توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489253
دست رد بهزیستی بر سینه ۳ هزار کودک
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۵
مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران گفت: ۳ هزار کودک دارای آسیب اجتماعی داریم که بهزیستی امکان و توان نگهداری آنها را ندارد.

رضا قدیمی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به اینکه ۱۷ مرکز پرتو در شهرداری تهران داریم گفت: ۲۹۶۰ کودک در این مراکز هستند.

مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران ادامه داد: بسیاری از این کودکان بدون سرپرست و یا بدسرپرست هستند.

وی با با بیان اینکه برای کودکان کار جا مانده از تحصیل مراکز رویش را راه اندازی کرده ایم، گفت: در این مراکز شرایط لازم برای تحصیل فراهم شده و همکاری های لازم با آموزش و پرورش صورت گرفته است.

قدیمی اضافه کرد: در منطقه ۱۲، ۲ و ۴ که بیشترین حاشیه نشینان را دارد پلاک به پلاک شناسایی کرده ایم و افراد داری آسیب اجتماعی را مشخص کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه ۳ هزار کودک دارای آسیب اجتماعی داریم که بهزیستی امکان و توان نگهداری آنها را ندارد، گفت: شهرداری در زمینه کودکان کار و خیابانی وظیفه قانونی ندارد و فقط برای رفع این مشکل اقدام کرده است.

به گفته قدیمی، هزینه نگهداری هر کودک برای شهرداری ماهیانه بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان است.

مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در بخش دیگر سخنانش به راه اندازی مهدهای کودک در سرای محلات اشاره کرد و گفت: با همکاری سازمان بهزیستی این مهدها راه اندازی شده است.
 
کلمات کلیدی : بهزیستی + سرپرستی کودک
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.