توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 401078
یک سردار شاداب، کلید گشودن دروازه کره
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۰
از ابتدای شروع این فصل، هم به دقایق حضور سردار در زمین افزوده شده است و هم به تراکم بازی هایش.

به گزارش "ورزش سه"، نگاهی به بازی های باشگاهی جوان اول خط حمله تیم ملی ایران، نشان می دهد که وی هنوز از لحاظ شرایط جسمانی به وضعیتی نرسیده است که هر چهار روز، 90 دقیقه در ترکیب تیمش بازی کند.

از عضویت در تیم ملی نوجوانان تا درخشش در لیگ روسیه و گلزنی های مستمر در تیم ملی بزرگسالان، سردار آزمون خیلی سریع مراحل پیشرفت را طی کرد و نوید یک بازیکن با کلاس و تکنیک بین المللی را برای آینده فوتبال ایران داد. با این حال باید منتظر ماند تا این جوان ترکمن کم کم به قدرت کافی برای تحمل بازی های کامل و سنگین متوالی برسد.

سردار آزمون از اسفندماه 1393 تا به امروز، 86 بازی باشگاهی و ملی انجام داده که فقط در یک پنجم آنها بیش از 80 دقیقه در میدان حضور داشته و تقریبا در نیمی از مسابقات کمتر از یک نیمه کامل بازی کرده است.

 با این حال از ابتدای شروع این فصل، هم به دقایق حضور وی در زمین افزوده شده است و هم به تراکم بازی هایش در لیگ روسیه، لیگ قهرمانان اروپا و تیم ملی؛ به طوری که از 5 مرداد و بازی در مقابل اندرلشت تا بازی تیم ملی در تاشکند، آزمون در 16 بازی در عرض 72 روز حضور داشته و میانگین هر 4.5 روز یک بازی را تجربه کرده است.

در عین حال در این دوره، سردار آزمون در 43 درصد بازی ها بیش از 80 دقیقه و در 65 درصد آنها بیش از یک نیمه در زمین حضور داشته است. فراموش نکنیم که نه تنها شرایط ریکاوری در لیگ روسیه به خاطر فاصله زیاد و اختلاف ساعت بین شهرها خیلی سخت است؛ بلکه سفرها به اروپای غربی و بازی در بلژیک، هلند، آلمان و همچنین همراهی تیم ملی در سفر به چین، فشرده ترین دوره عمر ورزشی آزمون را رقم زده است.

کارلوس کی روش به شرایط آزمون و همچنین جهانبخش واقف است و آرزو می کرد ایران در برابر قطر خیلی زود به گل برسد تا با بیرون کشیدن این دو لژیونر خسته، آنها را برای بازی با چین سر حال نگه دارد؛ ولی گره خوردن روند بازی با قطر اجازه این کار را به سرمربی تیم ملی نداد. شرایطی که موجب شد آزمون و جهانبخش در شینیانگ نتوانند از شادابی کافی برخوردار باشند و انتظارات را برآورده کنند.

اما کی روش در تاشکند، از آزمون فقط 28 دقیقه بازی گرفت تا این بار برابر کره با آمادگی جسمانی بهتری پا به میدان بگذارد. سردار آزمون که اولین گل ملی اش را به کره در دیداری دوستانه زده است، حتما انگیزه زیادی برای تکرار آن در یک بازی رسمی دارد و امیدواریم جوان خوش تکنیک و آینده دار فوتبال ما، روز سه شنبه در اوج آمادگی فیزیکی، آمار حیرت انگیز گل های زده اش را در تیم ملی بهبود بخشد.
 
کلمات کلیدی : سردار آزمون+تیم ملی فوتبال ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.