توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 404049
طالبان خبر مذاکرات محرمانه در قطر را تکذیب کرد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۹
گروه طالبان امروز (چهارشنبه) گزارش‌های مربوط به دیدارهای محرمانه با نمایندگان دولت افغانستان با هدف از سرگیری مذاکرات صلح در قطر را تکذیب کرده و گفته است که سیاست این گروه شبه‌نظامی تغییری نکرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقام‌های افغان سه‌شنبه گفتند که از ماه سپتامبر آنها دو نشست در دوحه داشتند. این خبر را اولین بار روزنامه انگلیسی گاردین منتشر کرد. با این حال ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان با صدور بیانیه‌ای هرگونه مذاکره و یا دیدار را تکذیب کرد.

 شبکه تلویزیونی طلوع افغانستان نیز به نقل از منابعی در کاخ ریاست جمهوری گزارش داد، محمد معصوم استنکزای، رئیس اطلاعات افغانستان و محمد حنیف اتمر، مشاور امنیت ملی افغانستان در یکی از جلسات مذکور حضور داشتند. در مقابل سخنگوی طالبان گفت: نمایندگان امارت اسلامی (طالبان) با استنکزی و یا هیچ مقام دیگری دیدار نکردند. موضع ما در قبال مذاکرات تغییری نکرده است. سیاست ما در این رابطه بسیار شفاف است.

 گروه شبه‌نظامی طالبان همواره بر تکمیل خروج نیروهای خارجی از افغانستان به عنوان پیش‌شرط آغاز مذاکرات با دولت تاکید دارد. روزنامه گاردین گزارش داد، مذاکرات مذکور با حضور ملا عبدالمنان آخوند، برادر موسس طالبان و رهبر دیرینه آن ملا عمر انجام شد. طبق این گزارش که به نقل از یک مقام طالبان است، یک دیپلمات ارشد آمریکایی هم در نشست‌های قطر حضور داشت.
 
کلمات کلیدی : طالبان، مذاکرات محرمانه، قطر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.