توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 299424
لاله‌های سپید منا با شعار «الوداع، مهاجر الی‌الله» تشییع شدند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۴
پیکر ۱۰۴ مهاجر الی‌الله که در فاجعه منا، قربانی بی‌تدبیری آل‌سعود شدند، بر روی دستان مردم داغدار ایران، تشییع شد.

به گزارش فارس، در این مراسم اکبر رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، سردار رحیم صفوی، سید محمود علوی؛ وزیر اطلاعات، حجت‌الاسلام دعایی، حجت‌الاسلام محمدی ری‌شهری، حاجی‌بابایی؛ وزیر سابق آموزش و پرورش، محمدنبی حبیبی، هاشمی؛ استاندار تهران و جمعی از شخصیت‌ها و مسئولان لشکری و کشوری حضور یافتند.

پس از قرائت قرآن، مداحی و سخنرانی، پیکر این جانباختگان روی دست مردم شهیدپرور تشییع شد.

قرار است این جانباختگان در گلزار شهدای تهران به خاک سپرده شوند.

مراسم بزرگداشت و یادبود جان‌باختگان فاجعه‌ منا نیز از سوی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای عصر امروز (یکشنبه) در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

 

 

همسر شهید علی‌محمدی:سعودی‌ها را سر جای خود می‌نشانیم/ فاجعه منا مکر اسرائیل است

همسر شهید علی‌محمدی در مراسم تشییع جانباختگان منا گفت: دولت عربستان شایستگی کلیدداری خانه خدا را ندارد و این فاجعه، مکر اسرائیل است.

همسر شهید علی‌محمدی در این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه در خصوص فاجعه منا گفت: بنده فکر می‌کنم جهان اسلام دچار مصیبت بزرگی شده است و این از بی‌تدبیری دولت عربستان است.

وی افزود: باید عمدی بودن و یا غیرعمدی بودن این فاجعه مشخص شود و همانطور که مقام معظم رهبری گفتند، اگر این فاجعه به عمد رخ داده باشد، حتماً پشت سر مقام معظم رهبری ایستاده‌ایم و دولت عربستان را سر جای خود می‌نشانیم.

وی افزود: دولت عربستان شایسته کلیدداری خانه خدا نیست و حتی اگر این فاجعه به عمد نباشد، باز هم دولت عربستان این شایستگی را ندارد.

همسر شهید علی‌محمدی ادامه داد: مگر می‌شود دو فاجعه بزرگ در یک سال اتفاق بیفتد و عده زیادی کشته شوند و هیچ جای دنیا هیچ صدایی بلند نشود؟

وی ادامه داد: اینها نشانه ظلم ظالمان دنیا و قدرتمندان دنیاست تا مسلمانان را از بین ببرند و این جز مکر اسرائیل نمی‌تواند چیز دیگری باشد.

همسر شهید علی‌محمدی خطاب به خانواده این جانباختگان گفت: خانواده این عزیزان جز صبر کردن نمی‌توانند کاری انجام دهند و باید بدانند که شهدای آنها زنده هستند، پشتوانه آنها هستند و آنها را در زندگی تنها نمی‌گذارند. آنها در راه خدا کشته شدند و این افتخار بزرگ نصیبشان شده است.

حاضران در این مراسم، آمادگی خود را به مقام معظم رهبری اعلام کردند تا بتوانند پاسخ این جنایت را به دولت عربستان اعلام کنند و همچنین فریادهای الموت آل‌سعود در فضای دانشگاه تهران طنین‌انداز شد.

 

محمدی ‌ری‌شهری: جنایات آل سعود بدتر از جنایات رژیم صهیونیستی است/ آل سعود به پایان خود نزدیک شده است

سرپرست سابق حجاج ایرانی با بیان اینکه جنایات آل‌سعود از جنایات صهیونیست‌ها بدتر است، گفت:‌رژیم سعودی با ارتکاب این جنایات به پایان خود نزدیک شده‌اند.

آیت‌الله محمدی ری‌شهری در مراسم تشییع پیکرهای مطهر 104 جانباخته ایرانی فاجعه منا، گفت: این فاجعه را به محضر حضرت ولی عصر(عج) که خود حاضر و ناظر در این فاجعه بوده‌اند و به محضر مقام معظم رهبری و ملت ایران، تسلیت عرض می‌کنم.

