توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 447862
بیمارستان‌های کشور رتبه‌بندی می‌شوند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۳
معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: بیمارستان‌های کشور به منظور تشویق به زایمان طبیعی در کشور رتبه‌بندی می‌شوند.

به گزارش ایسنا، دکتر علی اکبر سیاری در جمع خبرنگاران در مجتمع پیامبر اعظم (ص) ساری با بیان اینکه رایگان کردن زایمان طبیعی یکی از برنامه‌ها در جهت کاهش عمل سزارین در کشور بود، اظهار کرد: در همین راستا سامانه‌ای برای رصد میزان عمل سزارین پزشکان راه‌اندازی و رتبه بندی برای بیمارستان ها هم به منظور تشویق به زایمان طبیعی در نظر گرفته شد.

وی با اشاره به تعمیر، تجهیز و توسعه بلوک‌های زایمانی در کشور، خاطرنشان کرد: سیستم آموزشی برای مادران باردار در نظر گرفته شد تا با آمادگی بیشتری این دوره را طی کنند.

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه زباله‌های بیمارستانی به چهار بخش عادی، شیمیایی، عفونی، تیز و برنده تقسیم می‌شوند، گفت: زباله‌های عادی مربوط به بخش‌های اداری بیمارستان‌ها می‌شود که شهرداری برای انتقال آن هزینه فراوانی می‌گیرد.

سیاری با اشاره به راه‌اندازی زباله سوز در بیمارستان‌های کشور از ۱۰ سال پیش، افزود: برخی زباله‌ها در کوره ضدعفونی می‌شوند، اما همچنان با محیط زیست بر سر پاک‌سازی آن‌ها به تفاهم نرسیدیم.

وی با بیان اینکه سازمان محیط زیست خواستار انتقال این زباله های ضدعفونی با هزینه گزاف، نمونه برداری و آزمایش آنها دارد، خاطرنشان کرد: درباره زباله های عفونی هم وزارت بهداشت اقدام لازم را انجام می‌دهد.
کلمات کلیدی : رتبه بندی بیمارستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.