نظر منتشر شده
۱۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 180948
عکس احمدی‌نژاد و مادر چاوز از کجا آمده؟
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۱۱
ماجرای عکس دلداری احمدی نزاد به مادر چاوز جنجالی ترین بحث این یکی دوروزه است. عکسی که بعضی داخلی ها مدعی اند مونتاژ است و خبرگزاری های خارجی می گویند از کاخ ریاست جمهوری ونزوئلا دریافت کرده اند.
 

 به گزارش مهر، انتشار عکس و فیلمی که احمدی نژاد را در حال دلداری به مادر هوگوچاوز نشان می دهد، حالا  از پرحاشیه ترین خبرهای روز است. تصویری که امروز به عکس روز سایت Euronews  تبدیل شده و در داخل کشور هم با واکنشهای متفاوتی روبه رو شده است.

 وقتی احمدی نژاد گیر افتاد
 اولین واکنش به انتشار این تصاویر همان طور که انتظار می رفت از رسانه های دولتی بود. سایت «شبکه ایران» که سایت اینترنتی روزنامه دولتی «ایران» هم هست، با انتشار گزارش تصویری از روبه رو شدن احمدی نژاد با زنان در کشورهای مختلف، عکس جنجالی را حاصل از جواب ندادن «شگرد همیشگی احمدی نزاد» دانست :«دکتر احمدی نژاد همواره برای اعراض از دست دادن با زنان خارجی که با آداب اسلامی و ملی ایرانیان آشنا نیستند؛ از شگردی شناخته شده استفاده می کند که همان بالا آوردن دو دست به نشانه احترام است.در تصویر منتشر شده از برخورد رئیس جمهور با مادر هوگوچاوز نیز روشن است که رئیس جمهور همچون گذشته دستان خود را به نشانه احترام بالا آورده است اما این بار شگرد همیشگی دکتر احمدی نژاد با موفقیت روبرو نبوده و مادر داغدار چاوز در حالی که اشک از چشمانش سرازیر است، ناگهان دستان خود را بر روی دستان رئیس جمهور می گذارد ...»
 
وقتی فتوشاپ یک سایت را به معذرت خواهی وادار کرد
 
همزمان با انتشار این تصویر، یکی دوسایت خبری دیگر با انتشار عکسی دیگر مدعی شدند «دختر چاوز در آغوش احمدی نزاد» است. عکسی که البته بلافاصله جعلی بودن انتساب آن به دختر چاوز مشخص شد و خیلی راحت می شد متوجه شد که این عکس در یکی از سفرهای داخلی احمدی نژاد در بهمن ماه امسال گرفته شده و شخص مورد ادعا، پسری ایرانی است و نه یکی از دختران هوگو چاوز.
 
 
 
از سوی دیگر یک سایت خبری هم با انتشار گزارشی مفصل، مدعی شد عکس منتشر شده از احمدی نژاد فتوشاپی و جعلی بوده و عکس اصلی متعلق به پیرمردی دیگر است و نه مادر چاوز. 
نویسنده گزارش این سایت خبری در پایان با اطمینان کامل از فتوشاپی بودن عکس جنجالی منتشر شده، از رئیس جمهور عذرخواهی کرده و می نویسد: « اخلاق و آداب اسلامی و رسانه ای حکم می کند به خاطر انتشار این تصویر جعلی، به سهم خود (به عنوان یکی از سایت های منتشرکننده) از آقای احمدی نژاد رییس جمهور ، جداً عذرخواهی کرده و آرزو داریم خداوند نیز از سر تقصیرات و گناهان ناآگاهانه ما بگذرد و یازی کند تا از این پس نیز، در چنین مواردی که مستقیماً به آبروی انسان ها در میان است، لغزشی نداشته باشیم.»
 
