نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 277572
حذف طرح «الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته ای» از دستور کار مجلس
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۸
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس از حذف طرح الزام دولت به حفظ دستاوردها و حقوق هسته‌ای، از دستور کار امروز مجلس خبر داد.

به گزارش تسنیم، محمد حسن آصفری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی صبح امروز در جلسه علنی پارلمان با انتقاد از در دستور کار قرار نگرفتن طرح الزام دولت به حفظ دستاوردها و حقوق هسته‌ای ایران، اظهار داشت: روز چهارشنبه هفته گذشته برررسی طرح صیانت از حقوق هسته‌ای با رأی بالای نمایندگان مجلس به تصویب رسید و در هفته جاری هم درجانامه‌ای نمایندگان این طرح در دستورکار امروز قرار گرفته بود.

وی ادامه داد: متأسفانه در جلسه امروز وقتی دستورکار قرائت شد، این طرح حذف شده بود و در دستور کار قرار ندارد در حالی که طبق اصول قانون اساسی و موادآئین نامه داخلی مجلس طرح‌ها باید به نوبت و براساس اولویت خود مطرح شوند.

این نماینده مجلس با اشاره به تقدیر ائمه جمعه درنمازجمعه این هفته از بررسی چنین طرحی در مجلس، گفت: ملت ایران در جریان تشییع پیکر شهدای گمنام از نمایندگان خواستند که به مسئله هسته‌ای توجه کنند و روز جمعه هم ائمه جمعه برای بررسی چنین طرحی تشکر کردند و حالا جای سوال است که این طرح در دستور قرار نگرفته است؟

آصفری افزود: علی رغم اینکه این طرح در دومین دستورکار جلسه علنی امروز قرار داشت و در دستور کار چاپ شده بود اما امروز در دستور قرار نگرفت لذا رئیس مجلس نباید اجازه چنین رفتارهایی را بدهد. چرا که این موضوع بی‌احترامی به نمایندگان مجلس است لذا بهتر است که بگویید چه کسانی پشت پرده تصمیم می‌گیرند که ما نمایندگان هم مطلع شویم.

 پس از بیان این تذکر، اکثر نمایندگان مجلس موافقت خود را با چنین تذکری بیان کردند. حجت الاسلام محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس اول مجلس که ریاست صحن علنی را برعهده داشت درپاسخ به این تذکر گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر طرح استانی‌شدن انتخابات در دستور کار است لذا ابتدا باید بررسی این طرح تمام شود و پس از آن طرح الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته‌ای در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: همانطور که مستحضرید روز چهارشنبه تقاضای تغییر دستور صحن علنی با رأی مثبت ۹۲ درصد نمایندگان تصویب شد و طرح صیانت از حقوق هسته‌ای در دستور کار قرار گرفت باید ابتدا بررسی طرح استانی شدن به پایان برسد و سپس طرح صیانت از حقوق هسته ای در دستور کار قرار گیرد.
 
کلمات کلیدی : حفظ دستاوردهای هسته ای
 
۱۳۹۴-۰۳-۳۱ ۱۳:۵۵:۰۰
طوری میگویند « طرح الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته ای » که انگار دولت قرار نیست چنین کاری بکند .
---------------------------------
نفس مطرح نمودن چنین طرحی توهین و افترا به دولت است .
کسانیکه در آن 8 سال کذائی شاهد به هدر رفتن دارائی های مملکت بودند و دم نزدند آیا در مقابل ملت از خود نمی پرسند پس اینهمه زحمت و چانه زنی و تمدیدات مکرر برای چیست؟

باید از خودتان شرم کنید . (2983482) (alef-6)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.