سرپرست سابق حجاج ایرانی با بیان اینکه این فاجعه از زوایای مختلف قابل بحث و بررسی است، گفت: یکی از وجوه اصل فاجعه است، این فاجعه بسیار دردناک و جانسوز است و همان‌گونه که مقام معظم رهبری فرمودند؛ واقعاً مصیبت بزرگی برای ملت عزیز ماست که جمعی از مسلمین حج‌گذار درحال احرام تشنه، گرسنه و مستأصل از دنیا رفتند.

وی افزود: سنگینی این غم برای خانواده‌های این عزیزان بسیار بزرگ است، اما در زیارت عاشورا می‌خوانیم که با اینکه مصیبت بزرگ است، اما به‌دلیل پاداش بزرگی که برای این مصیبت‌دیدگان است، خدا را حمد می‌کنیم.

محمدی‌ری‌شهری با اشاره به آیات ثواب حاجیانی که در حج از دنیا رفته‌اند، گفت: آیه‌ای در سوره حج داریم که می‌فرماید؛ کسی که به سوی خدا هجرت کند، کشته شود یا بمیرد، خدا روزی نیکو به او می‌دهد و خداوند به آنها چیزی می‌دهد که آنها راضی شوند.

تولیت حرم حضرت عبدالعظیم ادامه داد: در برخی از روایات نقل شده است که کسانی که در حال احرام از دنیا رفتند، در قیامت درحال تلبیه گویی محشور می‌شوند و در روز قیامت غم و غصه و حساب و کتاب ندارند و یکسره به بهشت می‌روند.

وی مسئولیت این حادثه را منظر دیگری از این فاجعه دانست و گفت:‌ بی‌تردید آن چیزی که موجب این فاجعه شد، بی‌تدبیری مسئولین رده بالای سعودی است، نه چند سرباز. مسیر جمرات، مسیر حادثه‌خیز است و هر سال نیز در آنجا حوادثی رخ می‌دهد.

محمدی‌ری‌شهری ادامه داد: سؤال ما از رژیم آل‌سعود این است که با اینکه می‌دانستید این مسیر حادثه‌خیز است، چرا برای امنیت جان حاجیان در این مسیر تدابیر لازم را پیش‌بینی نکردید؟ چرا افراد باتجربه را در این سال‌های حکومت ننگینتان تربیت نکردید؟ چرا بعد از این حادثه به مجروحین رسیدگی نکردید؟ چرا با جان‌باختگان این‌گونه برخورد کردید که اگر بیانات مقام معظم رهبری نبود، معلوم نبود که تاکنون این پیکرها به کشور بازمی‌گشتند یا خیر.

سرپرست سابق حجاج ایرانی با بیان اینکه رژیم سعودی برای جان انسان‌های ارزش قائل نیست، گفت: اگر آنها برای جان انسان‌ها ارزش قائل بودند، در یمن این‌گونه کودک‌کشی نمی‌کردند. جنایات آل‌سعود از جنایات صهیونیست‌ها از غزه بدتر است زیرا آنها ادعای مسلمانی و خادمین حرمینی می‌کنند.

محمدی‌ری‌شهری ادامه داد: کم‌ترین کاری که آنها می‌توانند انجام دهند این است که با تشکیل کمیته حقیقت‌یاب موافقت کنند، البته اگر این کار را هم بکنند، این ننگ تا ابد از دامن آنها پاک نخواهد شد.

وی افزود: رژیم سعودی با ارتکاب این جنایات به‌خصوص در یمن به پایان خود نزدیک شده‌است.

محمدی ری شهری همچنین با تسلیت به خانواده‌های عزاداران به آیاتی از قرآن کریم در سوره نساء و سوره حج که کشته شدگان در زیارت خانه خدا را بشارت می‌دهد استناد کرد و گفت: در روایات معتبر مختلفی از شیعه و سنی نیز آمده است که کسی که در راه مکه از دنیا برود در روز قیامت غم و غصه ندارد و یک سره او را به بهشت می‌برند. اگر چه این عزیزان دچار فاجعه‌ای دردناک شدند اما چنین سرنوشت زیبایی را خداوند برای آنها پیش بینی کرده است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش: عربستان پس از سخنان رهبر انقلاب مجبور به همکاری با ایران شد

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی آل‌هاشم؛ رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در حاشیه مراسم تشییع پیکرهای جانباختگان منا با اشاره به کارشکنی‌های دولت سعودی پس از فاجعه منا گفت: عربستان با بی‌شرمی از همکاری با جمهوری اسلامی پس از فاجعه منا خودداری کرد.

