توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507170
امیری: تخریب به کشور ضرر می‌زند نه فقط دولت
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۸
 معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: صحبت‌های اخیر رئیس‌جمهور با مردم در گفت‎وگوی تلویزیونی و رادیویی، آرام‌بخش و امیدوارکننده بود.

حسینعلی امیری در گفت‎وگو با خبرآنلاین درباره ارسال لیست اموال اعضای کابینه به قوه قضائیه گفت: به موجب اصل 142 قانون اساسی فهرست دارایی رهبر، رئیس جمهور، معاونان رئیس جمهور و وزرا و همسر و فرزندان آنها در شروع دوره مسئولیتشان به رئیس قوه قضائیه اعلام می شود.

وی با اشاره به حضور یک مدیرکل و دفتری در قوه قضاییه برای این کار، ادامه داد: در شروع هر دوره دولت فرم هایی را برای کسانی که باید لیست اموالشان را به رئیس محترم قوه قضائیه بدهند، ارسال می کند. رئیس جمهور، معاونان رئیس جمهور و وزرا نیز لیست اموال شان را تهیه می کنند و ارائه می دهند. در دوره های گذشته هم فرایند کار به این شکل بود، چون قانون است همه ما تابع قانون هستیم.

معاون پارلمانی رئیس جمهور یادآور شد: البته این فرم ها به شکل محرمانه برای خود اعضای کابینه دولت دوازدهم فرستاده می شود، از دیگران خبر ندارم اما درباره خودم می گویم که در دولت یازدهم لیست اموالم را به رئیس قوه قضائیه ارائه دادم، اما در این دوره هنوز برای من چنین فرمی را نفرستادند. به محض آنکه بفرستند بلافاصله اموالم را اعلام می کنم و مشکلی وجود ندارد.

وی درباره راهکار شنیده شدن حرف‎های منتقدان در دولت دوازدهم گفت: صحبت های دو شب پیش آقای رئیس جمهور در گفت‎وگوی تلویزیونی و رادیویی، آرام‌بخش و امیدوارکننده بود. ایشان به این موضوع هم اشاره کرد که دولت دوازدهم مثل دولت یازدهم فراجناحی است، از همه جناح ها و نگاه های سیاسی در دولت حضور دارند. طبیعتا در رده های پایین هم به همین شکل خواهد بود.

امیری افزود: ملاک در دولت شایسته سالاری است. دولت هم همواره نقدهای منصفانه را می شنود و به آن توجه دارد. اما گاهی نقد تبدیل به تخریب می شود. تخریب به نفع کشور نیست و کسی که از تخریب متضرر می شود تنها دولت نیست، بنابراین به همان شکل که تا حالا دولت از نقد منصفانه استقبال کرده، از این به بعد هم استقبال می کند.
۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ۱۱:۱۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ ۱۵:۴۸
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ ۱۳:۲۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۳ ۱۱:۰۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۶ ۰۹:۲۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۶ ۰۷:۳۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۱ ۱۲:۴۷
 
۱۳۹۶/۰۴/۳۱ ۰۹:۲۸
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۴ ۱۳:۱۳
 
۱۳۹۶/۰۳/۳۱ ۱۴:۱۵
 
 
کلمات کلیدی : دولت دوازدهم + کابینه روحانی + حسینعلی امیری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.