمین و زمان را برای معالجه زیر و کردم و به هر پزشکی که معروفتر بود روی آوردم و... خلاصه نشد که نشد با تمام هزینه هایی که کردم. برای همین مشکل خودم را پیش از موعد باز نشسته کردم . از سر حقوق و زحمات چندین ساله ام گذشتم و... نشد . تااینکه از همه جا را نده و مانده در درد شدید و زجر اورم به فکر حجامت افتادم. خدا شاهد است با 4 بار حجامت به فاصله ی 10 روز به 10 روز به ترتیب از بالای کمر ، پایین ، کمر و بعد پاها یم اصلا آثاری از درد در من وجود ندارد از رمضان 92 که این حجامت انجام شد تا کنون کمترین پا درد نداشته ام .الحمدالله رب العالمین . خدا عاقبت دکتر روازاده را و دکتر خرم از حنت شهر را به خیر کند. (1854194) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۳ ۱۵:۳۸:۵۸
با سلام اکثر مطالب را خواندم .از روشن بینی مردم خوبمان تشکر میکنم (1883942) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۴ ۱۵:۱۷:۰۴
بندگان خدا چینی ها طب سوزنی را در دنیا گسترش می دهند آنوقت ما چشم نداریم ببینیم طب خودمان گسترش پیدا کند با همه معایب اندکش!!! (1886335) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۵ ۱۶:۴۵:۳۶
خوشحالم که خداوند ما و مردم مارا به راه درست برگردانید علی رقم تلاش زیادی که یهود برای گمراه کردن و تسلط بر ما انجام داد..من همیشه دعا میکنم خدا مارا از شر دکترهای غیر متعهد و ناکارآمد محافظت بفرماید.دکترهای طب جدید فقط نسخه هایی که از دست دانشمندان یهودی و آمریکایی میگیرند به بیماران میدهن.وگرنه خودشان از ترکیبات واقعی داروها هم بی اطلاعند.خوب هر انسانی نسخه ی بیماری اش را از دست دشمنش(یهودی و آمریکایی)بگیرد عاقبتش جز ناتندرستی و نابودی نخواهد بود... (1889488) (alef-6)
 
رضا
۱۳۹۲-۱۰-۱۸ ۲۲:۲۹:۱۸
سلام
من همه حرفای دکتر رو قبول ندارم ولی طب سنتی رو ترجیه میدم (1896771) (alef-6)
 
javad
۱۳۹۲-۱۰-۱۸ ۲۳:۳۰:۵۹
کاری به روازاده و بقیه ندارم. به معدود پزشکان باسواد و دلسوز و انسان هم کاری ندارم. اما دیدید خیلی از پزشکان اصلا نه از سابقه تغذیه و سلامتتون سوال میکنن و نه از هیچی. حتی وقت نمیدن حرف بزنید. زرتی یه نسخه میدن زیر بغلتون برید بیرون حتی پزشکان متخصص.
دوستان پزشک بزرگوار کمپانی های بزرگ داروسازی جهان با گردش مالی میلیاردها دلار چنان طب مدرن رو تحت اراده خودش گرفته که حتی پزشکان باوجدان هم خودشون خبر ندارن که دارن چیزی رو تجویز میکنن که اراده اون کمپانی هاست.
بارها از پزشکان در مورد طب سنتی سوال کردم و جالب بود جواب همه 100درصد یک شکل بود: تا حالا تست نشده و عوارضش مشخص نیست! خوب جالبه. چرا نمیرید تست کنید. یعنی از داروهای شیمیایی ممکنه مضر تر باشه؟ این حرفی هست که کمپانی های بزرگ دارویی توی دهن اونها میذارن.
فقط یه مثال میزنم. ببینید در مورد بیماری دیابت. هیچ پزشکی راجع به علل بروزش هیچ توضیحی نمیده چون نمیدونه و فقط اینو میدونه که هیچ درمان و پیشگیری نداره و باید این تجهیزات رو بخری و اینها رو هم تزریق کنی تا آخر عمرت که فقط زنده بمونی! چرا؟ چون میلیاردها دلار درآمد کمپانی های تولید این تجهیزات و انسولین حفظ بشه. (1896880) (alef-6)
 
مجتبي
۱۳۹۲-۱۰-۱۹ ۱۶:۳۹:۴۱
من كه قبولش دارم. (1897897) (alef-10)
 
سمیه
۱۳۹۲-۱۰-۲۰ ۲۱:۳۳:۲۶
باسلام بنده دانشجوی ارشد علوم گیاهی هستم درضمن با شیوه های درمان دکتر روازاده و همکاران پزشک ایشان آشنایی کامل دارم 2ماه تحت نظر یکی از همکاران پزشک ایشان که توسط دکتر روازاده اجازه درمان در مطب را داشتند بودم و بهبودی کامل برای من حاصل شد که برای من جنبه حیاتی داشت واقعا از لطف ایشان سپاسگزارم درست است که داروهای تجویز شده گران قیمت هستند ولی به سلامتی انسان می ارزد . مطالعه بنده در زمینه طب سنتی زیاد است کتاب طب رازی را نیز مطالع کرده ام و باید به دوستانی که مخالف طب سنتی هستند بگویم حتما کتاب طب رازی را مطالعه کنند زیرا در زمانهای گذشته که داروهای شیمیایی نبود و تمام درمان بیماران با همین طب سنتی بوده است . و درکل من موافق ایشان هستم (1899556) (alef-10)
 
اکبر
۱۳۹۲-۱۱-۱۲ ۲۱:۱۸:۵۲
من فقط جواب شمارواینطور میدم
شما درابتدای نوشتهایتان گفتید گویی طب سنتی از لبان مبارک ائمه وانبیا کفته شده .بله اگرشما طب الرضا ودیگر متونی که برگرفته ازصحبتهای ائمه وخود پیامبر است می خواندین نمی گفتین که گویی ازلبان ائمه گفته شده بله پاسخ شما این است وقطعا طب سنتی واسلامی برگرفته ازانبیا است (1945014) (alef-13)
 
مادر
۱۳۹۲-۱۱-۱۵ ۱۵:۳۷:۰۱
من از یک بیماری مهلک به واسطه طب سنتی نجات پیدا کردم وکلآ " روش زندگی ام تغییر کرد و تغذیه ای که برای خانواده ام رغم زدم بسیار سالم و طبیعی است و ازاین بابت از خداوند متعال شاکرم که با این بیماری مرا با طب سنتی آشنا کرد درضمن سعی نکنید طب سنتی را از مردم بگیرید زیرا این روش معالجه پیش بینی انیشتن نیز بوده که پزشکان درآینده بیماری ها را با تغذیه صحیح درمان می کنند نه با دارو / طب سنتی در ذات و فطرت ایرانیان است . (1952096) (alef-15)
 
اکرم
۱۳۹۲-۱۱-۱۶ ۱۱:۰۷:۵۹
به نظر من که شما خودتون مسئله رو بزرگ کردید. دلیلی نداره که یکی که خودش پزشکی خونده بخواد به پزشکای خوب ایرانی توهین کنه. دکتر روازاده هیچکدوم از پیشرفت های علم پزشکی رو انکار نکردند و فقط تاکیدشون بر این است که طب سنتی یک طب ایرانی است. حالا اگه این حرف ایشون به اطبای ایرانی به منزلی یک توهین تلقی میشه شاید دلیلش اینه که این پزشکها خودشونو ایرانی نمیدونن. چرا پزشکای خوب ایرانی نمیخواهند قبول کنند که پزشکی مدرن در کنار طب سنتی اسلامی میتونه مفید واقع شه؟؟؟ اصلا مگه شما پزشکای مدرن به مصرف نوشابه اعتقاد دارید؟ چی میشه پزشکای مدرن هم برای اینکه فقط یکی از حرفهای دکتر روازاده رو رد کنید برای یک بار هم که شده به آزمایشگاهها برید و در تلاش این باشید که بگید دکتر روازاده فلان موردو به این دلیل اشتباه فرمودند. چرا نمیخواهید قبول کنید که بذر های ما دستکاری شده اند؟ چرا قبول نمیکنید که اگر طاعون و خیلی از بیماری ها از بین رفته بیماری های جدیدی هم اومده؟ چرا بر ضد هم به پا میشید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (1953746) (alef-10)
 
حسین کلوشانی
۱۳۹۲-۱۱-۱۷ ۱۹:۱۴:۵۰
سلام.تمام حرف ه های دکتر روازاده قابل استناد است. (1958984) (alef-10)
 
احد
۱۳۹۲-۱۱-۲۰ ۱۳:۰۳:۳۰
سلام.
مصداق ایشان ماهی از آب گلالود گرفتن است.کسانی که می خواهید به مطب ایشان مراجعه کنید از تجربه من استفاده کنید.من مشکل پوستی و ارتوپتی دست داشتم. مبلغ 15 تومان برای ویزیت با کلی علافی و مشغت .مبلغ 52 بابت داروی گیاهی که 20بیشتر نمی ارزید.و زالو درمانی به مبلغ 44 تومان بعد از دو هفته برای دست جمعا 111 تومان . که نه تنها افاغه نکرد بلکه دارو ها باعث حساسیت پوستم شد.
1 بیمه اصلا قبول نمی کند.
2 به همه بیماران 70درصد داروی یکسان می دهد.
3 کارمندانش برخورد طلبکارانه دارند.
4 خلاصه همش کلک پول است.
5 ویزیت و زالو درمانی و ... به صورت گروهی انجام می شود که درست نیست
اگر همه با این روش خوب می شدند پس بیمارستان ها و مطب ها و ... امروزی باید خالی می بود. تازه 28 دی داروخانه ( عطاری ) مخصوص ایشان پلمپ شد.
سلامت باشید تا محتاج چنین دکتر های نشوید و سرکیسه نگردید (1964786) (alef-10)
 
سید محمد
۱۳۹۲-۱۱-۲۴ ۱۵:۲۸:۴۹
سلام
پس این همه آدم که بیماری های مختلف داشتند اعم سرطان و غیره کشک است که با این مطلب شما همه چیز را زیر سوال می بردید این همه سال پیش دکتر ها رفتیم چی شد؟ نه خوب شدیم و این همه هم پول دادیم حالا با یک بار امتحان کردن و 111 هزار تومان پول دادن همه چیز شد کشک. (1972318) (alef-10)
 
مقداد
۱۳۹۲-۱۱-۲۷ ۲۰:۱۴:۴۸
سلام من دانشجوی کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی گیاهان دارویی هستم و ایراداتی هم به اقای دکتر روازاده عزیز هم دارم اما هیچکدام از دلایل رد شما نه کافی بود و نه منطقی و معمولمه که امدید که تخریب کنید چون یا تمام صحبتهای ایشون را نخوندید و گوش نکردید یا عمدا میخواید از قسمتی از صحبتهای ایشون استفاده ابزاری کنید البته من ایشون را پزشک تغذیه سنتی مودونم گرچه انهم مساله مهمی است جواب پزشکانی مثله ابطحی را بزرگان دیگری در طب سنتی دادند مثلا این بده که کسی به جسم وروح و شرایط خاص هر کس توجه کنه و یک نسخه بده این بهتر از شما پزشکاست که مثه یه دی وی دی میمونید که یه سری اطلاعات از قبل داشته را حفظ میکنید و مردم را گاهی از دایره سلامتی خارج میکنید پزشک باید بتونه اجتهاد کنه شما یه سری چیزا را پذیرفتید و تغییر هم نمیدید مثلا در زمینه درمان زردی نوزاد یک پروسه وجود داره کهیکیش حجامته و اصلاحات کبدی موضعی و دارویی وتغذیه ای هم وجود داره شما پیش اهلش برید اگر دلیل علمی نداشتن اعتراض کنید... (1977540) (alef-10)
 
رویا
۱۳۹۲-۱۱-۲۸ ۱۱:۳۵:۴۰
نظر شما به اعتدال نزدیک است ولی از طرف دیگه حرف های دکتر روازاده البته نه تمامش شبیه حرف های مادربزرگهایمان است که خودشون قبلا امتحان کرده اند (1978593) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۲-۱۲-۰۳ ۲۳:۱۹:۰۷
با سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان، من تا حالا دکتر روازاده رو ندیدم، ولی همیشه وقتی میخوام برم از یک مغازه خرید بکنم اول به فروشنده نگاه می کنم تا ببینم آیا فرد مورد قبولی از نظر من هست یا نه. اگر این طور بود تازه وارده مغازه می شم. امروزه واقعا به دکترا نمیشه اعتماد کرد، من دوستای دکتر زیادی دارم ولی هر کدومشون یه مشکلی دارن. چطور یه آدمی که خودش این همه مشکل داره میتونه دیگران را درمان کنه.پس اون چیزی که در ابتدا مهمه اینه خود اون شخص را از لحاظ اخلاقی بپذیریم.اگر واقعا دکتر روازاده یا هر کس دیگه ای را پذیرفتید مطمئن باشید که درمانش در شما اثر خواهد کرد. دوم از دوستان می خواهم که زیاد سطحی نگر نباشند. ابو علی سینا که هم اکنون نیز مورد تایید تمام اطبا است به جنبه هایی دیگر از درمان می پرداخت. این را هم مورد نظر قرار دهید. حالا اگر کسی سوالی داشت در این باره بنده در خدمتم تا موضوع را باز کنم. (1989166) (alef-13)
 
مرتضی
۱۳۹۲-۱۲-۰۶ ۲۲:۱۲:۴۹
با سلام
من با این مطلب که این فرد نوشته موافق نیستم
در ضمن اصلا نتونسته تکذیب های ایشون رو با مدرک و دلیل بیاره
همچنین ایشون که معصوم نیستن و ممکنه اشتباه هم بکنن و این دلیل نمیشه که به طور کامل ایشون رو بکوبیم
تا بحال 2 بار دیدم که در مورد ایشون بد نوشتند و انتقاد کردن و در هر 2 جا فقط فحش کاری بلد بودند و مطلب محمکه پسند ننوشتند
برای من یکی که ثابت شده که طب سنتی بسیار ارزشمند تر و کاربردی تر از طب مدرن هست گرچه هر دو در جای خودشون خوب هستند.
با تشکر (1995396) (alef-10)
 
سمانه
۱۳۹۲-۱۲-۰۶ ۲۲:۱۹:۲۰
با سلام صحبت هاي دكتر روازاده خيلي مفيد و به جا است سعي ميكنم تا حد امكان دستوراتشونو عمل كنم چون اينايي رو كه عمل كردم تا بحال خيلي مفيد بوده تو زندگيم و اثرشو هم ديدم (1995415) (alef-10)
 
