توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 266629
وعده تازه افزایش مرخصی زایمان
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۲۲
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: با تامین منابع مورد نیاز مرخصی‌های زایمان به ۹ ماه افزایش می‌یابد تا بانوان بتوانند از این مزیت بیمه‌ای که یک نیاز بین مادر و فرزند استفاده کنند.

به گزارش فارس، سیدتقی نوربخش در جشن ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن اظهار داشت: حدود ۲۰ درصد از بیمه‌شدگان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی بانوان هستند و ۳۵ درصد از مستمری‌ بگیران این سازمان نیز بانوان هستند.

وی درباره مرخصی‌های زایمان نیز اظهار داشت: بر اساس قانون مرخصی‌های زایمان تا ۹ ماه افزایش یافته است و یکی از مواردی که بنده همیشه پیگیری آن بودم این موضوع بوده که با تامین منابع این مزیت بیمه‌ای که نیاز برای مادر و فرزند است بر اساس سازمان اجرایی شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: مستمری خانم‌هایی که همسرشان نیز فوت کرده است برقرار شده است که در گذشته این بند از قانون خانواده اجرایی نمی‌شد که آئین‌نامه آن را در سال گذشته ابلاغ کردیم.

وی افزود: در سال ۹۴ مستمری این بانوان نه تنها قطع نمی‌شود بلکه دیگر معوقات آنها نیز پرداخت خواهد شد.

نوربخش افزود: کمیته‌ای از این هفته تشکیل می‌شود و تمام مواردی که ظرفیت‌های قانونی آن وجود دارد مورد بررسی قرار می‌گیرد و امیدواریم در روزهای آینده شاهد گام‌های اساسی برای کاهش مشکلات بانوان باشیم.

وی با اشاره به اینکه سازمان تامین اجتماعی ۶۵ هزار نفر پرسنل دارد، گفت: از این تعداد حدود ۳۰ هزار نفر آنها بانوان هستند که متأسفانه کمترین نقش را در مدیریت‌ها دارد. از ۵۰۰ شعبه تامین اجتماعی در سراسر کشور، مدیر ۴۹۳ شعبه آقا و تنها مدیر ۷ شعبه آن خانم هستند و معاونین شعب در کل کشور تنها ۳۰ نفر آنها خانم هستند.

نوربخش با تاکید بر اینکه زمینه ارتقاء بانوان در تامین اجتماعی باید فراهم شود گفت: یکی از ملاک‌های اصلی در بررسی‌ها این است که در سال آینده اعلام کنند چقدر در مدیران زن رشد داشته‌ایم و اگر یک رئیس شعبه زن در اداره کل نداشته باشیم قطعاً مدیر آن بازخواست خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : مرخصی زایمان+تامین اجتماعی