نظر منتشر شده
۲۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 196393
شهادت دومین مستندساز ایرانی در سوریه
بخش داخلی الف، 31 مرداد 92
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۱۵
شهید اسماعیل حیدری دومین مستند ساز ایرانی بود که به همراه شهید هادی باغبانی طی چند روز گذشته در اقدامی تروریستی به دست سلفی‌های سوریه به شهادت رسید.

شهید اسماعیل حیدری که برای تهیه برنامه ای در رابطه با کشتار مردم بی گناه سوریه به همراه یک گروه از مستندسازان  ایرانی به این کشور رفته بود، روز گذشته به دست تروریست‌های تکفیری جبهه النصره به شهادت رسید.

به گزارش الف، روز دوشنبه نیز، شهید هادی باغبانی که برای ساخت مستندی از بحران سوریه به این کشور سفر کرده بود در درگیری های مناطق حاشیه ای دمشق توسط تروریست های تکفیری جبهه النصره به شهادت رسید. این "بسیجی شهید" سی سال داشت و از او یک فرزند سه ساله باقی مانده است.  

روایت «مرتضی شعبانی» از شهادت «هادی باغبانی» در سوریه
مرتضی شعبانی مستندساز، با اشاره به شهادت شهید هادی باغبانی اظهار داشت: در طی دو سال گذشته گروه‌های مستندسازی مختلفی برای ثبت وقایع و جنایات سلفی‌ها به سوریه اعزام شدند که حاصل آن ساخت 22 فیلم مستند بوده است که شهید هادی باغبانی نیز برای دومین بار همراه با تیمی 3 نفره عازم سوریه شدند که در آخرین حمله نیروهای پیشروی سوریه در حومه دمشق در کمین تکفیری‌ها و سلفی‌ها گفتار و به درجه رفیع شهادت می‌رسند.

وی در گفتگویی با فارس افزود: اطلاعات زیادی از نحوه شهادت ایشان نداریم اما می‌دانیم که در منطقه اطراف دمشق توسط تروریست‌های سوری مورد هدف قرار گرفتند و شهید شدند.این مستندساز ادامه داد: موضوع فیلمی که شهید باغبانی و همراهانشان در حال ساخت آن بودند بحث تحولات اخیر که منجر به پیروزی‌های پیاپی نیروهای سوری شد بود چرا که در هفته‌های اخیر ارتش سوریه پیروزی‌های پی‌در‌پی را به دست آورد که منجر به پیشروی و آزادسازی مناطق گسترده‌ای از سوریه شده بود که این گروه نیز همراه با نیروهای پیشرو در حال حرکت بودند که هادی باغبانی توسط تروریست‌ها به شهادت رسید.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای حضور مستند سازان ایرانی چنین شرایطی در سوریه وجود داشته است، گفت: شرایط از ابتدا به همین شکل بوده و در واقع طی دو سال گذشته همواره گروه‌های مختلف روایت فتح در مناطق مختلف درگیری حضور داشتند لذا از این قبیل حوادث در جنگ‌ها همواره اتفاق می‌افتد و گروه‌های اعزامی نیز به هنگام اعزام احتمال شهادت و یا اسارت را می‌دهند.این مستند ساز در خاتمه اظهار داشت: در هفته اخیر، نیز گروه دیگری از سوریه به کشور بازگشتند اما در تمام اعزام‌های گروه‌های مختلف حوادثی رخ داده است از جمله این‌که یا خودروی گروه مورد اصابت گلوله واقع شده و یا تک تیراندازها راننده را به شهادت رسانده‌اند.

عباس عراقچی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان نیز ضمن محکوم کردن شهادت «هادی باغبانی» مستندساز کشورمان در سوریه، بار دیگر بر ضرورت حفظ جان خبرنگاران و اصحاب رسانه‌های جمعی در جریان درگیری‌ها تاکید کرد. وی ضمن تسلیت به مناسبت شهادت «هادی باغبانی»، مسئولیت شهادت این مستندساز ایرانی را بر عهده کشورهایی دانست که اقدام به ارسال پول و سلاح برای گروه‌های مسلح سوری می‌کنند.
 
