توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 426504
پوتین: طرح‌های خصمانه علیه روسیه از هر جایی باید به موقع کشف شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۱
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه اعلام کرد کشف به موقع هرگونه طرح خصمانه علیه روسیه دارای اهمیت زیادی در کار سرویس های امنیتی کشور است.

 به گزارش خبرآنلاین به نقل از اسپوتنیک، پوتین در مجلس شب نشینی کارکنان سرویس های امنیتی روسیه در کرملین ضمن بیان این مطلب افزود:" همچنین موفقیت های حاصله در سال های اخیر در زمینه مقابله با سازمان های اطلاعاتی خارجی و سازمان هایی که به تلاش برای دسترسی به اطلاعات سیاسی ، نظامی ، اقصادی و علمی (روسیه) ادامه می دهند، باید تقویت شود".

رئیس جمهور روسیه افزود:" همچنین مسائل مربوط به مقابله با فساد مالی، جرایم اقتصادی ، دفاع مطمئن از مرزهای کشورو تامین کار بدون وقفه سیستم اداره دولت و مخابرات باید تحت کنترل دائمی قرار داشته باشد".

پوتین ماموران امنیت دولتی روسیه را به رسیدن به نتایج وزین جدید در اجرای وظایف خود فرا خواند و گفت: من از سرویس‌های مخفی می‌خواهم تا اقدامات بیشتری را برای تضمین امنیت در داخل و خارج از روسیه انجام داده و امنیت نهادها و کارکنان روس در خارج از کشور را افزایش دهند. سرویس‌های مخفی باید اقداماتشان را با آژانس‌های اطلاعاتی دیگر کشورها تقویت و تشدید کنند.

همزمان با اینکه ترکیه و روسیه متعهد شدند تا ترور آندری کارلوف، سفیر مسکو در آنکارا به بهبود روابط این دو کشور خدشه وارد نکند، تیمی از بازرسان روسیه روز گذشته وارد ترکیه شدند تا درخصوص این رویداد تحقیق کنند.

این رویداد روابط آنکارا و مسکو را که مرتبا درخصوص جنگ داخلی سوریه با یکدیگر اختلاف داشتند اما در هفته‌های اخیر در زمینه تخلیه حلب با یکدیگر همکاری‌هایی را آغاز کرده بودند خدشه‌دار می‌کند.

پوتین در واکنش به این ترور به دیپلمات‌های ارشد و روسای جاسوسی خود دستور داد تا به دنبال تقویت امنیت هیئت‌های دیپلماتیک روسیه در سراسر جهان باشد.
 
کلمات کلیدی : پوتین + آندری کارلوف + سفیر روسیه در آنکارا + ترور سفیر روسیه در ترکیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.