توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 450425
بیانیه ضدایرانی، حاصل سفر ملک سلمان به مالزی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۴۵
سلمان بن‌عبدالعزیز پادشاه عربستان که به مالزی سفر کرده است، به سفر رسمی خود به مالزی که چهار روز به طول انجامید، پایان داد.
به گزارش تسنیم، سفر ملک سلمان به مالزی با صدور یک بیانیه ضد ایرانی مشترک پایان یافت.

به گزارش روزنامه سعودی عکاظ، سلمان بن‌عبدالعزیز پادشاه عربستان که به مالزی سفر کرده است، به سفر رسمی خود به مالزی که چهار روز به طول انجامید، پایان داد.

در پایان سفر ملک سلمان به مالزی، بیانیه‌ مشترکی صادر شد.

بر اساس این گزارش، در این بیانیه که بعد از سفر چهار روزه سلمان به عبدالعزیز منتشر شد، آمده است که مالزی و عربستان درباره مسائل مهم جهان اسلام گفتگو و بر ضرورت گسترش تلاش‌ها برای مبارزه با تندروی و پایان دادن به اختلافات طایفه‌ای تاکید کردند.

مالزی و عربستان همچنین از راه‌اندازی مرکز بین‌المللی صلح ملک سلمان که مقر آن در مالزی خواهد بود خبر دادند.

دو کشور همچنین درباره مسائل سیاسی منطقه از جمله مسئله فلسطین گفتگو و بر اهمیت رسیدن به حل دائمی و فراگیر این مسأله بر اساس طرح صلح عربی و قطعنامه‌های بین‌المللی مرتبط تاکید کردند.

در بخش دیگری از این بیانیه مشترک آمده است که دو طرف بر اهمیت و ضرورت یافتن راه حل بحران سوریه بر اساس بیانیه ژنو 1، قطعنامه شماره 2254 شورای امنیت، اهمیت ارسال کمک‌های بشردوستانه و امدادرسانی به آوارگان سوری در داخل و خارج از این کشور تاکید کردند.

سران مالزی و عربستان بر اهمیت حفظ تمامیت ارضی و امنیت و ثبات و حل سیاسی بحران این کشور بر اساس طرح شورای همکاری خلیج فارس، دستاوردهای گفتگوهای ملی یمن، و قطعنامه شماره 2216 شورای امنیت تاکید کردند.

مالزی و عربستان در بخش دیگری از این بیانیه اتهاماتی بی‌اساس علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح و ایران را به دخالت در امور داخلی کشورهای منطقه تاکید کردند.
 
 
کلمات کلیدی : ملک سلمان+مالزی+ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.