وی در پاسخ به سؤالی در خصوص نقش دولت سعودی در پیش آمدن فاجعه منا گفت: همانطور که مقام معظم رهبری در نوشهر تاکید کردند کمیته حقیقت‌یاب باید تشکیل شود و ابعاد مختلف این حادثه را پیگیری کند.

وی ادامه داد: متاسفانه در این حادثه پلیس و نیروهای نظامی باتجربه عربستان در یمن مشغول کشتن مردم بودند و مامورینی که در مسیر منا به عنوان انتظامات حضور داشتند یک عده از جوانان بی‌تجربه دولت عربستان بودند که هیچ آموزش لازمی را برای مدیریت بحران نداشتند و در نتیجه این فاجعه به بار آمد.

آل‌هاشم با اشاره به کارشکنی‌های عربستان پس از فاجعه منا تصریح کرد: متاسفانه دولت عربستان پس از این واقعه در کمال بی‌شرمی با جمهوری اسلامی ایران همکاری نمی‌کرد و حتی حاضر به تحویل اجساد قربانیان نبودند اما پس از فرمایشات با صلابت رهبر معظم انقلاب بالاخره مجبور به همکاری شدند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش خاطرنشان کرد: امیدواریم این کمیته حقیقت‌یاب با حضور نمایندگان کشورهایی که در این حادثه لطمه دیده‌اند و همچنین کشورهایی اسلامی تشکیل شده تا ابعاد مختلف این حادثه روشن شود.

 

 

«الوداع مهاجر الی‌الله» در خیابان‌های تهران طنین‌انداز شد

ملت عزادار ایران هم اکنون پیکر جانباختگان منا را از محل دانشگاه تهران به سمت بهشت‌زهرا (س) با شعار «الوداع مهاجر الی‌الله» تشییع می‌کنند.

مراسم  تشییع جانباختگان حادثه منا هم اکنون در خیابان انقلاب تهران  و با حضور ملت عزادار ایران و مسئولان لشگری و کشوری در حال برگزاری است.

در این مراسم مردم با شعارهای مرگ بر آل‌سعود خائن، لعن‌الله آل‌یهود، مرگ بر آل‌ جهود، الموت آل‌سعود، الوداع مهاجر الی‌الله، کشتند حاجیان خدا را، قربانیان حادثه منا را به سوی منزل ابدی خود بدرقه می‌کنند.

در مراسم امروز مردم با نثار شاخه‌های گل به پیکرهای پاک و بی‌جان جانباختگان با بدرقه آنها با قرآن با خانواده‌های این جانباختگان همدردی کردند. قرار است پیکر پاک جانباختگان منا در قطعه شهدای بهشت‌زهرای تهران آرام گیرد.

همچنین مردم با پلاکاردهای «بکشید ما را ملت ما بیدارتر می‌شود» انزجار خود را از آل‌سعود اعلام داشتند.

بر اساس این گزارش، بیشترین شعارهایی که مردم در مراسم امروز فریاد می‌زدند نشانگر انزجار آنها از بی‌تدبیری دولت سعودی است و آنها خواستار پیگیری این موضوع از سوی مقامات رسمی کشورمان هستند.

همچنین ندای منا شده کرب‌بلا، مهدی بیا، مهدی بیا در این مسیر به گوش می‌رسد. مردم عزادار کشورمان با چشمانی گریان و با فریادهای الله‌اکبر جانباختگان را تا بهشت زهرا (س) تشییع می‌کنند.

