توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 490143
مصر به جز کانال سوئز بنادر و آبراه‌های خود را به روی کشتی‌های قطری بست
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۷
مصر به کشتی‌های قطری اجازه ورود به بنادرش را نداد اما عبور این کشتی‌ها از کانال سوئز را آزاد اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، مهاب ممیش، رئیس هیات کانال سوئز و رئیس منطقه اقتصادی این کانال در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد، با توجه به قطع روابط دیپلماتیک میان مصر و قطر تصمیم گرفته شد که از ورود کشتی‌های قطری به بنادر مصر ممانعت به عمل آید.

این مسئول قطری گفت: این تصمیم شامل حال کانال سوئز نمی‌شود چراکه مدیریت این کانال به توافقنامه‌های بین‌المللی که قاهره امضا کرده پایبند است.

کانال سوئز روزانه محل عبور ده‌ها کشتی غول‌پیکر است و بر اساس توافق‌های بین‌المللی قاهره نمی‌توان این کانال را در برابر کشتی‌های عبوری مسدود کند.

وی ادامه داد: کشتی‌های قطری که از بنادر مختلف منطقه عبور می‌کنند، غالبا حامل کالا نیستند و کشتی‌های حامل گاز مایع هستند که نمی‌توان مانع عبورشان شد.

چهار کشور عربستان، امارات، بحرین و مصر، قطر را تحریم کرده‌اند. آنها در تاریخ 22 ژوئن گذشته لیستی حاوی 13 درخواست را جهت ازسرگیری روابط خود با قطر به این کشور ارائه کردند که دوحه این درخواست‌ها را نامتعادل، غیرمنطقی و غیرقابل اجرا دانست و آنها را نپذیرفت.
 
کلمات کلیدی : قطر + قطع روابط دیپلماتیک + امارات + اعراب + عربستان + مصر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.