نظر منتشر شده
۱۶۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 436440
متلک پرانی
احمد دوست حسینی/29دیماه 95
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۵
مصاحبه مطبوعاتی آقای رئیس جمهور برگزار شد. این قلم قصد ندارد در مورد محتوای سخنان ایشان بنویسد بلکه می خواهم تأسف خود را از ادبیات سیاسی آقای رئیس جمهور ابراز دارم.

ایشان طی سه سال گذشته همواره از ادبیات متلک ، تکه اندازی ، تمسخر کردن و تحقیر نمودن استفاده کرده اند. در مصاحبه دیروز هم برخی جملات را بیان نمودند که واقعاً جای تاسف و تاثر دارد. نگارنده واقعأ نمی خواهد به اصل موضوع خرید هواپیمای نو و دلایل و انتقادات وارده به آن اشاره نماید. شاید منتقدین منصفانه قضاوت نمی کنند  و تمایل دارند که هیچگاه هواپیمای نو وارد کشور نشود اما در شأن رئیس جمهور کشور نیست که با تمسخر و متلک گویی بگوید آنهایی که هواپیماهای نو نمی خواهند، سوار هواپیماهای کهنه شوند و یا آنها که رشد اقتصادی کشور را نمی بینند، عینک بزنند!!!

نه در شأن یک روحانی است و نه در شأن آقای روحانی است که تکه پرانی کند. ایشان می توانند با ادبیات فاخر و محترمانه، پاسخ منتقدین را بدهند حتی اگر نخواهند که ولو یکی از انتقادات را قبول کنند.

مشاورین مطبوعاتی آقای رئیس جمهور باید به ایشان تذکر دهند که بازتاب این متلک پرانی ها در افکار عمومی مردم، بیانگر کم صبری و کم تحملی رئیس جمهور کشور در مقابل منتقدین است و اثر معکوس نزد مردم دارد.
 ایرادات و انتقادات را باید با منطق و استدلال و ادبیات محترمانه پاسخ داد نه با تحقیر و تمسخر. متلک گویی فقط به این معناست که گوینده از دلیل و منطق تهی است و چاره ای جز تکه پرانی و تحقیر ندارد. این رویه ای است که متأسفانه در اکثر مصاحبه های ایشان در دوره ریاست جمهوری تکرار شده  و در قواره رئیس جمهور اسلامی ایران که یک روحانی هم می باشد، نیست.
 
 
 
کلمات کلیدی : متلک پرانی+مصاحبه روحانی+عینک بزنند
 
Bulgaria
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۱:۴۰:۴۵
البته من بازم به ایشون رای میدم. اما راستش من هم دوست ندارم که ایشون اینجوری صحبت کنند. یک فرقی باید بین ایشون و احمدی نژاد باشه. (4123409) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۲:۲۰:۱۴
امریکا نقض عهد کرده و برجام تو زرد درامده، این متلک ها هم ناشی از عصبانیت است. (4123536) (alef-13)
 
خداوکیلی سری قبل به روحانی رای دادم
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۲:۴۲:۵۶
6 ماه دیگه همه چیز تموم میشه . اندکی صبر سحر نزدیک است (4123595) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۸:۴۹:۲۵
دلتو خوش کن برادر (4124434) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۲:۴۶:۱۱
تو خود گویی و خود خندی عجب مرد هنرمندی هستی آقای روحانی (4123609) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۲:۵۹:۱۵
واقعا جای تعجب است چرا هیچ کس انواع توهین ها و بی احترامی هائی را که به شخص رئیس جمهور و ازطرف اقشار مختلف می شود را نمی بیند ولی بیان طنز گونه و بقول شما کنایه آمیز ایشان سرآغاز هجومی دوباره را بهمراه آورده است.واقعا ببینیم چه کرده ایم که چه شد؟ (4123635) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۵:۰۲:۴۳
کسی کار اونا رو تایید نکرده! ولی یعنی به نظر شما یک رییس جمهور با یه آدم منتقد هم شأن هستند؟
کسی که رییس جمهور میشه باید ظرفیتش رو بالا ببره! وگرنه نباید رییس جمهور بشه! این اتفاقات برای همه رییس جمهورای ایران افتاده ولی آقای روحانی زود از کوره در میره (4124004) (alef-13)
 
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۳:۰۸:۰۴
عزیز عمرا اگه من به ایشون رای بدم!!
خدا حافظ روحانی (4123664) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۳:۳۵:۳۲
خب به کی رای بدیم وقتی رقیبی نداره توقع نداری که به یک پایداری یا دلواپس رای بدیم هان ؟ اگه 10 برابر مشکلات هم بیشتر شه باز ما به یک دلواپس رای نمی دیم (4123743) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۷:۲۲:۱۸
ما به فردی دلسوز رای خواهیم داد تا گورخوابی در شهرمان نباشد و اگر باشد ریس جمهورم به این معضلات آگاهب داشته باشد. من به فردی رای خواهم داد تا حلقه فساد اطرافش نباشد . من به شخصی رای خواهم داد کهخدا ترس و مردمی باشد. من به فردی رای خواهم داد که روبروی چشم مردم دروغ نگوید. -به شخصی رای خواهم داد که بر خلاف دستور امام خمینی با اسرایلیها و امریکای جهانخوار در فرانسه مذاکره نکرده باشد و....... (4124255) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۷:۴۵:۴۹
به هرکی میخوای رای بده ولی درست رای بده . با این سیاق و این عناد و این ادبیات کلاهت پس معرکه است (4124315) (alef-13)
 
علوی
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۸:۵۴:۳۲
به کسی رای بدیم، که طی ۳۷ سال گذشته تا حالا با کسی بد اخلاقی نکرده، به کسی توهین نکرده،
اهل انصاف باشد هم در مورد خودش هم در مورد دیگران،
هیچ چیزی را از مردم پنهان نکند.
اهل کار و عمل باشد نه وعده و شعار.
دلش واقعا برای کارگر و کارمند و بازنشسته و مردم کم در آمد بسوزد و از حقوق های نجومی به خشم بیاید ،
فرزندان و خواهر و برادرانش و نزدیکانش مشهور به فساد اقتصادی نباشند
سرمایه داران بزرگ اطراف او حلقه نزده باشند
از تعالیم اما و رهبری زاویه نداشته باشد،
روحانی واجد بسیاری از این شرایط نیست، اما در کشور افراد زیادی هستند که واجد این شرایط اند
ما به یکی از آنها رای می دهیم ، مجبور نیستیم که به روحانی رای بدهیم
آقای توکلی گفته اند کاندیدای ریاست جمهوری نمی شوند افرادی دیگری هم وجود دارند که مانند آقای توکلی واجد این شرایط هستند. (4124446) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۳:۳۶:۴۶
شما بهتره با خودت و جریان مورد علاقه ات خداحافظی کنی.چون مردم هرگز راضی به بازگشت تفکر احمدی نژادی نخواهند شد. (4123749) (alef-3)
 
سیما
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۸:۵۷:۰۲
احمدی نژاد بایگانی شد، روحانی هم در ۲۹/۲/ ۱۳۹۵ بایگانی می شود. حالا به هرکی دوست داری رای بده. (4124453) (alef-13)
 
محمد مریدی
Italy
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۳:۳۸:۴۵
شما رای نده . من مصمم ترم در رای محدد به ایشون (4123759) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۴:۴۴:۵۶
منم سرى پيش بهش رأى ندادم ولى اين دفعه حتماً بهش رأى مى دم (4123946) (alef-13)
 
عطا
Australia
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۷:۱۹:۳۰
یعنی اگه شما رای ندی خداحافظ دیگه ؟؟ (4124249) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۷:۴۳:۳۱
نظر شما یک نفر با یک رای که دارید محترم ، ولی دقت کن از طرف جمع خداحافظی نکن ، نکنه شما داری می رید که خداحافظی می کنید؟ خداوند پشت و پناهتان بنده خدا (4124312) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۸:۵۰:۲۳
تو قبلا هم رای ندادی ولی روحانی رای اورد بازم رای نده تا دوباره رای بیاره (4124436) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۳:۵۰:۱۲
خوشحالم که نه در انتخابات قبل بهش رای دادم نه درانتخاب بعد بهش رای میدم.
خداروشکر گول نخوردم. (4123792) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۳:۵۲:۵۱
روحانی تو تهران بیشترین رای و خواهد اورد ولی در کل کشور رای نمیاره (4123798) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۴:۰۲:۴۷
چرا باید در تهران رای بیاره؟اتفاقا شاید در تهران اوضاع خرابتر هم باشه (4123824) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۷:۴۴:۱۱
شما الان کل کشور هستید ؟ (4124313) (alef-13)
 