۱۳۹۲-۰۵-۳۱ ۱۲:۲۹:۲۵
ضمن ابراز تسلیت به خانواده این شهیدان، آیا اعزام و حضور این عزیزان از دست رفته در مناطق جنگی سوریه لازم و ضروری بوده است؟ (1586910) (alef-6)
 
مرادپوریان
۱۳۹۲-۰۵-۳۱ ۱۴:۳۷:۳۸
از ضروریات همه حوادث دنیا و خصوصا جنگها واقع نگاری اونهاست.
بنا به ضرورت و حرفه این عزیزان حضورشون منطقی بوده.
خدا رحمتشون و کنه و با حضرت زینب محشور بشن امید خدا (1587122) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۳۱ ۱۷:۰۶:۳۸
مگر سوریه خودش تصویر بردار و مستند ساز ندارد؟؟؟ مگر ایران صادر کننده مستندسازهاست که یکی دو گروه عراق مشکل پیدا کردند و حالا در سوریه! ضمنا تا کنون کدام مستند تاثیرگذار ساخته شده که این راه ادامه یافته؟ یا این که این شهید چقدر سابقه مستندسازی داشته است؟ بنده که اسم ایشان را جستجو کردم جز خبر شهادتشان هیج خبری در مورد کارهای قبلی پیدا نکردم! (1587328) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۳۱ ۲۱:۳۴:۲۷
حالا ایشون رفته خطر رو به جونش خریده تا در مورد سوریه مستند تولید کنه.

این همه کشورهای غربی و الجزیره و غیره خبر پخش می‌کنن و خیلی‌ها باور می‌کنن، در حالی که همشون اهداف خودشونو دنبال می‌کنن. مستندساز ایرانی این فرصت رو ایجاد می‌کنه که اینور داستان رو هم پوشش بدیم.

سوریه همین بغل دست ماست. متوجه هستین که اونور دنیا نیست؟ (1587782) (alef-13)
 
monavar
۱۳۹۲-۰۵-۳۱ ۱۴:۴۱:۳۳
تسلیت می گم ولی به نظر من اصلا لزومی نداره که برن اونجا مستند بسازند داریم می بینیم که تمام عربا ریختند به هم بهار عربی داره تبدیل می شه به زمشتان عربی این عربا به نظر من همون دیکتاتورایی که بالا سرشون بودن براشون خوبند ما لزومی نداره براشون دلسوزی کنیم (1587125) (alef-6)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۵-۳۱ ۱۷:۱۳:۵۶
مگر سهم این وقایع نگاری با ماست
من متاسفم که امثال بی بی سی ومن وتو مستنداتی در باره رویدادها ایران پخش میکنند که خود ایرانی ها کمتر درفکر تهیه آن بوده اند
حالا چطور شده که سهم مستند سازی فضای ابهام آلود سوریه نصیب ما شده؟
مگر ما نمیگوییم که دخالت درامورکشورها بهر شیوه ای که باشد ناپسند است؟ (1587340) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۳۱ ۱۸:۱۲:۳۵
مستند سازی از یه کشور جنگ زده دخالته؟؟؟
متاسف برا خودت باش عزیزم... (1587435) (alef-1)
 
ایمان
۱۳۹۲-۰۵-۳۱ ۱۲:۳۲:۰۲
خدا رحمتش کند .مخالفان که عده ای وحشی و حیوان صفت هستند و به هیچ کس رحم نمی کنند. ای کاش به آنجا نمیرفتی و الان در کنار خانواده بودی.یقین دارم که خون بیگناه هیچ وقت پایمال نمیشود. (1586918) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۳۱ ۱۳:۱۲:۵۱
لازم نیست دلسوزی کنی عزیزم!
اگه همه مثل شما و اون کابر بالایی کنار خانواهشون بمونن پس کی در راه خدا جهاد کنه و بار مسئولیت دفاع از ارزشها رو به دوش بکشه؟!
از کاربرهای سایت الف بیشتر از این هم انتظار نمیره.
تو بهتره به حال زار خودت یه فکری بکنی که "شهادت هنر مردان خداست"
و "شهادت تنها، مزد خوبان است" (1586990) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۵-۳۱ ۱۵:۰۵:۲۱
برادر نظرتون درسته ولی بهتره با زبان خوش نظر بدی و نظرات دیگران را نقد کنی.
ان الله یامر بالعدل و الاحسان. (1587144) (alef-6)
 
