نظر منتشر شده
۱۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 369698
بقای چند ‌شغله‌ها در وزارت صنعت
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۰
چند شغله بودن در میان مدیران نعمت زاده امری عادی است، وقتی می بینیم، مدیر عامل ایمیدرو هم در دو پست ریاست هیات مدیره شرکت ملی مس ایران، و عضویت در هیئت مدیره فولاد مبارکه در کنار معاونت وزیر صنعت اشتغال دارد و مدال سه شغله بودن را به گردن خود آویخته است.

به گزارش موج، محمد رضا نعمت زاده، وزیری با حاشیه‌هایی متفاوت و خاص در دولت یازدهم است، که از آن دست می توان به کهولت سن، عضویت وی در هیات مدیره شرکت‌های مختلف، و سلطه او بر پتروشیمی کشور که به تبع آن اصرار بر خروج پتروشیمی از بورس را داشت، اشاره کرد.

البته چندی پیش که اسناد عضویت نعمت زاده و دخترانش در هیات مدیره شرکت‌های مختلف درز کرد، و واکنش های نمایندگان مجلس، رسانه ها و افکار عمومی را برانگیخت، وی در اقدامی زیرکانه از عضویت در هیات مدیره ها استعفا داد.

اکنون که پرده‌ها کنار رفته و قانونی مبنی بر عدم عضویت مدیران و معاونان وزارتخانه ها در هیات مدیره‌ها صادر شده تا گامی در راستای جلوگیری از گسترش چند شغله‌ها باشد، نعمت زاده هم دستور داده است، تا کلیه این افراد در وزارتخانه متبوعش شناسایی شوند، و قبل از برگزاری مجمع شرکت ها از سمت خود برکنار شوند.

اگرچه این اقدام نعمت زاده خوب، ولی دیر است، اما مفید واقع نشده است! زیرا که شواهد نشان از آن دارد که محسن صالحی نیا معاون امور صنایع نعمت زاده علاوه بر شغل مذکور رئیس هیات مدیره ایران خودرو نیز است.

علاوه بر این عضویت در هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران هم یکی دیگر از مشاغلی است که معاون ابوالمشاغل ایران بر کرسی عضویت آن تکیه زده است.

چند شغله بودن مدیران نعمت زاده به همین جا ختم نمی شود، زیرا بررسی‌ها موج نشان داد، امیر حسین قناتی که در سمت مدیر کل خودرو و نیرو محرکه در وزارت صنعت اشتغال دارد، همزمان عضو هیات مدیره خودروسازی سایپا هم هست.

نفر بعدی که ضمن تصدی پست ریاست سازمان توسعه تجارت ایران، به عنوان عضو هیات مدیره صندوق ضمانت صادرات ایران به طور همزمان به دو شغل اشتغال دارد، کسی نیست جز معاون نعمت زاده، ولی اله افخمی راد!

چند شغله بودن در میان مدیران نعمت زاده امری عادی است، وقتی می بینیم، مدیر عامل ایمیدرو هم در دو پست ریاست هیات مدیره شرکت ملی مس ایران، و عضویت در هیات مدیره فولاد مبارکه در کنار معاونت وزیر صنعت اشتغال دارد و مدال سه شغله بودن را به گردن خود آویخته است.

از هر چه که بتوان گذشت از چند شغله بودن قائم مقام وزیر صنعت نمی توان به راحتی گذشت. مجتبی خسرو تاج ضمن تصدی این شغل مدیر عامل و عضو هیات مدیره شرکت هرمزان تجارت گستر کیش است.

خسرو تاج علاوه بر این مدیر عامل شرکت پترو تجارت هرمزان را هم از آن خود کرده است.

نعمت زاده از سال ۵۷ و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مسئولیت های متعددی را در کشور به عهده می گیرد. وی با عضویت در هیات‌مدیره ایران‌خودرو کار خود را شروع می کند و سپس با عبور از مسئولیتهای وزارت کار، وزارت صنعت و مشاور ارشد وزیر نفت، مسئولیتها را واگذار کرده و موفق به تاسیس یک شرکت بزرگ خانودگی می شود.

