نظر منتشر شده
۲۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 305741
معاون سازمان ملی استاندارد:پراید استاندارد است
تاریخ انتشار : جمعه ۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۱۱
معاون ارزیابی و کیفیت سازمان ملی استاندارد با بیان اینکه خودروی پراید استاندارد است، گفت: تشکیل کمپین توسط مردم حق آنهاست؛ لزومی ندارد که همیشه سازمان ملی استاندارد جلوی کیفیت پایین محصولات تولیدی را بگیرد. همان طور که اکنون دیده می‌شود مردم خودشان، خرید نمی‌کنند.

محمدرضا ممدوحی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره استاندارد خودروهای داخلی اظهار کرد: بر اساس استانداردهای مرتبط با خودرو، برخی از قطعات از جمله سیستم ترمز، هشدار دهنده‌ها، قدرت موتور و... مشمول استاندارد اجباری است که باید برای شماره گذاری این استانداردها را دریافت کنند.

وی با بیان اینکه استاندارد در مورد کیفیت بحث نمی‌کند، ادامه داد: البته استاندارد در خود، سطحی از کیفیت را دارد اما باید گفت که این کیفیت نسبی است؛ بنابراین خودروهایی که در حال حاضر در کشور با کیفیت‌های خوبی نیز تولید می‌شوند، با همان استانداردهایی سنجیده می‌شوند که خودرویی مثل پراید گذرانده است.

معاون ارزیابی و کیفیت سازمان ملی استاندارد افزود: بنابراین خودروی پراید نیز استانداردهای سازمان ملی استاندارد را می‌گذراند، چرا که اگر این کار انجام نشود، بخش نظارت این سازمان برای شماره‌گذاری به خودروی تولیدی مجوز نخواهد داد.

به گفته ممدوحی تفاوت بین کیفیت خودروهای مختلف، مربوط به طراحی و آپشن‌هایی است که در آن‌ها وجود دارد و هر خودرویی با توجه به سطح کیفی خود قیمت متناسب با آن سطح را داراست. وی کیفیت را تابعی از شاخص‌های مختلف دانست و گفت: یکی از این شاخص‌ها استاندارد است، اما آپشن‌های دیگری در بحث کیفیت وجود دارد که بر اساس این شاخص‌ها کیفیت طبقه‌بندی شده و قیمت‌های مختلفی نیز برای انواع خودرو در نظر گرفته می‌شود.

معاون ارزیابی و کیفیت سازمان ملی استاندارد با بیان اینکه استاندارد یک الزام اولیه است و در مورد کیفیت بحث نمی‌کند، اظهار کرد: خودرو درگیر مباحث خاصی در کشور شده و بخشی از آن به صورت انحصاری فعالیت می‌کرده است. از سوی دیگر در زمانی برای واردات آن محدودیت ایجاد شد و اکنون می‌بینیم که جامعه دیگر این توجیهات را نمی‌پذیرد و مردم گاه برای نخریدن خودرو کمپین تشکیل می‌دهند.

ممدوحی تشکیل کمپین توسط مردم را حق مشتری دانست و افزود: لزومی ندارد که همیشه سازمان ملی استاندارد جلوی کیفیت پایین محصولات تولیدی را بگیرد. همان طور که اکنون دیده می‌شود مردم خودشان اقدام به خرید نمی‌کنند.

وی همچنین درباره اظهار نظر اخیر خود مبنی بر اینکه "خودروی پراید برای راننده‌های غیر عصبی خوب است"، اظهار کرد: این موضوع صرفا یک مثال بود و منظور من این نبود که پراید برای راننده‌های عصبی خوب نیست؛ به هر حال پراید استاندارد است و اگر استاندارد نباشد، اجازه شماره‌گذاری به آن داده نخواهد شد.
 
