توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 385087
ناطق نوری: سرزنش کنندگان مدافعان حرم، فهم دینی و سیاسی ندارند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۴
رئیس دفتر بازرسی ویژه دفتر مقام معظم رهبری گفت: کسانی که می‌گویند مسائل سوریه یا فلسطین به ما چه مربوط است، از فهم دینی و سیاسی کافی برخوردار نیستند.

به گزارش خبرگزاری حوزه، علی اکبر ناطق نوری روز چهارشنبه سوم شهریور در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید مدرسه علمیه امام حسن مجتبی(ع) منطقه لواسان تهران با اشاره به ضرورت تربیت طلاب مهذب و توانمند، گفت: باید طلاب عالم و مروج احکام الهی و معارف اهل بیت(ع) تربیت شوند تا به جامعه بینش و فهم بدهند.

وی افزود: برای این که فهم جامعه بالا رود باید روی دین شناسی آنان کار کنیم؛ دین شناس بودن غیر از دین دار بودن است و قطعا وقتی فهم جامعه را بالا ببریم، این جامعه هر چیزی را قبول نمی کند.

سرزنش کنندگان مدافعان حرم، فهم دینی و سیاسی ندارند
تولیت مدرسه علمیه امام حسن مجتبی (ع) با بیان این که اگر فهم و بینش وجود داشته باشد، هیچ وقت اقدامات مدافعین حرم اهل بیت(ع) در سوریه مورد سرزنش قرار نخواهد گرفت، گفت: کسانی که اقدامات شهدای مدفع حرم و رزمندگان جبهه سوریه را مورد نکوهش قرار داده و مثلاً می گویند مسائل سوریه و یا فلسطین به ما چه مربوط است، از فهم دینی و سیاسی کافی برخوردار نیستند.

رئیس دفتر بازرسی ویژه دفتر مقام معظم رهبری با بیان این که ما مردم ایران در حکومتی زندگی می کنیم که در رأس آن ولی فقیه قرار دارد: تصریح کرد: معتقدم ولی فقیه در زمان غیبت اختیارات حکومت رسول الله(ص) را دارد.

حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری با بیان این که امروز در رأس جامعه ولی فقیهی داریم که هوشیار، مدیر و مدبر، به معنای واقعی فقیه و با مطالعه کامل در امور مختلف است، خاطر نشان کرد: اگر بخواهیم جلوی دشمنان را بگیریم، اکر صدها کیلومتر دورتر از مرز کشورمان مقابله کنیم، بسیار بهتر است تا این که این دشمنان وارد مرزهای دخلی شوند، قطعا یپشگیری بهتر از درمان است.

استراتژی آمریکا در سوریه
وی با بیان این که آمریکا و دیگر دشمنان اسلام و جمهوری اسلامی تصمیم گرفته اند خاورمیانه مورد نظر خود را پایه ریزی کنند، گفت: سئوال این است که مشکل آمریکا و برخی کشورهای غربی با بشار اسد در سوریه چسیت؟ سوریه پل ارتباطی ما با لبنان است و آمریکا و دیگر متحدانش می خواستند ابتدا بشار اسد را بردارند و افرادی از داعش یا القاعده جای او را بگیرند؛ یا این که سوریه به نوعی در محاصره قرار گیرد و در نتیجه وقتی این اتفاق افتاد و پل ارتباطی بین ایران و حزب الله مسدود شد، حزب الله کوبیده شود و بعد هم فلسطین به کلی از بین برود؛ قطعا اگر این اتفاق بیافتد اسرائیل پشت خانه و مرزهای ما خواهد آمد، از این رو باید توجه کنیم که جنگ امروز دشمنان اسلام در سوریه برای مقابله با جمهوری اسلامی است.

چرا ایران به فلسطینی‌ها کمک می‌کند؟
رئیس دفتر بازرسی ویژه دفتر مقام معظم رهبری افزود: نگوییم فلسطینی ها، اخوانی و سنی مذهب هستند و نباید به آنها کمک کنیم، چرا که اولاً آنان مسلمان هستند و دوم این که در مقابله با اسرائیل در راستای منافع ملی ما حرکت می کنند، چرا که اگر سر اسرائیل گرم نباشد پشت در خانه ما قرار خواهد گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری اضافه کرد: فهم چنین مسائلی بینش و فهم عمیق سیاسی و دینی می خواهد؛ مدافع حرم شدن و دفاع از مدافعین حرم فهم و بینش می خواهد.

تولیت مدرسه علمیه امام حسن مجتبی(ع) ادامه داد: یک طلبه و روحانی باید با ارتقاء بینش و فهم خود در موضوعات سیاسی و دینی، آمادگی لازم برای پاسخگویی به شبهات مختلف را داشته باشد.

توصیه ای به طلاب
وی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به طلاب جوان گفت: شما حتما با نیت مخلصانه وارد حوزه شده اید، چرا که جوان هستید و موقعیت های دیگری برایتان فراهم بود؛ شاید برخی از خانواده های شما نیز با ورودتان به حوزه مخالفت کرده باشند، اما در نهایت این راه را انتخاب کردید و حالا که قدم در این مسیر گذاشته اید، کاری کنید که مصداق حدیث معروف امام صادق(ع) شوید و علمی را کسب کنید که جامعه از آن بهره مند شود تا در نتیجه انسانی زنده و محل رجوع مردم باشید.

تولیت مدرسه امام حسن مجتبی(ع) یادآور شد: بدانید که اگر حتی با اقدامات خود یک نفر را اصلاح کنید و فراتر از آن فقط یک شب گناه نکند و در راستای رضای خدا قدم بردارد، جامعه را زنده کرده اید و از این رو ورود شما به حوزه اقدامی مقدس است.
 
کلمات کلیدی : ناطق نوری، مدافعان حرم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.