میر حسنی
۱۳۹۲-۱۲-۰۸ ۰۰:۱۷:۱۵
من یکی مثل دکتر روازاده را با هزار تا از این دکترهای جزوای پولکی عوض نمیکنم . والله .... (1997390) (alef-6)
 
ناشناس
۱۳۹۲-۱۲-۱۰ ۲۰:۳۲:۴۸
ان شاأا... یه روزی عقل شما دکترای بی سواد امروزی هم که کامل شد میفهمید که روازاده حرفاش خیلی خیلی تلخه اما واقعیه...
واقعا همه ی دکترای امروزی فقط برای نمره گرفتن و قبول شدن توی کنکور در سمیخونن و دکتری اونا به درد هیچ بلایی نمیخوره..
اصلا همه ی اینا هم که هیچی باشه لااقل دکتر طبی اگه یه دارویی بده آدمو نمیکشه اما این دکترا اگه یه اشتباه کنن ممکنه آدم بمیره (2001079) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۱۲-۱۶ ۱۶:۰۵:۵۳
به تشخیص پزشکی امروزی من10سال پیش باید طحال وکیسه صفرا رو بردارمیداشتم وبعد ازآن هیچ مشکلی نخواهم داشت ولی تابحال هیچ داروی مصرف نکردم واز آشغالهای که بخورد ملت میشه هم استفاده نکردم وتاکنون مشکلی برایم پیش نیامده.شماکه اقای روازاده رو زیر سوال میبرید وخودتو دکتر میدونی نمیدونی استراحت برای بدن یعنی چی؟آیانباید معده انسان استراحت کند؟آیا چیپس و مواد سرخ شده به معده وقت استراحت میده؟چراخودتو به نادانی میزنی پولهای مردم رو ....مردم در زمانهای قدیم چقد عمر کردن؟امروز مردم چقد عمرمیکنند؟؟؟؟ (2010749) (alef-13)
 
نسرین
۱۳۹۲-۱۲-۲۳ ۰۱:۲۸:۳۵
عزیزان منم زندگی عادی داشتم نمکم نمکهای یددار بازاری روغن روغنهای سرخ کردنی و ... و خوراکی های فریز شده و کارخونه ای اما سخنرانیهای دکتر روازاده رو گوش دادم و طبق اون عمل کردم و نمکم نمک دریا شد روغنم کنجد و زیتون و ترک غذاهای فریز شده و کارخونه ای ...........و اما الان زندگی من کاملا تغییر کرده و حالا واقعا دارم زندگی میکنم خیلی از سلامتی و شاد بودنم راضی هستم و کسالتها و بیماریهایی که داشتم برطرف شده و میتونم بگم که حداقل 8 سال جوانتر به نظر میرسم و این بخاطر سخنرانیهای دکتر بوده (2023843) (alef-6)
 
رضا
۱۳۹۲-۱۲-۲۴ ۰۱:۱۵:۱۳
سلام من ارشدشیمی هستم. با بعضی حرف هاش موافق نیستم از جمله بالا رفتن PHخون با خوردن ترشی و متعاقب اون آسیب به استخون ها... خون یه محلول بافر هست و حتی با وارد شدنml 150 HCl پی هاش خون تغییری نمی کنه. (2025043) (alef-10)
 
عابدین مشیری محقق طب سنتی وتغذیه درمانی
۱۳۹۳-۱۱-۱۱ ۰۳:۵۶:۳۹
با سلام خون تو یا کسی که تو انو آزمایش کردی شاید پی اچ زیاد تغییر نکنه ولی من که به مریضام که طبع و مزاج های مختلفی دارن وقتی خوردن بعضی از چیزهارو قدغن می کنم مشکل اونا بدون حتی داروهای گیاهی برطرف میشه.
دوست خوب من بهتره که یه کمی توطب سنتی مطالعه کنی خیلی چیزا دست گیرت میشه. (2651298) (alef-11)
 
محمد جواد
۱۳۹۲-۱۲-۲۵ ۱۱:۴۲:۴۳
سلام
یه پاسخ برای کسانی که دوستار ادغام و یکی شدن طب سنتی و طب جدید هستن.
من چند دوره کلاسهای طب سنتی رفتم و میدونم که طب سنتی قادر به استفاده از طب جدیدم هست و هرکسی که طب سنتی خونده باشه با یه مقدار تلاش میتونه طب جدید رو یاد بگیره.ولی برای دکترهای امروز فهمیدن و درک مفاهیم طب سنتی هم سخت وهم زمانبره.به عبارت دیگه طب جدید زیر مجموعه ای از طب سنتیه و دکتری موفقه که طب سنتی رو خوب یاد بگیره و در کنارش دارو های طب جدید رو هم شناسایی و در صورت نیاز استفاده کنه. (2027654) (alef-6)
 
بي نام
۱۳۹۳-۰۱-۰۹ ۱۰:۰۹:۵۲
من فقط بگم يکي از اقوام ما سرطان داشت اينجا همين طب مدرن مجبور به شيمي درمانيش کرد رفت اروپا با طب سنتي و فقط استفاده از يک گياه به طور مداوم به طور سالم برگشت بدون استفاده از داروي شيميايي (2044006) (alef-11)
 
احمد رضا
۱۳۹۳-۰۱-۱۰ ۱۴:۴۵:۴۰
بنده گمان میکنم اینکه کسی به صورت مطلق طب سنتی را ردکند یا طب مدرن را مضر بداند و بالعکس منطقی و درست نیست قطعا طب جدید در جهت سلامت انسان موفقیت های بسیاری داشته و داروهای بسیاری جهت در مان بیماریهای مزمن ساخته که به بشر امروزی خدمت و کمکهای بسیار و قابل تقدیری کرده است اما نباید از نظر دور داشت که بسیاری از بیماریهای امروز هم در قدیم نبوده و از خوردن مواد غذایی جدید و عوارض بعضی از داروها می باشد از جهتی در تاریخ، خدمات و موفقیت حکیم یا پزشکان قدیم در درمان بیماریها قابل انکار نیست که آنها طبابت را با استفاده از رژیم غذایی و گیاهان دارویی طبیعی انجام میداده اند پس بهتر است این بزرگان همدیگر را نقد کنند ولی رد نکنند و به جای حمله به همدیگر بنشینند و با تلفیق طب جدید و قدیم و بررسی عوارض و اثرات داروها و خوراکیها اشکالات احتمالی را رفع کرده و تجویز های بهتری در جهت معالجه مردم انجام دهند تا هم خدا را خوشنود کنند و هم بندگان را. با تشکر از زحمت کشان جامعه پزشکی (2045732) (alef-13)
 
رز
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۰:۳۳:۵۳
با سلام ما دستورات دکتر روازاده رو کم وبیش اجرا میکنیم وخدا رو شکر وضعیت جسمانی و حتی روحیمان خیلی خیلی بهتر شده و یک سال ونیم هست که خدا روشکر دکتر نرفته ام . آنروزها وقتی آنفولانزا وسرماخوردگی میگرفتم وبه پزشک مراجعه میکردم حداقل یک ماه مریض بودم بعدش هم تا چند ماه مریضی توی بدنم بود ولی حالا خدا رو شکر وبا توصیه های حکیم دکتر روازاده بیماری خودم وفرزندانم بیشتر دو یا سه روز دوام ندارد . (2067230) (alef-11)
 
مهدي
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۰:۵۹:۰۲
شما ترس از زير سوال رفتن مدركتون داريد همان طب نوين شم خود از ادمهاي اسراييل هستيد انشاالله كه بيمار شويد و مجبور شوييد پيش همين دكتر روازاده بريد و درمان شويد (2067368) (alef-11)
 
سبحان
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۱۱:۵۳:۱۵
با سلام . بنده کارشناسی حقوق میخونم قبل از این شدیدا" کتب فقهی مذهبی حدیث وکمی هم تاریخ ادبیات را مطالعه کردم فقط جهت اطلاع باید بگم حدیث دکتر روازاده کاملا" صحیح میباشد و در کتاب شریف حلیه المتقین میتوانید مشاهده کنید (2067628) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۰۱-۲۰ ۲۲:۵۶:۵۸
با سلام من مدیون طب سنتی هستم چون وقتی مریض بودم دکترای طب جدید هر کدوم یه چیز می گفتند از بس سی تی اسکنو آزمایش های عجیبو غریب با پول های هنگفت دادم که خسته شدم وآخرش هیچ نتیجه ای نگرفتم ولی وقتی به دکتر طب سنتی مراجعه کردم ه واقعا نمی دونستم چه جوری این همه بیماری رو به دکتر بگم وقتی فقط فقط نبضم رو گرفت همه بیماری هام رو که واقعا نمی دونستم چه جوری به زبون بیارم دونه دونه برام گفت وبسیار تعجب انگیز بود وهمه به طور کامل درمان شدم وشما دکتر طب جدید که حتما مریضات کم شدن که این همه می نالی ودیگران را به باد سخره می گیری شما دوست دارید مردم اجیر شما باشن وغذاهای سالمو فقط فقط شما کوفت کنی/ روزی خواهد رسید که جز پشیمانی چیزی برایت باقی نمی ماند (2069462) (alef-11)
 
مریم
۱۳۹۳-۰۱-۲۱ ۲۰:۵۵:۴۳
سلام نظراها خیلی زیاد بود نتونستم همشو بخونم معلومه که بحث داغیه.
من اصلا نظری درباره طب سنتی و مدرن نمیدم
ولی یه نکته قابل تامله؛
ایشون گفتن میخوان نقد کنن و لی اصلا اینکارو نکردن یعنی هیچ دلیل درستی نیاوردن. (2071524) (alef-11)
 
صیقل
۱۳۹۳-۰۱-۲۳ ۱۱:۳۷:۳۹
سلام به تمام خوانندگان، مادر بنده توسط طب مدرن جراحی شدن ولی مشکلات بعد از عملشون که شامل ضعف و کم خونی ناشی از عمل بود را با طب سنتی (دکتر روازاده) معالجه کردن. برای مثال عرض می کنم آقایون که قرص آهن یا نمی خورن یا کم مصرف می کنن کافیه مثل خانوم ها یک ماه مدام قرص آهن بخورن تا عوارض ناشی از مصرف این قرص ها را شخصا تجربه کنن. این می تونه یک تجربه شخصی باشه اما عواقب (یبوست و ... ) مصرف قرص با خودشون . برای همین مردم ترجیح می دن چیزی رو استفاده کنن که علاوه بر مؤثر بودن عوارض نداشته باشه مثل مصرف آب آهن که اگر هم بدن نیازی به آهن نداشته باشه اون رو دفع می کنه و موجب سنگینی کبدشون نمی شه. کسی می تونه حرف بزنه که یا تحقیق بکنه یا شخصا تجربه بکنه آقای دکتر روازاده هم که معصوم نیستند بدون خطا صحبت بکنن ولی تا اینجا با تجویزهای ایشون چند نفر از اعضای خانواده ی بنده خوب شدن و این برای من بس است.
به قول بزرگان حرف خوب رو از بچه هم که باشه باید شنید. (2073888) (alef-11)
 
لیلا
۱۳۹۳-۰۱-۲۳ ۱۲:۱۵:۰۱
سلام
من این حرف هایی رو که میز نید رو نشنیدم یعنی در واقع سخنرانی یا حرف های دکتر روازده رو گوش ندادم ولی معرفی شدم برم اونجا برای مشکلی که داشتم
تمام بدنم کهیر میزد یه عالمه دکتر متخصص و فوق تخصص هم رفتم کلی دارو و تست و کوفت و زهرمار به من دادن و انقدر انواع و اقسام آنتی هیستامین ها رو به خورد من دادن همش در حال چرت زدن بودم
تا اینکه تصمیم گرفتم به پیشنهاد یکی از دوستان به آقای دکتر روازده مراجعه کنم خدا خیرش بده با چن تا داروی گیاهی و یک حجامت در ستون فقراتم و ریختن یه گرد گیاهی حال من از این رو به اون رو شد الان چندین سال از اون روزای بد میذره و من کهیری دیگه ندیدم مشکل معده هم داشتم آندوسکوپی و هزار تا کار دیگه که باز افاقه نکرد و دکتر روازده یه شربت معده به من دادن قبل از غذا وکاملن معده ام درمان شد و نه دیکه آرق میزنم و نه ترش میکنم .
خدا خیرش بده من که راضی ام ازش . مثلن این دکتری بی سواد به اصلاح متخصص چه گلی به سر ملت زدن برام سواله (2074004) (alef-11)
 
منا
۱۳۹۳-۰۱-۲۵ ۱۳:۱۵:۴۴
سلام. شما که صحبت های آقای روازاده رو تکذیب میکنید و خرافات میدونید ... پس چرا تو جامعه ی ما اینقدر سرطاان رایج شده بیماریهای اعصاب و گوارش و خیلی چیزهای دگ ما وقتی که فقط به طب جدید فکر کنیم و گوش و چشم هامون فقط به علم اون ور مرزها باشه به هیچ نتیجه ای نمیرسیم....... چرا به جای اینکه به صحبت های 1 دکتر نقد بزنیم به این فکر نمیکنیم که مردم ما از طب جدید هیچ خیری ندیدن رو آورده اند به طب سنتی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ به طب جدید رو نفی نمیکنم چون در بعضی مواقع در خدمت انسان بوده ولی ما فقط چشم و گوش بسته ازش استفاده میکنیم دکترای امروزی ما مثل ربات عمل میکنند...... فقط دارو تجویز میکنند ...... (2078799) (alef-11)
 
مرتضی
۱۳۹۳-۰۳-۰۸ ۲۲:۲۵:۴۹
دکتر روازاده یدونست (2172012) (alef-13)
 
ضحی
۱۳۹۳-۰۳-۲۴ ۲۱:۵۶:۳۷
بنده چند ساله که مبتلا به ویتیلیگو یا همان برص هستم و به یکی از بهترین متخصصین پوست تهران مراجعه کردم و 4 سال پیش تقریبا 300هزارتومان هزینه کردم که خوب نشدم و دکتر گفت که علتش در پزشکی معلوم نیست!!!

