توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 172290
تجمع کارگران نساجی مازندران مقابل مجلس/ "28 ماه حقوق نگرفته ایم"
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۱۷
جمعی از کارگران نساجی مازندران در اعتراض به به 28 ماه حقوق معوقه خود در مقابل مجلس تجمع کردند و از مسئولان خواستند تا به مشکلات ‌آنها رسیدگی کنند.

 
جمعی از کارگران کارخانه نساجی مازندران در اعتراض به عقب افتادن چندین ماهه حقوق خود در مقابل درب مجلس تجمع کرده و از نمایندگان مجلس و دولت خواهان رسیدگی به شرایط نابسامان خود شدند.

 
این کارگران که تعداد آنها در حدود 100 نفر بود، پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آن نوشته شده بود "از دولت و مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه خواستار عنایت ویژه نسبت به کار، استمرار زندگی آبرومندانه و شرافتمندانه و دستور پرداخت  فوری حقوق 28 ماهه معوقه و پرداخت حق سنوات بازنشستگی و حقوق معوقه آنان هستیم".

 
این کارگران همچنین در دست نوشته‌های خود خطاب به مسئولان تاکید کرده بودند: "سرمایه گذاری خارجی (ترک) را نمی‌خواهیم"، "سرمایه گذاری دولتی و اداره شرکت توسط دولت مساوی آرامش و راه اندازی شرکت و پرداخت حقوق معوقه".

 
کارگران کارخانه نساجی مازندران در شعارهای خود هم چنین به توجه بیش از حد نمایندگان به مسائل جنجالی سیاسی و در حاشیه بودن مشکلات اصلی مردم چون تورم، بیکاری و رکود اقتصادی اعتراض داشتند.

 
در کنار تجمع صد نفره کارگران نساجی در اعتراض به عدم پرداخت حقوق خود در 28 ماه گذشته، جمع 20-30 نفره دانشجویان معترض به طرح اصلاح قانون انتخابات نیز حضور داشتند.