زیر پا گذاشتن قانون و بر ملا شدن عضویت نعمت زاده در هیات مدیره ۱۹ شرکت پتروشیمی در سال گذشته، از سوی برخی از کارشناسان اقتصادی لقب سلطان پتروشیمی کشور را به وی اختصاص داده است.

فشارها بر عضویت نعمت زاده در هیات مدیره شرکت ها به جایی رسید که نعمت زاده چاره ای اندیشید و دختران و دامادهایش را جایگزین خود کرد! به گونه ای که حمید رسایی نماینده پیشین مجلس با مثالی جالب گفت: در قم اگر دیده باشید، همه جا نوشته «سوهان‌فروشی حاج‌حسین و پسران»، اینجا هم شده شرکت آقای نعمت‌زاده و فرزندان! چراکه پس از بیرون آمدن ایشان از این شرکت‌ها، این شرکت‌ها در اختیار داماد، دختران و برخی آشنایان قرار گرفته است.

گفتنی است بعد از کناره گیری نعمت زاده شبنم نعمت زاده مدیر عامل شرکت «رسا فارمد» شد. این شرکت در زمینه مواد غذائی، حیوانی، نباتی، آشامیدنی، محصولات وابسته، نباتات و حیوانات زنده، مواد شیمیائی، پلاستیک، داروئی و محصولات وابسته فعالیت می کند.

وی از وارد کنندگان داروی کشور است و در حال حاضر عضو هیات مدیره اتحادیه واردکنندگان مکمل های غذایی، رژیمی، ویتامینی و گیاهی ایران است.

زینب نعمت زاده، نیز از اعضای اصلی هیات مدیره شرکت «رسا فارمد» به شمار می‌رود.
کلمات کلیدی : وزارت صنعت چند ‌شغله‌ها
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۲۰:۱۷:۰۵
برخی ها چند شغل دارند و حتما از همه شان هم حقوق و مزایا میگیرند و با اینکه بازنشسته هم شدند ولی کناره گیری نمی کنند. اونوقت من رزمنده که نتوانستم در هیچ جای دولتی علیرغم تحصیلات تکمیلی استخدام شوم باید برای امرار معاش خانواده ام در مضیغه شدید باشم.به جا خواهد بود قانونی تصویب شود که دیگر از بازنشستگان که تمکن مالی دارند بکارگیری نشود و به جایش از معسران و جوانان بکارگیری شود و کلید این همه مشکل باز شود (3806692) (alef-11)
 
خسرو گار س چی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۲۰:۲۷:۳۸
با سلام و احترام

در خبر منتشر شده سخن از "" چند شغله بودن "" مطرح شده است .....

بطور کلی از جهتی "" چند شغله بودن "" مترادف است با مطالب زیر :

1- چند شغله بودن ........یعنی ......عضو چندین عضو هیات مدیره بودن که قاعدتا آدم های عادی کمتر به این هیات مدیره ها می توانند راه پیدا نمایند ......

2- چند شغله بودن ......... یعنی.... 30 سال خدمت که تمام شد بدون کسی بفهمد دوباره از صفر شروع به کار کردن کنیم تا زمانی که کارگزینی بفهمد و سراغت بیاید ......... آن موقع شروع به نامه نگاری برای ماندن می کنیم .........

3- چند شغله بودن ...... یعنی ....... مقام نباشی ، کار تخصصی نداشته باشی و دو باره بعد از بازنشستگی جای یک جوان را آن هم از نوع تحصیلکرده یا عادی اشغال کنی و دوبار - دوبار - حقوق بگیری ........جوانان نیز ...دوبار .... دوبار .... بیکار باشند و بمانند ..........

4- چند شغله بودن .......یعنی ........ ذوق زدگی آن هایی که در شرکت های اقماری مجددا .......

