توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 400287
شمار کشته توفان «متیو» از مرز ۹۰۰ نفر گذشت
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۴
آخرین آمار تلفات توفان متیو در هائیتی به بیش از ۹۰۰ کشته رسید.خبرگزاری

به گزارش مهر، توفان متیو بعد از به جا گذاشتن ۹۰۰ کشته و آواره کردن ده ها هزار نفر در هائیتی پیش از ظهر امروز به سواحل جنوب شرقی آمریکا رسید.

به گزارش رویترز، آخرین آمار تلفات توفان متیو در هائیتی به بیش از ۹۰۰ کشته رسید.

بخش وسیعی از ایالت‌های جنوبی آمریکا مانند فلوریدا، جورجیا و کارولینای جنوبی از بیم خسارت‌های این توفان هولناک تخلیه شده‌اند. باراک اوباما – رئیس جمهور آمریکا – از شهروندان این ایالت‌ها خواسته است خونسردی خود را حفظ کرده و به دستورات ایمنی توجه کنند.

به گفته مرکز ملی توفان آمریکا، توفان متیو با بارش شدید و سیلابی باران نیز همراه خواهد بود و میزان بارش در کشورهای حوزه کارائیب در بالاترین سطح به حدود ۱۰۰ سانتیمتر خواهد رسید. پیش‌بینی شده است که با رسیدن به آمریکا از شدت آن کاسته شود.

مرکز ملی توفان آمریکا اعلام کرد که این توفان با سرعتی معادل ۲۲۰ کیلومتر در ساعت بخش شمال غربی سلسله جزایر واقع در سواحل اقیانوس اطلس فلوریدا را درنوردید.

هرچند که هنوز پیش بینی میزان خسارات احتمالی این توفان در آمریکا امکانپذیر نیست، اما هشدار مرکز ملی توفان آمریکا از سواحل اطلس در جنوب فلوریدا تا ایالات جورجیا و کارولینای جنوبی را در بر می گیرد و بیش از دوازده میلیون نفر در آمریکا تحت هشدارهای ناشی از این توفان قرار دارند.

شایان ذکر است که «توفان ویلما» در سال ۲۰۰۵ آخرین توفان قدرتمند سواحل آمریکا با سرعتی معادل ۱۷۷ کیلومتر در ساعت بود.

بنا به اظهارات یک کارشناس نظامی،‌ تأسیسات و تجهیزاتی به ارزش میلیاردها دلار در «مرکز فضایی کندی» و پایگاههای مجاور آن در معرض خطر قرار دارند.
ناسا و نیروی هوایی آمریکا که یک پایگاه فضایی را در «کیپ کاناورال» فلوریدا اداره می کنند، تدابیر لازم را برای حفاظت از پرسنل و تجهیزات خود اتخاذ کرده اند.
 
 
کلمات کلیدی : توفان متیو+طوفان متیو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.