نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 214367
فراخوان کمک برای گلریزان برای هدیه یک دستگاه دیالیز
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۲۰
خیریه همت در آخرین پست خود نوشت:

*دیالیز غیر از درد دستگاه می خواهد

بیماران کلیوی و دیالیزی به عنوان بخشی از بیماران صعب‌العلاج کشور با مشکلات فراوانی همچون پرداخت مداوم هزینه‌های سنگین دارویی، کمبود تجهیزات دیالیز و پراکندگی بالای مراکز دیالیزی مواجه هستند.

آمار انجمن حمایت از بیماران کلیوی: حدود ۲۴ هزار بیمار دیالیزی و ۲۱ هزار بیمار پیوند کلیه در کشور وجود دارند.دستگاه های دیالیز به عنوان یکی از ابزارهای حیاتی بیماران بدون کلیه (از کار افتاده) است که باید سه بار در هفته با این دستگاه ها خونشان تصفیه شود.

اکنون با توجه به تعداد بیماران، کشور با کمبود دست کم ۵۰۰۰ دستگاه دیالیز مواجه است و برای به روزرسانی این بخش نیز سالانه به۳۰۰ دستگاه نیاز است.از سوی دیگر برخی بیمارستان ها از دستگاه های دیالیز آریستی استفاده می کنند که چند سال است کنار گذاشته شده و کارکرد نامطلوبی دارد.

حتی دستگاه های موجود در بعضی بیمارستان ها، به علل مختلف خراب است و به آنها رسیدگی نمی شود.به دلیل کمبود دستگاه های دیالیز و قدیمی بودن برخی از آنها در بیمارستان ها، بیماران با مشکلات اساسی مواجه هستند.

یکی از مشکلات توزیع جغرافیایی نامناسب مراکز دیالیز است.برخی از بیماران مجبورند برای انجام ۱۲ جلسه دیالیز در ماه، مسافت صدها کیلومتری را تا رسیدن به یک مرکز دیالیز به صورت رفت و برگشت طی کنند.از سوی دیگر قیمت دستگاه های دیالیز در سالهای گذشته بیش از پنج برابر شده است.

****

یکی از استانهای محروم کشور ایلام است که به شدت از این موضوع رنج می برد.اغلب بیماران دیالیزی این استان با مشکلات فراوانی در این خصوص مواجهند و حتی در موارد بسیاری مجبورند به استان های همجوار مراجعه کنند.

میخواهیم امشب در یک کار مشترک با دوستان رسانه ای هزینه تهیه یک دستگاه دیالیز را جمع آوری کنیم.پس از رایزنی های فراوان و تلاش های صورت گرفته برآورد تهیه یک دستگاه دیالیز حدود ۶۰ میلیون تومان است.

 
۱۳۹۲-۱۱-۱۴ ۱۶:۳۸:۱۱
کسی منتظر دادن سبد کالا نبود ولی یارانه چرا .پولی که برای تهیه سبد کالا تامین اعتبار شده به این کار اختصاص میدادند نه اینکه کاسه گدایی را برداشته وبرای دستگاه دیالیزاز مردم کمک بخواهید (1949642) (alef-10)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.