اما حدود 1ساله به یه متخصص طب سنتی مراجعه کردم و فقط وفقط با دستور غذایی و نه با هیچ دارویی الان 70درصد بهتر شدم و روز به روز لکه هام بهتر میشه.
خب الان بدون هر گونه جانبداری از طب مدرن یا سنتی من باید به کدوم یکیشون اعتماد کنم؟؟خودتون قضاوت کنید.
جالب اینجاست که چند وقت پیش در تلویزیون از دکتری پرسیدن آیا خوردن ماهی و سرکه یا ماهی با شیر میتونه باعث برص بشه و جواب داد:اصلا به هیچ وجه همچین چیزی در طب مدرن ثابت نشده در حالیکه روایت داریم شیر با ماهی نخورید و طب سنتی هم همینو تجویز میکنه.
درسته طب مدرن در حالتهایی مثل کما و خیلی موارد دیگه جون آدما رو نجات میده اما ناچاریم قبول کنیم در بحث خورد و خوراک مردم و پیشگیری از ابتلا به بیماریها تقریبا کاری نمیتونه بکنه.حتی در چیزی مثل سرما خوردگی به جای اینکه دارویی تجویز کنه که عفونت رو از بدن بیمار خارج کنه کاری میکنه که عفونتها در بدن ذخیره بشه.
یا مثلا وقتی تخمه آفتابگردون کیلویی تقریبا 20 هزار تومنه چه جور میشه که یه قوطی یک لیتریش در حد 6هزار تومن باشه؟؟!! (2202179) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۰۷ ۰۱:۱۰:۰۹
کاملا حق باشماست (2277069) (alef-13)
 
s
۱۳۹۳-۰۴-۲۰ ۰۳:۳۷:۴۶
سلام
دوستان عزیز من همه نوشته‌ها و نظراتو خوندم. تقریباً یک در میون طب سنتی نقد و تایید شده بود. با احترامی که برای همه عزیزان قایلم

اما چون اکثرشون تخصصی ندارن حرفاشون تعصب محسوب میشه و بدون پایه علمی.

پزشکان منتقدآقای روازاده و خود این آقا باید بشینن در فضای رسانه با هم بحث کنندو (2248865) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۱۴ ۱۳:۲۸:۲۶
بحث علمی مال مراکز علمیه ومردم دارن میبینن یک سیستمی داره جواب مشکلاتشون رو می ده یکی نمی ده.حالا هی خودتونو به در ودیوار بکوبید .فایده نداره.مردم چشم وعقل دارن (3242385) (alef-11)
 
بابک
۱۳۹۳-۰۴-۲۳ ۲۰:۵۵:۴۴
افرادی سخنان دکتر روازاده رو تحریف می دونن. چرا حتی یکبار هم مطالبی رو که دکتر روازاده می فرمایند در زندگی شون به کار نمی گیرند تا صحت ماجرا را بفهمن. شاید هم بکار می گیرن ها نمی دونم. به نظر من تاثیر گذاری بهترین گزینه قضاوت است. بررسی ساده به 100 هزار تومان می شه تایید کرد.
دکتر بابک آذری (2255142) (alef-10)
 
بيات
۱۳۹۳-۰۵-۰۳ ۰۳:۳۵:۵۷
بجاي اين حرفها بچسبيد به مواد سرطان زاي قصابها كه بدليل خيانت وزارت بهداري روي آن گوشت خرد كرده بدست مردم ميدهند بعد آقايان بلا نسبت با شعور سمينار سرطان برگزار مينمنايند (2271289) (alef-13)
 
ابوذر
۱۳۹۳-۰۵-۰۷ ۰۱:۰۸:۴۲
من مطمئن هستم اگه یه دکتر بیارین با دکتر روازاده بحث کنه دکتر روازاده برنده هستن
حقیقتا چند تا دکتر داریم اهل تحقیق باشه
چند تا دانشجو ی درست درمون داریم
همه کپی
ولی ایشون محقق هستن

اگه خودمون هم فکر کنیم میبینیم که علم کنونی پزشکی روز به روز داره عمر بشر رو کم میکنه
و گذشته ها عمر بیشتر بوده
و طبق احادیث با ظهور اقا این علم پیشرفت میکنه (2277066) (alef-13)
 
سلام
۱۳۹۳-۰۵-۰۹ ۰۳:۰۴:۵۵
زمانی در گذشته دانشمند معروفی با نامه ی 100 تن از دانشمندان دیگر معاصرش مبنی بر مخالفت با یکی نظریه ی معروف خود مواجه شد. در این نامه به اصطلاح سرگشاده از وی خواسته شده بود که دست از این نظریه خود بردارد. پاسخ ایشان جالب است: بجای 100 امضاء یک دلیل می آردید کافی بود!!
حالا آقای دکتر احمدپور بهتر است بجای تمسخر دیگران بیایند استدلالات خود را بیان کنند. (2278837) (alef-13)
 
امید
۱۳۹۳-۰۵-۱۰ ۱۷:۳۴:۱۴
سلام ی توصیه دوستانه برای اینکه در مورد طب سنتی روشن بشید کتاب طب صادق(ع) و طب رضا(ع)مطالعه کنید کشور سوئد جز اولین کشورهای قوی تو زمینه تولید داروهای با کیفیته جالبه بدونید که هر دو کتاب ارزشمند فوق در دانشگاههای پزشکیشون به صورت ویزه تدریس میشه لطفا تحقیق کنید اگه طب سنتی به صورت اصولی و پیشرفته اجرا میشد دیگه داروخانه و... وجود نداشت اما بخاطر پول با سلامتی مردم بازی میشه طب سنتی فرزندی چون ابوعلی سینا داره (2280761) (alef-13)
 
عبدا000
۱۳۹۳-۰۵-۱۷ ۱۰:۲۸:۲۱
بسمه تعالی سلام ان اقایی که به دکتر روا زاده انتقاد دارد خودش رو معرفی کند تا ببینیم از نظر علمی در چه جایگاهی هستند ایا حاضر رو در رو با دکتر مناظر ه بدهند یا خیر؟تا کنون چند بار اقدام به پاسخ به دکتر کرده اند؟ (2293321) (alef-13)
 
ذاکری
۱۳۹۳-۰۶-۱۲ ۱۷:۴۶:۳۸
یک مطلب دیگه شما که نقد نوشتی کارشناس دینی هستی یا پزشک لطفا اگر نقدی دارید در حیطه علم خودتون باشه اگه راست میگید (2357323) (alef-3)
 
وحید
۱۳۹۳-۰۵-۱۷ ۱۰:۵۹:۲۸
سلام
اصلا موافق نقد غیر علمی و غیر منصفانه شما نیستم

شما که خودت و ارزشت و گذشته و اصل تاریخ درخشان خودتو نمیشناسی وصرفا چون میگن غرب صنعتی هس.همه نظراتشونو دارن به ما جوامع شرقی قالب میکنن.خواهشا یه کم مطالعه کن و تجربه کن.
ایرانیها از قدیم در طب سرامد بودن. اصل طب از ایرانیها بوده در همه زمینه
خواهشا نقد مغرضانه و غیر علمی رو رها کنید
آقای روا زاده فقط دارن نقل قول میکنن.از علما اطبا و کتب و مخصوصا قران
الان هم مردم اکثرا سواد دارن پس خواهشا شما فکر خودت باش.یه کم سوادتو بالا ببر و برا پول و دنیا نقد نزن (2293349) (alef-10)
 
کاظم
۱۳۹۳-۰۶-۱۴ ۱۹:۵۹:۱۷
دمت گرم حرف منو زدی (2360002) (alef-3)
 
م .م
۱۳۹۳-۰۶-۲۵ ۲۲:۱۵:۴۷
منهم قویا معتقدم دکترروازاده بازار بعضی دکترهای ........راکسادکرده اند اینی که میگه بهترین روغن کنجه کجاش عیب داره میخوای بفهمی برو بگیر امتحان کن میفهی کجای عسل حتی توسط طب نوین رد شده که میگین روازاده بی ربط میگه اتفاقا اگه یه کمی عقل و منطق داشته باشی میبینی که خیلی از حرفهای دکتر روهم بخوای نمیتونی تایید نکنی
من خودم بیمار سرطانی هستم و شیمی درمانی میشم از هرچی دکترمتخصص انکولوژ ی (البته مثل دکتر خودم)حالم بهم میخوره دکترم رو فقط نفرین میکنم که ایشالله خودش مبتلا بشه تا بفهم سرطانیها چی میکشن
خدا عمر باعزت به دکتر روازاده بده که پته خیلی پزشکان ..... رو ریخت رو اب
من در مراجعه به مطب دکتر چیزی جز احترام (با اون حجم بیمار )ندیدم اولین بار تو عمرم بود که منشی های کاملا محجبه و محترم میدیدم
اگه دکتر نفهم وبیشعور من از زمانی که مبتلا شدم یکم روی خوش نشون میداد واینقد استرس بمن وارد نمیکرد دوباره مبتلا نمیشدم خدا ازش نگزره
در ضمن درجه اعتبارادعای نظراتی که دکتر روازاده رو قبول ندارن و حتی نمیدونن ایشان دارای مدرک دکترای پزشکی بوده وحتی در اروپا تحقیق وتحصیل کرده اند رو بوضوح میشه درک کرد (2378908) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۷ ۱۱:۱۰:۵۹
هر چیزی که دکتر روازاده گفتند را همین پدر بزرگ ها و مادر بزررگهای ما در قدیم انجام دادن که همیشه سالم و عمر طولانی داشتن. خودتون قضاوت کنین بیماری و مرگهای ناشناخته در قدیم بیشتر بوده یا الان که انقدر ادعای طب جدید را میکنید
کسایی که طب سنتی را مورد هجوم قرار میدن از جای دیگه دارن می سوزن چون اگه مردم دوباره به طب سنتی گرایش پیدا کنن بازار این پزشکای بیسواد کساد میشه (2380404) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۶-۲۷ ۱۱:۱۲:۳۵
90 درصد علم پزشکی فرانسه بر اسا س طب سنتی و گیاه درمانیه.شما دیگه چی میگین (2380407) (alef-10)
 
محسن
۱۳۹۳-۰۶-۲۹ ۰۳:۲۴:۳۴
سلام دوستان.من یک دانشجوی پزشکی هستم. فکر میکنم تا ده سال دیگر همه ی این بحث ها تمام میشود و دو طب سنتی و مدرن باهم و مکمل یکدیگر کار خواهند کرد... به شر ط سعه صدر دو طرف..... پزشکان طب جدید یه کم از روی لجاجت و یه کم از روی ناآگاهی از طب سنتی خصوصا اینکه اثبات علمی نشده ، به نظر بنده البته خود جامعه پزشکی از تحقیق علمی دور شده و دچار خرافه شده و فکر میکند هرچیز منتسب به طب سنتی غلط است درحالیکه شیوه یک انسان محقق علمی این است که هر چیز را از روی تحقیق رد کند حتی اگر مال هزار سال پیش است حتی اگر همه بگویند خرافه است...اما نهایتا آرمان من این است که طب سنتی هم یه کمی دنبال توسعه ی علمی کار خودش باشهووو توسعه علمی یعنی اثبات با آزمون و ثبت اونها حالا لازم نیست و سایت های خارجی ثبت بشهووو تحقیق کنند تو وزارت بهداشت ثبت کنند و با داشتن این اثبات با قوت کار کنندووو در آینده مردم باید مختار باشند که هر طبی را دوست دارند انتخاب کنندوو طب سنتی از ابزار های جدید استفاده کند نباید خودش را محدود کند که ابدا از سنوگرافی استفاده نمیکنم و غیره... باباجون زمان ابن سینا که این ابزار نبوده وگرنه اون هم ساتفاده میکردووخودتون رو محصور نکنید (2382682) (alef-10)
 
حسنا
۱۳۹۳-۰۷-۱۱ ۱۸:۴۷:۲۷
سلام. منم با نظر شما کاملا موافقم. احسنت به نکته سنجی و درایت شما. (2406224) (alef-10)
 
عابدین مشیری محقق طب سنتی و تغذیه درمانی
۱۳۹۳-۱۱-۱۱ ۰۳:۳۷:۴۴
با سلام دوست دانشجوی پزشکی تو که یه کم روشن دلی و میگی بوعلی سینا اگه سونوگرافی و ام ارآی دم دستش بود استفاده میکرد آیا میدونی که طب سنتی
طب کلینیکی بوده و هست و مثلاً با یک فشار اپسیلونی کوچک در ناحیه شکمی
می توان متوجه شد که یک خانوم کیست تخم دان داره یا نه ( توسط پزشک طب سنتی) اما طب جدید که طب پارا کلینیکی ست باید حتماً سنوگرافی که اون هم ضرر خودشو داره بگیره تا پزشک متوجه بشه که مشکل این خانوم چیه . البته آلان هرپزشکی که این مطلب رو بخونه فوراً میگه که سونوگرافی هیچ عوارضی نداره .
بعد هم طب سنتی راه و روش و ترمینولوژی خودشو داره ومثل طب جدید نیست که آویزان دستگاه باشه و هی آبدیت بخوادو به روز بشه وقتی میگه مثلاً رماتیسم حمله
بلغمه دیگه حرفی نیست که بره دنبال توسعه علمی .
با امید این که تمامی پزشکان محترم ما که قسم بقراطی میخورن کمی از طب سنتی رو مورد مطالعه قرار بدن انشاالله. (2651292) (alef-11)
 
سها
۱۳۹۳-۰۶-۲۹ ۱۶:۳۷:۳۱
واقعا تعجب میکنم افرادی که فوق تخصص دارند هرگز به این راحتی درمورد انواع بیماریها اظهار نظر نمیکنن چه جوریه که این حکیم که فقط یک پزشک عمومی ساده هست این طوری دارو تجویز میکنه هرچند به طریقه سنتی وبدون اینکه شناخت کافی از علل بیماریها داشته باشه نظرشو بیان میکنه... (2383691) (alef-10)
 
عابدین مشیری محقق طب سنتی و تغذیه درمانی
۱۳۹۳-۱۱-۱۰ ۰۷:۰۴:۳۳
با سلام این طب جدیده که شاخه شاخه شده وباید 100 سال درس بخونی که بتونی بیماری هارو تشخیص بدی چیزی از طب سنتی نمی دونی قضاوت نکن طب سنتی طب کل نگر ه نه جز نگر. (2649969) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۷-۰۳ ۰۱:۰۱:۱۱
باسلام خواستم بگم چون امثال دکتر روازاده باتوکل به خدا و ائمه و ترویج طب اسلامی بلدن بیماریهای مردم خوب کنند کار و بار دکترای شیمیایی کثاد میشه واس همین برخی ازینا میسوزن و میترسن مشتری هاشون که مردم مظلوم باشن از دست بدن واس همین نقدهای مسخره می نویسن !!!! اخه بیچاره ها سالها درس خوندن !! باتشکر زهره (2390098) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۷-۰۵ ۱۸:۴۳:۴۳
باسلام من شخصی هستم که مشکل کم خونی داشتم با قرص های اهن وغیره خوب نشدم ولی به روش طب سنتی کاملا خوب شدم هر چی ضرره از روش دکترای مدرن میکشیم. (2394799) (alef-10)
 
