توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 339843
«کمال خرازی» با «بشار اسد» در دمشق دیدار کرد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۱
«کمال خرازی» رئیس شورای راهبردی روابط خارجی جمهوری اسلامی ایران با «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه در دمشق دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، «کمال خرازی» رئیس شورای راهبردی روابط خارجی جمهوری اسلامی ایران امروز شنبه با «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه دیدار و گفتگو کرد.

بر اساس این گزارش، دو طرف در جریان این دیدار که در دمشق انجام شد، درباره آخرین تحولات سوریه بحث و تبادل نظر کردند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما؛ دکتر کمال خرازی و بشار اسد در این دیدار که با حضور محمد رضا شیبانی سفیر ایران در سوریه برگزار شد، درباره آخرین تحولات سوریه به ویژه مذاکرات ژنو و تلاش های صورت گرفته برای حل سیاسی بحران سوریه گفتگو کردند.
کمال خرازی با تاکید بر اینکه تعیین سرنوشت سوریه باید به دست مردم این کشور باشد، گفت: هیچ بیگانه ای حق دخالت در امور داخلی سوریه را ندارد، چرا که این کشور از دولتی مردمی و قانونی برخوردار است.
وی تصریح کرد: تصمیمات در مذاکرات ژنو برای صلح در سوریه باید به گونه ای باشد تا حق مردم و دولت قانونی سوریه رعایت شود و چیزی به این کشور تحمیل نشود.
رییس جمهور سوریه نیز در این دیدار جمهوری اسلامی ایران را پشتوانه اصلی کشورش خواند و تاکید کرد: اگر کمک های مستشاری جمهوری اسلامی ایران در این چند سال به سوریه نبود، اکنون تروریست ها و حامیان آنها بعد از این همه شکست، پای میز مذاکره نمی آمدند و اوضاع اکنون به نفع سوریه نبود.
وی گفت: همچنان به راهنمایی های جمهوری اسلامی ایران نیازمندیم و امیدواریم بحران سوریه با راه حل سیاسی به سرانجام برسد، اما تاکید می کنم مردم و دولت قانونی سوریه در مقابل زیاده خواهی های تروریست ها و حامیان آنها کوتاه نمی آیند.
بشار اسد تاکید کرد: اگر مذاکرات ژنو به سرانجام نرسد، مردم و ارتش سوریه همچون گذشته پایدار و مقاوم مقابل همه گروهک های تروریستی می ایستند.

یادآوری می شود دکتر خرازی جمعه شب از لبنان وارد سوریه شد و قرار است علاوه بر رییس جمهور با وزیران امور خارجه و آشتی ملی این کشور نیز دیدار و گفتگو کند.
رییس شورای راهبردی روابط خارجی جمهوری اسلامی ایران همچنین قرار است در این سفر سه روزه با رهبران گروه های مبارز فلسطینی و جمعی از نخبگان سوریه دیدار و در مراسم تحویل سال که بامداد فردا یکشنبه در حرم مطهر حضرت رقیه برگزار می شود، شرکت و در جمع مدافعان حرم سخنرانی کند.

 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.