نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 206273
میزان ثبت ازدواج و طلاق در 7 ماه سال جاری
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۴۰
در هفت ماه سال جاری، ۴۶۷ هزار و ۲۴۲ فقره ازدواج با کاهش ۵ درصدی و ۹۰ هزار و ۶۵۳ فقره طلاق با افزایش ۶ درصدی به نسبت مدت مشابه سال قبل در دفاتر ازدواج و طلاق سراسر کشور ثبت شده است.

به گزارش ایسنا، در این مدت ۴۸ هزار و ۱۰۶ پرونده در ادارات اجرای این سازمان در سراسر کشور تشکیل و از این تعداد ۲۱ هزار و ۳۲۹ پرونده مختومه شده است.

چک بلامحل، مهریه و اسناد تعهدی، اسناد رهنی و شرطی بانک‌ها و قراردادهای داخلی بانک‌ها از جمله پرونده‌های تشکیل شده در ادارات اجرای سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این مدت بوده است.

در هفت ماه امسال ۱۷ هزار و ۶۱ میلیارد و ۱۵۹ میلیون و ۱۰۶ هزار و ۳۰۹ ریال از مطالبات بانک‌ها توسط ادارات اجرای سازمان ثبت با رشد ۵۸ درصدی به نسبت مدت مشابه سال قبل وصول شده است.
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۴ ۱۴:۵۳:۴۸
خطر جدي است. ازدواج كاهش و طلاق افزايش پيدا كرده است. لازم نيست فلان استاد دانشگاه، اظهار نظر كند.
ضمنا نرخ افزايش طلاق از نرخ كاهش ازدواج هم بيشتر است. (1798305) (alef-10)
 
من هستم
۱۳۹۲-۰۹-۰۴ ۱۴:۵۶:۱۶
به نظر برخی اگر تعداد فرزندان یک خانواده افزایش یابد احتمال تغییر در آمار فوق می باشد.؟؟
طلاق بیشتر یا کمتر میشه ؟ (1798319) (alef-10)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۹-۰۴ ۱۷:۰۳:۳۸
آمار طلاق ازین بیشتر خواهد شد چون اکثر کسانی که ازدواج می کنند بر اساس پشتیبانی خانواده های خود بوده و وقتی پس از ازدواج کم کم پشتیبانی خانواده ها به کنار می رود تازه داماد و عروس طعم سختی زندگی و کم بودن درآمد برای جبران هزینه ها را می کشند و پس از مدت زمان 6-7 ماه اونقدر فشار هزینه ها به داماد میاد که به خود میگوید ایکاش هیچ وقت ازدواج نمیکرد و همین طور عروس می گوید ایکاش خونه پدرم میموندم چون لااقل نون به راحتی میخوردم!!!اما جالبتر اینه که بعضی خانواده ها بخاطر رهایی از خرج دخترشون به زور دخترو راهی خونه بخت(بدبخت)می کنند.اونقدر اوضاع اقتصادی بد شده که کسی جرات ازدواج نداره حتی منی که 12 سال از عمر 30سالمو کار کردمو درس خوندم وهرچیم دراوردم خرج خونه پدری کردم که خودشو از خرجی دادن کنار کشیده!!!!ایکاش همه چیز خوب بود (1798752) (alef-10)