فاطمه
۱۳۹۳-۰۷-۱۰ ۲۰:۳۱:۵۹
من ازخداوازدکترروازاده ممنونم چون فقط روازاده میتونه مشکلات مردم ایران راحل کندامیدوارم خداوندبه ایشان عمری طولانی عطاکندودانشش رابیشترکند (2405273) (alef-10)
 
حسنا
۱۳۹۳-۰۷-۱۱ ۱۸:۴۴:۵۸
سلام.مطمئنا همه انسانها جز معصومین احتمال اشتباه کردن، دارند. نقد به معنای تند و از سر خشم سخن گفتن نیست. نقد یعنی کاملا مستند و با ادله کافی وارد کار شدن و گفتگوی علمی. اگر شما بر نظرات دکتر روا زاده نقدی دارید، آنرا با دلیل و مدرک ارائه کنید.مطمئنا مردم عاقل هستند و با خواندن نظرات دو طرف درست را از غلط تشخیص می دهند. عصبانیت و نظرات شخصی نشانه ضعف ماست. ممنونم (2406223) (alef-10)
 
حسین
۱۳۹۳-۰۸-۲۲ ۰۶:۴۴:۰۴
سلام یه راه ساده برای قبول کردن صحبتهای اقای روازاده هست وان هم تست کردن زردی نوزاد است اگه ببری حجامت دو سه ساعته خوب بشه معلومه بعضی حرفاش لااقل درسته درمورد روغن مارگارین هم من فکر میکنم اغراغه که ازفاضلاب درست میشه (2484430) (alef-10)
 
نورالدین کریمی
۱۳۹۳-۰۸-۳۰ ۱۷:۰۰:۴۸
خوشحال هستم از اینکه کسی نمیتونه از لحاظ علمی با حکیم دکتر روازاده بحث کنه ، برای بحث علمی باید پرفسور ها با شاگردان دسته سوم دکتر روازاده بحث کنن، تا زمانی که دکتر روازاده نبود ، هیچ پزشکی ملت ایران رو از تغذیه فاسد خبردار نکردند ، حالا که دکتر روازاده ملت رو از تغذیه فاسد آگاه کردند ، دیگه بعضی از پزشکان به میدان امدند حرف بنده این هست که چرا تا حالا اقدامی برای ملت ایران انجام ندادند? ، خیانتکاران داخلی بدانند که ملت ایران پشت سر حکیم دکتر روازاده حرکت میکنند ، از طرف نورالدین کریمی ازبچه های حوزه علمیه آران بیدگل [ اهل لرستان شهرستان نوراباد دلفان] (2501253) (alef-10)
 
مهدی
۱۳۹۳-۰۹-۰۷ ۲۰:۱۹:۵۳
دکتر روازاده یه دونست تو پزشکا به خدا .خدا حفظش کنه (2515285) (alef-13)
 
مظفری
۱۳۹۳-۱۰-۱۵ ۲۰:۱۸:۱۴
اصل فرمایش دکتر روازاده بحث تفکر است که از ائمه (ع) حدیث های زیادی در این مورد داریم اگه گفتن کوروش پادشاه ایران نیست با تعصب برخورد نکنید تحقیق کنید. (2589053) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۷ ۱۰:۲۱:۳۱
خدانکنه ادم مریض بشه اون موقع برا درمونش به هر کی مراجعه میکنه تا خوب بشه براش فرقی نداره مدرن یا سنتی،الان دهسال (2635997) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۰۷ ۱۰:۲۴:۱۶
خدانکنه ادم مریض بشه اون موقع برا درمونس به هر کی مراجعه میم (2635999) (alef-3)
 
امین
۱۳۹۳-۱۱-۳۰ ۰۸:۴۰:۲۱
منبع کره که از فاضلابه کتاب نقد قبض و بسط شریعت علامه تهرانیه
نمک فواید زیادی دارد ...
احادیث فراوانه کتاب دانشنامه احادیث پزشکی محمدی ری شهری را بخوانید
معجزات درمانی نمک دریا:
افرادی که قبل از غذا نمک مصرف کردند هرگز مبتلا به گلودرد نشدند.
فهرست برخی بیماری های پیشگیری ودرمان شده با نمک طبیعی یاهمون دریا یا طعام:
کرم خوردگی دندان
تغییر رنگ دندان
بوی بد دهان
تورم زبان
سینوزیت حاد
ذات الریه
انسداد حنجره ومجرای تنفس
مننژیت
آسم
نارسایی دریچه میترال
نارسایی آئورت
مخملک
یرقان
ورم ملتحمه چشم
کوری
سل
نارسایی قلب
جذام
کم خونی
بیماری های ناشی از آلودگی هوا
انسداد ریه
منابعمنابع:
۱-نمک دریا سالم ترین نمک هستی ، دکتر محمد دریایی
۲-تشخصی ودرمان بیماریها،کارنت
۳-طب داخلی هاریسون ،قسمت بیماریهای عفونی،باکتریها
۴-بیماریهای گوش و حلق و بینی پروفسور دیوید دی دویز (2691216) (alef-3)
 
محمد
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۱۵:۰۲:۴۳
حق با دکتر روازاده است
دکر روازاده دوستت داریم. (2757976) (alef-10)
 
حمید
۱۳۹۴-۰۱-۰۱ ۲۲:۳۳:۰۷
سلام, متاسفانه پزشکای مدرن بدون مطالعه طب سنتی,طب اسلامی فقط به استناد طب جدید منکر طب قدیم می شوند. از خودتان سوال کنید چرا نام ابن سینا در تمام دنیا شناخته شده است, اما کتابهای ایشان برای پزشکان جدید تدریس نمی شود,در ایران خودمان فقط نام ابن سینا بالای بیمارستان ها و مراکز علمی زیاد آمده اما گویا تدریس دانش ایشان حرام است.و نتیجه اینکه بنده به دلیل ورم انگشتان پا به دو دکتر مراجعه کردم یکی عمومی و دیگری متخصص ارتوپد و هیچ کدام متوجه نقرس بنده نشدند. ادعا کافیست پزشکان عزیز شما بدون مطالعه طب سنتی و الاسلامی و ندانستن الفبای طبع های چندگانه از ابتدا راه را اشتباه می کنید.طب سنتی کلی نگر است و طب جدید جزیی نگر است و این شروع اشتباه طب جدید است و امثال روازاده ها و جمشید خدادادی ها ) طبنیانگذار طب قرآنی() با مطالعه همه علوم جدیدو قدیم صحبت می کنند ولی متاسفانه اکثر پزشکان جدید با ژست همه چیز دانی و بدون سواد در مورد ایشان قضا ت می کنند اما هر انسان دانایی با رعایت اصول تغذیه ای که این عزیزان طب سنتی متوجه تغییرات واضح و بهبودی شگرف بیماریها می شود درود بر طب سنتی درود بر علم ابن سینا, روازاده خدادادی و... (2761905) (alef-11)
 
محمود
۱۳۹۴-۰۱-۱۵ ۲۳:۴۲:۱۲
سلام
خدمت دوستان عرض کنم که طب سنتی اساس را بر پیشگیری با رعایت تغذیه و نحوه زندگی با تمرکز و توجه به مزاج و طبع هرکسی قرار داده که مفید میباشد در طب مدرن نیز باز اساس بیشتر در پیشگیری است نمونه اش واکسیناسیون می باشد ولی اینو هم باید قبول کنیم که در هر دوگروه افراد شیاد و پول پرست و صد البته بیسواد وجود دارد و باید یادآور شوم که داروهای گیاهی اثر سریعی ندارن ود مواقع حاد مثل عفونتهای میکروبی داروهای شیمیایی سریع تر جواب میدن چاره کار تلفیق است البته با نظارت کامل و مستمر. (2790349) (alef-10)
 
حمید
۱۳۹۴-۰۱-۱۶ ۰۸:۳۲:۰۲
با سلام
بنده یک سینوزیت کشنده داشتم هرچقد هم به این دوستان مدعی و علامه های دهر ،که انگار هرکدامشان از دماغ فیل افتادن مراجعه میکردم بجز چند نوع قرص و آمپول تکراری چیزی نصیبم نمی شد بدنم به داروها مقاوم شده بود روزی 3تا قرص آموکسی کلاو باید میخوردم و با کوچکترین تحریکی سرما و سردرد شدید میگرفتم. اما حالا به لطف خدا و اجرای چند توصیه ساده طب سنتی و حکیم روازاده (که خدا حفظشون کنه)علاوه بر کسب صددرصدی سلامتیم پولم رو هم حروم این کاسبان از خدابی خبر نمیکنم.
من با انجام سالی 2 بار حجامت در فصول بهار و پاییز به طرز معجزه آسا و غیر قابل باوری اکثر مشکلم حل شد
وقتی سرما میخورم با چند وعده خوردن دمکرده پونه و آویشن و عسل سریع خوب میشم
طبع بدنم گرم شده و دیگه خیلی کم سرما میخورم.
عفونتهای مکرر گوشم رو هم به توصیه دکتر با عسل درمان کردم
به همه دوستان هم توصیه میکنم خودشون اگه بیماری خاصی دارن با مداومت و صبر و حوصله با طب سنتی درمانش کنن اونوقت دیگه یقین حاصل میکنند که کدام طب قویتر و به درد بخورتر است.
موفق باشید (2790799) (alef-10)
 
۱۳۹۴-۰۱-۲۵ ۱۵:۵۷:۴۴
من قصد دفاع از دکتر روازاده رو ندارم، اما نمی دونم مطلب بالا رو کی نوشته و جالب هست ادعای شناخت طب سنتی رو هم داره، اگر کسی اطلاعات کمی هم در باب طب سنتی داشت و اگر حتی پای صحبت یک برنجکار یا یک روستایی مینشست راجع به برنج و مرغ و زردی نوزاد و خیلی چیزهایی از این قبیل بدست می اورد، مطالبی که بسیار واضح است و سالهاست حتیاروپایی ها به انها رسیده اند (2822530) (alef-10)
 
صبا
۱۳۹۴-۰۱-۲۶ ۰۸:۲۲:۰۴
سلام دوست عریر
نقدی که نوشتی کاملا بی انصافانه است
همانطور که طب نوین مشکلاتی دارد طب سنتی هم مشکلاتی دارد .و نمی توان گفت هر دو بدون مشکل هستند . ولی بیماری های کنونی بشر امروز برگرفته از تغذیه ناصحیح هست .
اگرطب نوین جوابگو مشکلات بوده چرا امروز در غرب کتاب قانون ابن سینا ترویج می شود. چرا در کاخ ملکه انگلیس کتاب ابن سینا نگهداری میگرددوتوصیه هایش اجرا . چرا امروز در دنیا اساتید طب کمتر داروی شیمیایی تجویز میکنند . چرا مثلا در امریکا اکثر بیماری ها با شربت بابونه درمان میشود نه قرص های شیمیایی .این را خود دیده ام ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگر طب نوین هیچ مشکلی ندارد چرا غرب اکنون از ان رو گردان شده . ایا در غرب هم هنوز به این حد به مواد غذایی سم میزنند . چرا محصولات ارگانیک دوباره پا به میدان گذاشته؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شاید ما داریم سطحی مینگریم.
مسئله اینجاست که همیشه میخواهیم همدیگر را مقصر جلوه بدهیم بدون توجه به اینکه در کنار هم کار کنیم و سلامت مردم را مد نظر بگیریم .
چرا همیشه ما باید دنباله رو غرب باشیم .ایران و ایرانی همیشه حرف اول را در علم زده است چرا فکر میکنید هر چه آنان می گویند درست است ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2824091) (alef-10)
 
امین
۱۳۹۴-۰۱-۲۸ ۱۶:۲۲:۲۹
سلام
این اقای منقد هم هیچی نگفت ،فقط کوبید
بجا کوبیدن بیا جواب بده (2828977) (alef-10)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۱-۲۹ ۱۸:۴۱:۳۸
به نظر من نقد منصفانه ای نبود (2831441) (alef-10)
 
هادیان علیرضا
۱۳۹۴-۰۱-۳۰ ۱۲:۴۴:۵۱
آقایون عزیز علکی دعوا نکنید، آقای دکتر روا زاده ی مطلبی در مورد مرغ گذاشتند بنده تحقیق کردم دیدم ایشان درست میگویند، تخم مرغ قبل از اینکه تفریخ شده جوجه کامل خارج شود داخل تخم مرغ نطفه تراریخته ای همراه با هورمون های سریع رشد تزریق میکنند، جوجه پس از خروج از تخم مرغ ظرف مدت 45 روز تبدیل به مرغ کامل میشود در صورتی که این هورمون هنوز در گوشت و مخصوصا چربی های زیر پوست بطور ذخیره باقی میماند و پس از مصرف آن توسط انسان این مواد در چربیهای بدن به حالت کوبامالاتیو ذخیره شده و باعث ایجاد اختلال در هورمون های رشد و تغییر ژنوتیپ های تشکیل دهنده صفات و اختلال در انتقال پیام ها در سیناپس های عصبی میشود طوری که باعث ایجاد تپش قلب، فشار خون و به تبع آن استرس ها و هیجانات کاذب و به تبع آن سکته ها و سرطان های متعدد حاصل میشود، بنده این مطلب را نوشتم تا بعضی از آقایان اینقدر در مقابل طب سنتی مقاومت نکنند و بیخودی هم این قرصها و شربت های شیمیایی را توی حلق مردم نریزند. (2832899) (alef-10)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۱ ۰۳:۱۵:۲۷
کساني که ادعا داريد طب سنتي بهتره, چون مردم اون زمانها بيشتر عمر ميکردند! بايد خدمتتون عرض کنم شما امروزه داريد از تکنولوژي استفاده ميکنيد و بايد بهاش رو هم بپردازيد! چون طب جديد عمرتون رو کم نکرده, بلکه امواج ماهواره, موبايل و سوخت هاي فسيلي عمرتون رو کم کرده! ميتونيد بريد توي غار زندگي کنيد و 400سال هم عمر کنيدب (2837397) (alef-10)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۱ ۰۴:۳۹:۵۶
ادعاي ناسالم بودن تغذيه و محصولات و مواد غذايي ادعايي کاملا درسته که همه پزشکان و کارشناسان تغذيه اين موضوع رو اعلام کردند! ولي روش اثبات و تحليل دکتر روازاده کاملا زاييده ذهن خودشون هست و انگيزه هم مشهور شدنه! ولي به چه قيمت؟
طب جديد و قديم مکمل هم هستند! ولي کساني که ادعا داريد طب جديد کاملا نادرست و عليه شماست, اگر واقعا به حرف هاي دکتر روازاده معتقديد, هرگز خودتون و بچه هاتون واکسن نزنيد! چون واکسن هم محصول طب جديد و تحقيقات اروپا و امريکاست!!!! (2837407) (alef-10)
 