سجاد
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۹:۰۴:۳۵
اگر این منطق درست باشد که مردم به خاطر سیب زمینی به احمدی نژاد رای دادن، براساس این منطق ۶ میلیون نفر که یارانه اشان قطع شده، و ۴ میلیون بیکار، به آقای روحانی رای نمی دهند یعنی روحانی حداقل ۱۰ میلیون رای منفی دارد یعنی جناب آقای روحانی حد اقل ۶۰٪ کاهش رای دارد ، بنابراین حد اکثر ، نفر پنجم خواهد شد. برخی آمار غیر رسمی نیز این واقعیت را تایید می کند. (4124466) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۲۰:۱۰:۱۰
چه ربطی داشت (4124598) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۴:۰۴:۴۳
این بغض شما نسبت به احمدی نژاد نشانگر این است که احمدی نژاد راه رو درست رفت به تاریخ مراجعه کنید که چه تهمت های به انقلابیون اصیل بلند حتما سالهای آخر عمر شهید بهشتی رو مطالعه کن به کوری چشم شما احمدی نژاد همیشه در دل مستضعفان ایران جای دارد (4123829) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۴:۴۷:۵۴
از دوقطبی کردن شاید مثل احمدینزاد بخواهید استفاده نابجا کنید ولی بحث روحانی و احمدینژاد نیست . شما و همفکرانتان بروید به هرکسی که می خواهید رای بدهید . ولی اینرا بدانید که اگر منافع جناحی و حزبی در هیچ طرفی ندارید و فقط به فکر مردم و کشور هستید با رای دادن به این تفکر هم به خود هم به هموطنتان ضربه خواهید زد کما اینکه زدید . اگر اینها مقبول شما هستند که من واقعا زبانم در انتقاد به شما نمی چرخد از بس که اشتباه شما فاحش است و اگر اینها را تبلور موضوعی دیگر می بینید که می خواهید بواسطه ان با موضوع و تفکر مربوطه مبارزه کنید اینرا بالاخره درک خواهید کرد که دوست و دشمن شما کیست . دشمن درجه یک شما خودتان هستید و بعد ان دیگر بماند . (4123957) (alef-13)
 
مشکین نقاب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۹:۳۰:۵۴
من موندم وقتی به شما اثبات شد که فرقی بین ایشون و احمدی نژاد نیست، چرا دوباره میخوای بهش رای بدی؟ (4124518) (alef-13)
 
اعرافی
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۲۰:۵۵:۰۳
احمدی نژاد تعبیراتی داشته چندتا تعبیر داشته

یکی آن ...... را لولو برد. این تعبیر از سوی رییس جمهور از نظر لفظ قدری سبک است ، اما از نظر معنایی زشت و رکیک نیست، زیر کنایه از این است که دیگر طمع نکنید، و مخاطب او دشمنان ایران هستند نه منتقدان داخلی.

یکی : آب بریز به آن جایی که می سوزه ، این تعبیر نیز در شان یک رییس جمهور نیست، اما این هم خطاب به دشمنان خارجی است، و کنایه از این است که ایران به حساسترین منافع شما ضربه زده است.

مورد سوم: تعبیر خس و خاشاک است، خس و خاشاک ، از نظر لفظی هیچ مشکلی ندارد ، حباب ، خس، خاشاک ، و ذره، اینها تعبیراتی هستند که در قرآن و ادبیات ما هم آمده است، ، خسرو خاشاک کنایه از ناچیز و اندک است، جلال آل احمد خود را خسی در میقات می نامد، و علامه طباطبایی می گوید ،، ذره ای بودم و مهر تو مرا بالا برد،
احمدی نژاد در سال ۸۸ گفت ۴۰ میلیون مردم در انتخابات شرکت کردند همه قابل احترام و ستایش اند، حالا یک خس و خاشاکی هم در چند گوشه پیدا شوند مهم نیست، ۴۰ میلیون را استثنا کرده بقیه را ناچیز و خس و خاشاک نامید، که البته کسانی که از صف ملت جدا شدند وآگاهانه فتنه به پاکردند از خس و خاشاک کمتر بودند.
اما روحانی ده ها تعبیر اهانت آمیز و ناسزا نسبت به منتقدان دارد، که حقیقتا دور از شان یک رییس جمهور و در کسوت روحانیت است (4124673) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۱:۴۰:۵۵
هیچ منتقدی مخالف هواپیمای نو نیست. تنها حرف اینه که اولویت کشور هواپیما نیست وقتی تو جاده و قطار (حدود 20 هزار نفر) این همه داریم سالی کشته میدیم
ناوگان ریلی ما برای 40 سال پیشه!!! (4123410) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۳:۰۱:۱۹
چرا دروغ می گید! ناوگان ریلی مال ۴۰ ساله پیشه؟ یکبار سوار قطار های غزال و پردیس و... شدید؟ اون هواپیما های ما هستند که مال ۴۰ سال پیشه!
ما در حوادث ریلی ۲۰ هزار کشته می دهیم؟!
مشکل کشته های جاده ای ۹۰% فرهنگی است .شما وقتی با پراید تو جاده ۱۸۰ کیلومتر سرعت می روید توقع نداشتن باشید سالم برسید! سوار بهترین ماشین هم باید با اون سرعت برید احتمال مرگ زیاده! (4123641) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۳:۰۶:۴۳
خوب عزيز من شركت ايران اير يك شركت تجاري هست كه پول هواپيما رو از محل فروش به صورت تمليك به شرط اجاره پرداخت ميكنه دولت كه از خزانه و بودجه اين پول را نداده كه بخواد خرج ريل يا جاده بكنه (4123658) (alef-13)
 
آرش از روستا
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۳:۲۱:۳۲
الان هواپیماهای ما از اتوبوس و قطار فرسوده تر هستند... پس کی نوبت هواپیما میشه!!! بهترین و سنجیده ترین حرفها رو روحانی زد... رای من روحانی (4123705) (alef-3)
 
France
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۴:۱۸:۲۱
هر موقع وضعیت جاده ها و اتوبوسها و واگن های قطار ما که اکثریت مردم در طی سال ازش استفاده میکنند نو و آبرومند شد...ضمن اینکه با ورود هواپیماهای جدید بلیطهای ایرلاینها از همینی هم که هست گرانتر میشه و همین ده درصد فعلی هم دیگه نمیتونن ازش استفاده کنند..جیبها که خالی باشه دویست فروند بویینگ هم که بخری به کار مردم نمیاد.. (4123874) (alef-13)
 
شهاب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۳:۳۸:۳۶
واقعیت اینست که منتقدین برجام و دولت بسیار علاقمند به تحریم کشور و فقر مردم هستند. ما از 40 سال پیش تابحال هواپیمای نو نداشتیم،ولی مرتبا اتومبیل و قطار دارد نو میشود.
اگر تمام خودروهای ایران بنز و تویوتا 2017 هم بشوند،مادام که رانندگان مقررات را رعایت نکنند،تعداد کشته های جاده ای زیادتر خواهد شد.
ثانیا قطار ما مشکل نداشت،انهم ناشی از ندانم کاری و بی احتیاطی مسول کنترل بود .هرچه رعایت قانون بیشتر شود،تصادف و خسارت کمتر میشود.
ولی هواپیماهای ما به مرحله خطرناک رسیدند.فرودگاههای خارجی به هواپیماهای ما،به علت فرسودگی ،اجازه رفت و امد نمیدهند .لذا چند سالی است که ایران ناگزیر از اجاره هواپیمای نو،برای حفظ حداقل ابرو شده است.هواپیما ویترین و ظاهر کشور است و البته یکی از صدها منافع برجام برای کشور . (4123758) (alef-13)
 
عطا
Australia
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۷:۲۲:۲۹
سوال : از سال 84 تا 92 که تقریبا نمیشد کاری برای ناوگان هوایی کرد ، چه کار جدی و بزرگی برای قطار و جاده انجام شد ؟ (4124256) (alef-13)
 