کلمات کلیدی : پرايد ، استاندارد ، کیفیت
 
معلم
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۸:۲۱:۵۴
اگه استاندار است چرا خودتون سوارش نمی شید؟؟؟ (3287743) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۸:۲۳:۲۲
طبق اخبار منتشر شده از نظر سازمان استاندارد، آب معدنی دماوند هم استاندارده
درحالیکه آزمایشهای سازمان غذا و دارو نشان میده آلوده به فاضلاب انسانی هست

تاکی می خواهید با جان مردم بازی کنید؟ (3287745) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۸:۳۹:۴۲
پس ما سازمان استاندارد نیاز نداریم فقط پول بیت المال رو حرام میکنیم مردم خودشون تشخیص میدن (3287756) (alef-11)
 
محمود
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۹:۲۳:۱۹
ممدوحی گفت: «استاندارد یک الزام اولیه است و در مورد کیفیت بحث نمی‌کند». جل‌الخالق! مگر یکی از جنبه‌های کیفیت رعایت الزامات (meet the requirements) نیست؟ مگر الزامات فنی طراحی که «کیفیت» محصول را از نظر:
- ایمنی و امنیت،
- استحکام و دوام،
- عملکرد و تناسب با نیاز کاربر،
- ظاهر و زیبایی،
تعیین می‌کند، معیارهای ارزیابی استاندارد نیست؟ راستی این آقا که ظاهراً معاون سازمان ملی استاندارد است چه می‌گوید یا می‌خواهد چه بگوید؟ این که استانداردهای ملی کف و حداقل معیارهای الزامی هستند آیا به این معنی است که ربطی به کیفیت ندارند؟ نخیر! استانداردها سطح حداقل کیفیت ایمنی، دوام، عملکرد، و حتی زیبایی و ظاهر (تریم) را تعیین می‌کنند و خودروسازان به خاطر رقابت سعی می‌کنند حاشیه‌ی امنی حتی بالاتر از این استانداردهای ملی را در طراحی به کار بگیرند. به این استانداردها، استانداردهای مهندسی گفته می‌شود مانند «KES» یا استانداردهای مهندسی کیاموتورز که بنیان معیارهای کیفی قطعات و محصول تمام شده‌ی خودرو پراید است. سطح کیفیت محصولات خودرویی نیز با توجه به همین استانداردها و استانداردهای مکمل مانند «ECE40» برای آلایندگی سنجیده می‌شود.
از این حرف‌ها که موضوعات ساده را پیچیده می‌کنند بوهای خطرناک به مشام می‌رسد. سازمان استاندارد وکیل قانونی ملت برای نظارت بر کیفیت محصولات صنعتی است. هم‌چنان‌که دفتر غذا و دارو نیز در حوزه‌ی خود این وکالت را دارد و اگر مسؤولان این سازمان‌ها حرف‌های مشکوک بزنند باید حدس زد که این سازمان‌ها خود نیاز به نظارت اساسی دارند. (3287795) (alef-11)
 
نمکدون
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۹:۲۴:۳۲
آقای معاون لطفاً پراید سوار شوید! (3287798) (alef-11)
 
احمد رضا
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۰۹:۳۸:۴۷
اوا پس استانداردمون استاندارد نیست حالا فهمیدم چرا همچی تو ایران با کشورهای دیگه فرق میکنه (3287814) (alef-11)
 
ایرانی
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۰:۰۲:۰۱
سازمان استاندارد هم روی خیلی اجناس تقلبی مهر استاندارد زده پراید هم یکی از انها است (3287846) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۰:۱۲:۴۴
پراید استاندارد است چون ملت ایران در حد پراید هستند وگرنه خیلی وقت پیش از این باید لیاقت خود رانشان میدادند. (3287860) (alef-11)
 
هموطن
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۰:۱۹:۲۵
سلام.وقتی مسئول استاندارد اعلام میکند پراید استاندارداست!فاتحه استاندارد بایدخواندوازنامبرده تعریف استانداردخودروراباید سوال کرد.چون خودشرکت سایپا اعتراف کرد پراید دارای مشکلاتی هست.ما مردم انتظارنداریم به سرعت مانند آلمان،فرانسه،امریکا،ژاپن اتومبیل استانداردیوروفلان را درست کنیم ولی حداقل مثل کشور مالزی ویاچین که صنعت خودروی نوپایی دارد درست کنندوبه قیمت معقول بدهندکه هم تولید شودوهم چرخ اقتصادهم بچرخد.صدالبته نه به هرقیمتی ورانتی.زنده باد ایران وایرانی عزیز ودوست داشتنی. (3287871) (alef-11)
 