مهرداد
۱۳۹۴-۰۲-۰۱ ۱۸:۰۹:۳۲
آقای دکتر روازاده تو علم طبابت استخوان شکونده،من ایشون رو میشناسم،امیدوارم ایناییکه اسیر اینطور مصرف هستند و صحبتای دکتر روازاده اذیتشون میکنه و تنبلی مفرط دارن بتونن از خواب بیدار بشن،همچنین ادعای هرکس به متخصص بودن درست نیست،ادعای پزشکی کردن برای فریفتن درست نیست،کسیکه دوست نداره به نصیحتای دکتر روازاده گوش کنه مختاره ولی نباید دیگرانو فریب بده (2838903) (alef-10)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۱ ۱۹:۲۷:۳۱
قانون همه یا هیچ نیست بعضی از صحبتها باید درست باشد (2839103) (alef-10)
 
حامد
۱۳۹۴-۰۲-۰۲ ۱۰:۳۶:۴۰
اینکه مواد غذایی و داروهایی که مصرف میکنیم مشکل داره شکی توش نیست .همه مردم تاثیراتشو روی بدنشون دیدن. (2840275) (alef-10)
 
رهگذر
۱۳۹۴-۰۲-۰۴ ۲۳:۴۲:۵۰
من طرفدار آقای روتزاده نیستم ولی هر جای این جوابیه را نگاه کردم اثری از استدلال تدیدم. متاسفانه درد جامعه ما شده، امثال این آقا بجای ارائه ادله فقط حرف دلشون رو زدند. حضرت آقا و امثال شما، این چه وضعشه تا کی مردم باید از تحصیل کرده های این مملکت جواب های بی پایه و اساس بشنوند. خودت یک بار متن خودت رو بخون، اگه استدلالی توش دیدی اسمت رو بذار متخصص. شایدم هم باشی ولی برادر من با این رفتارها خودت رو سبک کردی. اگه اعتراض داری که جناب روازاده فلان کار رو کرده شما چی کار کردی؟؟؟؟

یه کم به خودتون بیاید. مردم مسخره حرفای خدوتون نکنید.
من خودم زیاد باور ندارم حرف های آقای روازاده رو. ولی چون در موردش تحقیق نکردم نمی تونم نظر بدم. ولی متن مسخره و خالی از دلیل شما بدرد لای جرز دیوار هم نمی خوره.

می بخشید. قصد ناراحت کردنتون ور ندارم ولی یکی باید باشه حقیقت رو بگه. (2845217) (alef-13)
 
حسین ع
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۰۱:۴۱:۰۰
با سلام این دکتر های پفیوز دیدند مردم دارن رو میارند به طب سنتی زورشون میاد اقا ما دکتر روازاده رو قبول دارم و ثابت شده است شما چی میگید (2845336) (alef-10)
 
بی طرف
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۱۱:۰۷:۰۰
من همه نظرات رو خوندم ولی همش حرف بود هیچ کدوم آدم رو قانع نمیکرد ولی حرفهای آقای روا زاده واقعا" تاثیر گذاره خوب شما هم مثل ایشون مثال بیاورید و آزمایش و راه حل ارائه بدید به جای اینکه انقد ایشون رو نقد کنین یه حرف جدید از خودتون بزنید مثلا بگید هر چقد دلتون میخواد روغن بخورید بع این قرص و 10 روز بخورید خوب میشید. لطفا" شفاف صحبت کنید و 10 تا مثال و آزمایش و راه حل مثل ایشون بیارید.اینطوری فک کنم دعوا تموم شه. (2845888) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۲-۰۹ ۱۷:۱۴:۱۲
باسلام من هم به طب سنتی احترام میزارم وفبولش دارم وخودم برای معده وامثالهم فقط داروی گیاهی استفاده میکنم وراضی هستم اما امثال دکترروازاده ازاون طرف بوم افتادن .خداوکیلی بیشترحرفهاش چرنده ویک عقل سالم میفهمه که زیادی شورکرده .شایدهم برای فروش سی دی هاش.این دوره همه بفکرخودشونن مردم شدن این وسط موش آزمایشگاهی وکیسه پول اونها (2858080) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۹ ۰۲:۴۳:۰۵
موافقم (2896408) (alef-3)
 
لیلا
۱۳۹۴-۰۲-۱۰ ۲۰:۲۹:۲۶
نظر من هم به عنوان عضوی از این اجتماع تحصیل کرده اینه که خیلی از گفته های اقای دکتر درسته سقط خیلی زیاد شده و ما شاهد این مسئله هستیم و یا رشد موهای زائد که به خاطر خوردن مرغ از قدیم گفتن استفاده از گیاهانی که به طور طبیعی پرورش پیدا کردن مسلما بهتره هر انسان عاقلی که تعصب بی جا نداشته باشه متوجه میشه که خیلی از حرفهای اقای دکتر درسته من خودم رو به خواب نمی زنم شما هم نزنید!!! (2860072) (alef-13)
 
يلدا
۱۳۹۴-۰۲-۱۰ ۲۱:۱۷:۰۷
ببينيد الان همه مردم در هر صنفى كه هستن براى رشد و اسم در كردن دنباله يه نوع آورى در كارشون هستن، خوب بعضيها در كارشون موفقند و معروف شدند و خوب هم پول در ميارن، مثلا دكتر ماندگار در جراحى قلب معروفه، سيم فروشان در كليه، كرمانى در تغذيه، عباسيون در چشم و غيره، ايشون هم ميخواد صدا كنه، همين، براى اينكار هم احتياج به حرفهاى عجيب و جالب و جديد داره كه بگه من خبره ام (2860120) (alef-13)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۷:۳۳:۵۳
سلام نظرت یه قسمتیش امکان داره درست باشه ولی اینکه بخوای در مورد هر کسی دیدی خواستی بگی رو اصلا نمیشه قبول کرد (3806448) (alef-13)
 
شمس
۱۳۹۴-۰۲-۱۱ ۰۸:۱۱:۴۱
ببینید درسته تغذیه مهمه ولی بیشتر مشکلات جسمی ما از استرس ها و اضطراب ها نشعت میگیره به خصوص سرطانها و سکته ها که در این بین بیکاری و گرانی نقش عمده ای داره (2860513) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۱ ۱۱:۱۲:۰۱
آقای روازاده درست تحقیق کردند الان این همه سرطان زیادشده علت در غذاهایی صنعتی دارد (گوشت گاو -مرغ-کنسرو و...) دشمن برای ناسالم شدن جسم و روح همه ما وجوانان برنامه دارد حتی لباس ما (2860604) (alef-13)
 
پرنسس
۱۳۹۴-۰۲-۱۱ ۲۱:۲۲:۴۶
سلام.من یه دانشجوی پزشکی ترم اخر هستم.خدا به همه ما عقل داده و خواسته ازش استفاده کنیم.انسان باید در طول زمان پیشرفت کند.نه اینکه به علم صدسال و هزار سال پیش رو بیاورد.ایشون میگه فلوراید سرطان زاست.هزاران مطالعه در مورد اثر فلوراید روی دندان هزاران ادم انجام شده و اثر محافظتش برروی دندان مشخص شده ایشون بدون حتی یک کار عملی چطور همچین ادعایی میکنن؟یاما خودمون توی مراکز بهداشت میدیدیم اونایی که نمکاشون در معرض افتاب یدشو از دست میداد مشکل تیرویید دارن.اون وقت نمک دریا بدون ید چه بلایی برسر مردم خواهد اورد. (2861181) (alef-10)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۷:۲۹:۵۷
سلام یه سوال داشتم مخواستم ازتون بپرسم به قول شما که میگی ما نباید عقب گرد بزنیم به صدسال پیش و به جلو بریم پس میشه بفرمایید چرا تو دوران حکومت پزشکی مدرن که همه جای جامعه و وزارت بهداشت و مدرسه و دانشگاه ما رو گرفته و همچنین صدا و سیما رو گرفته جرا هر روز بیمارا دارن زیادتر و بیمارستانها شلوغ تر میشن...مگه شما نمیگی باید به جلو رفت و به عقب برنگشت پس ما که تو پزشکی مدرن داریم این همه جلو میریم پس چرا هر روز بیمارستانها شلوغتره مگنه اگه کار پزشکامون و بقیه نهادهای وابسته به اون خوب بوده باشه باید شاهد باشیم که هر روز بیمارا کمتر و بیمارستانها خلوت تر بشه پس چرا اینجوری نیست....خواهشا جواب بدید بقیه دوستان هم بدونن...ممنون (3806442) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۱۲ ۱۵:۴۹:۲۵
به نام خدا
نظرات زیاد بود . در یک کلام شیوه تغذیه را با وجود راهنمایی های ایشان اصلاح کردم. خدایا شکرت که ایشان را در میان راه من قرار دادی. (2862444) (alef-13)
 
علاقمند طب سنتی
۱۳۹۴-۰۲-۱۲ ۲۱:۴۰:۵۲
سلام و درود

بنده در سال گاهی سه بار تب خال میزدم یکماه وقت گذاشتم تمام سایتها دنبال علاج قطعیش بودم به روغن چای رسیم و نظرات ضعیف درمورد روغن زیتون روغن چای نتونستم پیدا کنم ولی شروع کردم هرشب روغن زیتون زدم لبم خوابیدم الان حدود 9 ماهه که تبخال نزدم خدارو شکر (2863033) (alef-13)
 
خادم دوست
۱۳۹۴-۰۲-۱۴ ۱۳:۱۲:۰۵
سلام ودورد
من فرهنگی هستم وتحصلاتم لیسانس علوم گیاهی از دانشگاه فردوسی مشهد میباشد .مدت چهارسال است که در زمینه گیاه درمانی وطبایع ومزاج در موسسات مختلف تحصیل کردم وتعدادزیادی از تالیفات اساتید طب سنتی را مطالعه نموده ام همیشه سعی کردم هر مطلبی را با پایه علمی قوی قبول کنم .در طی چند سال اخیر متوجه شدم بهترین روش جهت داشتن سلامتی وزندگی سالم داشتن تعادل است همانطوریکه پیامبر گرامی اسلام می فرمایند خیر الامور اوسطها به عبارت ساده هر چیزی حد وسطش خوب است .دراینکه طب سنتی کاملا مفید وچاره ساز است هیچ شکی نیست مطالعه در زندگی پیشینیان نشان میدهد که طول عمر افراد خیلی بیشتر از امروزی هاست ( طول عمر کاملا مفید )چون اکثرا با سن های بالا کاملا سرحال وقبراق بوده اند .البته در همین زمان هم اکثر کشورهایی که طب سنتی خود را فراموش نکرده اند مثل چین ،ژاپن ، کره وغیره افرادی با این اوصاف یافت میشوند .بنابراین عقل سالم حکم میکنه، اینطور مغرضانه با طب سنتی خودمان که از مباهات نسل های پیشینمان میباشد برخورد نکنیم .از طرفی طب جدید نیز خدمت هایی را به بشر امروزی داشته از جمله بلا رفتن سطح بهداشت که همین امر باعث کاهش مرگ ومیر ها بوده وگاهی اوقات افرادیکه بیماری حادی دچار شده اند که باید در زمان کوتاهی درمان شوند میتوان از روشهای طب جدید استفاده کرد مثل بر داشتن تومورهای سرطانی خطرناک ، پیوند اعضا ، تجویز عینک جهت رفع مشکلا ت بینایی و...............
نا گفته نماند که اگر شرایط زندگی ما مثل سالها قبل بود ،یعنی آب وهوای سالم ومواد خوراکی سالم وروش زندگیمان هم کاملا براساس روشهای طب سنتی خودمان بود هرگز دچار بیماریهای حاد نمیشدیم .به گفته دکتر آلن مویل نویسنده المانی کتاب شفای طبیعی ، از زمانیکه آرد سفید وشکر سفید وارد رژیم غذایی شد انواع بیماریها نیز بوجود آمد که این عمل هم با سیاست افزایش در آمد صورت گرفته
وی معتقد است راههای سلامتی در چهار روش خلاصه میشود 1) گیاه در مانی 2) روزه در مانی 3) آب در مانی 4) ماساژ در مانی
که صد البته طب سنتی ما ایرانیان از همه غنی تر است پس بیاییم واقع بین باشیم .به امید آنروز (2867184) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۴-۰۲-۱۴ ۲۰:۱۸:۰۰
بالکل نه میشه گفت کل حرفاش غلطه نه میشه گفت کلا ذرسه ، (2868018) (alef-10)
 
وحید
۱۳۹۴-۰۲-۱۵ ۲۱:۰۵:۵۰
اقای دکتر امروزی که اینقدر سنگ طب امروزی رو به سینه میزنی اگه تونستی توی طب خودتون راه درمانی برای واریس پیشنهاد بدی طب شما بی نقص, که مطمعنم ندارید ولی طب سنتی راه درمان قطعی واریس و داره (2870414) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۲-۱۵ ۲۲:۲۳:۰۳
سالهاست که گفته های پزشکان مدرن عمل میشه ( آمپول و قرص و شربت و...) توصیه میکنم فقط یک ماه توصیه های دکتر روازاده رو رعایت کنید تا خودتان روشن شوید. بنده 4 سال است که رعایت میکنم و در این مدت فقط 2 عدد قرص سردرد خوردم (داروی گیاهی در دسترس نبود) اونم جواب نداد. (2870542) (alef-10)
 
محمد رضا
۱۳۹۴-۰۲-۱۷ ۱۱:۲۶:۳۲
بنده یه مشکل خونی پیدا کردم که دکترا داشتن به مرگ نزدیکم میکردن و خدا رو شکر با همین طب سنتی بهبود پیدا کردم البته این صحبتم دلیل بر تایید کامل دکتر روازاده نیست ولی طب جدید طب نیست فقط تکنولوژی رو به خدمت گرفته که بی تاثیر در درمان نیست ولی درمانگر نبوده و ویرانگره چون ریشه و اساس درستی نداره به نظر من باید از این تکنولوژی در جهت درمان با استفاده از طب اسلامی استفاده بشه . در کل نقد مزخرفی نوشته بودند ایشون حتی احادیث پیامبر رو هم نفی کرده بودند .اگه واقعا دکترن براشون متاسفم (2873748) (alef-13)
 