وحید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۷:۴۶:۳۶
وقتی ۸۰۰ میلیارد دلار رو هدر میدادن میگفتین یه کمشو ریل بخرن واسه شما (4124321) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۱:۴۰:۵۶
بزرگترین مشکل موافقن برجام و این دولت و طرفداران آن این است که تصور میکنند هر کس از برجام و سیاستهای دولت کنونی انتقاد کند، حتما و لزوما، طرفدار مدیر جهانی‌ یا آقای جلیلی است... برای این دوستان آقای احمدی نژاد یا جلیلی و مدیریت آنها، تنها مدیریت استادرد دنیا و شاخص مقایسه است و هر کس از آنها بهتر کار کند، حتما قهرمان ملی‌ و در حد امیر کبیر و مصدق است... خلاصه احمدی‌ نژاد و تیم‌ او می‌گفتند همین که هست، هست و این دوستان هم میگن چون این دولت مورد حمایت ما است و بنظر آنها حتما بهتر از دولت قبل بوده، پس همین که هست، بسیار عالیست... در واقع هیچ تفاوتی این دو دولت و طرفداران آن با هم ندارند... آنها می‌گفتند بحث هست یی ملی‌ و امنیتی است، و اینها می‌گویند بحث برجام ملی‌ و برای امنیت ملی‌ ایران خیلی‌ خوب است.... آنها می‌گویند، منتقد احمدی نژاد، به خارج وصل است، اینها می‌گویند منتقد روحانی و ظریف، حتما کاسب تحریم است... تا این هستیم، مطمئن باشید، هیچ چیزی در این مملکت بهبود نخواهد یافت، کاما اینکه در این چهار سال هیچ بهبودی واقعی‌ ، مطابق با استانداردهای دنیا و رویه‌های علمی‌ حاصل نشد و همین حالا هم فوری برخی‌ خواهند گفت، مگر در زمان مدیر جهانی‌ مطابق استاندارد بود؟ یا شما آن موقع کجا بودید، و .... منطق هر دو دولت و طرفداران آن، یکی‌ هست... ما بهتریم!... و همین تفاوت ملت ما با ملتهای پیشرو دنیا هست، متاسفانه.... (4123411) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۱:۴۱:۱۶
ادبيات ايشان بسيار بالاتر از مخاطبان مورد نظر ايشان است لطفا وقت خودرا صرف بهبود اوضاع كنيد نه بهانه جويي (4123414) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۲:۵۹:۳۶
دوست عزیز قیاس به نفس نفرمایید . شاید ادبیات ایشان از شأن شما بالاتر باشد ولی ملت ایران انتظار دارند رئیس جمهورشان ادبیاتش در شأن ملت با فرهنگ و بزرگ ایران باشد. (4123636) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۵:۲۵:۴۳
یعنی یه چیزی تو مایه های احمدی نژاد؟؟ راستی چرا اون موقع کسی از این مقاله ها نمی نوشت؟ ملت ایران نه تنها محترمند بلکه حافظشون از اون چیزی که بعضی ها تصور میکنن بهتره! ملت برخوردهای دوگانه را می فهمن ولو اینکه به روی سیاست بازها نیازن! (4124076) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۳:۳۱:۲۱
به عنوان یک فرد بی طرف می گویم که نویسنده این مطلب، کاملا با انصاف و منطقی از آقای رئیس جمهور انتقاد کرده است.
شاید بهتر بود به جای این که ایشان را به بهانه جویی متهم کنید کمی درباره آن چه ایشان گفته اند تفکر می کردید. (4123731) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۵:۰۱:۱۵
سنی از من گذشته است . از زمان انقلاب تا کنون خیلی چیزها را دیده ام . مسئولیت های مختلفی داشته ام . در صنایع پیشرفته کار کرده ام و در طرح های کلان نیز موفقیتهای خوبی داشتیم . انشالله که عزم ملی جزم شود و از این برهه خلاص شویم . یک چیز را بخوبی دیده ام اینکه چگونه مدیران با امار و شاخص ها بازی میکنند و با کلی گویی و نهایتا ارایه یکی دوشاخص و حذف شاخص های دیگر ملت را بدون هراس از اینکه تبعاتی برایشان داشته باشد راهنمایی غلط می کنند .
در سخنرانی ایشان نیز یک موضوع را عرض می کنم چندین صفحه اشکال اساس از حرفهایشان دراورده ام و در اینجا تنها به یک موضوع اشاره می کنم چون کامنت ها کشش بیشتری برای طرح موضوعات را ندارند .

ایشان می گوید در طول یکسال بیش از 700 هزار شغل خالص در کشور ایجاد شد
الف - من خیلی ممنون می شوم دفعه بعد رییس جمهور محترم یک ادرسی چیزی به علاقمندان بدهند برای مراجعه و بررسی این مطلب .
چند نکته را در همین ارتباط عرض می کنم :
فرازی از مقاله بیست اریبهشت ماه 1394 سایت مشرق تحت عنوان "هزینه ایجاد هر شغل چقدر است " را اززبان اقای ربیعی برای استحضار خوانندگان عرض می کنم :
برای ایجاد شغل ارقام متفاوتی عنوان شده است. حتی اگر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی را مرجع اعلام هزینه ایجاد شغل بدانیم، ربیعی حداقل سه رقم متفاوت را به‌عنوان هزینه‌های ایجاد اشتغال عنوان کرده است. ربیعی در جایی هزینه ایجاد هر شغل را بین 20 تا 70 میلیون تومان دانسته و در جایی هزینه ایجاد شغل را 150 میلیون تومان اعلام کرده است. اما در جای دیگری اعلام کرده با توجه به تجربه نرخ رشد منفی در کشور در حال حاضر ایجاد هر شغل به 400 میلیون تومان سرمایه‌گذاری نیاز دارد. ‫معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزیر کار هم متوسط هزینه ایجاد یک شغل را 300 میلیون تومان ذکر کرده است. ‬‬
البته خیلی گذرا رد میشوم چون بحث گسترده و دقیقی است . نمیگویم که نشدنی است . میشود . لیکن با سیاست ها و تدابیر دیگر . مشکلات بزرگ استراتژی های دقیق تری می خواهد . علی الحال چنانچه رقم ایجاد هر شغل را خیلی کمتر هم در نظر بگیرید با ضرب هفتصد هزار طی یکسال عدد و رقم بزرگی می شود . دولت از چه منابعی استفاده کرده است ؟ در مورد سرمایه گذاری در حوزه پژو و ایرباس و بویینگ و غیره که برای خود انها شغل ایجاد کرده نه ما . شاید ایشان همه چیز و همه کس را حساب کرده اند . مثلا ماهی یکساعت کار را هم به عنوان شاغل لحاظ شده است . من خواهش می کنم واقعا منتقدین فشار بیاورند این امارها در دسترس همه قرارگیرد و جزییات ان در دید عموم ( در حد رعایت مسائل طبقه بندی شده ) قرارگیرد و یا لااقل تحلیلگران بتوانند به ان دسترسی داشته باشند . این اعداد و ارقام با واقعیات نمی خوانند . متوسط بیست میلیون و هفتاد میلیون هم که باشد می شود 35 میلیون .ضربدر 700هزار = تقریبا بیست و پنج هزار میلیارد تومان طی یکسال .به این ترتیب اگر شاخص پایه را افزایش دهیم رقم های اعلامی بالاترخواهند رفت که سر به قله اورست خواهد زد واثبات قضیه محال تر می شود .

ب - خیلی ممنون می شوم همکارانشان به مقاله اقای شمس الدین حسینی که اتفاقا از امارهای خودشان استفاده کرده است جواب بدهند .