 
ساعتی بعد، همین سایت در خبری فوری، با بیان این که: «نظر یک خبرنگار  بدون ملاحظه سردبیر، تیتر نخست و به عنوان نظر تحریریه  منتشر شده است! » گزارش خود را پس گرفت و اعلام کرد که در صحت عکس شکی ندارد و از پوزش از احمدی نژاد عقب نشیننی می کند.
اما ماجرا با انتشار عکس اصلی پیرمرد موردنظر تمام شد. پیرمردی که درواقع «محمد البرادعی» مدیرکل سابق آژانس بین المللی انرژی هسته ای است. کسی که البته در این مراسم هم حضور نداشته است.بلافاصله سایتی دیگر نیز عکس اصلی بوسه البرادعی را منتشر کرد. بوسه ای که البته نه بر احمدی نژاد، بلکه بر صورت علی لاریجانی نشسته است.
 
"
 
 
وقتی معاون رئیس جمهور تکذیب کرد
 
با بازگشت رئیس جمهور و هیئت همراه از ونزوئلا، خبرنگاران سراغ همراهان رئیس جمهور رفتند تا از آنان راجع به عکس جنجالی بپرسند. بهترین گزینه مصاحبه در این میان البته معاون رئیس جمهور بود که در فیلم موردنظر در کنار احمدی نزاد دیده می شد. روایت حجت الاسلام محمدرضا میرتاج الدینی از عکس جنجالی را به روایت خبرنگار سایت روزنامه ایران بخوانید:«تمامی روسای جمهور به مادر چاوز تسلیت گفتند، اما مادر پیر چاوز وقتی احمدی نژاد را دید بسیار متاثر شد و بارها گفت: پسرم شما را خیلی دوست داشت و چند بار تاکید کرد شما همانند پسرم هستید.احمدی نژاد به مادر چاوز تسلیت گفت، اما عکس منتشر شده در سایت‌ها و مصافحه صورت گرفته را تکذیب می‌کنم.از آنجایی که بنده و دکتر صالحی شاهد ماجرا بودیم، هنگامیکه مادر چاوز احمدی نژاد را دید به گریه افتاد و رئیس جمهور طبق معمول دست های خود را در مقابل هم فشرد و به عرض تسلیت به مادر چاوز پرداخت، اما به دلیل اینکه حال مادر چاوز دگرگون شده بود، با ابراز تأثر شدید ناگهان دستان رئیس جمهور ایران را در دست گرفت و بر صورت خود نهاد، درعین حال بنده عکس های شیطنت آمیز منتشر شده در سایت ها را تکذیب می‌کنم. البته بنده احتمال شیطنت رسانه‌ها را می‌دادم.دکتر احمدی نژاد با گفتن تسلیت از کنار خانواده چاوز و دختران و داماد چاوز گذشت و تنها در مقابل مادر چاوز برای احترام ایستاد و عکس مورد ادعا مربوط به این ملاقات نیست.»
 
عکس واقعی کدام است ؟
یک جست و جوی ساده در اینترنت، شما را به عکس جنجالی می رساند. عکسی که سایت یاهو به نقل از خبرگزاری رویترز در شرح آن چنین نوشته است:«محمود احمدی‌نژاد(سمت راست) مراتب تسلیت خود را به النا فریاس به مادر هوگو چاوز،رئيس جمهور ونزوئلا در جریان مراسم ترحیم در آکادمی نظامی کاراکاس ابراز می‌دارد. این عکس توسط کاخ میرافلورس(کاخ ریاست جمهوری ونزوئلا) منتشر شده است. »
 
 
 
 
 
 
به این ترتیب، خبرگزاری رویترز به عنوان منبع اولیه این عکس، آن را دریافتی از  کاخ ریاست جمهوری ونزوئلا می داند. عکسی که خبرگزاری «شینهوا» نیز آن را متعلق به همین منبع می داند.
 
United States
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۱۴:۱۵:۳۷
برای زلزله زدگان کشورش انقدر مصافحه نکرد!!!!!!!!! (1182797) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۱۴:۱۸:۴۹
فقط اینو میفهمم که بازنده اصلی ما مردمیم. (1182805) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۱۴:۳۴:۱۲
با این کار به اسلام توهین کردن. (1182857) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۱۴:۳۴:۵۴
جناب احمدی نژاد ، یک روز درمیان ، یا جنابعالی یک سوژه برای این مملکت درست کنید یا عزیز دلتان آقای مشایی .

