توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 393420
ربات پیتزا پز هم از راه رسید
بخش دانش و فناوری الف،28 شهریور95
یک شرکت نوپای فناوری به نام Zume رباتی طراحی کرده که می توان از آن برای پخت پیتزا کمک گرفت.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۲

 این شرکت که تنها سه ماه از آغاز فعالیتش می گذرد، از رایانه های هوشمند برای پخت پیتزا و حضور در بازار چند میلیارددلاری پخت و توزیع پیتزا کمک گرفته است.

در سال های اخیر استفاده از ربات ها و ماشین های دارای هوش مصنوعی برای پخت و پز افزایش یافته و به نظر می رسد آشپزها و رستوران دارها در سراسر جهان رقبای جدی و قدرتمندی پیدا کرده اند.

کارشناسان دنیای فناوری معتقدند با استفاده از ربات ها و نرم افزارهای رایانه ای می توان کارهای تکراری و خسته کننده و خطرناک را به ماشین ها سپرد و وقت انسان ها را برای انجام کارهای خلاقانه تر و با ارزش تر آزاد کرد.

 

رباتی که به منظور آماده سازی و طبخ پیتزا آماده شده یک بازوی هوشمند قابل برنامه ریزی است که با دقت مواد اولیه را بر روی خمیر پیتزا پخش می کند و خودش هم پیتزا را در درون فر مخصوص قرار می دهد.

قرار است در آینده ربات های مجزای دیگری برای آماده کردن پیتزای خام، افزودن پنیر و دیگر اقلام و خارج کردن پیتزای پخته از اجاق ساخته شود. حتی برای برش پیتزا و قرار دادن آن در جعبه برای تحویل هم بازوهای رباتیک خاصی طراحی خواهد شد.

جولیا کالینز مدیر عامل و بنیانگذار Zume می گوید با خودکار شدن این فرایندهای خسته کننده و تکراری می توان وقت بیشتری را صرف ارتقای کیفیت پیتزاها کرد و رضایت بیشتر مشتریان را به دست آورد.

البته Zume در این عرصه تنها نیست و شرکت دیگری به نام Momentum Machines از ربات برای تهیه خودکار همبرگر و دیگر انواع ساندویچ استفاده می کند.

 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+ ربات پیتزا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.