توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 307109
بلاتکلیفی آلمان درباره پناهندگان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۵۲
اعلام مواضع صریح «آنگلا مرکل» در هفته های اخیر مبنی بر ظرفیت پذیرش همه پناهندگان در آلمان، منجر به بروز مخالفت های زیادی در داخل کابینه ائتلافی وی بویژه از سوی حزب سوسیال دموکرات شده است.

به گزارش مهر، اعلام مواضع صریح «آنگلا مرکل» در هفته های اخیر مبنی بر اینکه جامعه آلمان ظرفیت پذیرش همه پناهندگان را دارد، منجر به بروز مخالفت های زیادی در داخل کابینه ائتلافی وی بویژه از سوی حزب سوسیال دموکرات شده است.

در پی این اختلاف نظر، «زیگمار گابریل» از رهبران ارشد حزب سوسیال دموکرات و معاون صدر اعظم که نفر دوم دولت ائتلافی آلمان محسوب می شود صراحتا با هشدار نسبت به اینکه ظرفیت این کشور در خصوص پذیرش پناهندگان در حال تکمیل است، اختلاف دیدگاه خود را با خانم مرکل ـ از حزب دموکرات مسیحی ـ علنی کرده است.

از سویی؛ طی روزهای اخیر رسانه های وابسته به حزب سوسیال دموکرات نسبت به سیاست های مرکل در قبال پناهندگان نگاهی انتقادی داشته اند. با این حال برخی از اعضای حزب سوسیال دموکرات نیز سیاست درهای باز در قبال پناهندگان را پذیرفته و حتی هم حزبی های خود را نسبت به برخورد ناصحیح با موضوع پناهندگان متهم می کنند.

لازم به ذکر است که تنها در ماه اکتبر، حدود ۲۱۸ هزار مهاجر از آب های مدیترانه عبور کرده و وارد مرزهای اروپا شده اند.

از سوی دیگر، طی هفته های اخیر، بر میزان حملات احزاب فاشیستی و افراطی به کمپ های پناهندگان بی پناه در آلمان دیگر کشورهای اروپایی افزوده شده و به طور متوسط روزانه دو حمله علیه پناهندگان رخ می دهد. برخی از این حملات به اندازه ای شدید است که اگر دخالت پلیس نباشد، منجر به تلفات جانی برای مهاجرین و پناهندگان بی پناه خواهد شد.

در چنین شرایطی به نظر می رسد برخی اعضای حزب سوسیال دموکرات در صددند از نگاه منفی کلی شهروندان آلمانی نسبت به حضور پناهندگان در کشورشان سوء استفاده حزبی نموده و از این طریق بر میزان محبوبیت حزب متبوع خود در نظرسنجی ها بیافزایند. با این حال آنگلا مرکل همچنان نسبت به ادامه سیاست پذیرش پناهندگان اصرار می ورزد.

لازم به ذکر است که متعاقب تشدید حملات گروه های تکفیری مورد حمایت غرب، رژیم صهیونیستی و آل سعود به مردم بی گناه در سوریه و عراق و دیگر کشورهای منطقه، تعداد زیادی از ساکنان و شهروندان کشورهای آسیب دیده راه مهاجرت به اروپا را در پیش گرفته اند. از این رو در حقیقت خود غرب مولد بحرانی است که امروز به عنوان بحران پناهندگان با آن دست به گریبان شده است.
 
کلمات کلیدی : مهاجرت+پناهندگی+آلمان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.