دبیرکل حزب مؤتلفه: حادثه منا، گواه بی‌کفایتی دولت سعودی است

محمدنبی حبیبی نیز با حضور در مراسم تشییع پیکر قربانیان حادثه منا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اتفاقی که در منا افتاد گواه بی‌کفایتی دولت سعودی است، این اولین بار نبود که حج برگزار می‌شود و باید طی این سال‌ها تجربه بیشتری را می‌اندوختند.

وی اضافه کرد: تشکیل کمیته حقیقت‌یاب می‌تواند ابعاد این حادثه را بررسی و مشخص کند.

حبیبی با بیان اینکه در این حادثه نباید به اظهارات خام و عجولانه سعودی‌ها اعتماد و اکتفا کرد، گفت: رئیس جمهور و اعضای دولت در خصوص فاجعه منا موضع مناسبی را اتخاذ کردند و مطالب مناسبی را در این‌باره بیان نمودند.

وی ادامه داد: همه مسئولان باید تلاش کنند تا مسائل خانواده‌های داغدار حل شود و آلام آنان تسکین یابد و بعد به مسائل دیگر بپردازند.

وزیر اسبق اطلاعات:زبان خوش، آل سعود را پرروتر می‌کند

حجت الاسلام علی فلاحیان در حاشیه مراسم تشییع جانباختگان منا با اشاره به اینکه سعودی‌ها در تمام دوران مدیریت خود در حج ثابت کردند که لیاقت مدیریت مراسم بزرگ مسلمانان را ندارند، گفت: بهترین پیشنهاد این است که مدیریت حج تحت نظر سازمانی متشکل از کشورهای اسلامی باشد.

وی ادامه داد: طبیعی است در مسیری که 2 میلیون زائر قرار است تردد کنند باید نیروهای خبره و کارکشته‌ای باشند  و استفاده از بیل مکانیکی و لودر برای انتقال مجروحان اقدام وحشیانه‌ای بود.

وزیر اسبق اطلاعات افزود: ما معتقدیم آنها لیاقت اداره مجمع جهانی اسلام را ندارند و همواره به مسلمانان اهانت می‌کنند، باید مکه و مدینه زیر نظر کشورهای اسلامی باشد، اگر فشار بین المللی بر دولت عربستان وارد شود نم‌ِتواند از پاسخ دادن فرار کند و در اینصورت آنها عقب نشینی می‌کنند اما اگر با زبان خوش صحبت کنند آنها پررو‌تر می‌شوند.

حجت الاسلام دعایی: دولت عربستان منتظر پاسخ‌های مقتدرانه و هوشمندانه ملت ایران باشد

حجت الاسلام دعایی در حاشیه مراسم تشییع پیکر جانباختگان منا در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه با اشاره به اینکه ملت ایران داغدار از دست دادن هموطنان بی گناه خود هستند، گفت: دولت عربستان منتظر پاسخ‌های مقتدرانه و هوشمندانه ملت ایران باشد.

وی افزود: دولت عربستان امسال به خوبی ماهیت خود را نشان داد که لیاقت اداره حرمین شریفین را ندارد.

حجت‌الاسلام دعایی ادامه داد: مقام معظم رهبری در سخنان خود هشدارهایی را به مسئولان و دولت عربستان دادند که بسیار مفید و کارگشا بود و لازم است مسئولان در کنار رفتار دیپلماتیک هوشمندانه و مقتدرانه پیگیر حقوق جانباختگان باشند.

حجت الاسلام دعایی اظهار داشت: اگر نیاز باشد در کنار رفتارهای دیپلماتیک، رفتارهای سخت در انتظار دولت عربستان است.

استاندار تهران: تأمین امنیت جان زائران بر دولت عربستان واجب بود

استاندار تهران در حاشیه مراسم تشییع جانباختگان منا با بیان اینکه آل سعود مقصر اصلی فاجعه منا است، گفت: تأمین امنیت جان میهمانان خدا بر دولت عربستان واجب بود و آنها به خاطر این بی تدبیری باید به جهان اسلام پاسخگو باشند.

سید حسین هاشمی در حاشیه مراسم تشییع جانباختگان حادثه منا که لحظاتی پیش در محل دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: صریح‌ترین و شفاف‌ترین موضع را مقام معظم رهبری در مورد حادثه منا اعلام کردند و روز گذشته نیز رئیس جمهور در مراسم تشییع این جانباختگان بسیار شفاف در چند مرحله مواضع ایران را اعلام کرد.