من فکر می کنم شما و آقای مشایی باید اسمتان را در کتاب رکوردهای گینس ، با رکورد زیر ثبت کنید :

خرابکارترین آدم های سال

بهار گرانی مبارک (1182861) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۱۴:۳۶:۳۷
به هر صورت عملش غیر اسلامی بود.
چه مسلمون باشیم و چه نباشیم این یک گزاره ی قطعیه. (1182871) (alef-10)
 
صدای کهریزک
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۱۵:۰۴:۰۴
نمیدونم چرا همه میخوان یکجوری کار این بابا را مثل بقیه کاراش یا ماست مالی یا توجیه کنند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (1182958) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۱۵:۲۴:۳۴
یک زمانی فاصله ی بین حق وباطل چهارانگشت بودولی الآن به چشم هاتم نمی تونی اعتمادکنی. (1183030) (alef-10)
 
ستاره
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۱۶:۰۴:۰۷
ما که خودمون به خودمون رحم نمی کنیم انتظار داریم خدا بهمون رحم کنه....
واقعا ماها آدمیم؟ (1183168) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۱۶:۴۶:۳۴
در این مراسم که خصوصا پای احساسات و تالمی در میان است احتمال این حرکت از طرف مادر چاوز اصلا بعید به نظر نمیرسد شما رو بخدا دنبال چه چیزی هستید این مطالب و این گونه ماجراجویی ها نه دردی از مملکت ما دوا میکند نه چیزی را ثابت میکند ما مشکلاتی مهم تر از این داریم که بخواهیم خودمان را سرگرم این مطالب پوچ و بی ارزس کنیم شما (انتشار دهنده گان عکس ) اگر کاری از دستتان بر می آید برای این مملکت انجام دهید خیلی ها خونشان را دادند شما چکار دارید میکنید این خیانت است
رنبور درشت بی مورت را گوی باری چو عسل نمیدهی نیش مزن!!!!!!!!!!!! (1183264) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۱۶:۴۸:۳۰
یه احساس هم دردی بود چرا که ما انسانها به همدیگر نیاز دایم. (1183271) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۱۶:۵۴:۳۴
از خود دکتر جان بپرسید چنان توجیه می کند که همه می پذیرند
استاد توجیه و انکاره احمدی نژاد (1183283) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۱۹:۱۵:۲۵
بنا بر این ،توطئه ریشه درکاخ آن مرحوم دارد!! (1183567) (alef-10)
 
Lebanon
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۱۹:۲۰:۴۸
به نظر من که هیچ اشکالی ندارد. اصلا اگر اقای احمدی نژاد به این مادر داغدار اینطوری تسلیت گفته باشد من ان را شجاعت می بینم گرچه از لحاظ سیاسی با مواضع ایشان موافق نباشم (1183575) (alef-10)
 
امیر
Venezuela
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۱۹:۵۲:۲۰
ما تو کشورمون هیج مشکل دیگه ای نداشتیم جز این یکی که کلا همه رو سرگردان کرده در کشور!!!!!!! (1183629) (alef-10)
 
محسن
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۲۰:۳۶:۲۱
خود خبرگزاری های وابسته به ایشون که می گفتند ، ایشون به دام افتادند؟؟!!
و گفتند آقای احمدی نژاد مثل همیشه دست ها را به نشانه ی ادب بالا آورده تا دست ندهد اما مادر چاوز اومد جلو دست ایشان را گرفت!!!
حالا کلا زدن زیرش؟ فردا هم ممکنه بیان بگن که اصلا آقای احمدی نژاد تو عکس نبوده مادر چاوز با کس دیگه بوده آقای احمدی نژادو گذاشتن!
شما وقتی ویدئو کلیپشو هم گذاشتید و همه دیدن باز چرا این مطالب رو منتشر می کنید؟ (1183740) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۲-۲۰ ۲۲:۱۶:۵۰
آقايان عادت دارند كه هر اتفاقي كه ميفته در درجه اول به دنبال راههاي تكذيب و انكار اون واقعه بگردند و به همه بقبولانند حقيقت آن چيزي است كه اونها ميگويند و تمام دنيا به دنبال دشمني هستند و هم از دم دروغ مي گويند (1183986) (alef-10)
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته