توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 463502
ارائه وام‌های صفر تا هشت درصد برای روستاییان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۵
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: دولت برای توسعه و ایجاد اشتغال روستاییان و مرزنشینان تسهیلات خوبی در نظر گرفته است که روستاییان می توانند از آنها بهره مند شوند.

به گزارش ایسنا، سیدابوالفضل رضوی در همایش تجلیل از فعالان برگزاری نمایشگاه توانمندیها و دستاوردهای روستاهای سیستان وبلوچستان در تهران، در روستای هریدوک لاشار شهرستان نیکشهر بیان کرد: وامهای از صفر تا هشت درصد برای روستائیان برنامه ریزی شده است تا روستاییان بتوانند از آن استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه دولت برای توسعه، آبادانی و ایجاد اشتغال روستاهای سیستان وبلوچستان برنامه اجرایی وعملی دارد افزود: سیستان وبلوچستان ظرفیت های بالایی در زمینه کشاورزی، معادن، گردشگری، تولید انواع صنایع دستی به ویژه سوزن دوزی دست دوز بلوچ و سکه دوزی و غیره دارد که توجه به این بخش موجب ایجاد اشتغال هزاران نفر می شود.

رضوی همچنین از ارائه آموزش برای دوخت انواع لباس محلی و بلوچی خبر داد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهوری در ادامه با بیان اینکه در طول سالهای اخیر دولت تمام تلاش خود را برای ارتقای شاخص های توسعه انسانی در روستاها معطوف کرده است، خاطرنشان کرد: توسعه یافته ترین استان کشور بدون شک سیستان وبلوچستان است. توسعه یافتگی به داشتن امکانات فیزیکی نیست بلکه داشتن انسان هایی بزرگ، نجیب و وفادار هر منطقه را توسعه یافته می‌کند.

رضوی گفت: این استان با وجود داشتن ظرفیت های خدادادی هنوز برای ایرانیان ناشناخته مانده است.

وی بااشاره به تامین آب آشامیدنی در حوزه بخش لاشار و شهرستان نیکشهر گفت: مشکلات حوزه آب، راه، برق، مخابرات و اینترنت روستاها پیگیری خواهد شد.

روستای هریدوک در 80 کیلومتری جاده ترانزیتی نیکشهر- ایرانشهر واقع شده است.
 
کلمات کلیدی : وام ، تسهیلات مسکن ، مسکن مهر ، مسکن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.