وی ادامه داد: حضور پرشکوه ملت ایران در مراسم تشییع این عزیزان پاسخ سنگینی به دولت عربستان است و نشان دادند که نسبت به این موضوع حساس هستند و آن را با جدیت پیگیری می‌کنند.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه پیش بینی شده کمیته حقیقت یابی تشکیل شود آل سعود باید تشکیل این تیم را بپذیرد و ابعاد این فاجعه را بررسی کند.

هاشمی اظهار داشت: با توجه به اینکه بنده سال‌ها در بعثه مقام معظم رهبری در خدمت زائران بودم مسیری که برای رمی جمرات تعیین شده مشخص است و سؤال اینجاست که چگونه این فاجعه رخ داده است که 5 هزار نفر در آنجا جان خود را از دست می‌دهند؟

وی افزود: دوربین‌های آنجا تمام این لحظات را حتما ثبت کرده است و می‌توان با بررسی آنها مقصر اصلی این فاجعه را بررسی کرد مقصر اصلی این موضوع دولت آل سعود است و آنها به خاطر این بی تدبیری نه تنها به ما بلکه به تمام جهان اسلام باید پاسخگو باشند.

استاندار تهران تصریح کرد: ملت ایران باید از مراجع قانونی پیگیری کند و می‌توانند حتی آن را به صورت حقوقی مطرح کنند، این موضوع شوخی نیست هر گردشگری که به یک کشور دیگر سفر می‌کند باید جان و مال او در امنیت باشد این عزیزان که زائران خانه خدا بودند و تأمین امنیت آنها بر دولت عربستان واجب بود.

مراسم بزرگداشت جان‌باختگان فاجعه‌ منا عصر امروز در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار می‌شود

بزرگداشت و یادبود جان‌باختگان فاجعه‌ منا از سوی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای عصر امروز (یکشنبه) برگزار می‌شود.

طبق اطلاعات پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، مراسم بزرگداشت و یادبود جان‌باختگان مظلوم فاجعه‌ منا از سوی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) عصر امروز (یکشنبه) 12 مهرماه برگزار می‌شود.

این مراسم از ساعت 15:30 تا 17:30 در حسینیه‌ امام خمینی (رحمه‌الله) تهران برگزار خواهد شد.

اسامی جانباختگان منا که امروز بر روی دستان مردم تشییع شدند

-----------------------------------------------------------------------

اسامی 104 زائر ایرانی جانباخته فاجعه منا که امروز بر روی دستان مردم تشییع شدند به این شرح است:

ردیف    نام    نام خانوادگی    نام پدر    استان     کاروان

1    عبدالرسول    ابراهیمی    مصیب    فارس    24010

2    وحید    اسلامی    محمد    فارس    24019

3    احمد    اسمعیلى چافى    ابراهیم    گیلان    28159

4    نادعلى    امینى علیایى    محمدامین    فارس    24016

5    عزت  اله    ایزدی    سرمست    فارس    24010

6    تازه گل    آزمون    عراز    گلستان    38017

7    محمدرحیم    آقائی پور    علی    تهران   

8    على اکبر    باغانى    محمد    خراسان رضوی    19289

9    محمد ابراهیم    باقرى    بابا محمد    خراسان شمالی    40011

10    محمد    باقرى    محمدابراهیم    خراسان شمالی    40011

11    حسن    باهرخواه    عباس    خراسان رضوی    19373

12    محمدباقر    بذارچمازکتی    عزیز    مازندران    30278

13    اروجعلى    برازنده شایق    ماشااله    اردبیل    10003

14    عبداله    براهویى ژند    روشن    گلستان    38036

15    عطا اله    برزگر    محمدحسین    فارس    24010

16    بالا اوغلان    برگستان    غلام    اردبیل    10116

17    رحمت الله    بهمرام    عبدالعلیم    گلستان    38017

18    محمدباقر    بهمن  زادگان  جهرمی    بخشی    فارس    24037

19    ابراهیم    پوررستمى    اسماعیل    گیلان    28159

20    حسین    پیروی اکبرابادی    زکی    فارس    24016

21    علی    تقوی طلب    حسین    خراسان رضوی    19029

22    بی بی روشن    تکه    کریم    گلستان    38017

23    گزل    تورانی    صالح بردی    گلستان    38017

24    محمد    جاتن    رمضان    خراسان رضوی    19029

25    عزیز    چاچ    احمد    آذربایجان غربی    12012

26    زلیخا    حاجى زاده    عبداله    آذربایجان غربی    12012

27    محسن    حاجی حسنی کارگر    محمدمهدی    تهران    49003

28    سید حسین    حجتی    سید حسن    لرستان    29012

29    عصمت    حسامی    عباس    آذربایجان غربی    12012

30    محمد    حسن پورکرداسیابی    ذات الله    مازندران    30278

31    سیداحمد    حسینى    سیدمهدى    خراسان رضوی    19033

32    سید حسن    حسینی    سیدابراهیم    خراسان رضوی    19033

33    محمد    حسینی    شعبان    فارس    24016

34    قیصرعلی    حیدری    صفی    اصفهان    13053

35    احمد    خادمى    کریم    فارس    24016

36    محمد    خندان    برجعلی    فارس    24037

37    شکراله    خوشخویى    هاشم    اصفهان    13077

38    ابوالفضل    خیرابادى    على اکبر    خراسان رضوی    19033

39    محمدسعید    دانش طلب    عبدالحسین    خراسان رضوی    19373

40    هرمز    داودى کورانى    عزیز    چهار محال و بختیاری    18003

41    ابوالفضل    دشتی    علی اصغر    خراسان رضوی    19033

42    یوسف    دولتی    عین  علی    تهران    17082

43    قربان بی بی    دهقانپوراینچه برون    امان طغان    گلستان    38017

44    محمدابراهیم    دهنوی    جبار    خراسان رضوی    19029

45    امیر    رحمت نیا    على    خراسان رضوی    19029

46    محمد مهدى    رضاپور    محمد على    خراسان جنوبی    39009

47    محسن    رضایى    حسن    مازندران    30005

48    سیدمحمدرضا    روحانی    سیدمحمدمهدی    تهران    17248

49    محمد    روزبهانی    میرزااقا    لرستان    29013

50    اسمعیل    روستایی    ابراهیم    فارس    24037

51    محمدعلی    روشنی    کاظم    لرستان    29012

52    عبدالغفور    زراعت  دوست    رمضان    خراسان رضوی    19402

53    غلامحسین    زردی    محمدتقی    خراسان رضوی    19029

54    ولى    زکایى    نبى    مازندران    30028

55    معصوم    زمانى بوزندانى    کرم    البرز    41023