تراب
۱۳۹۴-۰۲-۲۰ ۱۹:۲۵:۳۶
با سلام
همین اقایی که افاضات فرمودند و دکتر روازاده رو رد کردند شما دلیل بیار برای حرفای خودت
ما صحبتهای اقای روازاده رو درباره نمک و حجامت و گوشت مرغ تحقیقاتی کردیم به نتیجه و صحبت ایشون رسیدیم
البته شما مقصر نیستید طب سنتی رو درک نکردید ی مقدار از از طب جدید و ی مقدار از طب سنتی میخوای اش درست کنی
حتما کتاب روایات پزشکی اقای ری شهری هم جعلیه
دلیل بیار حرف و.رد کن نه از روی لج (2881068) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۲ ۱۰:۰۴:۵۳
سلام من خودم از جمله كساني هستم كه مشكل معده داشتم وبا سه روز متوالي خوردن فقط شربت عسل و آب و ليموترش تا حدودي دردم را كاهش دادم هنوز به طور كامل خوب نشدم كه اون هم احتيج به زمان و رعايت آداب غذا خوردن داره . هميشه سلامت باشيد (2884039) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۴-۲۰ ۱۱:۰۵:۱۶
تو دنیا به طب سنتی طب مکمل گفته میشه.
اما اساس طب سنتی در پیشگیری هست و این علت عمده مخالفت طب رایج با طب سنتی هست!! تجربه من در این چند سالی که دچار بیماری خاص هستم نشون میده عوارض داروهای طب رایج بسیار هست ولی طب سنتی فاقد این مسئله (در صورت استفاده صحیح) هست.
اصل درمان بر تغذیه هست. همانطور که پیامبر فرمودند "ریشه همه مرض ها در شکم هست" دانشمندان طب مدرن در امریکا و ایتالیا هم این حرفو میزنن!
بزرگترین شرکتهای داروسازی دنیا تحت سلطه صهیونیست ها هست. چون هدف وسیله رو براشون توجیه میکنه!
اما در مورد مثلاً مرغ دکتر روازاده گفتن مرغ صنعتی نخورید و اگر تونستید گوشت خروس و یا حداقل مرغ محلی تهیه کنید.
اثبات حرفهای دکتر و بطور کلی طب سنتی داره خودشو نشون میده (در کم و بی اثر بودن درمان و عوارض اجتناب ناپذیرش) و مافیای دارو از این مسئله نگران هست.
اصل درمان بر تغذیه هست. (3030179) (alef-3)
 
بیننده
۱۳۹۴-۰۲-۲۸ ۱۳:۱۹:۱۵
باسلام
بنده خودم در ارتباط با رشته تحصیلیم از خیلی کارخانه های صنایع غذایی بازدید داشتم و به جرات میتونم بگم محصولی که در کارخانه تولید میشه وصنعتی هست به هیچ عنوان در راستای سلامت مصرف کننده نیست بلکه در تولید اون روش وموادی به کار میره که فقط وفقط سود تولید کننده رو به همراه داشته باشه...ازینرو من خودم سعی میکنم مواد غذایی مورد نیازمون رو تا حد امکان خودم تهیه کنم و گوشت ومرغ مصرفیمون ارگانیک باشه.به همه هم توصیه میکنم مواد کارخانه ای نخرید چون هیچی هم نداشته باشه نگهدارنده اش بیش از حد مجاز و سرطانزاست.
در مورد طب سنتی هم باید بگم به نظرم برتر از طب مدرنه.چون بخشهای بزرگی از طب سنتی ما در طول تاریخ مغرضانه یاغیر مغرضانه از بین برده شده واطبای طب سنتی به همون مقدار باقیمونده کفایت میکنن نمیتونین طب سنتی عظیم مارو زیرسوال ببرین.یه نمونه آشناش همون کتاب ابن سیناست که هنوز که هنوزه تودانشگاههای غربی تدریس میشه.اگه کمی مطالعه داشته باشین میبینین کل دنیا داره برمیگرده به طرف محصولات طبیعی ودرمانهای سنتی چون میبینن داروهای شیمیایی یه فایده داشته باشن هزارتاش ضرره...یکم منطقی تر وباچشم باز زندگی کنیم لطفا (2895054) (alef-13)
 
صبا
۱۳۹۴-۰۲-۲۹ ۱۸:۳۹:۰۷
با سلام

دکتر حسین روازاده مدرک پزشکی عمومی خود را از کشور آلمان ( مرکز یهودیت در جهان امروز ) گرفته اند . در آنجا متوجه تفاوت 180 درجه ای مطالب علمی ای که به دانش پژوهان خودشان عرضه می کردند با مقالات علمی که به کشور های دیگر می فرستادند می شوند و ریشه این مطلب را در دشمنی قوم یهود با مسیحیان و شیعیان می یابند .

خداوند ایشان و همکارانشان را حفظ کند که اگر این بیدارگریها را نداشتند هیچ قوّتی برای مردم نمی ماند و همگی مثل مردگانی متحرک می شدیم .

یادمان باشد برای آمادگی در برابر دشمنان باید ابتدا نیروی عقل و جسم خود را تقویت کنیم .

قبل از آشنایی با عقاید ایشان سالی دوتا دفترچه بیمه عوض می کردم و همیشه مریض بودم چه جسمی و چه روحی ؛ ولی الان چند سالی هست که به کمک تغذیه سالم ، حجامت و فصد ، طعم تندرستی و سلامتی را درک میکنم .

الحمد لله رب العالمین . (2897645) (alef-3)
 
yashar
۱۳۹۴-۰۳-۰۷ ۰۹:۵۵:۰۳
اصلن شما اینطوری فرض کنید آقای روازاده بی سوادن
اما اینکه میگه مرغ پرورشی نخورید دلیل میاره
شما هم دلیل بیارید که خوردنش برای سلامتی خوبه
و هزار تا مساله دیگر در ضمن پزشکی سنتی ریشه پزشکی مدرن بحساب میاد یعنی شما ریشه را قبول ندارین پزشکی مدرن یه دفه مثل قارچ اومد بیرون؟؟؟ علم و سواد یعنی تجربه تمام مطالعات و تحقیقات راستی مگه دانشمندان قدیم دانشگاه درس خونده بودن یا آمریکا رفته بودن ؟؟؟ (2920659) (alef-11)
 
سیداسداله موسوی
۱۳۹۴-۰۳-۰۹ ۱۰:۰۰:۱۲
بایستی از بخشی عظیمی از پزشکان امروزی که مدعی هستند طب سنتی ازریشه واساس توسط طب مدرن رد می شود
سوال شود ؟
چرا هنوز در غرب برای چندمین ده متوالی ترجمه کتاب قانون ابن سینا(که در مورد طب است) چاپ مجدد می شود و در دانشگاه های معتبر پزشگی مدرن تدریس می شود؟
اگر می شد تاریخ را به عقب بر گرداند و ابن سینا را در این عصر به زمان ما آورد احتمالا بایستی تمامی نوشته ها و تحقیقات و پژوهش های علمی پزشکی خودرا به گفته آقایان پزشک مدرن رد کند ومانند گالیه در دادگاه متعصب پزشگان امروز محکوم به لغو پروانه طبابت و نهایتا اخراج از جامعه پزشکی شود تا مانند بسیاری از مغز های فراری به غرب برود و همان نوشه های خود را به جامعه غربی درس بدهد و مدرنیته همان آموخته را به کار بندد و با چندین اصطلاح قلمبه و سلمبه و شیک غربی به خورد پزشکان مدرن ما بدهند و بعد باتمام قوا به پزشگان ما القا کنند طب سنتی از ریشه و اساس مردود است و هرچه ما می گوییم از وحی هم برای شما مستند تر است و این گفته های ما هم فقط بایستی توسط خود ما ردشود.

{بابا کی می خواهیم باور کنیم همانطور که انسان هزاران سال است به همین صورت فعلی با همین فیزیولوژی و آناتومی بوده و هست و خواهد بود }

پس تجربیات علمی طب سنتی در امروز نیز بر روی همان انسان با همان خصوصیات قابل اجرا است هیچ چیز مثل طبیعت نمی تواتند به رفع مشکلات او کمک کند
پس طب سنتی که اساس آن بر طبیعت انسان و ذات جسمی و روحی او است(که روح را چون نمی توان در آزمایشگاه و یا زیر تیغ جراحی سلاخی کرد از نظر طب سنتی اساسا قابل قبول و بررسی نیست)
کی شود این تعصبات بی پایه پزشکان امروزی تبدیل به دیدگاه علمی بدون اعمال نظر شخصی و مادی شود تا دیدگان آنها به واقعیت طبیعت انسان باز شود . (2924718) (alef-11)
 
ایرونی
۱۳۹۴-۰۳-۱۶ ۰۴:۰۹:۰۶
دوستان آب در هاون نکوبید کسی که خودشو به خواب زده نمیشه بیدار کرد
آقایون دکتر ماکه تا حالا هیچ خیری از شماها ندیدیم پس شمارا به خیر و مارا به سلامت (2940632) (alef-11)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۱۹:۳۱:۵۸
جناب احمد پور شما فرض کن روازاده بی سواده. یه نمونه از حرفای روازاده رو امتحان کنی ضرر نداره. روزاده میگه نوشابه خیلی مضره. توصیه بنده به شما منتقد محترم اینه که یه مقداری نوشابه بریزید روی یه تیکه گوشت. بعد از یک روز به گوشت نگاه کنید (2954691) (alef-11)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۳-۲۹ ۰۶:۱۶:۳۳
با سلام . من که به گفته های اقای روازه ایمان اوردم.مشکلی داشتم که اینقدر به دکتر متخصص مراجعه کردم. دارو میداد 15 روز دیگه بیا وقتی میرفتم پیشش اقای دومیگفتاقایفرقی نکردم میگفت چه عجله ای داری.از شما چه پنهان از بس قرص خوردم هزار درد دیگه پیدا کردم. ولی با چند گیاه دارویی با طب سنتی ظرف کمتر از 10 روز به نتیجه رسیدم. ضمن احترام به پزشکان محترم بعضی هاشون ماها رو موش ازمایشگاهی میکنن نمی تون درد و تشخیص بدن فقط هر بار میرید پیششون داروشونو امتحان میکن. مثل مال من که اخر کار اقای دکتر گفت هر چ بود رو تو امتحان کردم جواب نداد. حالا برو پیش اون همکارم ببین نظرش چیه. واقعا مسخره نیست. بعضی پزشکان امروز ما هیچ تعهدی ندارن فقط پول پول پول .طفلکی ها حق دارن باید ی جوری شهریه های دانشگاهشونو بر گردونن.کیه که از پول بدش بیاد. سلام بر اقای روازه و ضیایی و امثال اینها .... (2976436) (alef-11)
 
فاطمه
۱۳۹۴-۰۳-۲۹ ۱۷:۴۰:۲۱
دکتر روازاده ادعای بی منطقی ندارد بنده خدا خودشون می گویند باید با طب جدید همکاری داشته باشیم این پزشکان طب جدید هستند که بی منطق هستند و نمیخواهند با دکتر روازاده همکاری کنند (2977612) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۰۹:۴۴:۴۱
کسانی می توانند در مورد نظرات دکتر روازاده نظر بدهند که بعد از تحقیق در مورد نظرات ایشان به این نتایج رسیدن . ایشان در مورد تمام این مسایل تحقیق و ازمایش کردند. ضمنا خیلی از مسائل طب سنتی در چین و قزاقستان و دیگر کشورها رواج دارد و کاربرد کامل درمانی دارند. (2991759) (alef-11)
 
صفری
۱۳۹۴-۰۴-۰۳ ۱۴:۴۷:۰۶
عزیزان تا بوده همین بوده هر کس پیدا شد واقعت به مردم بگه نذاشتنو براش پاپوش درست کردن (2992733) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۰۴-۰۴ ۱۶:۱۱:۰۱
دوستان عزیزی که در مورد ظروف مسی مطلب میزارین یا در حال استفاده از اون هستید . با توجه به مقبول بودن اکثر نظریات آقای دکتر روازاده باید عرض کنم تمامی ظروف مسی قدیم کشور ما دارای جداره ای داخلی از جنس قلع بودند که به این عمل سفید کردن مس میگفتند .پیشینیان ما بر اساس این اعتقاد که تماس مستقیم مس با مواد غذایی مضره ، هر سال ظروفشون رو برای این کار پیش مسگرها میبردن .که همه ما کم و بیش این رو از گذشتگان شنیدیم و در همین زمان ما هم اگه به بازار مسگران قدیمیه هر شهری سر بزنین این کار رو میبینین .بغیدر از بعضی صفحات پخت نان و شیرینی و رشته خشکار در شمال تابحال جایی رو ندیدم که مستقیما غذا با مس تماس داشته باشه . (2996203) (alef-11)
 
قازقولنج
۱۳۹۴-۰۴-۰۶ ۰۳:۲۸:۲۵
شمام بیکارید ها هر کی به همون طریقی که دوست داره عمل کنه والله (2999126) (alef-11)
 
طرفدار طب سنتی
۱۳۹۴-۰۴-۰۶ ۱۵:۵۴:۲۹
با سلام
از سایت الف خواهش میکنم که حتمابه شما فرصت بیشتری بده تا دلایل قانع کننده ای برای رد مطالبی که به نقل از دکتر روازاده نوشته اید رو بیاورید
تو مطالبتون فقط تمسخر وتوهینه که به نظرم از سر غرض ورزیه و این ضعف شما رو میرسونه و
اینکه اگه طب مدرن کارامدوموثره پس این همه مریض که تو بیمارستان ها هستن چرا مداوا نمیشن خیلیا هستن که چندین ساله در به در این مراکز هستن مریضیشون که خوب نمیشه هی بدترم میشه (3000390) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۰۴-۱۸ ۲۲:۳۸:۵۰
متاسفانه آقای روازاده حرفهای کاملا ضد علمی و بی پایه ای رو میزنن
اینکه مریضا شفا پیدا نمیکنن دلیل نمیشه که هر بگیم طب سنتی رو به مدرن ترجیح بدیم ... خیلی از ادعاهای طب سنتی دلیل و مدرکی نداره و غیرعلمی هست، متاسفانه استدلال خوبی نکردید (3027386) (alef-11)
 
امیر علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۷:۰۵:۴۰
سلام کاشکی چند موردشو اثبات میکردی که دوستان دیگه هم متوجه بشن... اینکه بگی مطالب ایشون و طب سنتی دلیل و مدرکی نداره که نشد... اگه واقعا چیزی میدونی علی یارت بیا وسط میدون...یا علی (3806401) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۴-۲۰ ۱۳:۳۴:۴۴
با سلام:
من 15 سال ب بیماری معده داشتم وخونریزی های شدید و ترش کردن معده با هیچ دارویی خوب نمی شد و با مصرف داروهای شیمیایی کم کم به بیماریهای تیروئید و استخوانی مبتلا شدم تا اینکه سی دی سخنرانی دکتر روازاده را از طریق یک از آشنایان گرفتم و با عوض کردن روغن(خوردن روغن کنجد) و نخوردن آب لوله کشی و استفاده از نمک دریا و چند بار حجامت و همچنین استفاده نکردن از خوراکی هایی که علامت بهداشت داشتند الان از مصرف آن همه دارو که قبلاً استفاده میکردم راحت شده ام و به تمام مردم ایران توصیه میکنم فقط یکبار به توصیه های اطباء طب سنتی گوش کنند تا این همه صرطان و دردهای لاعلاج از کشور ما برود
انشاالله (3030790) (alef-11)
 
