نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 401997
کارمزد خدمات بانکی گران شد+تعرفه
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۸
بانک مرکزی در ابلاغیه‌ای به بانک‌های کشور تعرفه جدید کارمزد خدمات بانکی مصوب سال ۹۵ و نرخ‌های قابل وصول را اعلام کرد که طبق آن، نرخ صدور چک بانکی از ۳۷۰۰ تومان به ۵ هزار تومان افزایش یافت.

یانک مرکزی در ابلاغیه‌ای به تمامی بانک‌های کشور در تاریخ 11 مهرماه سال جاری، تعرفه جدید کارمزد خدمات بانکی مصوب سال 95 و نرخ قابل وصول شامل خدمات بابت انواع حساب‌های قرض‌الحسنه و پس‌انداز، ضمانت‌نامه‌ها، حواله‌های صندوق‌های اجاره‌ای، مدیریت اوراق بهادار و بروات را ابلاغ کرد. بر این اساس در شاخص‌ترین افزایش نرخ خدمات، قیمت صدور چک بانکی از 3700 تومان به 5 هزار تومان افزایش یافته است.

بانک‌های کشور نیز  در دستورالعملی که به شعب خود ارسال کرده‌اند، بر این نکته تاکید کرده‌اند که هزینه خدمات بانکی مذکور، به شرح مندرج در فایل‌های الحاقی که از سوی بانک مرکزی ابلاغ شده است، لازم‌الاجرا است. در واقع، اداره ارزیابی سلامت نظام بانکی بانک مرکزی طی نامه‌ای به بانکهای کشور، تعرفه جدید را ابلاغ کرده است.

بر این اساس بانکها در دستورالعمل‌های خود، کارمندان را مکلف کرده‌اند که با توجه به اهمیت تامین هزینه‌های مرتبط با ارایه خدمات بانکی از محل کارمزدهای دریافتی، در اخذ کارمزدها اهتمام کنند. اما نکته حائز اهمیت در این دستورالعمل، موضوع ارایه تخفیف‌های ویژه بانکها به مشتریان خاص، در اعمال کارمزدها است. این در شرایطی است که واحدهای بانکی می‌توانند به مشتریان خاص و ویژه به منظور رقابت با سایر بانکها، حداکثر 30 درصد قیمت مندرج در جدول ابلاغی را با نرخ‌های کمتری اعمال کنند.

از سوی دیگر، واحدها در خصوص اعمال بند تشویق به مشتریان خاص باید درخواست مشتریان خاص و ویژه را به اداره امور شعب ارسال کنند تا پس از تائید درخواست مزبور و طرح در کارگروه بخشودگی و تخفیفات ویژه خدمات بانک، مستقر در اداره کل بازاریابی و امور مشتریان، تخفیف اعمال شود؛ ضمن اینکه شعب باید پس از بررسی‌های لازم، درخواست را به منظور ارایه در کمیته منابع و مصارف بانکها ارسال کنند.

 


منبع: مهر
 
کلمات کلیدی : کارمزد خدمات بانکی+کارمزد بانکی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۳ ۱۳:۱۸:۵۷
کاش یه خبر میدادید برا ارزونی به خدا دیگه به فنا رفیتم هروز آب و برق و گاز و گرون کردید به خدا خارجیا حقوقشون به دلاره ولی ما به ریال می گیرم کم هزینه هارو با اونا مقایسه کنید بریدیم دیگه (3972172) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۳ ۱۴:۱۲:۵۵
یعنی یواش یواش نرخ تورم به1000درصد می رسد نه آنکه نرخ تک رقمی شد (3972229) (alef-11)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۳ ۲۰:۰۵:۲۸
این افزایش ها نا متعارف است و مجلس باید با کنترل و نظارت مانع از افزایش هزینه های مردم شود . (3972637) (alef-3)
 
علی محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۳ ۲۰:۲۹:۱۱
با این افزایش نرخهای جدید واقعا جای تاسف داره عوض اینکه خدماتی به مشتریان بدهید که سرمایه‌گذاری توی بانک داشته باشند و میبایستی خدمات رایگان بدهید نه در فکر سودآوری و پر کردن خزانه بانکها که اونهم مشخصه که صرف پاداشها و خدمات رفاهی کارمندان بانکها میشه
حالا مثلا من که یک معلم هستم بغیر از حقوق از هیچگونه خدماتی بهره مند نیستم و برای وام گرفتن حتی یک میلیون تومان بایستی 7خوان را طی کنم (3972670) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۳ ۲۱:۳۷:۱۸
5000 تومان تقسیم بر 3700 = 35 درصد افزایش قیمت. با چه معیاری؟؟؟

دولت حقوق کارمندان خودش را 10 تا 12 درصد افزایش میدهد ولی نرخ خدمات خودش را تا 35 درصد؟ آیا اعتدال همان عدالت است؟ (3972761) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.