نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 438664
درسهایی از مراسم تحلیف ترامپ
دکتر علی دارابی/5/بهمن95
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۸
چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا مراسم تحلیف را بجا آورد و رسماً در کاخ ریاست جمهوری در واشنگتن مستقر شد. به کتاب آسمانی سوگند یاد کرد و با احترام، رئیس جمهور قبلی و همسرش را بدرقه کرد.


دیگرانی که به او رای نداده بودند و کسی که رقیب انتخاباتی او بود (خانم هیلاری_کلینتون ) گفت به احترام دموکراسی در این مراسم حاضر شده است.

ترامپ گفت قدرت را به مردم باز می گرداند و گفت ما دو حرف بیشتر نداریم : "آمریکایی بخرید و آمریکایی استخدام کنید" اگر چه حرف های دیگری هم ترامپ زد که فعلاً با آن کاری ندارم؛ اما به بهانه آغاز به کار ریاست
باید کمپین پاسخگویی مسئولان سه قوه و نهادها و سازمان ها درباره عملکرد اقتصاد مقاومتی را باید به راه اندازیم و ببینیم هر کس برای تحقق این مهم چه کرده است؟
جمهوری جدید آمریکا می خواهم چند نکته را برای رقابت های سیاسی و حکمرانی و مدیریت کشورمان یادآور شوم:

۱- آن ها رقابت را برای قدرت می دانند و با تکیه بر پول، رسانه، زور، و هر گونه امکاناتی که بتوانند برای رسیدن به هدف خود تلاش می کنند. وقتی هم به قدرت رسیدند قاعده بازی را رعایت می کنند رقبای دیروز دوست و رفقای امروز می-شوند و همه با هم دست به دست هم میدهند که از منافع ملی کشورشان حمایت کنند.

۲- بازنده رقابت نخستین کسی است که به پیروز میدان تبریک می گوید نتایج انتخابات را می پذیرد و گردن می نهد. هر چه که موافقان و مخالفان دست به اعتراضات و تظاهرات بزنند اما هیچ وقت "اصل نظام را نشانه نمی روند" و به حکم داور نهایی، مثل انتخابات بوش پسر و الگور در سال ۲۰۰۰ گردن می نهند.


هیلاری کلینتون در مراسم تحلیف ترامپ

۳- خانواده برای آنان حرمت دارد. همسر و اعضای خانواده همواره در صف اول هستند و همه به دیده احترام به آنان می نگرند . فارغ از برخی بداخلاقی های دوران انتخاباتی که متاسفانه به جامعه ما هم سرایت کرده است اما این تصویر گویای اهمیت خانواده و حفظ حریم آن در عالی ترین سطوح مقامات است.

اما من از میان همه مراسم و سخنان تحلیف رئیس جمهور جدید آمریکا بیش از هر موضوعی از این دو حرف او که گفت: "ما دو حرف بیشتر نداریم: آمریکایی
بازنده رقابت نخستین کسی است که به پیروز میدان تبریک می گوید نتایج انتخابات را می پذیرد و گردن می نهد
بخرید؛ آمریکایی استخدام کنید" خیلی خوشم آمد که به گمانم معنای اقتصاد_مقاومتی را دونالد_ترامپ که یک تاجر موفق است بهتر از خیلی از مقامات و مسئولان ایرانی فهمیده است. سال اقتصاد مقاومتی؛ اقدام_و_عمل رو به پایان است و ما همچنان مشغول تدوین و ابلاغ چشم انداز، سند، کتاب، دستورالعمل، راهبرد و سمینار و همایش، سخنرانی و تالیف کتاب در توصیف و ستایش اقتصاد مقاومتی هستیم و این در حالی است که رکود، بیکاری، تورم، گرانی بیداد می کند؟!

برای منافع ملی و تحقق دستور رهبر_معظم_انقلاب اسلامی، بنده و همکاران در رسانه_ملی و اصحاب رسانه، مطبوعات و شبکه های اجتماعی و فضای مجازی پویش (کمپین) پاسخگویی مسئولان سه قوه و نهادها و سازمان ها  درباره عملکرد اقتصاد مقاومتی را باید به راه اندازیم و ببینیم هر کس برای تحقق این مهم چه کرده است؟

خدا کند این نیت خیر و مشفقانه را به اغراض سیاسی و جناحی آلوده نکنند و خدا خیر دهد آن مسئول و رئیس را که گام اول را برای پاسخگویی بردارد و خداوند جزای خیر دهد آن مسئول رسانه ای که پیشقدم در پرسشگری باشد.
 
 
کلمات کلیدی : مراسم تحلیف ترامپ+انتخابات آمریکا+علی دارابی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۵ ۱۹:۱۵:۰۱
آمریکایی ها به آمریکایی بودنشان افتخار میکنن (4134011) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۱-۰۵ ۲۰:۲۷:۵۳
بسیار بجا و درست است. ما شعار اقتصاد مقاومتی می دهیم ولی دیگران عمل می کنند. وقتی یک روز در میان بهترین وقت شبکه یک رسانه ملی به تبلیغ سامسونگ می پردازد در کجای شعار اقتصاد مقاومتی قرار می گیرد؟!!!! وقتی تعرفه واردات اکثر محصولات کشاورزی و تولیدات لوازم خانگی را به پایین ترین حد خود کاهش می دهیم (4134118) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۵ ۲۰:۵۱:۳۹
ما هم میخواهیم ایرانی بخریم ولی کو جنس ایرانی؟
دست روی هرچیزی مذاری یا چینیه یا ترک (4134146) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۵ ۲۱:۵۴:۰۴
البته درسهاى بسيار ديگرى هم انتخابات امريكا داشت كه ناگفته ماند (4134228) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۱۱-۰۵ ۲۳:۲۴:۲۲
ترامپ پیام اقتصاد مقاومتی رهبر را شنید ، روحانی نشنید! (4134328) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۶ ۰۰:۵۰:۵۷
فرق ما با آنان این است که اجناس آنان کیفیت دارد . (4134395) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۱۱-۰۶ ۰۸:۳۶:۵۰
اگر قرار به درس گرفتن از آمريكا باشه، مراسم تحليف آخرين چيزيه كه بايد بهش اعتنا كنيد. بعنوان دانشجويي كه در آمريكا هستم واقعا حسرت ميخورم چرا تو خيلي از چيزهايي كه ادعا داريم (ادب، اخلاق، قانونمندي، فرهنگ، احترام و ....) بسيار بيشتر از چيزي كه تصور ميكنيد از آمريكا عقب هستيم! (4134555) (alef-3)
 
mokasa
۱۳۹۵-۱۱-۰۶ ۲۰:۱۲:۰۸
جالب بود.
خوشم اومد. (4135894) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.