خیلی مطلب جمع کرده ام که می خواهم عرض کنم اغراق کردن و بزرگ نمایی در تریبون یکطرفه خیلی سخت نیست . (4123998) (alef-13)
 
توحید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۱:۴۱:۲۴
مثلا اگه می لرزی، برو یه جا که نلرزی، مکان پیشنهاد : جهنم (4123415) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۱:۴۵:۰۱
از کوزه همان برون تراود که در اوست (4123425) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۳:۲۰:۵۱
چون خودش عینک داره میگه برجام خوبه (4123704) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۴:۲۶:۳۵
يعني اگه عينك نداشت مي گفت تحريم خوبه..؟! مثل احمدي نژاد كه عينك نداشت و مي گفت انقدر تحريم كنيد تا تحريم دونتون .......!؟ (4123892) (alef-13)
 
سید میثم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۱:۴۵:۱۹
رییس جمهور قبلی با اون ادبیات سخیف و مشمئز کننده حرف می زد شما کجا بودی؟ (4123426) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۲:۳۶:۱۰
در اینکه احمدی نژاد یه پدیده بود شکی نیست
اما واقعا از روحانی انتظار بیشتری میره
درست نیست اینطور صحبت کردن (4123574) (alef-3)
 
امیر حسین سلطان/تهران
United States
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۶:۲۲:۱۸
متاسفم برای سایت وزین الف که نویسنده ای از گروه سیاسی آن با این نوشتار و ایراد گرفتن از ادبیات جناب آقای ریس جمهور آنهم در یک سایت وزین و ارزشمند در واقع بیش از آنچه خرده گیری نسبت به جناب آقای دکتر روحانی قابل درک و فهم و تلقی برای من مخاطب این سایت باشد بیشتر و باز هم بیشتر با کمال ناسف نشان از این است که این نویسنده و یا همقطاران محترم ایشان به معنای واقعی کلمه باصطلاح کم آورده اند! و به عبارت ساده تر باید گفت کفگیرتان به ته دیگ خورده!که اینگونه به خیال خودتان دارید از ادبیات رئیس جمهور و رئیس دولت یازدهم ایراد و اشکال در کلام و گفتارشان می گیرید درست در حالی که با کمال تاثر و تاسف ر سالهایی نه چندان دور و در دوران 8 سال دولت های نهم و دهم با ادبیات بسیار نامناسب و دور از شان اخلاق و شرع و عرف فرهنگ سترگ ایرانی و ادبیات سیاسی بین الملل آن چنان راه پیشرفت سریع را طی نموده ایم که آثار مخرب و ویرانگر آن را در حوزه های مختلف و بالاخص در حوزه افتصاد شاهد و ناظریم. ایکاش یکی از این اشکال و ایراد گرفتن های امروزی در زمان خودش در آن دوران نیز دغدغه خاطر بزرگوارانی بسان این نویسنده محترم الف اقع می شد که صد در صد وضع و حال و روز امروزمان به مراتب بهتر از این می شد. والله اعلم. (4124165) (alef-13)
 
Estonia
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۷:۵۱:۱۷
عالى صحبت كرد ، عالى بايد بعضى وقتها اينطور بود . (4124332) (alef-13)
 
Estonia
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۷:۵۳:۱۲
بابا هرچه بيشتر به اقاى روحانى گير بدهيد اراى او بيشتر خواهد شد ، ول كنيد بابا اجازه دهيد
مردم خودشان كارنامه ايشان را سبك و سنگين ميكنند و راى ميدهند يا نميدهند . (4124337) (alef-13)
 
مهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۳:۱۳:۳۷
اولا رئیس جمهور قبلی هرکاری میکرد توجیه خراب کاری ایشون نیست در ثانی رئیس جمهور قبلی کی به منتقدینش بددهنی کرد (به مسئولان قبلی گفت بزغاله و ...) و در مورد خس و خاشاک هم گفتش 40 میلیون ایرانی حماسه آفریدن حالا 4 تا خس و خاشاک اغتشاش کنن وقتی میگه 40 میلیون یعنی طرفداران خودش و موسوی و کروبی و رضایی رو باهم در حماسه شریک دونسته اما اغتشاش گران رو از کسانی که بهش رای ندادن جدا کرده
منتظرم حرفهای احمدی نژاد علیه منتقدینش رو بیارید
الف منتشر کن (4123679) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۴:۱۲:۳۹
احسنت (4123860) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۴:۵۴:۱۰
همین جا و باز هم ناراحت بودم. دلیل نمی شود تا ابدالدهر هر کسی بیاید همان کارها را بکند. مگر منتقدان روحانی، طرفدار احمدی هستند؟! هیچ کس حرفی نزند یا روحانی یا احمدی! یعنی ادم دیگری پیدا نمی شود؟! (4123975) (alef-13)
 
سلام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۴:۵۶:۰۶
پس راست گفتند که روحانی به راستی احمدی نژادی ترین رجل سیاسی در افق سیاسی کشور است (4123982) (alef-13)
 
سلام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۴:۵۷:۳۷
آقای روحانی از ما گذشت
از ترامپی بترسید که عینک ندارد ئ نمی زند (4123986) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۵:۰۶:۱۴
اون اشتباه میکرد و اینم اشتباه میکنه! اینکه دلیل نشد که هر چی انتقاد میشه میگید چون رییس جمهور قبلی اینجوری بود و شما چیزی نگفتید پس اینم حق داره هر کاری بکنه!!! پس کی قراره اینا درست بشن؟
رییس جمهور بعدی هم میاد و از این کارا میکنه و شما انتقاد میکنید و طرفداراش میگن چرا وقتی اون رییس جمهور این کارا رو میکرد دفاع می کردید!!!؟
به نظرتون مملکت اینجوری درست میشه؟ (4124017) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۱:۴۵:۴۸
جایی که و سیما به حق صحبتها رو پخش نمیکنه یا هر جور دلش مسخواد انجام میده
آقای رییس جمهور چی کار کنه (4123427) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۲:۲۹:۱۴
چه ربطی داره . اولا سیما مستقیم کامل و بدون سانسور پخش کرد .

البته میشه به صدا و سیما پیشنهاد داد مصاحبه رییس جمهور را ادیت ادبی و اخلاقی کند (4123559) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۳:۳۲:۴۶
تکه پرانی و متلک گویی! (4123734) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۱:۴۶:۲۶
اگه به متلک باشه این اقا متلک خورش خیلی خوبه مثلا میشه گفت : عینک که هیچی تلسکوپ هم زدیم هیج چی ندیدیم تازه اگه توان اتمی دولت قبل هم نبود که این برجام و هواپیمای نو روهم نداشتین چون شهدای هسته ای و مدافع حرم بودن که به شما احترام گداشتن باهاتون توافق کردن (4123430) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۳:۰۴:۱۹
اشتباه می زنی! هسته ای نبود تحریم نبودیم که بخواد برجام باشه! (4123654) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۴:۳۲:۱۵
هسته ای نبودیم هم تحریم بودیم شما هم عینک لازم دارید!!! (4123906) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۱:۴۸:۳۱
فکرش رو بکنید همه تو کلاس و اداره بگن بزار عینکم رو بزنم دستاوردها رو ببینم چه متلک متقابلی میشه پس بهتره مسئول اجرایی متلک نندازه (4123433) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۱:۴۸:۵۱
حقوق شهروندی دیگه!!!! (4123434) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۲:۰۰:۵۵
شما لطفا جو ندهید برادر، همه ی ما میدانیم رییس جمهور در حد مسولیت کارش را انجام داده،مشکل از جاهای دیگر است (4123470) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۳:۳۴:۴۳
اگر هم مطابق اداعای شما، ایشان در حد مسئولیت کارش را انجام داده باشد، باز هم دلیل نمی شود که ایشان بدون رعایت جایگاه ریاست جمهوری، از ادبیات نامناسب استفاده کند. (4123739) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۵:۰۷:۱۰
همیشه مشکل از جایی دیگه اس! فقط نمی دونم طرف وقتی می خواد رای بگیره میگه صد روزه حل ش می کنم! لابد اون لحظه عینک شو نزده بوده که ببینه مشکل از یه جای دیگه اس!!! (4124021) (alef-13)
 
صمصام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۲:۳۲:۲۲
نه عزیز حقوق شهروندی نیست
آدمی که واقعا خوابیده باشه را میشه آهسته با یک تکان انگشت بیدار کرد اما آدمی که خودش رو به خواب زده باشه با توپ هم نمیشه بیدار کرد

ایشان یک ساله دارند میگویند ،توضیح میدهند ،ادله میاورند اما دوستانی هستند که بر خلاف شما و نظر نگارنده منتقد نیستند که اگر بودند شرایط امروز را با شرایط سال 91 مقایسه میکردند متوجه میشدند کجا بودیم و چطور به اینجا رسیدیم .

