توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 373926
عراقچی: ایران چهل تن آب سنگین به روسیه می‌فروشد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۲
دیپلمات ارشد ایران در جلسه کمیته برجام از احتمال فروش چهل تن آب سنگین به روسیه خبر داد.

به گزارش فارس، «عباس عراقچی» دیپلمات ارشد ایران امروز سه‌شنبه در نشست کمیته برجام از احتمال فروش چهل تن آب سنگین به روسیه خبر داد.

به نوشته خبرگزاری «تاس» «عباس عراقچی» که در وین پایتخت اتریش به سر می‌برد، در این زمینه گفت: «اینک در مذاکره با روسیه در زمینه فروش چهل تن آب سنگین هستیم و البته مشتریانی نیز وجود دارند که‌ آماده خریدار از ما هستند.»

دیپلمات ایرانی با بیان این‌که رایزنی‌ها ادامه دارند، افزود: «من نمی‌دانم که توافق چه زمانی حاصل خواهد شد . اینک مذاکرات تجاری در حال پی‌گیری است.»

عراقچی عنوان کرد، نمایندگان گروه «۵+۱» حاضر در نشست امروز سه‌شنبه با دیدگاه تهران مبنی بر این‌که آمریکا باید روابط بانکی با ایران را تسهیل نمایند، هم عقیده بودند.

به نوشته خبرگزاری تاس، ایران در زمینه فروش ۳۲ تن آب سنگین به آمریکا نیز به تازگی به توافق رسیده است.

در همین رابطه «آلکسی کارپوف» معاون نماینده دائمی روسیه در شورای حکام آژانس بین‌المللی اتمی در اتریش، به خبرنگاران گفت که روسیه آماده بحث پیرامون خرید آب سنگین اضافی و اورانیوم غنی شده از ایران است .

وی در این باره افزود: «ما آمادگی داریم به عنوان یک گزینه، تلاش جهت خرید اورانیوم غنی شده از ایران را پیگیری نماییم. همچون موضوع آب سنگین، ما آمادگی کمک کردن به ایران در این موضوع با خرید میزان مورد نیاز این ماده را داریم.»
 
کلمات کلیدی : آب سنگین+روسیه+عراقچی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.