نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 491368
قرارداد بازطراحی راکتور اراک میان ایران و چین منعقد شد/تشریح روند بازطراحی راکتور اراک
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۷
عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه قرارداد بازطراحی راکتور اراک میان ایران و چین منعقد شد، روند بازطراحی راکتور اراک را تشریح کرد.

به گزارش تسنیم، به نقل از دفتر نماینده مردم خمین در مجلس، محمدابراهیم رضایی اظهار داشت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گزارش شش ماهه خود را در ارتباط با برجام را ارائه داده که طبق مطالب ذکر شده در این گزارش، بازطراحی نیروگاه اراک که یکی از بندهای توافقی برجام است از سوی چینی‌ها کلید خورده و گام‌های مثبتی نیز در این باره برداشته شده است.

وی افزود: قرارداد بازطراحی راکتور اراک میان ایران و چین اردیبهشت ماه سال 96 میان سازمان انرژی اتمی ‌و شرکت‌های چینی مربوطه منعقد شده است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی تصریح کرد: براساس این قرارداد، جمهوری اسلامی ایران به عنوان کارفرما و صاحب پروژه و چین به عنوان هماهنگ‌ کننده ایران و 1+5 تلقی می‌شود.

رضایی خاطرنشان کرد: به طور قطع سرعت انجام پروژه‌های هسته‌ای با توجه به حساسیت بالای آن نسبت به پروژه‌های دیگر، آهسته‌تر است و طبق نظر کارشناسان سازمان انرژی اتمی کُندی در روند اجرای پروژه امری طبیعی است.

نمایند مردم خمین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیگر موضوع عنوان شده در گزارش کمیسیون امنیت ملی بیان کرد: در این گزارش همچنین به مشکلات بین‌المللی بانکی پرداخته شد، این مسائل به نسبت گذشته برطرف شده اما همچنان در مسیر ارتباط کشور با بانک‌های بزرگ بین‌المللی مانع و مشکل وجود دارد.
 
کلمات کلیدی : راکتور اراک+بازطراحی+چین
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۰۸:۳۳:۵۴
چین ! خدا رحم کنه ... فقط یه فاجعه زیست محیطی کم داریم (4470069) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۰۹:۱۹:۰۷
با چين !!!!!!!!!!!
خدا خودش رحم كنه . (4470158) (alef-11)
 
نیما اس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۱۰:۰۳:۲۵
خوب؟ کسی نبود بیاد از سیمان حرف بزنه؟ .. اگر راکتور اراک به علت کمبود دانش ایمنی هسته ای (عدم در اختیار گذاشتن دانش های مربوطه قبل از برجام)، منفجر می شد و آلودگی هسته ای ایجاد میکرد چه نهادی می تونست از پس تامین هزینه های رفع آلودگی هسته ای اون بربیاد؟؟؟ (4470256) (alef-11)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۱۰:۰۴:۳۶
راکتوری که قرار بود سال 93 بهره برداری بشه تازه الان دارند قرار داد میبندند
احتمالا هم 1400 تازه میخوان شروع به کار کنند (4470259) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.