جهت روشن کردن حرفم تنها به چند نمونه از اوضاع اقتصادی ان زمان توجه فرمایید :
بنده در سال 91 در مجموعه فراساحل ایزوایکو وابسته به شرکت نفت فلات قاره در جاده بندر عباس -بندر لنگه در یکی از پیمانکارهایی که مشغول کار برروی فاز های 14 و 16 پارس جنوبی بود مشغول کار بودم .به عنوان کارشناس مالی هر دو سه ماه یکبار برای سرکشی حسابهای شرکت به آنجا میرفتم . برای تراشکاری و برشکاری بر روی قطعات سکوهای نفتی نیاز شدید به دستگاه برش و سنگ انگشتی داشتیم و این دستگاهها به علت گرمای شدید هوا مدام آرمیچر میسوزاند و ما باید مرتب آرمیچر خریداری میکردیم .من در اردیبهشت ماه 91 در یکی از ماموریت ها عازم کارگاه شرکت شدم
دقیقا به خاطر دارم که برای خرید آرمیچر به همراه مسئول خرید به منطقه صنعتی بندر عباس رفتم و وقتی درحال پرسیدن قیمت بودیم میگفتند باید نرخ ارز را از تهران بگیریم و چون ان زمان نوسانات شدید نرخ ارز باعث بر هم خوردن شدید کار و کاسبی ها شده بود باید تا ساعت 12 ظهر صبر میکردیم تا نرخ ارز مشخص شود و در این زمان پرسنل بیکار بودند . لذا کلی زمان از دست میرفت . و بعد مرحله بعدی این بود که میگفتند چند عدد میخواهیم چون تعداد محدود بود ؟... و در یک وضعیت شدید امنیتی در کوچه پس کوچه های بندر عباس موفق به خرید تعداد محدودی آرمیچر میشدیم .
و زمانی که کارفرما به ما مبالغ صورت وضعیت را دلاری پرداخت میکرد ما به ناچار باید ان را به نرخ مبادله ای یا رسمی که بانک مرکزی اعلام میکرد به ریال تبدیل میکردیم تا در کشور به ریال هزینه کنیم
یا در در به در دنبال کسی باشم که مثلا 100 تومان بالاتر دلار ما را از ما بخرند

توجه نمایید که پیمانکار به نرخ آزاد هزینه میکرد اما در یک وضعیت ناعادلانه باید به نرخ دولتی پول میگرفت .
و خوب به یاد دارید که تفاوت قیمت دلار آزاد و دولتی ان زمان چقدر بود :
1226 تومان نرخ دولتی بود و حدودا سه برابر ان ، نرخ آزاد بود
و در همان زمان عده ای بودند که از رانت موجود در وضعیت فاسد ان زمان ارز واردات دارو را میگرفتند و با ان برای خرید پورشه و بنز ثبت سفارش میکردند!
ک منجر به برکناری وزیر بهداشت موفق آحمدی نژاد به خاطر اعتراض به ان وضع شد .
این وضعیت اقتصادی ان زمان بود که الان جناب شمس الدین حسینی (وزیر اقتصاد ان زمان )خیلی مایل نیستند راجع به ان توضیح دهند و در یک وضعیت خنده دار شخصی به نام "جمشید بسم الله" را عامل نابسامانی ارز در کشور معرفی میکردند !!!!!!!! (4123565) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۱:۵۱:۲۱
این حرفا رو اگه احمدی نژاد میگفت الان غوغا بود (4123441) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۳:۳۶:۲۳
چرا نمی خواهید باور کنید که احمدی نژاد رفت و دیگر، یادکردن از او و کارهایش، برای توجیه کارهای فرد دیگری، مستمسک بسیار بد و ناکارآمدی است؟ (4123748) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۱:۵۲:۱۷
شما خودتو ناراحت نکن اگه این دولت جنبه اثباتی داشت و مشکلات رو حل کرده بود نیاز به نفی دیگران نداشت اما چون این دولت با حمایت سرمایه دارها روی کار اومده نمیتونه همزمان رضایت مردم و سرمایه دارها رو جلب کنه حالا هم یا توان تبلیغاتی بالا و برخی مسائل دیگه این دولت سرپاست (4123443) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۱:۵۲:۲۱
ایشان نه اولین مورد است نه آخرین خواهد بود،چون نه تنها این مورد بلکه در اکثر مسوولین،ظرفیت انتقاد پذیری ضعیف است!! (4123444) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۱:۵۲:۲۸
این ادبیات آقای روحانی نشان دهنده عصبانیت ایشان از پوچی برجام و کاهش شدید محبوبیتش میباشد (4123445) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۱:۵۳:۰۴
خود روحانی هم از رای آوردن نا امید شده (4123448) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۱:۵۳:۵۷
دلیلش اینه که این دولت تحمل مخالف و منتقد رو نداره تو سایتی خوندم که کارشناس هواشناسی به خاطر انتقاد از امریکا ممنوع التصویر شده ص (4123451) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۲:۳۸:۳۱
ربطی نداره واقعا
کارشناس هواشناسی باید حد خودشو بدونه وفقط راجب آب و هوا صحبت کنه اگه خیلی به سیاست علاقه داره میتونه گوینده بشع (4123581) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۱:۵۴:۱۵
متاسفانه متلک گویی قسمتی از فرهنگ سیاسیون شده که بار منفی اجتمایی بسیاری داره، روزی نیست که متلک های رییس قوه مقننه، وزراء ......پخش نگردد. (4123452) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۱:۵۷:۵۶
خب ایشون چی میتونست بگه؟ عده ای هستند میفرماییندما رشدی نمیبینیم ایشون میتونه بهشون بگه مگه کور هستید؟ خب مودبانه میگه عینک بزنید
در مورد هواپیما هم اعتراض به خرید هواپیما با این همه مشکلی که داریم واقعا برای همه بی مفهومه تلفات ناشی از حوادث هوایی مون زیاد بود و اصلا جای این صحبتها نیست
ضمنا من نمیدانم چرا هر صحبتی که رئیس جمهور میکنه شما دوستان از داخلش چیزی درمیارید صحبت دیروز بسیار مودبانه بود گفت عینک بزنید(با دقت بیشتری نگاه کنید) و هواپیمای نو هم دوست ندارید کهنه را سوار شوید مشکلی نداشت این حرفها
ضمن اینکه از جملاتی نظیر: اون ...رو لولو برد که بدتر نیست یا اب رو بریزید اونجا ...
انصاف باید داشت الان به نظر شما خوبه من به خود شما بگم اب رو بریز اونجایی که می سوزه و...؟ به نظر شما بی ادبی نیست؟ یا خس و خاشاک و..؟ (4123459) (alef-13)
 
سعید راد
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۲۰:۱۰:۴۹
عجب ماله کشی !!!!!! عینک بزنید کنایه است از کوری، و کنایه از تصریح ، بدتر است ، الکنایه ابلغ من التصریح، اما دلیلش فعلا بماند اهل ادب دانند.
مشکل هواپیما مشکل هواپیما سواران است یعنی فقط ۷٪ در صد نه همه مردم، هزینه کردن سهم ۹۳٪ در صد مردم برای آن ۷٪ درصد عین بی عدالتی و بی تدبیری و ناراضی کردن مردم است. ۹۳٪ درصد باید برای حمل و نقل جاده ای و ریلی بودجه صرف کرد و ۷٪ درصد برای هواپیما
هیچ احمقی از هواپیمای نو بدش نمی آید و دلش نمی خواهد هواپیمای کهنه سوار شود ، این متلک و تیکه پرانی روحانی به منتقدان ، کنایه از احمقی است و اهانت بسیار زشتی است. که باید روحانی از این باب عذرخواهی کند
ادبیات احمدی نژاد ، ادبیات خوبی نبود ، ولی خیلی عجیب است که اصلاح طلبها و اعتدالی ها شاخص ادبیات یک رییس جمهور را ادبیات احمدی نژاد می دانند و با ادبیات او مقایسه می کنند، شاخص ادبیات رییس جمهور ایران باید ادبیات مقام معظم رهبری در دوران ریاست جمهوری ایشان باشد که فاخر ترین ادبیات یک رییس جمهور در سطح جهان بود و مایه عزت و افتخار ایران. و اگر ادبیات روحانی و احمدی نژاد را با آن مقایسه کنیم هردو ۷ نمره زیر صفر می گیرند. (4124600) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۱:۵۹:۴۲
اولا منتقد نیستند تخریبگر هستند ثانیا اهل منطق واستدلال نیستند ثالثا همین جماعت خودشان از همین هواپیما استفاده خواهدند کرد به دیگران مجال نخواهند داد (4123465) (alef-3)
 
