توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 415498
خبرهایی از دو رآکتور جدید‌ بوشهر
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۲
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: 300 هزار میلیارد ریال برای ساخت دو رآکتور جدید هسته ای در بوشهر سرمایه گذاری می شود که قسط اول آن تا دو هفته آینده از سوی بانک مرکزی پرداخت خواهد شد.

به گزارش ایرنا، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: 300 هزار میلیارد ریال برای ساخت دو رآکتور جدید هسته ای در بوشهر سرمایه گذاری می شود که قسط اول آن تا دو هفته آینده از سوی بانک مرکزی پرداخت خواهد شد.

علی اکبر صالحی روز شنبه درآیین افتتاح چند پروژه حوزه بهداشت و درمان در استان بوشهر افزود: احداث این نیروگاه ها در بوشهر همراه با احداث آب شیرین کن 200 هزار مترمکعبی است.

ساخت واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر به ظرفیت یک هزارو 57 مگاوات شهریور ماه امسال با حضور معاون اول رئیس جمهوری شروع شد که تکمیل آن 10 سال زمان می برد و عملیات ساخت واحد سوم 18ماه بعد آغاز خواهد شد.

معاون رئیس جمهوری گفت: منابع پیش بینی شده برای ساخت این دو واحد، حدود 10میلیارد دلار است.

به گفته صالحی با راه اندازی این دو واحد، 22میلیون بشکه نفت صرفه جویی شده و از تولید سالانه 14 میلیون تن آلاینده جلوگیری می شود.

صالحی گفت: با راه اندازی سه واحد نیروگاه اتمی بوشهر حدود پنج تا 6 درصد از ظرفیت تولید برق کشور از انرژی اتمی خواهد بود.

وی تصریح کرد: کاهش احتمال ذوب شدن قلب راکتور به میزان یک هزار برابر، کاهش احتمال خروج مواد رادیو اکتیو به میزان 100 برابر، افزایش عمر نیروگاه از 40 به 60 سال و افزایش بازده به بیش از 90 درصد، از ویژگی های واحدهای جدید نیروگاه بوشهر است.

وی با اشاره به اینکه با راه اندازی این واحدها روزانه 200هزار متر مکعب آب شیرین سازی خواهد شد گفت: با ارزیابی مجدد سعی در افزایش ظرفیت آب شیرین کن یاد شده داریم تا از این طریق از فرصت ارائه خدمت اثرگذار به مردم استان بوشهر به نحو مطلوب تری استفاده کنیم.

معاون رئیس جمهوری گفت: هم اکنون کشور در سکوی پرتاب قرار گرفته و آینده کشور، تابناک و روشن است.
وی یادآورشد: این پیشرفت و ترقی را از روی احساس و آرزو مطرح نمی کنیم زیرا کشور در ماه ها و سال های آینده بطور واقعی در شیب تند پیشرفت قرار می گیرد.

صالحی ادامه داد: فشارها، سخت گیری ها، ممانعت ها و تحریم های صورت گرفته علیه کشور رفته رفته در حالت سوق پیدا کردن به یک شرایط مناسب است و بزودی همه این سختی ها را پشت سر خواهیم گذاشت.

وی با بیان اینکه پروژه های مهمی نیز در عرصه سلامت در استان بوشهر آغاز شده عنوان کرد: ساخت سه بیمارستان تخصصی قلب، هسته‌ای و عمومی تحول مهمی در بوشهر ایجاد می ‌کند که تکمیل این این پروژه می ‌تواند زمینه پیشرفت و توسعه بیش از پیش استان بوشهر را به دنبال داشته باشد.
 
کلمات کلیدی : رآکتور هسته ای + بوشهر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.