توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507397
نگرانی سازمان ملل از کشتار غیر نظامیان در افغانستان
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۱
دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان از کشتار غیر نظامیان در حملات هوایی در این کشور اظهار نگرانی کرد.

 به گزارش مهر به نقل از طلوع نیوز، دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان (یوناما) طی پیامی از کشتار غیر نظامیان در افغانستان اظهار نگرانی کرد.

در این پیام آمده است: یوناما تاسف عمیق خود را از جان باختن ۲۸ غیرنظامی و زخمی شدن ۱۶ تن دیگر در حملات هوایی هفته جاری در در ولایات «هرات» و «لوگر»، ابراز می دارد.

بر اساس یافته‌های ابتدایی یوناما، ۱۳ غیرنظامی در یک حمله هوایی که روز چهارشنبه در ولایت لوگر رخ داد جان باختند و ۱۲ تن دیگر نیز زخمی شدند.

 در گزارش یوناما آمده است که در شش ماه نخست سال جاری میلادی تلفات غیرنظامیان  در اثر حملات هوایی ۴۳ درصد در مقایسه با همین زمان در سال ۲۰۱۶ میلادی افزایش یافته است.  

این تلفات شامل ۹۵ کشته و ۱۳۷ زخمی می‌شود.  

 افزون بر این «تادامیچی یاماموتو» نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل برای افغانستان نیز گفت: من عمیقا متأسفم که می‌شنوم زنان و کودکان بار دیگر از این درگیری رنج فراوان برده اند. این غیر قابل قبول است. همه گروه‌ها باید به تعهدات شان عمل کنند و اقدامات عملی را برای محافظت از غیرنظامیان انجام دهند.

یوناما همچنین از دولت افغانستان خواست که هر دو حادثه در ولایات لوگر و هرات را به صورت مسقتل مورد بررسی قرار دهد.
 
کلمات کلیدی : افغانستان + سازمان ملل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.