توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 439923
ضرورت تمرکز بر تولیدات بومی گیاهان دارویی
تاریخ انتشار : شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۵
رئیس سازمان غذا و دارو ضمن بیان اینکه جهاد دانشگاهی نقش اساسی در توسعه علم، دانش و فناوری دارد، بر ضرورت حرکت در مسیر تولیدات بومی در زمینه گیاهان دارویی و طب سنتی تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، رسول دیناروند روز شنبه، 9 بهمن ماه در حاشیه مراسم رونمایی از داروی گیاهی ملیتروپیک در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امروز شاهد افتتاح خط تولید گیاه دارویی درمان آلزایمر و کاهش علائم تحریک پذیری در جهاد دانشگاهی هستیم، اظهار کرد: به نظر من این نهاد انقلابی نقشی اساسی در توسعه علم، دانش و فناوری کشور دارد.

رئیس سازمان غدا و دارو افزود: باید در پی تولیدات بومی در زمینه گیاهان دارویی و طب سنتی باشیم که در همین راستا دو فرآورده از سازمان غذا و دارو مجوز تولید گرفته و هم اکنون در بازار عرضه شده است.

وی با بیان اینکه داروی گیاهی ملیتروپیک حاصل 15 سال تحقیق و مطالعات بالینی پژوهشگران است، گفت: این فرآورده طبیعی بوده و از سازمان غذا و دارو مجوز گرفته است.

دیناروند همچنین با اشاره به ظرفیت طب سنتی در کشور، افزود: سالانه یک میلیارد و 200 میلیون دلار حاصل فروش گیاهان دارویی در کل دنیا است.

رئیس سازمان غذا و دارو با تاکید بر ضرورت افزایش تولید داخل، اظهار کرد: 15 درصد بازار دنیا در اختیار فرآورده‌های گیاهی است. طب سنتی مبتنی بر توانمندی‌های بومی، ارزش‌های الهی و مطابق با طب مدرن است.
 
کلمات کلیدی : گیاهان دارویی + درمان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.