محسن
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۲:۴۲:۵۸
جان خودت شعار نده! خداییش آقای رئیس جمهور کم آورده! چون واقعاً نتونسته کاری کنه! (4123597) (alef-3)
 
مهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۳:۱۶:۱۱
چه ربطی داره یعنی رئیس جمهور مملکت حق داره هر جور خواست صحبت کنه ؟ خب از نظر این دولت شاید همه مردم تخریبگر باشند نه منتقد پس باید به همه فحش بده؟ (4123685) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۲:۰۱:۰۵
عینک و هواپیمای کهنه متلک است؟!!!!!!!!!!!!!!!! پس اون فحشهایی که به رئیس جمهور مملکت تو روزنامه ها چاپ میشود چیه؟
اینها بهانه است کسانیکه بعد از مصاحبه رئیس جمهور دیگه هیچ بهانه و ایرادی نتونستند بگیرند به این چیزهای کوچیک گیر داده اند (4123471) (alef-3)
 
حسین
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۲:۰۲:۲۱
استفده از متلک وتحقیر طرف مقابل، دلیل بر عدم داشتن استدلال منطقی است (4123473) (alef-3)
 
نقی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۲:۰۴:۲۴
ادبیات آقای روحانی قبلا خیلی دیپلماتیک بود. ولی عده ای از دوستان فکر می کردند این ادبیات آقای روحانی نشانه ضعف ایشان می باشد. بنا بر این روز به روز جری تر و بی پرواتر می شدند. آقای روحانی هم چون این پروایی را در این آقایان مخرب نه منتقد دید ادبیاتش را هجومی تر کرد. به قول کارشناسان فوتبال تیم باید هجومی باشد. گل نزنی حتما گل می خوری. تیمی که دفاع مطلق کند سرانجام دروازه اش باز می شود. (4123479) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۲۰:۴۵:۲۰
موافقم سخنان ایشان متناسب با مخاطبه (4124660) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۲:۰۵:۲۱
فرمایشات رئیس جمهور کاملا صحیح میباشد چون کار صحیح و مفید علمی انقدر در جامعه کوچک و کم شده که برای دیدن ان بایستی از میکروسکپ استفاده کرد ولی معضلات اجتماعی فرهنگی اقتصادی انقدر بزرگ و همه گیر شده که افراد نابینا بهتر از دیگران انها را لمس و درک میکنند. (4123481) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۲:۰۷:۳۳
جناحی ترین دولت بعد از انقلاب، با شعار فراجناحی! (4123488) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۲:۰۸:۰۵
دریغ از یک متلک و اخم به امریکا و نقض برجام! (4123491) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۲:۰۸:۰۹
نازک نارنجی (4123492) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۲:۰۸:۱۱
گاهی وقتها کمی متلک هم لازم است خصوصا وقتی یک سری سوالات تکراری به منظور خرد کردن اعصاب فرد است. بعضی ها هم حقشون هم همینه تا اینقدر هی الکی گیر ندهند. (4123493) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۳:۳۸:۰۴
عجب استدلال قوی و محکمی برای توجیه یک کار ناشایست! (4123754) (alef-3)
 
علی عادل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۲:۰۹:۱۱
ادبیات رئیس جمهور هیچگاه سخیف و سطحی نبوده و نیست هنوز ادبیات رئیس جمهور قبلی را فراموش نکردیم ... (4123496) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۳:۳۸:۵۲
اگر سخیف و سطح نبوده پس چه بوده؟ شما یک جواب منطقی به مقاله این نویسنده بده با سخن گفتن دیگران چه کار داری؟ (4123761) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۴:۱۹:۰۶
لطفا از کشور رومانی کسی نیاد توی مسایل داخلی کشور ما دخالت کنه. (4123876) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۵:۱۷:۱۵
رومانی نیست! ایرانه! فیلترشکن هم ندارم و از ای دی اس ال مخابرات استفاده میکنم.
گیرم یک ایرانی از خارج کشور بودم. از نظر شما اجازه نداشتم درباره مسائل ایران نظرم را بگویم؟ (4124055) (alef-13)
 
قیطران از روستای حی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۲:۱۰:۲۶
عینکی که روحانی میگن فقط امریکا دارد (4123503) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۲:۱۲:۲۸
سلام آقای توکلی عزیز آخه منتقدین هم به هیچ صراطی مستقیم نیستند هرچه تواین سه سال توضیح داده شده ازطرف دولت ایرادهای بنی اسرائیلی گرفته اند وتوجیه نشده اند هرکی باشه خسته میشه دیگه (4123507) (alef-13)
 
سامان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۲:۱۴:۱۰
کافیه فقط رییسان جمهور ایران رو با روسای جمهور امریکا مقایسه کنید
نمیدونم سریال "خانه پوشالی" که از صداسیما پخش شد دیدید یا نه (4123511) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۲:۱۴:۱۱
ادبیات روحانی ، اصلا در حد ریاست جمهوری نبود در این ۴ سال. هنوز در همان حال و هوای مناظرات است. بابا شما رییس جمهور شدی ! (4123513) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۲:۱۶:۴۶
روحانی سیاستمدار است. با چند تا متلک به نهادها و منتقدان، اصلاح طلبان را بازی می دهد. این بیچاره ها هم متلک ها را تیتر ۱ می کنند که به به ! چه قدر شجاع. نباید نامزد مستقل معرفی کنیم. روحانی خوبه! (4123520) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۲:۱۶:۴۸
این رو به طرفدارای کشته مرده ایشان بفرمائید . اقای رئیس جمهور اگر چیزی توی چنته داشتن با این الفاظ با مردم صحبت نمیکردن (4123521) (alef-13)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۲:۱۶:۴۸
سلام
از زاویه ای که شما نگاه می کنید
در تمام سخنرانی های سیاسی می توان متلک هایی یافت
از سخنرانی ترامپ تا سیاست مداران ایرانی از هر جبهه ای
انصاف هم خوب چیزی است
ولی باور کنید اینا نتیجه ی عکس دارد
حجم خبرهای منفی تولیدی الف برای دولت دارد خیلی جالب می شود (4123522) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۳:۳۵:۴۱
دوست عزیز الف خبر تولید نمی کنه. دولت خودش داره برای خودش خبر تولبد می کنه (4123744) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۲:۱۶:۵۰
ایشون که چیزی نگفت شما یک نگاهی به تیتر هر روز روزنامه های دل نگران بکنید متوجه خواهید شد متلک یعنی چه. یعنی واقعا شخص دوم مملکت بر اساس قانون اساسی، استحقاق چنین ادبیاتی را دارد
منهم برای شما متاسفم (4123523) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۲:۱۷:۲۶
روحانی از بی دستاوردی برجام، عصبانی است. (4123524) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۲:۱۹:۲۲
عجبا که منتقدین حق متلک پراکنی را دارند اما تا به پاسخ می رسد باید محترمانه باشد؟ چه انصافی دارید شماها! (4123531) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۲:۴۴:۴۵
دمت گرم! (4123604) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۳:۳۰:۱۶
بنده هم معتقدم شاید بهتر باشه کمی مراعات بشه اما من تعجب میکنم از نویسنده متن که هیچ اشاره ای به ادبیات سخیف و کریه وکوچه بازاری و دور از شآن مردم ایران توسط رییس جمهور سابق نکرده و گویا ادبیات بسیار ملایم و طنز گونه اقای روحانی برای اولین باره که اتفاق میفته و باید به اون تاخت.انصافتو عشقه (4123728) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۲:۱۹:۴۶
البته برخی منتقدین هم واقعا حرص آور حرف میزنند و شاید این نوع صحبت کردن برای اونها کم هم باشه . این منطقی نیست که مدام در بوق و کرنا بکنند که چرا هواپیمای نو خریداری شده . این خرید توسط هر کسی انجام شده کاملا منطقیه و کاملا مشخصه این مخالفتها برای ضعیف کردن وجهه طرف مقابله. (4123533) (alef-13)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۲:۲۹:۵۰
آقای رئیس جمهور محترم
تامرد سخن نگفته باشد