کیوان
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۰:۲۰:۱۳
البته نا گفته نماند که برخی آب معدنی ها هم استاندارد بودند
فراورده های گوشتی هم
آبلیمو ها هم
...هم
..هم
هم. (3287874) (alef-11)
 
علي
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۰:۴۹:۵۲
به نظرم خودروي استانداردي بود براي 20 سال قبل نه الان ﮐه سيستم هاو استانداردهاي جهاني هر ساله ﮐمي و ﮐيفي توسعه ﭘيدا ميﮐنند اما چون نمونه هايي ﮐه صنايع به سازمان استاندارد ميدند با نمونه هاي بازار يﮐي نيست در ضمن سازمان استاندارد به لحاض اجرايي نميتونه صنايع بزرگ رو تحت فشار بزاره ﮐاملا محسوسه (3287914) (alef-11)
 
غ
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۰:۵۹:۳۸
برای خودکشی (3287927) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۱:۰۴:۲۴
واقعیت اینه که خود موسسه ملی و مسوولا نش استاندارد جهانی نیستند و پراید هم درحد استاندارد خودشونه !! (3287935) (alef-11)
 
حسین محمدی
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۱:۱۲:۲۱
با احترام به عقاید همه من اعتقاد دارم کمپین واقعی وجود ندارد و فقط مجازی هست دلیل رکود بازار خودرو وعدم ساخت وساز مسکن همانا این موضوع است که اثرات تورم چند سال گذشته به ارامی نمایان شده وقدرت خرید بخش کارمندی وگارگری را بسیار پایین اورده ویک کارمند ویک گارگر دیگر توانایی پس انداز جهت خرید خودرو ندارد و دریافت وام با سود زیاد را فلج کننده میداند.درایران متاسفانه مردم حتی در رده درامد پایین قصد خرید وداشتن لوازم منزل و شخصی به قیمت زیاد را دارند که در توان مالی انها نیست علاوه بر مشکلات بالا تا اندازه ای باید زندگی تجملی مردم کاهش یافته ومانند اروپا هنر زندگی کردن بی تجمل رواج پیدا کند که با دین ما هماهنگی دارد.در اخر حقیقت را باید قبول کنیم که یه فرد مجرد وغیر مولد که تولید ودرامدی ندارد نباید توقع استفاده از ماشین لوکس وخانه ویلایی را داشته باشد .پس قناعت پیشه کرده و تلاش را زیاد کنید ورویای فروش نفت وخوردن پول ان را ازسرتان بیرون کنید اگه اهل تجمل هستید وان را میخواهید لااقل برای ان تلاش کنید وتا وقتی که یک کارافرین موفق نشده و به جامعه خدمتی نمیکنید توقع نداشته باشید به شما خدمتی شود.با عرض معذرت این فکر رو هم بندازین بیرون که کسی با رانت وفساد پولدار شده واقعیت رو در نظر بگیرید اونها تو جوامع یک درصد پولدارها هم نیستند خودتان رو گول نزنید .دوصد گفته چون نیم کردار نیست (3287941) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۱:۱۷:۱۷
یعنی من کلا هنگ کردم ، اما چرا ؟
1. استاندارد ربطی به کیفیت نداره !!!
پس چی را مهر تأیید میزنید ؟؟؟ قطعه ی بکار رفته اگه کیفیت لازم رو نداره یعنی ایمنی نداره و ... مگر این که بگن منظور از استاندارد ، وجود اون قطعه است با هر کیفیتی حتی کشنده بودن و ...
2. لزومی نداره سازمان استاندارد جلوی کیفیت پایین محصولات تولیدی را بگیرد !!!
بالاخره چی شد؟؟؟!!! شما با کیفیت کار دارید یا ندارید ؟؟؟ اگه ندارید پس چرا از کیفیت حرف میزنید اگه دارید ، چرا لزومی نداره که همیشه با کیفیت پایین کار داشته باشید؟؟؟ مگه وظیفه شما نیست ؟؟؟ مگه انجام وظیفه دل بخواهیه ؟؟؟ مگه حقوق نمیکیرید که کالای با کیفیت و بی کیفیت رو سنجش و پایش و ... کنید ؟؟؟ یه وقتایی دلتون میخواد یه وقتایی دلتون نمی خواد ؟؟؟ خب اگه این مشی سایر مدیران باشه که البته هست ، اینم از وضع صنعت ما.
3. مثلا در بحث استاندارد صنعت خودرو : ترمز استاندارد اجباری است (خود این اختیاری و اجباری بودن استاندارد هم یه قصه و هزار غصه است).
مثلا اگه راننده بتونه با گذاشتن پاش به بیرون از خودرو و نگه داشتن اون ، استاندارد شما رعایت شده ؟؟؟ یعنی نفس وجود ترمز هر چند پایی کافیه و اصلا به ایمنیش توجه نمیشه. ترمز اکثر خودروهای وطنی با پایی هیچ فرقی نداره.
4. الان پراید استاندارده ؟؟؟ بحث کیفیتش هم شاخصی از استاندارده ؟؟؟
من واقعا نفهمیدم یعنی چی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
5. خودرو درگیر مباحث خاصی شده که ربطی به استاندارد نداره !!!
خب چرا تو موضوعی که به شما ربط نداره اظهار نظر میکنید؟؟؟؟؟؟؟ (3287948) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۱:۲۷:۴۱
دروغ کافی است (3287967) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۲:۲۲:۴۷
اگه پرايد مطابق معيارهاي استاندارد ملي است به اين معني است كه استانداردهاي ملي دهها سال عقب تر از استانداردهاي روز دنياست. همه ميدانند كه استاندارد يعني حداقل هاي كيفي ولي اين حداقل هاي شما هم بايد در بازه هاي زماني مناسب به روز شود. يك چيزهايي را در زمان قاجار به عنوان معيار در نظر گرفتين و هنوز هم با همان ها كار ميكنيد. (3288062) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۲:۳۰:۰۹
استاندارد در زمینه آب معدنی دماوند بی طرفی و تخصص!!خودشو نشان داده (3288077) (alef-11)
 
