نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 358572
گرد و خاک استان‌های غربی را محو کرد/ آلودگی‌ها در اهواز ۵ برابر مجاز، بحران در کرمانشاه
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۲۱
میزان گرد و غبار در شهرهای ایلام، کرمانشاه و اهواز به حد غیر مجاز رسید.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، آلودگی هوای کرمانشاه از بامداد امروز چهارشنبه با سرعتی خیره کننده مرز بحران را رد کرد. به طوری که میزان آلودگی ها در ساعت ۸:۳۰ نزدیک ۲.۵ برابر شاخص بحران بود.

به گزارش میزان، همچنین در حال حاضر میزان آلودگی هوای ایلام، دهلران و ایوان ۴ برابر حد مجاز اعلام شده است.

هوای آبدانان و دره‌شهر هم ۳ برابر حد مجاز آلوده است.

در این شرایط به شهروندان این شهرها به خصوص کودکان و سالخوردگان توصیه می شود از خروج غیر ضروری از منازل خود خودداری کنند.

میزان گرد وغبار در اهواز ۵برابرحدمجاز

ایرنا نوشت: مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: میزان غلظت گرد و غبار در آسمان اهواز ظهر روز چهارشنبه به پنج برابر حد مجاز رسید.

شهریار عسکری اظهار کرد: در ساعت ۱۴ امروز میزان گرد و غبار در اهواز به ۷۴۷ میکروگرم بر مترمکعب رسیده است.

وی افزود: در همین ساعت میزان گرد و غبار در آبادان ۳۳۹ میکروگرم بر مترمکعب، در اندیمشک ۲۵۹ میکروگرم بر مترمکعب گزارش شده است.

عسکری همچنین با بیان اینکه گرد و غبار رو به افزایش است افزود: در ساعت ۱۳ امروز میزان گرد و غبار در اهواز۶۷۹ میکروگرم بر مترمکعب و در آبادان ۳۳۵ میکروگرم بر مترمکعب بود.

حد مجاز گرد و غبار ۱۵۰ میکروگرم بر مترمکعب است.

بر اساس اطلاعیه هواشناسی خوزستان احتمال وقوع گرد و غبار محلی در بعد ازظهرها وجود دارد. این اطلاعیه وزش بادهای به نسبت شدید در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه خلیج فارس را مواج پیش بینی کرده است.
 
کلمات کلیدی : استان خوزستان ، گرد و غبار ، ریزگرد ، آلودگی هوا، استان کرمانشاه
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۱۰:۳۲:۳۲
با دستکاری ژنتیکی می توان گیاهانی تولید کرد که در مقابل شوری خاک، نبود آب کافی و مثل اینها مقاوم تر باشند، تا بتوانیم پوشش گیاهی دشتهای گرد و خاک خیز را افزایش بدهیم. (3741575) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۶ ۱۰:۳۲:۴۵
می دانیم ریزگردها از دشتهای خشک به وجود می آیند و افزایش پوشش گیاهی این مناطق، کمک بزرگی به کاهش به وجود آمدن ریزگردها می کند.
اگر در فصل بارندگی و رویش گیاهان، بذر انواع گیاهان این دشتها به صورت گسترده پخش بشوند (با هواپیما یا به هر شکل مناسب دیگر) کمک اساسی به افزایش پوشش گیاهی این مناطق و کاهش ریزگرد کرده ایم. (3741577) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.