نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 276654
آن 175 مَرد
بخش تعاملی الف - هادی ارباطی
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۷
آخرین روزهای اردیبهشت بود، مردم مطابق معمول کارهای روزمره خود را با همان جنب و جوش روز های قبل انجام می دادند و البته با همان سر و صداهای همیشگی...

۲۹ اردیبهشت، خبری کل ایران را در شوک فرو برد ...

کشف جسد ۱۷۵ غواص با دستان بسته...

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در مراسم استقبال از پیکرهای مطهر شهدای دفاع مقدس که از مرز شلمچه وارد کشور شدند، گفت: پیکرهای ۱۷۵ تن از شهدایی که وارد کشور شدند متعلق به غواصان جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس است که در عملیات کربلای۴ با دستان بسته توسط نیروهای بعثی به شهادت رسیدند.

"فرقی نمی کرد خبر بر روی گوشی هوشمند گران قیمتشان آمده باشد یا در تاکسی و اتوبوس و میان همهمه شهر شنیده باشند. واکنش ها درمورد آن ، نسبت به هر خبر دیگری متفاوت بود."

از همان لحظه انتشار خبر ، واکنش ها نسبت به این خبر شروع شد...

این خبر خیلی زود تبدیل به زخم دل بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی شد، عده‌ای دست به قلم شدند و با بغض درد دلشان را نوشتند و عده‌ای نیز دست به موس، شبکه‌های اجتماعی را با طرح‌ها و پوسترهای گرافیکی عطرآگین کردند.

با اعلام این خبر ، بار دیگر تصویر مهمی از سطح پایبندی جامعه علی الخصوص جوانان کشور به ارزش‌هایی مانند دفاع و شهادت نشان داد تا بشود گفت اعتقادات خانواده ایرانی همچنان مستحکم است و البته برخی اظهارنظرها و تحلیل ها نیازمند بازنگری....

مردم بارها نشان داده اند «قهرمانان شان» را خارج از چارچوب ها و تصورات و متفاوت تر از خط کشی های مرسوم سیاسی و فرهنگی گرامی می دارند و بالاتر از این، آن‌ها نشان داده اند که همیشه حول «ارزش ها» گردهم جمع می شوند.

"بر موجهای اروند با دست بسته رفتند..."
"تا هیچ کس نبیند بر دست های ما بند..."

همیشه از صحنه کربلا در عاشورا صحبت می‌شد و از چگونگی شهادت آن عزیزان...

باورم نمی‌شد که انسانهایی باشند که بتوانند همچنین اعمالی انجام دهند...

به راستی آیا انسان می‌تواند سبوعانه انسان دیگری را بکشد؟ …

سلام بر غواصانى که تا ژرفاى دریاى ایثار وفداکارى پیش رفتید و خود هم چون مرواریدهایی درصدف خفته دست نیافتنى ترین هاى تاریخ عظمت ملتهاى آزاده جهان گشتید ؛ درود بر شرفتان و ای کاش درقیامت شرمنده رویتان نباشیم...

از همان روز اول انتشار خبر یک سوال ذهنم را مشغول خود کرده است...

به راستی مقاومتی که آن ها با دست بسته کردند را ما با دستان باز توانسته ایم بکنیم!؟
۱۳۹۴/۰۶/۳۱ ۱۰:۵۵
 
 
کلمات کلیدی : هادی ارباطی
 
غفاری
۱۳۹۴-۰۳-۳۰ ۱۱:۰۵:۳۰
انشا الله بتونیم اگرچه سخت است ولی ناممکن نیست. (2979280) (alef-11)
 
حمید
۱۳۹۴-۰۴-۱۴ ۰۵:۵۳:۱۰
با سلام به تمامی شهدای جنگ تحمیلی وپاسداران عزت وسربلندی ایران اسلامی
امیدوارم که این شهدا بتوانند تاثیرات جنگ نرم تمام عیار ضد ایرانی وضد اسلامی استکبار جهانی علیه ایران را خنثی نموده وبسیاری ازغافلان وفراموشکاران را بیدار کنند. (3015850) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.