توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 312997
تمرکز هکرها روی مرورگر گوگل کروم
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۱
درعین ‏حال که تک‏ تک اقدامات کاربر را ردیابی می کند قادر است وب‏سایت فعلی را به‏ صورت خودکار به وب‏سایت‏های دیگری که از قبل برنامه ریزی شده اند، هدایت کند.

تمرکز هکرها روی مرورگر «گوگل کروم»به گزارش خبرنگار اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با پیشرفت روزافزون امنیت گوگل، مزاحمان اینترنتی هم خود را در راستای این امر قوی تر ساخته اند.

این بار همزمان با پیشرفت مرورگر کروم در حوزه امنیتی، هکرها بدافزار جدیدی از نوع PUPs یا همان برنامه های ناخواسته تحت عنوان «E Fast Browser» منتشر کردند. این بدافزار، امنیت حریم خصوصی کاربران را تهدید کرده و حتی قادر به ربودن هویت کاربران نیز هست.

این بدافزار مشابه بسیاری از بدافزارها کار خود را با ایجاد Pop-up های مزاحم آغاز می کند. در واقع عملکرد آن به گونه ای است که بدون اینکه کاربر روی لینکی کلیک کند، صفحات وب‏سایت‏ های دیگر به‏ صورت خودکار برای وی باز شود.

علاوه بر این، درعین ‏حال که تک‏ تک اقدامات کاربر را ردیابی می کند قادر است وب‏سایت فعلی را به‏ صورت خودکار به وب‏سایت‏های دیگری که از قبل برنامه ریزی شده اند، هدایت کند. وجه تمایز این بدافزار این است که برخلاف سایر بدافزارها به‏ جای استفاده از مرورگر فعلی کاربر، خود را جایگزین مرورگر وی می کند. با این کار، می تواند تعداد بیشتری لینک و فایل را به سرقت برده و حتی آیکونی مشابه آیکون مرورگر Chrome را جایگزین کرده و خود را جای آن جا بزند. بر اساس اعلام شرکت پاندا سکیوریتی، شرکت ارائه دهنده‏ این بدافزار Clara Labs نام دارد.

این شرکت انتشار مرورگرهای مشابه دیگری بانام BoBrowser و Tortuga و Unico را نیز در سوابق کاری خود ثبت کرده است.

برخی از کاربران فکر می کنند که این بدافزار را می توان یک مرورگر قانونی در نظر گرفت که با ارائه قابلیت هایی مثل تاریخچه دقیق جست‏وجوی‏ های رایج کاربر و پیشنهاد دادن سایت‏های مفیدی مثل سایت‏های خرید و فروش با نرخ‏های مناسب، تجربه وب گردی لذت‏بخش ‏تری را برای کاربر فراهم می کند.
منبع: دنیای اقتصاد
 
کلمات کلیدی : هکر، گوگل کروم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.