نتیجه : به ما چه که جوانان کار ندارند ....... فعلا که ما در چند جا زمانی که اشتغال داشتیم عضو بودیم .... بعد از بازنشستگی نیز جای دیگران را اشغال می کنند ...... تازه می گویند "" خدا را شکر ... مشغولیم ........ با تشکر - گار س چی (3806707) (alef-11)
 
على
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۱۱:۵۲:۵۸
دوست عزيز اشتباه نفرماييد، عضويت در هيات مديره شركت هاى دولتى و حتى خصوصى شغل محسوب نميشود زيرا براى آن حقوق داده نميشود. بعنوان مثال در يك شركت نفتى مادر بالاترين مقام عضو اصلى شركت هاى زير مجموعه و گاها رييس هيات مديره آن شركت ها ميگردد ولى فقط يك حقوق و يك پاداش تراز سالانه دريافت مينمايد. در شركت هاى خصوصى نيز معمولا سهامداران أعضاء هيات مديره را تشكيل ميدهند و البته هر اتفاق ناخوش آيندى براى شركت پيش آيد قوه قضاييه أعضاء هيات مديره را مسؤل ميشناسد و با آنها برخورد ميكند ( بستن حساب هاى بانكى، ممنوع الخروج شدن، زنجانى شدن،...). (3808799) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۲۱:۳۹:۱۷
تجارتخانه فامیلی است دیگه.
اگه شما هم ( تدبیر ) داشته باشین فامیل ها تون را نا ( امید ) نمیکنین.
تدبیر و امید یعنی همین دیگه. (3806791) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۰۱:۲۲:۳۱
لطفا یه گزارش از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تهیه و ارایه کنید. (3807119) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۰۱:۲۳:۳۴
خدا خودت به این ملت رحم کن (3807121) (alef-11)
 
ناشناس
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۰۱:۵۱:۴۴
به استمی هر دو فهرست رای بدهید. تکرار میکنم به اسامی هر دو فهرست رای بدهید. به یزدان که گر ما خرد داشتیم کجا این سرنوشت بد داشتیم (3807148) (alef-13)
 
ناشناس
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۰۹:۳۳:۳۴
روحانی انقدر وامدار جریانات سیاسی هست که یک تنه جلوی تمامی فشارهایی که خواستار برکناری این وزیر نالایق هستند ایستاده
اگر خواهان استمرار این وضعیت هستید سال 96 مجددا به روحانی رای بدید تا با حیرت مشاهده کنید که چطور روحانی برای 4 سال دوم هم آقای نعمت زاده رو به عنوان وزیر صنعت به مجلس معرفی میکنه، تکرار میکنم برای حفظ این شرایط سال 96 به روحانی رای بدید (3807350) (alef-11)
 
على
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۱۱:۰۷:۱۹
عضويت در هيات مديره شركت هاى مختلف شغل محسوب نميشود، (3807490) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۶ ۱۴:۳۸:۰۸
نعمت زاده باید به چند شغله ها و چند سمتی ها در دستگاه ها وسازمان های ابسته به وزارت صنعت-معدن -تجارت رسیدگی کند. بعضی از چند شغله ها و چند سمتی ها آنچنان حرص و ولع می ورزند و در روی زمین با غرور قدم می زنند یا در خودرو دولتی باد به غبغب می اندازند که که گوئی دنیا روبه اتمام است و باید با لگد مال کردن قانون و حقوق زیردستان خود، بیشترین لذت را از دنیا ببرندقبل از اینکه مالی که اندوخته اند را به گور ببرند. (3869872) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۶ ۱۴:۴۷:۵۶
معنی "باز نشسته" برای عده ای یعنی "باز هم نشسته" .برای همین است که پس از بازنشستی دوباره با رانت خواری "ابقا" می شوند. برای هر قانونی آنقدر تبصره گذاشته اند که راه دررو داشته باشد. (3869899) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.