احمد
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۲:۴۲:۵۰
حتما خودشون پراید سوار میشن که این حرفو میزنن ..بابا بسه بخدا مردم شعور دارن و فهمشون هم خوب میرسه (3288108) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۲:۵۷:۱۲
یکی از دوستان بنده که صافکار نقاش است میگفت یه روز یک تویوتای ورنا آوردن برام برای صافکاری اما به حدی شاسی این ماشین قوی بود که با 20 تن نیرو هم کشیده نمیشد اما شاسی سمند و پراید با 10 تن نیرو به راحتی صاف میشه . (3288119) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۷:۴۲:۳۶
این نشون میده خود سازمان استاندارد به حد استاندار دهای جدید جهانی ارتقا نیافته. (3288430) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۸:۳۹:۰۸
مرد و مردانه این آقا خودش بگوید حاضر است خودش و خانواده اش با پراید به یک مسافرت برون شهری برود؟ (3288499) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۱۹:۱۲:۰۸
هر چه ................ وای به ........ که بگندد نمک!! (3288543) (alef-13)
 
جلیلی
۱۳۹۴-۰۸-۰۸ ۲۰:۰۳:۵۳
راس میگه.خودش هم پراید استاندارد سوار میشه مثل نعمت بخش. (3288649) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۰۸:۱۷:۴۷
اونوقت میشه بگن که دختر و پسر و همسر گرامی شون چی سوار میشن؟ چرا هیچ یک از مسوولان محترم هیچ علاقه ای به سوار شدن به این خودرو استاندارد رو ندارن و فقط علاقه دارن خودروهای غیراستاندارد خارجی رو سوار بشن!!! (3289160) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.