عیب وهنرش نهفته باشد. (4123562) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۲:۳۱:۱۴
ادبیات رئیس جمهوری قبلی چی؟!اون در قواره رئیس جمهور این مملکت بود؟ (4123563) (alef-3)
 
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۲:۳۴:۳۸
ایشون متلک میگن..احمدی نژاد که مستقیم میگفت.. (4123571) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۸:۲۸:۲۴
دوست عزیز لطفا فقط یک مورد از متلک یا توهین هایی که احمدی نژاد به منتقدین داخلی می گفت رو بفرمایید
فقط یک مورد

اگه دقت کنید می بینید که احمدی نژاد به دشمنای خارجی بد و بیراه میگفت ولی به سرسخت ترین منتقداش هم توهین نکرد
لطفا قضیه خس و خاشاک رو هم پیش نکشید که به ضد انقلابی که رأی نداده بودن داشتن فتنه گری می کردن گفت: « در انتخابات ۴۰ میلیون نفر خودشان بازیگر اصلی و تعیین‌کننده اصلی بودند حالا ۴ تا «خس و خاشاک» در این گوشه‌ها یک کاری می‌کنند» یعنی به 13 میلیون موسوی توهین نکرد (4124405) (alef-13)
 
pouria
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۲:۴۴:۳۷
ایشون در مقایسه با بعضیا خیلی خیلی مودب هستند.... بیخود زور نزنید که ایشون رو تخریب کنید .....باز هم به ایشان رای میدیم (4123602) (alef-3)
 
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۲:۴۷:۱۷
به عنوان کسی به آقای روحانی رای نداده ام و بوی اصلاحات هم به دماغم نخورده؛ ولی این ادبیات لمپنی بازتابی از خواسته های جامعه ایران است. مگر قبل از این و در دوره اقای خاتمی، ایشان رئیس شورای امنیت ملی نبود؟ مگر سال ها رئیس مرکز استراتژیک نبود؟چرا در آن زمان به قول نویسنده محترم ادبیات فاخر داشت.
به نظر من مشاوران رسانه ای روحانی به درستی به وی القا می کنند که زمان صحبت های روشنفکرانه مثل آقای خاتمی گذشته، و مردم ایران را باید با لحنی متفاوت خطاب کرد.
درست یا غلط، این واقعیت فضای سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور است و شاید؛ لمپنیسم سرنوشت جهانِ غیر ایرانی نیز باشد؟
ترامپ را در آمریکا دیدیم، شاید دوستانش را در بقیه دنیا زیارت کنیم..... (4123613) (alef-13)
 
بابک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۲:۵۴:۰۴
در سطح مخاطب جواب داد (4123628) (alef-3)
 
م م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۳:۰۰:۳۱
یعنی شمامیفرماییدچون منتقدین هم ازادبیات متلک پرانی استفاده میکنندآقای روحانی هم بایدازاین ادبیات استفاده کنندپس مگرآقای روحانی یک روحانی تربیت شده مکتب اهل بیت علیهم السلام نیست پس کجاست فرهنگ اسلامی؟ (4123638) (alef-13)
 
سلامی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۳:۰۳:۱۲
متاسفانه برخی از ایرانی ها بازم درک سیاسی ندارند آخه کدام عقل سلیمی به شخصی مثل آقای روحانی رای میدهد منکه واقعا در تعجبم این همه با سواد اومدن ایشون رو انتخاب کردن و این مملکت هم میشود گل و بلبل و اونهایی هم که از این دولت حمایت می کنن مطمئن باشید که دولت سودی برای آنها دارد و من مطمئنم دیگر ایشون رای نمی آورند انشالله (4123650) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۳:۲۰:۲۶
شما خودتو ناراحت نکن . اگه راست میگین جواب همین یه سوال رییس جمهور رو بدین :

واقعا اگر برجام نه پس باید نظام چکار میکرد ؟؟؟؟؟؟

خوبه شماها شش سال مذاکره کردین و حاصلش شد شش قطعنامه فصل هفت سازمان ملل و قفل شدن همه چیز مملکت .

واقعا ناسپاسی هم حدی داره ؟؟ انگار رییس جمهور از راه رسیده و به اختیار خودش رفته برجام رو امضا کرده ؟ مگه مملکت رهبر و مجلس و همه چیز نداره>

منتقد منصف هر دو قسمت لیوان رو میبینه ولی خداییش شده شماها بگین یه چیزی خوب بوده تو برجام . ؟؟؟؟ (4123701) (alef-13)
 
mm
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۳:۲۰:۲۸
نویسنده ی محترم این ادبیات از دوره ی احمدی نژاد باب شد (4123702) (alef-3)
 
رضا
Netherlands
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۳:۲۲:۲۸
یعنی مشخصه هیچ بهانه دیگه ای برا گیر دادن ندارید.... (4123706) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۳:۲۲:۵۳
واقعیت اینه که هواپیمای نو به درد یک قشر مرفه و مدیر و نور چشمی جامعه میخوره والا مردم عادی که باید توی جاده ها و قطار بمیرن و آتش بگیرن! من که راضی نیستم پول مردم خرج هواپیما بشه ولو اینکه همه این هواپیماها همه از رده خارج باشن. چرا باید این مبلغ هنگفت برای اسایش اینها هزینه بشه (4123707) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۳:۳۱:۲۸
به احتمال زیاد کلید خوردن سناریوی عدم تمایل روحانی در کاندید شدن با جو سازی و مظلوم نمایی تعداد آرا بیشتری جذب کند انجام خواهد شد. (4123732) (alef-3)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۳:۳۲:۴۹
خیلی هم ادبیاتشون خوبه فرهنگ صحبت کردن کشورمون همینطوریه شما مودب باش بهانه دیگه ای نبود (4123735) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۳:۳۷:۵۱
ببینید یه خورده بازی جوانمردانه نیست
شما صبح تا شب در زنجیره رجانیوزو تسنیم و فارس و الف و جوان و وطن امروز هر چی از دهنتون در میاد ( از خائن به ملت گرفته تا عکس قر دادن وزرا ) به دولت میگید
یه متلک میشنوید بهتون بر میخورد (4123753) (alef-13)
 
ف.خ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۳:۴۳:۲۵
آقای روحانی چه از نظر شخصیت و هوش و درایت و چه از نظر تحصیلات کلاسیک و حوزوی در سطح بالایی قرار دارند اگر گاهی ادبیات خاصی به کار می برند فکر شده و آگاهانه است و حتما آن را برای برخی مخاطبان لازم می دانند. (4123772) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۴:۱۷:۵۱
انصافا از لحاظ ادب رئیس جمهور رو به پیشرفت هستیم.ادبیات قبلی رو بیاد بیاورید! (4123873) (alef-3)
 
جیرفت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۴:۴۱:۳۳
رای من روحانی متاسفم که ا دبیات احمدی نژاد فراموش شد (4123939) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۴:۵۲:۲۲
رای من مجدد روحانی وقتی منتقد چشم دیدن نداره خوب باید عینک بزنه (4123969) (alef-3)
 
ازاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۴:۵۹:۱۲
اخه هر جوابي بدهي اين جماعت قانع نمي شوند (4123992) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۵:۰۳:۲۳
هرچی از ادب احمدی نژاد گذاشت، روحانی برداشت! (4124008) (alef-3)
 
روح الله
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۵:۰۶:۰۲
به یاری خدا روحانی این دفعه 20 میلیون رای داره (4124015) (alef-3)
 
رضا
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۵:۰۸:۵۸
رای ما فقط روحانی (4124026) (alef-3)
 
حسن
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۵:۰۹:۴۹
خدا روحانی را حفظ کنه (4124028) (alef-3)
 
عبدالحسین
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۵:۱۰:۴۵
بهانه جوئی نکنید .روحانی رئیس جمهور 8 ساله است (4124033) (alef-3)
 
