توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 455051
پیش بینی نوام چامسکی از آینده ترامپ
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۴۴
رونق اخیری که براثر انتخاب ترامپ در بازارهای سرمایه ایجاد شده است، رو به پایان بوده و بحران اقتصادیِ دیگری در راه است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روزنامه ایندیپندنت، نوام چامسکی  اقتصاددان، مورخ و زبان‌شناس آمریکایی،  پیش‌بینی کرد دولت ترامپ عامل بروز سقوط اقتصادیِ دیگری خواهد شد. 

 چامسکی هشدار داد: این ادعا که رییس جمهور آمریکا (ترامپ)، ضدتشکیلات حاکم بر این کشور است، در واقع یک «جوک» است.

ترامپ اعضای کابینه‌اش را از میان کسانی که بخشی از تشکیلات حاکم بر آمریکا هستند، از جمله طبقه میلیاردها - که عمدتاً از مؤسسات بزرگ مالی (مانند بانک های بزرگ) هستند - و مقامات ارشد نظامی، برگزیده است. اگر به واکنش بازارهای بورس آمریکا بنگرید، متوجه خواهید شد که ترامپ چقدر ضدتشکیلات حاکم بر این کشور است. 

به عنوان مثال، استیون منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا، از مدیران سابق بانک گلدمن ساکس بوده و گری کوهِن مدیر شورای ملی اقتصاد آمریکا، که از دستیاران ارشد وزیر خزانه‌داری این کشور به حساب می‌آید نیز مدیر ارشد عملیاتی همان بانکِ گلدمن ساکس بوده است. 

چامسکی افزود: به محض پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و در برهه‌ی زمانیِ پس از آن تاکنون، ارزش شاخص‌های سهام در بازارهای بورس آمریکا به شدت افزایش یافته است.

سرمایه‌گذاران در این بازارها بسیار خوشحالند که ترامپ قرار است قوانین و مقررات نظارتی را حذف کند که به آنان اجازه می‌دهد سودهای بیشتری نصیب خود کنند.

البته این مسئله (لغو قوانین نظارتی و لجام‌گسیختگی بازارهای بورس) منتهی به سقوط بزرگ اقتصادیِ دیگری خواهد شد، اما این، مشکلِ دیگران است. مالیات‌پردازان آمریکایی تاوان آن را خواهند داد و کما فی‌السابق، دولت آمریکا با استفاده  از اموال مالیات‌ پردازان، بانک‌های ورشکسته را نجات خواهد داد.
 
کلمات کلیدی : نوام چامسکی ، ترامپ ، اقتصاد ، ایندیپندنت ، گلدمن ساکس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.