توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 394762
دستگیری گسترده وابستگان داعش در استانبول
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۵
با گذشت چند ساعت از کشف هسته دو نفره انتحاری داعش در شهر شانلی اورفا واقع در جنوب ترکیه منابع میدانی از گسترش دستگیری ها به استانبول و عملیات وسیع نیروهای امنیتی این کشور خبر می دهند.

به گزارش مشرق، با گذشت چند ساعت از کشف هسته دو نفره انتحاری داعش در شهر شانلی اورفا واقع در جنوب ترکیه منابع میدانی از گسترش دستگیری ها به استانبول و عملیات وسیع نیروهای امنیتی این کشور خبر می دهند.

بنابر این گزارش، عملیات گسترده نیروهای امنیتی ترکیه در پی دریافت اخباری مبنی بر قصد داعش برای اجرای حملات تروریستی در شهرهای استانبول، آنکارا، غازی عنتاب و شانلی اورفا آغاز شده و بیش از ۵ هزار نظامی این کشور در آن مشارکت دارند. بالگردهای نظامی لحظه ای آسمان استانبول را ترک نکرده و در حال حمایت و پشتیبانی گسترده از عملیات نیروهای ضد تروریسم هستند. بنابر آمارهای اولیه در این عملایت تا این لحظه بیش از ۱۶ جوان از ملیتهای مختلف مانند سوریه، ترکیه، چچن، تاجیکستان و ... در میان بازداشت شدگان حضور دارند. ترکیه حامی اصلی گروه های تروریستی تکفیری همچون داعش، ارتش آزاد و القاعده می باشد که روزانه صدها کامیون حامل سلاح، مهمات و تجهیزات مورد نیاز آنها از سوی سازمان اطلاعات این کشور به سوریه وارد شده و به آنها تحویل می گردد.
 
کلمات کلیدی : داعش+استانبول
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.