56    مریم    سلطانى    رحیم    آذربایجان غربی    12012

57    محمدرضا    سلیمانیان    غلامعلى    خراسان رضوی    19029

58    غلامعباس    سهیلى    خیراله    فارس    24037

59    محی الدین    سیدباقرى    سیدفضل اله    فارس    24019

60    غلامعلی    شاهین    سلیمان    خراسان رضوی    19029

61    حسن    شبانی    عباس    اصفهان    13077

62    سیدمحمود    شجاعی اب  بخشان    سیدمرتضی    لرستان    29013

63    ابوالفضل    شورابى    حسین    خراسان رضوی    19029

64    ساراگل    شیروانى    ملامراد    گلستان    38017

65    على اصغر    صالحى گلسفیدی    حسین    گیلان    28159

66    علی    صرفی    محمد صادق    تهران    49011

67    عیدى محمد    عزیزى سورشجانى    عزیزالله    چهار محال و بختیاری    18003

68    حبیب الله    عزیزی    حضرتقلی    گلستان    38017

69    رحمت  اله    عموهادی    حسن    اصفهان    13077

70    محمدتقی    فرخاری    موسی    خراسان رضوی    19033

71    محمدعلی    فرخاری    محمدعلی    خراسان رضوی    19033

72    حسن    فهیمى    محمد    قم    35195

73    محمدجواد    فیاض    مهدیقلی    چهار محال و بختیاری    18003

74    غلامعباس    قادرى    غلامحسین    خراسان رضوی    19373

75    هدایت    قاسمی شورابی    محمد    مازندران    30278

76    على    قنبرى    قنبرعلى    مازندران    30278

77    محمد رضا    کارگر    حسین    یزد    34178

78    عبداله    کاظمى حاجى    تیمور    مازندران    30005

79    علی    کریم  لو    فتح  اله    اصفهان    13077

80    منصور    کشفی ساقصلو    ممدولی    اردبیل    10003

81    مجتبى    گرجى    محمدربیع    لرستان    29012

82    علی    گمارلو    حسین    بوشهر    16133

83    عباس    گودرزى    شیخ مراد    لرستان    29013

84    غلامرضا    گودرزی    علی رضا    لرستان    29013

85    احمد    لطفى    على اکبر    خراسان رضوی    19033

86    حبیب  اله    ماروسی    محمدولی    خراسان رضوی    19033

87    ارازبی بی    محمدالق    سلطان    گلستان    38017

88    حسین    محمدى    محمدرحیم    فارس    24016

89    محمدابراهیم    مصطفى زاده طالش    خالق    گیلان    28159

90    یگن بی بی    مقدم اینچه برون    مامن    گلستان    38017

91    نعمت  اله    منصوری    جان    فارس    24037

92    مصطفی    موسوی    مرتضى    لرستان    29012

93    مرادعلى    نصرالهى    اصغر    لرستان    29013

94    غلامعلى    نظرى    نوروز    خراسان رضوی    19373

95    احمد    نظرى پور    على اکبر    خراسان رضوی    19373

96    رجب    نعمتى    سلمان    مازندران    30028

97    فراحم    نورى نوران    انشااله    اردبیل    10003

98    بى بى فاطمه    نیازمرادى    تاج    گلستان    38017

99    عبدالمجید    نیکروان    محمدحسین    تهران    17248

100    نصرت اله    واحدی    رحمت الله    فارس    24037

101    محمدرضا    واعضیان    قاسم    تهران    49011

102    على حسین    ولى پور    محمد تقى    چهار محال و بختیاری    18003

103    سیدابوالقاسم    یقطین    سیدکمال    فارس    24019

104    ابوبکر    یوسفی    علی    آذربایجان غربی    12012

پیکرهای 110 جانباخته دیگر حادثه منا صبح امروز وارد تهران شد + اسامی

پیکرهای 110 جانباخته فاجعه منا، صبح امروز با یک فروند هواپیمای سعوی به ایران منتقل شد.

دومین پرواز حامل پیکرهای جان‌باختگان فاجعه منا بامداد امروز در حالی در فرودگاه مهرآباد به زمین نشست که پیکرهای 110 زائر ایرانی با یک فروند هواپیمای سعودی به ایران منتقل شد.

سازمان حج و زیارت، اسامی 110 زائر جان‌باخته را به شرح زیر اعلام کرد:

 

