توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 384131
تنش بین ترکیه و اتریش بالا گرفت
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۵۶
وزیر خارجه ترکیه با اعلام خبر احضار سفیر این کشور از اتریش، تأکید کرد آنکارا در روابط خود با وین تجدیدنظر خواهد کرد.

به گزارش تسنیم به نقل از «آناتولی»، «مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه، روز دوشنبه اعلام کرد: ترکیه سفیر خود از اتریش را فراخوانده است.

چاووش اوغلو تصریح کرد: ما سفیرمان در وین را برای رایزنی و بازنگری در روابط‌مان فراخوانده‌ایم.

این اقدام ترکیه پس از آن صورت می‌گیرد که دولت اتریش به حامیان حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) مجوز برگزاری تظاهرات در وین را صادر کرد.

اوغلو در کنفرانس خبری با همتای مولداوی خود، اتریش را به «حمایت از تروریسم» متهم کرد و گفت: متاسفانه امکان تداوم روابط دوجانبه و همکاری با اتریش همچون گذشته، وجود ندارد.

وزارت خارجه ترکیه، شنبه گذشته کاردار سفارت اتریش در آنکارا را در اعتراض به «حادثه‌ای» که در فرودگاه وین افتاده بود، فرا خواند.

احضار کاردار اتریش پس از آن انجام شد که در یکی از نمایشگرهای پخش اخبار در فرودگاه شهر وین، خبری با این مضمون به نمایش درآمد: ترکیه برقراری رابطه جنسی با کودکان زیر سن ۱۵ سال را مجاز می‌کند.

این در حالی است که تنش‌ها میان ترکیه و اروپا بعد از سرکوب‌گری‌های پس از کودتا در ترکیه نیز افزایش یافته است.

وزیر خارجه ترکیه، اتریش را «پایتخت نژادپرستی افراطی» خواند و پیش از آن نیز صدراعظم اتریش، پیشنهاد پایان دادن مذاکرات عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا را داده بود.
 
کلمات کلیدی : ترکیه ، اتریش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.