نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505190
وزیر ارتباطات: اجرای طرح حذف فروش حجمی اینترنت با مکانیسم جدید
تاریخ انتشار : جمعه ۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۱۴
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در رابطه با سرانجام طرح حذف فروش حجمی اینترنت گفت: تلاش ما این است که طرح مذکور ظرف کمتر از یک ماه با مکانیسم جدید و رفع اشکالات وارده اجرایی شود.

محمدجواد آذری‌جهرمی امشب در حاشیه مراسم افتتاح پروژه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان رضوی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هدف ما از حضور در مشهد مقدس پابوسی ولی‌نعمتمان حضرت علی بن موسی‌الرضا (ع) و استمداد از ایشان برای انجام مأموریت‌ها و در عین حال ارائه گزارشی از توسعه‌های یک سال اخیر در هفته دولت به مردم و بهره‌برداری از پروژه‌های آماده بود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به برنامه‌های چهار‌ساله این وزارتخانه ادامه داد: برنامه‌های وزارت ارتباطات بر اساس برنامه‌ای که به مجلس ارائه کردیم و در برنامه دوباره ایران در ایام انتخابات نیز دولت به مردم ارائه کرده بود، تدوین شده است.

وی اضافه کرد: با توجه به ظرفیت نیروی انسانی نخبه و جوان و نیز به‌واسطه کشش بازار ظرفیت خوبی برای ایجاد اشتغال در عرصه فناوری اطلاعات در کشور وجود دارد، ایجاد اشتغال از طریق کسب و کارهای نوپا و خدمات جدید که توسعه اشتغال و رفاه مردم را در پی داشته و موجب می‌شود خدمات بر بستر شبکه ملی اطلاعات توسعه بیشتری پیدا کند.

آذری‌جهرمی با بیان اینکه برنامه اساسی ما توسعه کسب و کارهای نوپا به منظور رسیدن به تحولات موردنظر در عرصه اقتصاد دیجیتال در کشور است، افزود: تمام زیربرنامه‌های ما بر همین اساس پیاده‌سازی شده است و امیدواریم که در این چهار سال بتوانیم از فرصت بی‌نظیر انقلاب دیجیتال که در کشور ما در حال رخ دادن است به نفع مردم استفاده کنیم.

وی با اشاره به افتتاح پروژه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان رضوی با اعتباری بالغ بر 259 میلیارد تومان، اضافه کرد: از مجموع 73 شهر خراسان رضوی 56 شهر پوشش نسل 3 داشتند که در طی این سفر 8 شهر دیگر تحت پوشش نسل 3 قرار خواهند گرفت. همچنین در حوزه پوشش نسل 4 نیز 42 شهر زیر  پوشش بودند که هفت شهر دیگر نیز به پوشش شبکه نسل 4 خدمات حوزه پهن‌باند اضافه می‌شوند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات متذکر شد: در حوزه شبکه پهن‌باند ثابت سه شهر مشهد، نیشابور و سبزوار زیر پوشش قرار داشتند که طی این سفر شهر چناران نیز به پوشش این خدمات اضافه خواهد شد. همچنین حدود 20 هزار ظرفیت خطوط پهن باند نسل جدید برای تلفن‌های ثابت به‌ویژه در مسکن مهر نیز مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی افزود: تاکنون از این ظرفیت تعدادی واگذار شده است اما از ظرفیت‌سازی و واگذاری 20 هزار خط تلفن و مراکز مورد نیاز به‌ویژه در مسکن مهر نیز بهره‌برداری خواهد شد. بحث مهم‌تری که ما در طول این سفر پیگیر هستیم و در حقیقت یکی از نقاط قوت این استان به شمار می‌رود، این است که خراسان یکی از موفق‌ترین استان‌ها در پیاده‌سازی اشتغال یا طرح تکاپو در سطح کشور بوده است.

آذری‌جهرمی بیان کرد: امروز در شهر مشهد و خراسان رضوی مشاهده می‌کنیم که در حوزه حمل و نقل، سرویس‌های محلی توسط جوانان و با بهره‌گیری از ظرفیت دانشگاه‌های استان راه‌اندازی شده است.، بنا بر آمار استاندار خراسان رضوی در سال گذشته به واسطه خدمات فناوری اطلاعات حدود 8 هزار شغل در سطح مشهد و استان ایجاد شده است که تقدیر از  مجموعه‌های موفق در زمره برنامه‌های ما قرار دارد.

وی عنوان کرد: تفاهماتی نیز در حوزه اشتغال انجام شده اما به سرانجام روشنی نرسیده است که علل این ناکامی نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت. در 6 ماه گذشته بالغ بر 11.3 میلیارد تومان وام از محل وجوه اداره شده به شرکت‌های دانش‌بنیان در سطح استان پرداخت شده است که پرداخت این وام‌ها با توجه به کارگروه محلی که در خود استان ایجاد شده توانسته از این 8 هزار، 500 شغل در حوزه فناوری ایجاد کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: با توجه به ظرفیت مراکز دانشگاهی و جوانان نخبه‌ای که در این عرصه فعال هستند و 27 میلیون زائری که سالانه در مشهد تردد دارند، چهار حوزه ویژه گردشگری، کشاورزی، توریسم و سلامت و خدمات شهری در خراسان رضوی باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به مذاکراتی که در این زمینه با آستان قدس رضوی انجام شده است، افزود: به نظر می‌رسد انگیزه خوبی نیز در مجموعه آستان قدس رضوی برای سرمایه‌گذاری به منظور ایجاد اشتغال در عرصه فناوری اطلاعات و کسب و کارا نوپا وجود دارد.

آذری جهرمی با تأکید بر اینکه مشهد مقدس به دلیل تردد اتباع و زوار خارجی ویترین جمهوری اسلامی محسوب می‌شود، اظهار کرد: از این رو سطح خدمات ما در عرصه ارتباطات در این شهر باید ممتاز باشد، خدمات وای فای مشهد کیفیت مناسبی ندارد که این امر باید با جدیت پیگیری شود.

وی در خاتمه در پاسخ به پرسشی در رابطه با سرانجام طرح حذف فروش حجمی اینترنت، اشاره کرد: این موضوع از نخستین برنامه‌های ما به شمار می‌رود چراکه اشکالاتی از سوی کاربران به این طرح وارد شده بود که همان زمان درخواست دادیم و دکتر واعظی آن را متوقف کردند. تلاش ما این است که طرح مذکور ظرف کمتر از یک ماه با مکانیسمی جدید و رفع اشکالات وارده اجرایی شود.
 
کلمات کلیدی : فروش حجمی اینترنت
 
جلیلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۳ ۱۹:۰۷:۵۰
همه مشکلات طرح های شماها فقط قیمته.بقیش دیگه ... (4534188) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.