1-نوربخش ابراهیمی کاروان 30278

2-سلیمان اسدى کاروان 40011

3-فرضعلی اصغری کاروان 30278

4-حسن افشون کاروان 12012

5-داود امیرابادى کاروان 24010

6-حمیده ایازی کاروان 38036

7-ای جمال ایری کاروان 38036

8-جمشید ایزدی نیا کاروان 30028

9-اغول بی بی اینچه برونی کاروان 38017

10-سلیم ایور کاروان 12012

11-مراد آبروش کاروان 29012

12-امنه آق کاروان 38017

13-علیرضا باغانى کاروان 19289

14-على نظر برومند کاروان 24037

15-حبیب اله بزمى کاروان 19373

16-علیرضا بقایى کاروان 19373

17-بهرام بهرامیان کاروان 18003

18-قدرت الله پاپى کاروان 29012

19-کریم پورتقى راستگو مقدم کاروان 28159

20-عثمان پیروتی کاروان 12012

21-محمد امین پیروتی کاروان 12012

22-حبیب ترابى کاروان 28159

23-اسماعیل جعفرى کاروان 24010

24-حسین جعفرى کاروان 40011

25-سعید جعفری کاروان 17665

26-محمدرضا جلالی خیراباد کاروان 17775

27-رجبعلى جمعه اریانى کاروان 19289

28-حبیب اله چنگیزى کاروان 13322

29-محمد چوبدار کاروان 39009

30-على حاجى پور کاروان 39009

31-حسن حسینی مقدم کاروان 48022

32-حیدر حسینى سراوئی کاروان 28159

33-عبداله حصاری کاروان 19029

34-عبدالصمد خانى کاروان 19033

35-احمد خرمالی کاروان 38017

36-حسن خواجه پور کاروان 24016

37-ماشااله خورشیدوند کاروان 29012

38-فتح اله دارایی کاروان 30278

39-حسن دانش کاروان 49003

40-مهدی درستکار کاروان 34178

41-على اکبر دلیرى کاروان 39009

42-مالک دهقان خیاوى کاروان 10003

43-عبداله رادپور کاروان 12012

44-على رازانى کاروان 29012

45-ابوالقاسم رسام کاروان 29012

46-على اکبر رضازاده چارى کاروان 30005

47-على اصغر رضایى کاروان 30005

48-حبیب اله رمضانى کاروان 19373

49-محمدحسین رمضانی سیاه خلکی کاروان 28159

50-علی اصغر روشن روان کاروان 19009

51-سیدمرتضی رییس زاده کاروان 13077

52-خلیل زارعى کاروان 24037

53-غلامحسین زردی کاروان 19029

54-قربانعلى سالارى کاروان 30028

55-عبدمحمد ستارى کاروان 18003

56-محمدمهدى سلحشورواسکس کاروان 30028

57-حسن سلیمانى درچه کاروان 13077

58-نورسلطان شادکام کاروان 38002

59-شهریار شادمندقانع کاروان 19373

60-محمد شاه محمدى کاروان 19289

61-مرتضی شاهپوری کاروان 13077

62-کریم شجاع پیره کاروان 19373

63-سیدمحمدحسین شفیعى کاروان 17248

64-على اصغر شهرابادى کاروان 19289

65-على صابرى فودانى کاروان 13430

66-عبدالخالق صداقت  فر کاروان 13077

67-غلامرضا طاهرى کاروان 40011

68-عید محمد طریک کاروان 38017

69-اناقلی ظفر کاروان 38017

70-ولى اله عابدى کاروان 13077

71-احمد عباسى کاروان 19289

72-على عطایى کاروان 19033

73-حسینعلی عفتی کاروان 41023

74-شهناز علاقى کاروان 38017

75-غلامرضا غلامى کاروان 19373

76-فرامرز غلامى بزاباد کاروان 40011

77-محمداسمعیل فخری کاروان 19033

78-ابراهیم فخری تالکیاشری کاروان 28159

79-عبدالحلیم قاضی کاروان 38036

80-علیرضا قانونى نیا کاروان 13053

81-جان على قایدرحمت کاروان 29012

82-سبزخدا قایدرحمتى کاروان 29012

83-على اکبر قدمگاهى کاروان 19033

84-حسین قربانى مهر کاروان 41023

85-صاحبعلى قربانى ویند کاروان 10003

86-درسن تقان قزل کاروان 38017

87-حسین قلى زاده کاروان 40011

88-جانه گل قوچق کاروان 38036

89-محمد کامل کاروان 16133

90-رضا کریمی قلعه باباخانی کاروان 17248

91-جاجى کریمى کاروان 38036

92-یکن دردى کلته کاروان 38017

93-محسن کمیلى مقدم کاروان 19033

94-الیاس کوسلی کاروان 38002

95-سیدجعفر کهنه کاروان 19289

96-عبدالباقی گل چشمه کاروان 38036

97-اسمعیل گندابی کاروان 19033

98-عباس لطفی کاروان 24010

99-گلدی بای مارامایی کاروان 38017

100-عزت اله مرادى کاروان 28159

101-حسن مرشدى کاروان 19033

102-ایمانعلى مسیبى کاروان 30028

103-عباس معلمی اوره کاروان 13077

104-سیدمحمد موسوى کاروان 29012

105-مصطفى موسوى کاروان 30028

106-على اصغر مهرابى سلمى کاروان 18003

107-سیدحمید میرزاده کاروان 49003

108-اسکندر ناصرى کاروان 24016

109-اسمعیل نجفی کاروان 21011

110-محمد نورى استادى کاروان 19402

 
کلمات کلیدی : فاجعه منا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.