صائب
۱۳۹۲-۰۵-۳۱ ۱۵:۱۰:۲۲
چه عجب یکی پیدا شد این ارزش ها و مسئولیت ها رو رو درک کنه. (1587147) (alef-6)
 
هادی
۱۳۹۲-۰۵-۳۱ ۱۵:۱۶:۴۶
شما به هیچ وجه حرفهای خوب را خوب مطرح نکردبد! (1587155) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۳۱ ۱۹:۳۱:۴۸
دوست عزیز، شما به جای اینکه اینجا توی سایت الف جواب دیگران را بدی تشریف ببر سوریه که سخت به وجودت نیاز است! از دور نگو " شهادت هنر مردان خداست" (1587618) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۵-۳۱ ۱۸:۰۱:۳۹
آره واقعا
من کامنت شما رو که دیدم ، بالاخر تونستم یه جمله ای که نشون دهنده ی راحت طلبی باشه پیدا کنم
ممنون راحت طلب ها (1587417) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۵-۳۱ ۱۴:۵۳:۲۰
خوشا پر کشیدن پرستو شدن...

شهــــــــــــادت گوارایتان مردان بی نشان... (1587136) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۵-۳۱ ۱۶:۱۵:۰۵
الاخره خیر و ابقی درود بر کسانی که به عشق اهل بیت علیهم السلام و به دفاع از این خاندان پاک و کریم به سوریه رفتند و به دست شقی ترین انسانهای کره زمین که سلفی بی دین نام دارند به شهادت رسیدند و سلفی های ضد بشر هیچ جایگاهی در نزد جهانیان نخواهند داشت این خون اشامان سفاک و مرگ بر سلفیان بی ریشه و مرگ بر طرفدارانشان (1587238) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۳۱ ۱۶:۳۷:۵۰
خدا رو شکر که هنوز در باغ شهادت بازه…
این نعمت بزرگ رو به همه ی مردم شهرستان شهید پرور آمل تبریک و تهنیت می‌گم…
روحش شاد و دستگیر همه ما (1587274) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۳۱ ۱۶:۳۸:۲۲
به نوبه خودم شهادت این مستندساز عزیز رو تبریک و تسلیت میگم. ایشان مستندساز خوبی بودند که افتخار آشنایی با ایشان رو داشتم. خدا روح این شهید والا مقام را قرین رحمت فرماید. (1587276) (alef-13)
 
بابک
۱۳۹۲-۰۵-۳۱ ۱۸:۴۳:۴۳
کدام جهاد .شما تشخیص دادید جهادگرند ؟
چرا شهید اعلام می کنید ؟
شهیدها هم انگار شبانه و غیر انتفاعی داره (1587504) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۵-۳۱ ۲۱:۲۹:۳۳
هر کاری که در راه رضای خدا انجام بشه میشه جهاد و کشته گانش شهید محسوب میشن.
فقط متاسفم برای نظرتون (1587767) (alef-13)
 
سید
۱۳۹۲-۰۵-۳۱ ۲۱:۲۷:۵۱
بابک خان!
مگه شهید به کی میگن؟؟؟؟؟؟؟

از کی تا حالا خبرنگار (خبرنگار واقعی)فرستادن به دیگر کشورها دخالت در امور دیگر کشورهاست؟؟؟؟؟ (1587764) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۳۱ ۲۱:۴۱:۰۷
هرچی ارزوی خوبه مال تو اون روزهای عاشقانه مال تو کجایید ای شهیدان خدایی واقعا ادم ها چقدر زود عوض می شوند انگار دیروز بود شور شهادت احمدی نژاد ها تمام کشور را پر کرده بود ولی الان شهید هم گمنام تشییع می شود (1587791) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۵-۳۱ ۲۲:۴۷:۴۳
ضرورت حضور، جانفشانی، ایثار و تلاش شهدای والا مقام در کشور سوریه یقینا در آینده برای ملت مسلمان ایران آشکار خواهد شد. (1587876) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.