توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 443621
مالکان رایانه‌های دارای دی وی دی در آمریکا، 10 دلار کاسب شدند
بخش دانش و فناوری الف،20 بهمن95
بر اساس حکم دادگاهی در آمریکا افرادی که مالک رایانه های شخصی دارای دی وی دی باشند، ممکن است 10 دلار به جیب بزنند، زیرا شرکت های سازنده این محصول رفتارهای ضدرقابتی داشته اند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۲
به گزارش خبرگزاری فارس، در سال 2016 گروهی از شکات علیه تعدادی از شرکت های سازنده دی وی دی درایو در آمریکا اقامه دعوا کردند. آنها مدعی شدند که شرکت های یاد شده با همدستی یکدیگر عمدا قیمت دی وی دی درایوها را پایین نگهداشته اند و قوانین ضدانحصار را نقض کرده اند. البته منازعه حقوقی بین دوطرف هنوز در جریان است، اما در مرحله اولیه سونی، ان ای سی، پاناسونیک و هیتاچی و ال جی برای جلوگیری از تشدید درگیری با پرداخت غرامت 124.5 میلیون دلاری موافقت کرده اند.

بر این اساس افرادی که حدفاصل اول  آوریل سال 2003 تا 31 دسامبر سال 2008 رایانه هایی با درایو دی وی دی یا تنها درایو دی وی دی خریداری کرده باشند، قادر به دریافت غرامت 10 دلاری هستند. این افراد برای دریافت غرامت خود تنها کافیست قبل از اول جولای سال 2017 شکایت نامه ای را به طور آنلاین تنظیم و ارسال کنند.

البته تنها ساکنان ایالت هایی خاص در آمریکا می توانند شکایت یاد شده را تنظیم کنند و معدود ایالت هایی هستند که به علت تفاوت در قوانین ضدانحصارشان با دیگر ایالت ها قادر به طرح شکایت نیستند. همچنین باید توجه داشت که در صورت بالابودن تعداد شاکیان ممکن است مبلغ غرامت پرداختی از 10 دلار به 1.24 دلار کاهش یابد.
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+ دی وی دی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته