توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 423876
روحانی در دیدار با رئیس و اعضای ائتلاف ملی شیعیان عراق چه گفت؟
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۰
رئیس‌جمهور تروریسم و اختلاف افکنی میان ملت‌های منطقه را دو توطئه دشمنان خواند و با تاکید بر ضرورت حفظ هشیاری و وحدت مسلمانان،گفت: تردیدی نیست که ملت های مظلوم منطقه و بویژه مردم عراق، با حفظ وحدت خود پیروز نهایی این مبارزه خواهند بود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان روز سه شنبه در دیدار حجت الاسلام سید عمار حکیم رئیس ائتلاف ملی شیعیان عراق و شماری از اعضای دیگر این ائتلاف، موفقیت های سیاسی و نظامی مردم، دولت و همه نیروهای عراقی در مقابله با توطئه های خارجی و در راس آنها تروریسم را بسیار ارزنده دانست و گفت: ملت و دولت ایران در این مبارزه، در کنار ملت‌های مظلوم منطقه از جمله عراق و سوریه خواهد بود و از هیچ تلاشی دراین مسیر دریغ نمی کنند.

رئیس جمهور با اشاره به تلاش دشمنان برای ایجاد اختلاف میان اقوام و ملت های منطقه گفت: مخالفان وحدت و تمامیت ارضی عراق به دنبال این هستند که میان اقوام و مذاهب مردم عراق تفرقه بیاندازند تا فضا برای پیشبرد طرح‌های آنها مهیا شود و در چنین فضایی، شکل گیری ائتلاف ملی شیعیان عراق در مسیر حفظ و تقویت پایه های وحدت ملی در این کشور با جذب همه جریان ها ، اقوام و مذاهب، اقدامی بسیار ارزشمند است.

روحانی افزود: تلاش‌های سیاسی این ائتلاف ملی، در کنار تلاش های ارتش عراق و نیروهای مردمی حشد الشعبی در میدان جهاد و مبارزه علیه تروریست ها و مهمتر از همه تدابیر مرجعیت، آینده را امید بخش کرده است.

رئیس جمهور، تروریسم و اختلاف افکنی میان ملت های منطقه را دو توطئه بزرگ دشمنان خواند و با تاکید بر ضرورت حفظ هشیاری و وحدت مسلمانان ، اظهارداشت: تردیدی نیست که ملت های مظلوم منطقه و بویژه مردم عراق، با حفظ وحدت خود پیروز نهایی این مبارزه خواهند بود.

وی با تاکید بر اینکه مساله مهم در عراق، حفظ تمامیت ارضی و تقویت وحدت میان مردم این کشور است، اظهارداشت: متاسفانه اعمال و گفتار برخی از قدرت‌های بزرگ نشان می دهد که آنها همچنان مثل گذشته به دنبال تفرقه افکنی در میان مردم عراق هستند.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود به ضرورت تحکیم و تقویت روابط تهران – بغداد در همه حوزه های سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی و رفع برخی موانع موجود در این مسیر اشاره کرد و گفت: راهپیمایی اربعین، تبلور اراده دو ملت برای ارتقاء نقش اسلام است.

«عمار حکیم» رئیس ائتلاف ملی شیعیان عراق نیز در این دیدار گزارشی را از شرایط جاری عراق و روند شکل گیری ائتلاف ملی و  طرح پیشنهادی این ائتلاف برای تقویت وحدت ملی در این کشور، ارائه کرد.

رئیس ائتلاف ملی شیعیان عراق با قدردانی از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت عراق گفت: ما با توجه به علاقه مندی دو ملت، خواهان روابطی میان ایران و عراق هستیم که در منطقه الگو و مثال زدنی باشد.
 
کلمات کلیدی : روحانی ، ائتلاف ملی شیعیان، عمار حکیم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.