امید
۱۳۹۴-۰۵-۰۲ ۰۲:۳۶:۰۵
البته دکتر روازاده معصوم نیستند ممکنه یکی دو تا اشتباه هم بکنه . نمیشه به خاطر چند اشتباه کل علمش را زیر سوال برد ... بنده به دلیل تایید چای توسط مراجع تقلید از جمله آیت الله بهجت و آیت الله قاضی که غذای مضر و غیر طیب نمی خوردند
ولی دائم چای می خوردند , مضر بودن چای سیاه را صحیح نمی دانم ... (3064979) (alef-11)
 
هادی
۱۳۹۴-۰۵-۱۷ ۲۰:۳۴:۳۵
سلام نمی شه هر کی پیش خودش بیا نقد و برسی راه بندازه باید این دو نفر بیان تو صداوسیما رودر روی هم بشینن حرف بزنن وا از ادعاهای خودشون دفاع کنن.این جور کارا بی فایده است (3102481) (alef-13)
 
مالک
۱۳۹۴-۰۵-۲۷ ۱۶:۲۴:۴۱
با سلام
کفته های دکتر روازاده در عمل اثبات میشه نه با جنگ نقد من که دستورات دکتر رعایت ممیکنم و واقعا هم جواب میده زگیل دستم با سه روز سیر مالی از بین بردم بدون هیچ هزینه ای و شما هم به جای نقد تحقیق کنید و این میراث گرانبهای اسلامی را کسترش دهید .یکی از دوستانم پنج سال بود بچه دار نمیشدند و با یک بار مراجعه خدمت استاد روازاده و با هزینه بسیار کم بچه دار شدند و الان پسرشون سه ساله هستش و با یک بار فصد و داروی گیاهی ۱۵ روزه که دکترای مدرن امروزی نتونسته بودند این کار و بکنند البته من منظورم نقد علم پزشکی نیستش و زحمات پزشگان هم قابل تقدیر هستش ولی برای بسیاری از دردها با کمی دقت در دستورات طب سنتی دیگر نیازی به پزشک نخواهد بود و من تشکر میکنم از دوستانی که بشر دوست هستند و به جامعه انسانی بدون هیچ چشم داشتی خدمت میکنند اجرشون با خدا (3123563) (alef-11)
 
وحید
۱۳۹۴-۰۵-۲۹ ۰۱:۳۸:۵۸
طب مدرن از طب سنتی گرفته شده
اما با پیشرفت علم بیوشیمی و کشف عناصر جدید
طب کلاسیک بوجود آمد که عناصر را ریز تر مورد بررسی قرار داد
اما میتوان گفت که طب مدرن برگرفته از طب سنتی است که بر پایه ی چهار عنصر(گروه) سازنده انسان یعنی آب و خاک و آتش و باد است.

طب جدید خیلی جوانه که بخواد طب سنتی رو رد کنه.


در مورد این شخص هم یک نقاد با لحن بی شرمانه س که میخواد با هتک حرمت به اساتید خودش رو معروف کنه.
ادعای پوچیه.
مردم آگاه هستن و میفهمن حقیقت رو. (3126555) (alef-11)
 
سهیل
۱۳۹۴-۰۶-۱۲ ۱۷:۱۲:۰۰
من حاضرم تو 120 سالگی بخاطر طاعون بمیرم ولی تو 15 سالگی سکته مغزی نکنم!
من حاضرم تو 120 سالگی از وبا بمیرم ولی تو 20 سالگی از سرطان نمیرم!
من حاضرم 20 تا بچه داشته باشم که 10 تاشون بمیرن ولی فقط 2 تا بچه نداشته باشم!

ولی تمام این ها هم پوچه، وقتی طاعون خیلی ساده با همین سبزی طرخون درمان میشده، وقتی وبا با انجیر درمان میشده، سرطان با شیرین بیان درمان میشده، دیگه چه نیازی به طب نوین هست!

اون اروپایی های بدبخت دو ثلثشون بخاطر طاعون هلاک شدند و اطبای بدبخت تر از خودشون هیچ غلطی نکردند! این مسخره است یا اطبای ما که از نایاب بودن بیمار بیکار شده بودند!!!
مگه میشه کسی به نصایح رسول خدا گوش بده و عمل کنه و بیمار بشه! نمونه این هم در کتب سعدی دیده میشه. اروپایی ها اصلا طب نداشتن که حالا واسه ما قدقد میکنن. یونانی های چند هزار سال پیش هم میتونستن طاعون رو درمان کنن با همین گیاه تنباکو!

بنده در منبع اسلامی موثقی دیدم که ائمه اشاره دارند به ملخ هایی برنگ خون که در آخرالزمان گاه و بیگاه دیده میشوند و مردم را میخورند! بنده قطعا میگم که این ملخ ها همان سرطان ها هستند که پنج سبع مردم دنیا رو میکشند یعنی از هفت میلیارد نفر قراره پنج میلیارد نفر بمیرن!!!

وهمچنین کسی که تفسیر قرآن بلد نیست، سوادش اندازه نخاله گندم هم نیست! همین که استاد روازاده روزی صد تا بیمار رو درمان میکنه کافیه تا بعضی مرغ ها تا سحر ظهور حضرت قدقد کنند! (3161268) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۸ ۱۲:۲۷:۲۷
با سلام
به تمام افرادی که این مطلب رو خودن به عنوان یه کوچکتر توصیه می کنم کتاب درمان های طبیعی که آن ها نمی خواهند شما بدانید
نوشته کوین ترودو ، ترجمه ادن شریعت زاده جنیدی رو بخونن خیلی جالب و جواب خیلی از سوالاتونو می ده.
با تشکر (3197776) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۶-۳۱ ۱۹:۳۹:۵۴
من پدرم سنگ کلیه داشت پیش همین دکتر روازاده رفت بعد از اینکه دارو هایی رو که داد مصرف کرد سنگ های کلیه اش پودر شد؛ سونوگرافی رفته بود یارو میگفت سنگ کلیه نداری که
قبول دارم یکم تندرو هست ولی خداییش من خیلی بیمارایی رو دیدم که پیشش رفتن نتیجه گرفتن ;-) (3206241) (alef-3)
 
امیر علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۶:۳۳:۰۸
سلام نظر شما رو واقعا قبول دارم... اما در مورد اینی که میگید یکم تندرو هست من بهشون حق میدم اینجوری صحبت کنن چونکه پشت پرده طب مدرن خیلی چیزا نهفته که هر انسانی بدونه قلبش بدرد میاد... به هر حال این بهتره که با تندی یه چیزی رو بهمون بگن ولی درست باشه تا اینکه با زبون خوش باهامون صحبت کنن ولی از اون طرف بخاطر سود خودشون با سلامتی و جونمون بازی کنن... (3806347) (alef-13)
 
میلاد0253
۱۳۹۴-۰۷-۰۴ ۲۲:۰۴:۱۴
بنده فعلا در مقام قضاوت نمیتونم باشم ولی همین که دکتر روازاده باعث شدن جوی شکل بگیره و شکها وسوالاتی در ما بوجود بیاد کافیه تشکر میکنم (3215493) (alef-11)
 
مرتضی
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۴:۴۴:۲۶
دکتر روازاده دوست داریم (3217022) (alef-11)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۵:۲۹:۴۶
بعنوان یک طلبه آنقدر احادیث محکم و قوی در مورد خواص نمک داریم که هیچگونه جای بحث در مورد جعلی بودن یا ... وجود ندارد .
فقط از همین قسمت بحثتان که براحتی به اهل بیت علیهم السلام دروغ می بندید و نمک را از تائیدات ایشان نمیدانید فهمیدم که مقید به دینتان نیستید و لذا کسی که به دینش وفا نکند وای بحال دیگر نظرات و ابراز سلایقش (3217169) (alef-11)
 
جواد
۱۳۹۴-۰۷-۰۵ ۱۵:۳۱:۰۲
برادر کتاب بحران پزشکی غرب را نوشته آقای مهدی قاسمی بخون تا بفهمی تا کجا کلاه رفته سرمون (3217173) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۱۴ ۱۴:۱۶:۴۸
سلام دکتر روا زاده خیلی باسواد هستند همه مطالبش درستند اجرش باخدا (3242518) (alef-11)
 
حمید
۱۳۹۴-۰۷-۱۵ ۲۱:۲۸:۰۹
اتفاقا حرف ایشان بسیار متین است و من کاملا تحقیق کردم وچند سالی است است که طبق دستورات ایشان عمل می کنم و تا حالا شکر خدا محتاج هیچ پزشکی نشدم ! از درگاه حق رای ایشان آرزوی طول عمر با عزت را دارم.... (3245463) (alef-11)
 
ياسين
۱۳۹۴-۰۷-۳۰ ۱۹:۳۲:۵۳
مشكلي كه تو مملكت ما هستش تخريب نا جوانمردانه است .وقتي كار وكاسبي يه عده كساد ميشه چاره اي جز نقد هاي غير منصفانه نمي بينه . (3275915) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۰۸-۰۱ ۰۹:۰۰:۳۱
دکتر روازاده راست میگه بیماریهاب که حتی بهترین دکترا نتوانستد حتی تشخیص دهند ایشان درمان کردند کارش درست شک نکنید به گفته ایشان خود من با متخصصتان هم بحث میکنم اگه خواستد در نظر داسته باشید که پشگیری بهتر از درمانه (3276329) (alef-11)
 
حمید
۱۳۹۴-۰۸-۰۴ ۱۶:۳۵:۴۸
من هم نوبه ی خودم از حکیم روازاده تشکر میکنم.و همجنین از همه ی شما /بابت نظرات خوبتون.که منو از شک درآورید. (3281054) (alef-13)
 
م - ک
۱۳۹۴-۰۸-۰۵ ۱۳:۱۱:۲۷
تمامی نظرات حکیم روازاده براساس علم و حدیث است ، بهتر است به جای انتقاد جهت مشهور شدن خودتان از روش دیگری استفاده کنید.
مداواهای ایشان در اروپا و امریکا درحال انجام است ، هرچه ما از این روشها دور شده ایم آنها استفاده کرده و بهره برده اند . پس بهتر است فکری به حال عقایدتان کنید . (3282740) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۱-۰۹ ۱۸:۳۹:۳۸
احسنت!!! (3505497) (alef-11)
 
محمد
۱۳۹۴-۱۱-۱۶ ۱۳:۳۴:۵۹
طب سنتی ما طبی هست که قبل آقای روازاده و ... بوده .اکثر نسخه های دکتر خیراندیش و روازاده و امثالهم نسخه هایی هستند که عطاریهای قدیمی هم میدادن و من یادمه میگفتن این بیماریهای امروزه از روزی شروع شد که پای انگلیسی ها به ایران باز شد.انگلیسیها در طی چندین سال یا حتی بگم صد سال با خودشون خیلی چیزها آوردن مثل چای و یا کلر برای آب آشامیدنی و ... تا نسلمونو از بین ببرن یا نسل بیماری بسازن.
آنجا که خدا در قرآن میفرماید : "من دینم را برای مردم کامل کردم" یعنی اینکه اونروز دیگه هرچیزی که به ذهن انسان خطور کند کامل شد.یعنی خدا همه چیز رو در طبیعت به رایگان و بی منت برای هدایت و آسایش انسانها قرار داد.
خب حالا چه نیازی هست به آبی که دارای کلر یا نمک تصفیه شده باشد؟! یعنی خداوند حکیم فکر اینجا رو نکرده بود؟!
به نظر من مشکلات زیادی هست که با طب سنتی درمان میشوند و به طب مدرن نیازی نیست.ولی طب مدرن هم در جراحی ها ارزش خود را نشان میدهد.
ولی باز مثالهای خیلی زیادی هست در مورد بیماریهایی که با علم نوین به مردم ما تحمیل شد.
اکثر لوازم آرایشی ما دارای سرب یا مواد معطری هستند که باعث سرطان و آسم و سینوزیت در مردم ما شد.
ما طب مدرنی رو قبول میکنیم که در اختیار بعضی از سران کشورهای بزرگ قرار داده میشود نه طبی که به اسم مدرن ولی برای سودآوری به خورد مردم میدهند.
کشورهایی که بسی سابقه استعمارگری دارند من جمله انگلیسیها آمدند مواد اولیه مورد نیاز نیازهای اساسی ما را با نام علم نوین مسموم کردند (مثل آب ، گوشت، شیر ، نمک، ...) که مردم ناچارا از این موارد استفاده کنند .
انسانی که درد و قرض دارد دیگر به هیچ چیز فکر نمیکند و هر حرف و گفته ی بدون منطقی رو بدون تامل میپذیره.این درد جامعه الان ماست.
الان بحث هایی که در اکثر جمع های دوستانه خانوادگی یا گروهی و ...انجام میشه روی مسائل سیاسی و درگیری های مادی و... است.چه خوبه برای این قبیل مسائل محفل های هم اندیشی مردمی برگزار شود و برای علوم زیستی و بهداشت گروههای تحقیقاتی. (3524867) (alef-13)
 