فرهاد
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۵:۳۱:۱۰
اين دولت کشور رو نابود کرده بعدا مي فهميد که چه فاجعه اي رخ داده
در بحث اشتغال و اقتصاد و حتي فرهنگي و سياسي (4124082) (alef-3)
 
ساسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۵:۳۶:۰۱
وقتی در جلسات متعدد به منتقدین در رابطه با همه مسائل که در نشست خبری عنوان شد توضیحات داده شد و اینکه رسانه ملی را نمیخواستم به سانسور به صورت مستقیم متهم کنند که همه ما میدانیم که اینچنین است پس در غالب طنز پاسخ های خود را دادند این نه متلک است و نه توهین . نگارنده عزیز لطفا متلک را تعریف کنید (4124090) (alef-3)
 
محمد
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۵:۳۷:۵۲
سلام ادب مرد به ز دولت او ست، 4سال گذشته هنوز هم ایشان در هوای انتخابات است. (4124092) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۷:۲۶:۰۴
ایشان رییس جمهور با ادب است یه سر به تاریخ وادبیات رییس جمهور قبلی بزنید اگر فراموش کرده اید (4124271) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۵:۴۳:۱۰
اقای روحانی ریس دولت راستگویان قبلا گفتند 20 درصد مشکلات موجود مربوط به تحریم و 80 درصد بقیه مدیریتی است الان که شکر خدا تحریم ها همه برداشته شده و مدیریت لایق هم آوردند این همه مشکل که بدون عینک هم معلوم هستند خداوکیلی از کجاست؟ خواهش میکنم جواب صریح داده بشه (4124099) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۵:۵۶:۴۹
دمش گرم (4124120) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۶:۱۲:۴۴
متاسفانه این نوع ادبیات از زمان آقای احمدی نژاد مد شد البته بازم آقای روحانی. (4124143) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۶:۴۶:۱۸
پاسخ نقدهاي منطقي را منطقي و مستدل ميدهند و پاسخ متلک هاي نيشدار دلواپسانه را هم فقط بايد با زبان خودشان گفت.
نويسنده محترم !
لطفاً يک مرور اجمالي به تيتر و مطالب رسانه هاي دلواپس بياندازيد و بعد دوباره برگرديد مطلب خودتان را بخوانيد، انصاف فراموش نشود لطفاً! ممنون (4124202) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۲۲:۱۰:۲۷
کامنت گذار محترم. فکر کنم بین ادبیات رئیس جمهور یک مملکت هشتاد میلیونی با به قول خودش آقایون کوچه بازاری یه نمه تفاوت بد نباشه. (4124794) (alef-13)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۶:۵۳:۲۱
برجامو مردم خواستند وبحق معمار خوبی که روحانی باشه براش انتخاب نمودنداین بماند.مهم این سئواله که بعضیا پاسخی ندارن واون اینکه "اگه برجام نبود چه میشد؟" (4124210) (alef-13)
 
عباس
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۷:۲۲:۳۰
آنهايى كه مخالف خريد هواپيماى نو هستند ، همانهايى هستند كه بيشترين امكانات كشور را در خدمت گرفتند ، آنها هواپيماى اختصاصى دارند با كلى امكانات ويژه و كجا به فكر مردم بيچاره هستند كه بايد با وسيله اى مسافرت كند كه اميد رسيدن به مقصد برايش معجزه باشد ، (4124257) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۷:۲۴:۰۷
توضیح الف درباره نویسنده مقاله" متلک پرانی"


تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۵

الف نوشت : با توجه به تماس و ارسال توضیحاتی از صندوق توسعه ملی اعلام می گردد نویسنده مقاله "متلک پرانی" هیچ نسبتی با آقای احمد دوست حسینی رییس صندوق توسعه ملی نداشته و صرفا یک تشابه اسمی است . (4124264) (alef-2)
 
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۷:۴۸:۳۴
اصلا ما نمیدونستیم اقای احمد دوست حسینی کیست فکرمان هم به سمت کسی نرفت . به نظرم نیازی به این توضیح هم نبود (4124326) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۷:۲۴:۱۲
وقتی دهها بار دستاوردهای برجام بصورت جدی و منطقی گفته میشه و بارها دلیل خرید هواپیما و اینکه اون بانک سرمایه گذار فقط برای هواپیما حاضره سرمایه گذاری کنه توضیح داده میشه ولی هنوز عده ای یا نمیفهمند یا نمیخوان بفهمند یا میفهمند و منافعشون در انکار دستاوردهای برجامه بایدم به انتقاداتشون دیگه جواب جدی نداد و فقط گفت عینکتون رو عوض کنید. (4124265) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۷:۴۳:۱۲
گاهی لازم است اگر شما به روزنامه هایی مثل کیهان که از بودجه بیت المال استفاده می کنند و تیراژ ناچیزی هم دست بر قضا دارند که نشان دهنده جایگاه آن است نگاه کنید می بینید که عملا روزو شب به جز سیاه نمایی و تخریب کاری ندارند . به قول آقای روحانی اگر برجام نبود که همین حداقل ها هم وجود نداشت . یادمان نرفته است که کشتی ها چقدر در روی آب ها معطل و سرگردان بودند که بتوانند نفتی را جابجا کنند ، برای یک قطعه هواپیماهای قدیمی چقدر باید واسطه پیدا میکردند ، وضعیت داروها و مرگ و میر بیماری های خاص آن سال ها را به دلیل کیفیت پایین داروها و ... اگر کاسه صبر ایشان لبریز می شود و طعنه مودبانه ای به این حضرات می زند فکر نمی کنم محل اشکال باشد . بالاخره ایشان منتخب بیش ازنیمی از جمعیت این کشور هستند و کسانی که به ایشان رای داده اند از ادبیات ایشان کاملا راضی هستند . (4124311) (alef-13)
 
شمیرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۸:۵۶:۳۴
اقا بگید عینک سازی خوب کجا سراغ دارید (4124451) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۹:۰۰:۵۶
بله درسته انتقاد را باید با منطق جواب داد ولی انتقاد را نه تخریب و ... را ، وقتی دولت هر کاری می کند یک عده همیشه میان و فریاد می زنن که دولت روحانی ضد اسلام و ضد انقلاب و ضد غرور ملی و ... است بهترین جواب همین لبخند و کنایه آقای روحانی است . البته کنایه داریم تا کنایه الان تو بیشتر کتابای ارزشمند ادبی مون هم پر از کنایه هاست ... (4124460) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۹:۰۷:۴۴
متاسفانه خیلی از مقامات دو قوه دیگر نیز اینجوری صحبت می کنند. کاش نویسنده همون قدر که در مورد رئیس قوه مجریه حساسیت دارد در مورد سایر هم جرات داشت و می نوشت.

افسوس و صد افسوس به حال این کشور. (4124471) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۹:۰۸:۱۷
با حقوق های نجومی چکار کرد؟ (4124472) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۲۰:۵۰:۴۶
این طور حرف زدن اصلا خوب نیست، من به روحانی رای دادم و باز رای میدم چون گزینه بهتری موجود نیست. اما باید یک فرقی با احمدی نژاد داشته باشه... آقای روحانی! یکی از هزار عیب احمدی همین رعایت نکردن شآن رئیس چمهور تو ادبیاتش بود. (4124664) (alef-13)
 
نان و نمک
Germany
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۲۰:۵۶:۰۳
از مصاحبه روحانی لذت بردم
رای من روحانیست.
انواع تهمت برای شما جایز است یک شوخی کوچلو برای دکتر روحانی زیاده! (4124674) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۲۱:۰۵:۰۲
روحانی:من رشد اقتصادی رو از منفی پنج به مثبت هفت رسوندم
دلواپسان:ما نمیبینیم
روحانی:من تورمو از ۴۹به ۷رسوندم
دلواپسان:ما نمیبینیم
روحانی:یکی از اثار برجام اینه که صادرات نفت دو برابر شده
دلواپسان:مانمیبینیم
روحانی:از اثار برجام اینه که بعد چهل سال هوا پیما خریدم
دلواپسان:ما نمیبینیم
روحانی:واقعا نمیبینید؟
دلواپسان:نه اصلا
روحانی :شوخی نمیکنید
دلواپسان:نه
روحانی:عزیزان شما عینک هاتون کجاست لطفا عینکاتونو بزنید شاید ببینید. (4124684) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.