توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 503445
عارف: وفاق میان اصلاح‌طلبان از دلایل پیروزی در انتخابات بود
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۴
رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان گفت: در انتخابات اخیر، اصلاح‌طلبان با محوریت شورای عالی سیاستگذاری توانستند چهره‌ای منسجم از خود نشان داده و علی‌رغم پاره‌ای اختلاف سلیقه‌ها، در اصول با اتفاق‌نظر عمل کنند.

به گزارش ایسنا، متن پیام محمدرضا عارف به مراسم تقدیر از اعضای ستاد تهران اصلاح‌طلبان که توسط شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان برگزار شد، به شرح زیر است:

«دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و نیز پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، رخدادی بزرگ و شگفتی‌آفرین بود که می‌توان از خلال فرایند و نتایج این انتخابات درس‌های مهمی را گرفت و تجربیات ارزشمندی را دریافت.

شاید مهمترین، و البته شیرین‌ترین آن، نقش برجسته و حضور گسترده و آگاهانه مردم شریف کشورمان و بخصوص مردم عزیز تهران در این انتخابات بود. این حضور گسترده نشانگر درک درست و عمیق مردم از شرایط حساس کشور و بالا رفتن سطح نیاز به مشارکت در امور خطیر اجتماعی و از جمله نقش آفرینی مؤثر در تعیین سرنوشت کشور است. از سوی دیگر بروز برخی اقدامات ناخوشایند و غیراخلاقی مانند طرح شعارهای عوام‌فریبانه برای کسب آراء و ارائه لیست‌های موازی با استفاده از شعارهای بعضاً اصلاح‌طلبانه موجب آن شد که بسیاری از اصلاح‌طلبان با نگرانی‌های جدی روبرو شوند. اما نتیجه انتخابات نشان داد که مردم ما از چنان بلوغ فکری و سیاسی برخوردارند و به چنان سطحی از ادراک اجتماعی رسیده‌اند که هیچ یک از این اقدامات و دیگر اقدامات برای سوق دادن رأی آنها به جهتی خاص، تاثیری بر خواست آنان نخواهد داشت.

نکته مهم دیگر، گذر موفق اصلاح طلبان از آزمون وفاق، همدلی و گذشت بود. تجربه دهه‌های گذشته نشان داده است که هرگاه اصلاح طلبی با همدلی و فداکاری همراه بوده، توانسته است از سخت‌ترین گذرگاه‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی عبور کند و بر عکس هر زمان که وفاق لازم بین آن‌ها وجود نداشته است، رقیبان توانسته‌اند میدان داری کرده و آسیب‌های جدی بر این تفکر و جریان اصیل مردمی وارد نمایند. در انتخابات اخیر، اصلاح طلبان با محوریت شورای عالی سیاستگذاری توانستند چهره‌ای منسجم از خود نشان داده و علی رغم پاره‌ای اختلاف سلیقه‌ها، در اصول با اتفاق نظر عمل کنند. بی‌شک اگر این وفاق در بین ما نبود، مردم نیز نمی‌توانستند دلگرم و مطمئن به حمایت از اصلاح طلبی و کاندیداهای اصلاح‌طلبان بپردازند. همچنین موضوع شاخص ارزنده دیگری را که در این انتخابات جلوه‌ای زیبا به حرکت اصلاح‌طلبان داد، از خود گذشتگی برخی از کاندیداهای شورای اسلامی شهر و روستا در جهت حفظ وحدت و منافع کلان اصلاح‌طلبی بود.

در کنار نقش سازنده و تأثیرگذار مردم، بی‌شک حضور و تلاش تک تک شما عزیزان در قالب ستادهای مختلف، توانست تصویرگر حماسه‌ای بزرگ شود که یقیناً تأثیر آن تا سال‌های متمادی در کشور باقی خواهد بود. بویژه باید از کوشش متعهدانه زنان، جوانان و اصحاب رسانه در این کارزار غرورآفرین تقدیر و تشکر کنم. اما باید به یاد داشته باشیم که کار تمام نشده است. مردم به ما اعتماد کرده و همچون همیشه ما را مدیون محبت خود کردند و اینک وظیفه ما است که با درک پیام ارزشمند آنان و با هوشیاری و کار بیشتر و موثرتر پاسخ آن‌ها را به بهترین وجه بدهیم. رئیس‌جمهور محترم، جناب آقای دکتر روحانی اکنون با پشتوانه رأی بالا که برخاسته از گفتمان اصلاح طلبی است باید با همراهی مجلس شورای اسلامی به مطالبات به حق مردم پاسخی در خورشان ملت بزرگوار ایران بدهد.همچنین نهاد شوراهای شهر و روستا که میراث گرانسنگ دولت اصلاحات است بویژه شوراهای شهر کلانشهرها باید با استفاده از تجارب تلخ و شیرین گذشته اقدامات درخور توجه‌ای برای شهروندان انجام دهند و از هرگونه واگرایی به شدت پرهیز کنند.

در پایان مراتب امتنان خود را خدمت همه همکاران ارجمند ستاد اصلاح طلبان تهران تقدیم کرده و ضمن سپاس از برگزاری این برنامه محترم و باشکوه، از اینکه علی رغم خواست قبلی، مبنی بر حضور در جمع صمیمی و پر شور شما عزیزان، به دلیل لزوم شرکت در جلسات مهم مجلس شورای اسلامی پیرامون بررسی کابینه پیشنهادی رئیس‌جمهور محترم، توفیق زیارت شما را نیافتم، پوزش می‌خواهم.

همه شما عزیزان را به خدای بزرگ می‌سپارم و برایتان سلامتی و شادکامی و توفیق بیشتر در جهت تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی و ماندگاری تفکر اصلاحات خواستارم.»
 
کلمات کلیدی : عارف+اصلاح طلبان+انتخابات
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.