بهار
۱۳۹۴-۱۱-۱۶ ۲۰:۵۱:۰۴
با سلام
اینجانب با صحبت های دکتر روازاده موافقم
قصدی بر بی احترامی به دکترای محترم ندارم
اما وقتی میبینم دکتری از علم روانشناسی بجای درمان مریض استفاده میکند تا مریض را متقاعد به عمل و بستری در بیمارستان کند ناگزیر از دکترهایی که بجای اطلاع از درمان دنبال سودجویی درآمد خود هستند و بیمار را موش آزمایشگاهی میبینند ناراحت مبشوم.
اینجانب کارشناس ارشد دانشگاه تهران هستم
نجات عریق بین المللی
من به شخصه پبش چند دکتر رفتم به علت بی حس دستان و سرگیجه
تشخیص دکترهای فوق تخصص که به بنده اعلام شده:
1- مهره 3 یا 4 گردن شما مشکل آرتروز داره و باید 2 روز در بیمارستان الهیه بستری شوید. نگران هزینه نباشید بیمه تکمیلی دارید
عمل مهره گردن یک عمل سرپایی نیم ساعته است (با علم جدید)
2- بعد از یک هفته معاینه دکتر نتوانسته تشخیص دهد و به من گفت شما در بیمارستان ارتش باید بستری شوید و مایع نخاع از شما بگیرم
3- شما ام اس دارید و داروی زیفرون بزنید
من ورزشکار نا
امید شدم 2 ماه هم دارو را مصرف کردم ولی بجای بهتر شدن احساس کردم کنترل حرکتی را دارم از دست میدم
بیخیال دکتر و تجویز ایشان شدم
سراغ دکتر دیگری رفتم
4- ایشان به من گفت شما شبه ام اس دارید باز هم بیخیال درمان ایشان شدم
این قضیه تا الآن 2 سال است
که طبق جستجو در اینترنت و شواهد ظاهری خود و اطلاعاتی که بدست آوردم
به این رسیدم که گوش میانی هم میتواند دلیل بر سرگیجه و از دست دادن تعادل و بی حسی دستان شود
که با مراجعه به متخصص گوش . حلق و بینی این مشکل برطرف شد.
امیدوارم پزشکان محترم اطلاعاتشان را به روز کنند و اگر در تشخیصی شک و تردید دارند یه گشتی در اینترنت بزنند
و مردم را موش آزمایشگاهی نبینند.
از طرفی داروهای گیاهی بهتر از درمان با داروهای شیمیایی اسست. (3525661) (alef-13)
 
الهه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۰ ۱۷:۱۶:۱۷
سلام دوستان
من هم اين نقد! رو خوندم .. من هم مثل اكثر دوستان طب سنتي رو ترجيح ميدم چون نتيجه بهتري گرفتم!.. تجربه كم خوني كه سال ها بايد قرص اهن مصرف كني و عوارضش رو تحمل كني با يه دستور ساده دكتر علامه ضيايي حل شد.. بله اونم در فاصله يك هفته من جواب گرفتم..( بين دو آزمايش خونم يك هفته فاصله بود و اين ديگه اثبات خوبيه).. من به دكتر روازاده مراجعه نكردم و اين نسخه رفع كم خوني رو هم از سخنراني هاي علامه دكتر ضيايي فهميدم.و خيلي راضيم و به همه كساني كه اين مشكلو دارن ميگم (تركيب مساوي از سه شيره انگور +شيره توت + شيره خرما از جاي معتبر تهيه كنيد.. روزي 3 ق چ بعد از غذا)...ا لانم مشكل ورم يك چشم ناشي از پركاري تيروئيد دارم.. ميخوام برم پيش دكتر روازاده براي زالو درماني... ميدونم جواب ميگيرم.. چون نمونه درمانشو ديدم و اين درمان در طب مدرن يا با كورتونه! يا جراحي...

وقتي ميتونم با اين راه ساده بدون مشكل داروهاي پرعارضه و كشنده و تيغ جراحي مشكلمو حل كنم. .. بنظر شما عقل سالم كدوم راهو انتخاب ميكنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
يا حق (3653575) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۲ ۱۰:۱۸:۲۵
سلام .من از داروهای ایشون استفاده کردم وبهبودی کامل یافتم وراضیم خداروشکر.اگ یکم تفکر کنید میبینید ک حرف های ایشون غیر منطقی هم نیست چراک مادر بزرگ های ما ب همین شیوه زندگی کردند وهمیشه سالم بودند. (3752391) (alef-3)
 
ایمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۳ ۰۲:۱۱:۱۹
بسم الله. سلام عزیزان نمی دانم شما خبر دارین یا ندارین.ما از ائمه علیهم سلام احادیث زیادی در خصوص مسائل پزشکی داریم.بطوری که حدود یازده هزار روایت را حضرت آیت الله عباس تبریزیان رحمة الله علیه در کتاب ( دراسة فی طب الرسول المصطفی )(اگه اسمشو اشتباه نکرده باشم) جمع آوری کردند .ایشون تک تک روایات را مانند یک مجتهد بررسی کردند چه روی سند روایات یا چیز های دیگه.ادعایشان بر این است که اسلام دارای طبی است طب برتری که قادر به درمان تمام بیماری ها است حتی بیماری های جدید.و می فرمایند این پزشکی اسلامی جدای از پزشکی سنتی است و جدای از پزشکی بوعلی سینا که همان طب سنتی است.و به دنبال این هستند که پزشکی اسلامی را از سنتی جدا کنند زیرا طب سنتی مانند دین مسیحیت دچار تحریف شده (در مثال آخر خواهشا تأمل شود) ودر پایان اینکه شاید نتوانستم طب اسلامی را آن طور که حق است معرفی کنم شما سری بسایت آیت الله تبریزیان بزنید . من به این مکتب طبی اعتقاد دارم یعنی اسلامی (وحی) (3777666) (alef-13)
 
امیر علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۶:۰۷:۲۶
سلام خدمت دوستان میخواستم یه نکته در مورد طب مدرن بگم اونم اینکه درسته خیلی پیشرفت کرده و مجهز شده و تو دنیا و کشور خودمون خیلی بیش از حد براش تبلیغات میکنن ولی از یه طرف وقتی بررسی کنیم می بینیم تو خیلی از بیماری ها اصلا قدرت درمان نداره و روز به روز هم داره بیشتر مشخص میشه که چقدر اسیر داروهای شیمیاییه و یه جورایی طب مدرن عاملی برای فروش شرکتای دارو سازیه وقتی میری دکتر انگاری رفتی فروشگاه خرید کنی... در ضمن یه سند اینکه این طب ضعیف عمل کرده اینه که روز به روز که بری بیمارستان میبینی بیمارستانها هی داره شلوغتر میشه این به این معنیه که روز به روز بیماریها بیشتر شده وطب مدرن هم کار زیادی از دستش بر نمییاد...یه مثال بزنم که بدونید دکترای طب جدید چقد اسیر شرکتای داروسازین:مثلا شما میری دکتر بدنت ویتامین سی کم داره از دکتر بپرسی هم میدونه که مثلا لیموترش ویتامین سی بیشتری نسبت به قرص ویتامین سی داره و در ضمن عوارضی هم نداره و تازه خیلی فایده های دیگه هم برای بدن داره در صورتی که تقریبا تمام قرصهای شیمیایی دارای عوارضه ولی پزشک بجای اینکه برای شما لیموترش تازه تجویز کنه قرص تجویز میکنه چرا باید اینجور باشه.... یه نکته دیگه هم اینکه فقط آقای دکتر روازاده نیستن که در مورد صهیونیستی بودن طب مدرن صحبت کردن علاوه بر ایشون خیلی از دکترهای دیگه هم همین نظر رو دارن... نقدی که نوشتید واقعا کامل نبود کاشکی کامل مینوشتید...حرف آخرم اینکه طب جدید تو درمان خیلی از بیماری ها ضعف داره بعضی از بیماری ها هست که تو طب قدیم کشور خودمون براش درمان هست ولی همین الان طب مدرن قابلیت درمان اون بیماری رو نداره و اینی که تو طب جدید بحث مراحل درمان مطرح میشه هم تو بیماریهای حاد مثل بیشتر سرطانها میشه یهش گفت در واقع مراحل جهش به سمت مرگ مصنوعی چون قرار نیست تو طب مدرن درمان بشی بیشتر شبیه به یه موش آزمایشگاهی فرضت میکنن که فقط داروهای خودشونو روت آزمایش میکنن... (3806296) (alef-13)
 
امیرآریا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۲ ۱۲:۲۱:۳۱
سلام
در باب صحبت دوستان توصیه میکنم کلیپ جدیدی که پخش شده و تی وی هم نشون داد درباره دکتر خیر اندیش که پسری نیوزلندی که چندین سال و از بچگی تاحالا غذای معمولی نخورده بود رو ببینید که با طب سنتی معالجه شد.
و جالب اینکه طب امروز با اعتراضاتش باعث شد مطب ایشون رو چند ماه پیش پلمپ کنند.
درمان شگفت انگیز پسر نیوزیلندی توسط دکتر حسین خیراندیش در آپارات ببینید. (3898878) (alef-11)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۵ ۱۰:۰۶:۳۰
سلام
يكي از معضلات پزشكي مدرن تشخيص بيماريه
و معضل بعدي درمان بيماري كه معمولا بيماري كامل خوب نميشه و يه بيماري ديگه هم اشانتيون ميدن بهت.

من برا چشمم پيش دكتر سنتي رفتم و ايشون بدون اينكه چيزي ازم بپرسه مشكل معده و كبد من رو فهميده بود و براي اون ها هم دارو داد. (3964582) (alef-11)
 
پریسا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۹ ۱۵:۱۶:۴۷
علی اقا شما پیش کدوک دکتر طب سنتی رفتید لطفا شماره و ادرسشون رو بهم بدید (3968827) (alef-13)
 
Unknow
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۱۰:۵۳:۵۲
لطفا وقتی هیچ چیز درباره ی حکیم دکتر روازاده و طب جدید و قدیم نمیدانید نظر ندهید تمامی نظرات موجود در اینجا را افرادی میگویند که هیچ اطلاعاتی ندارند و فقط جو گیر هستند. (4013675) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۵ ۱۹:۲۹:۴۴
من فیلم سخنرانی کامل ایشون رو مشاهده کردم . شما باتحریف و بدون توضیحاتی ک خودشون دادن سخرانیهای ایشون رو در وبلاگتون گذاشتید. مثال میزنم تا همه متوجه بشن .
((((((((جناب دکتر «روازاده» در سخنان خویش ، قرآن را نیز از علم لدنّی خود بی نصیب نگذاشته و با اعتماد به نفسی قابل توجه در شهر قم و در حضور هزاران روحانی ادعایی عجیب در باره ی سوره ی جمعه مطرح کرده و چنین فرموده است: "...برنج! اون بیماری ای که بهش می گن بری بری مثل بربری می نویسن! " بنده که به سلامت قوّه ی باصره ی خویش یقین دارم اما علی ایّ حال ٍ اگر هر یک از خوانندگان اهل فضل ، حتی کلمه ی «گندم» را نیز در سوره ی جمعه مشاهده کرد بنده را خبر کند که برای دست بوسی به محضر ایشان شرفیاب گردم چه رسد به «سبوس گندم»!))))))))
این متنیه ک شما در وبلاگتون گذاشتید . ایشون در سخنرانیشون میگن ک خوردن برنج با سبوس در تفسیر سوره جمعه در کتاب التفسیرالمیزان جلد فلان با ادرس دقیق ک اشاره میکنه امده است ن در سوره جمعه . فک کنم بتونید فرقش رو تشخیص بدید؟
یا اینکه چایی مضره چون الاغ ها ب مزرعش حمله نمیکنن . ایشون گفتن ک چای ضرر داره باکلی توضیح وبعد گفتن ک مراجع و روحانی های اون زمان این نامه رو ب سران مملکت نوشتن ک چرا میخاهید گیاهی رو در این مملکت باب کنید ک حتی الاغ ها هم ب مزرعه ان حمله نمیکنند . ایا این دو باهم فرق ندارن؟ (4017958) (alef-13)
 
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۴ ۲۲:۳۱:۵۹
دكتر روازاده خيلي هم كارش درسته. اين رو از اونجايي ميشه فهميد ك ادمايي ك از مراجعه ماه ها وسالها ب پزشك متخصص نتيجه اي نگرفتن و با مصرف داروهاي و رعايت توصيه هاي دكتر روازاده نتيجه گرفتن ميشه فهميد ك كارش درسته . اين هايي هم ك مخال ايشون هستن يا ب قول دوستان كارشون كساد شده و يا دشمني با اسلام دارن و دوس دارن مسلمان هميشه مريض و ناخوش باشه و ب دنبال درمان. و اگاهانه يا ناخوداگاه اب تو اسياب يهودي جماعت ميريزن (4080802) (alef-13)
 
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۴ ۲۱:۰۸:۴۳
من نوزادم را بردم حجامت پشت گوش کرد و فقط در یک روز زردیش کاملا خوب شد....
جون مادرتون نوزاداتون اگه زردی دارن ببرید حجامت پشت گوش... 100% خوب میشه ایشالا (4148205) (alef-11)
 
الی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۰۱:۲۲:۴۰
سلام دوستان.من با نظر آقای ابطحی موافقم.الان توضیح میدم چرا.
مهندسی شیمی خوندم و توی حوزه های مختلفی تحقیق کردم.تا بتونم درست رو از نادرست تشخیص بدم.اینکه 1سری با نظرات روازاده موافقن و میگن ما مشکل داشتیم ومشکلمون برطرف شد صحیح چون احتمالا روش درمان مبنایی بوده از قبل ولی این دلیلی بر درست بودن تمام حرفها نمیشه.اینکه بسیاری از گیاهان درمان کننده هستند شکی در اون نیست و طب سنتی هم موثره و در حال حاضر کیلینیک هایی زیر نظر بهداشت و درمان شروع به کار کردن.به اینصورت که اول تمام شرایط جسمی و رفتاری رو ارزیابی و آزمایش میکنن بعد توی چند دوره درمان میکنن.
بیماری کم خونی از نوع مینور یا ماژور اختلال ژنتیکی ارثی هست و همچنان قابل درمان نیست.چرا که کم خونی های مینور یا ماژور اشکال در شکل و اندازه سلول های خونی میباشد و نه در کم بود مواد معدنی.
درقدیم که ظروفی مثل سرامیک,استیل ,چدن و آلومینیوم و... نبود و بجای اون از ظروف سفالی و لعابی وسنگی یا مسی استفاده میشد بهترین ظرف مس بود که مقاومت بالایی از نظر شکستن ,ترکیب شدن واکسیدشدن و... داشت.اما الان بهترین ظرف از نظر مقاومت و پایداری در آلیاژ ظروف استیل هست که بستگی به شرکت سازنده و وجدانش داره.
ید لازمه بدنه تا بیماری مثل گواتر و تیرویید و.. پیش نیاد البته در دوز مناسب که بهترین راه برای تامین این نیاز نمک یددار هست.
دستکاری ژنتیکی بذرهای کشاورزی برای تولید محصولات بیشتر مساله ای که همه مارا نگران میکنه ولی همچنان بطور یقین مضر بودن یا نبودن آن موردبحث و سوتفاهمه.درکشورهایی که توان تامین مصرف سرانه کشورشون رو دارند از ورود محصولات جی ام او(دستکاری شده) جلوگیری میکنن.
در هر حال امروزه متخصصین تمام دنیا دنبال راهکارهای جدید با بازده بیشتر و آسیب کمترهستندو مشکلات پیش پا افتاده و ساده رو میشه با یافته های علمی اثبات کرد. (4259488) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.