توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 436458
قیمت دلار در یک ماه ۶.۸ درصد رشد کرد
وزارت اقتصاد گزارش ۳۰ روزه شاخص های کلان اقتصادی در بازارهای جهانی و داخلی را ارائه کرد که طی آن هر یورو در آذرماه نسبت به ماه قبل از آن ۴,۹ درصد رشد یافته است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۸
به گزارش ایبِنا، بررسی جدیدترین تحولات شاخص های منتخب بازارهای مالی در ایران و جهان در آذرماه امسال که از سوی معاونت امور اقتصادی دفتر تحقیقات و سیاست های پولی و بازرگانی وزارت امور اقتصادی و دارایی ارائه شده نشان می دهد که شاخص کل بورس و اوراق بهادار در این ماه با میانگین ۸۰ هزار و ۲۸۵ واحد نسبت به ماه قبل (آبان ماه) ۱,۳ درصد رشد داشته است.

همچنین قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید نیز با متوسط فروش یک میلیون و ۱۳۱ هزار تومان، ۱.۵ درصد نسبت به ماه قبل رشد داشته است. همچنین قیمت هر دلار آمریکا نیز در این ماه در بازار تهران ۳۸ هزار و ۷۸۷ ریال فروخته می شد که نشان دهنده ۶,۸ درصد رشد قیمت نسبت به آبان ماه است.

هر یورو در آذرماه سال جاری ۴۱ هزار و ۸۸۷ ریال قیمت داشته که ۴,۹ درصد نسبت به آبان ماه رشد قیمتی نشان می دهد. قیمت هر بشکه سبد نفتی اوپک در ماه مورد بررسی ۴۸.۸ دلار بوده که ۱۱.۲ درصد رشد قیمت داشته است.

 شاخص داوجونز جهانی در آذر امسال ۲۵۰۰,۶ واحد بوده که از ۲.۷ درصد رشد برخوردار است. قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی در این ماه ۱۱۶۸.۹ دلار بوده که نسبت به ماه قبل از آن ۷.۴ درصد افت داشته است.

ارزش دلار در برابر یورو در دوره مورد بررسی ۲,۸ درصد، نسبت به یوآن چین ۱.۵ درصد و نسبت به ین ژاپن نیز ۸ درصد افزایش نشان می دهد.

 
کلمات کلیدی : وزارت اقتصاد+شاخص های اقتصاد کلان+دلار+بورس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.