نظر منتشر شده
۶۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 237125
شناسایی ۹ برند متخلف در استفاده از روغن پالم در تهران
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۶
رئیس سازمان غذا و دارو، آخرین اقدامات انجام شده و همچنین توصیه‌هایش درباره روغن پالم را اعلام کرد.

دکتر رسول دیناروند در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه وزارت بهداشت در مورد سلامت مواد غذایی حساس است، درباره مصرف روغن پالم در فرآورده‌های لبنی گفت: متاسفانه به هر دلیلی که یکی از آن دلایل ممکن است ارزان بودن قیمت پالم باشد، در چند سال اخیر واردات روغن پالم سهم بزرگی از واردات روغن گیاهی و روغن نباتی را به کشور داشته است.

وی گفت: در سال ۹۲، سهم واردات روغن پالم به کشور به ۵۰ درصد رسیده است. در حال حاضر واردات کل روغن‌ها به کشور از یک میلیون تن عبور کرده که متاسفانه ۵۰ درصد آن روغن پالم است.

دیناروند در توضیح مضرات روغن پالم گفت: این روغن دارای اسید چرب اشباع زنجیره بلند است و یافته‌های علمی ثابت کرده که مصرف زیاد آن در انسداد عروق، بیماریهای قلبی عروقی و حتی در بیماری‌های سرطان اثرات سوئی دارد. بر همین اساس توصیه می‌شود که مصرف اسیدهای چرب اشباع زنجیره بلند از سوی مردم محدود شود.

به گفته دیناروند، روغن پالم شبیه اسیدهای چرب ترانس است که در روغن جامد وجود دارد البته بر روی اسیدهای چرب ترانس در روغن‌های جامد بسیار خوب کار کرده‌ایم و اکنون سهم مصرف روغن جامد در کشور تقریبا به زیر ۲۵ درصد رسیده است که این موضوع پیشرفت خوبی است. البته اعتقاد داریم سهم مصرف خانوار روغن جامد باید به صفر برسد و مردم نباید از این روغن استفاده کنند. در روغن‌های مایع نیز توصیه آن است که روغن پالم مصرف نشود.

دیناروند افزود: روغن پالم شبیه روغن جامد است و مصرف آن در هیچ جای دنیا ممنوع نیست اما از نظر تغذیه‌ای توصیه می‌شود که مردم آن را مصرف نکنند. پالم دو ویژگی دارد که مصرف آن را بالا برده است؛ ابتدا آن که پایداری حرارتی آن بالاست بنابراین در روغن‌های سرخ کردنی از پالم استفاده می‌کنند، درصد استفاده از این روغن در روغن‌های مختلف متفاوت است. ما روغن‌هایی را شناسایی کرده‌ایم که تخلف کرده‌اند و ۷۰ تا ۸۰ درصد از پالم استفاده کرده‌اند. توصیه‌مان آن است که مردم روغن پالم و سرخ کردنی را کمتر مصرف کنند.

وی در این باره افزود: مصرف عمده پالم در صنعت است؛ قنادی‌ها، صنایع شیرینی، شکلات و ...، در اینجا نیز علت به کار بردن روغن پالم آن است که این روغن مقداری نیمه جامد است بنابراین برای استفاده در این فراورده‌ها مناسب است. نکته دیگر آن است که سوء استفاده از روغن پالم در جاهایی که چربی‌های دیگر نیز وجود دارند، اتفاق می‌افتد. به عنوان مثال در فراورده‌های لبنیاتی پرچرب، در سالهای گذشته طبق استاندارد ملی اجازه داده شد که در تعدادی از فراورده‌ها مانند پنیرها، بستنی، خامه و ... از روغن گیاهی استفاده شود و طبیعتا روغن گیاهی یعنی روغن پالم.

رئیس سازمان غذا و دارو از تشکیل کارگروهی در جهت بررسی به کار بردن روغن پالم در فراورده‌های مختلف خبر داد و گفت: کمیته‌ای در حال بررسی است تا بتوانیم روغن پالم را در جاهایی که چربی طبیعی وجود دارد، حذف کنیم. در هفته جاری نتیجه بررسی‌های این کمیته مشخص می‌شود در این کمیته نمایندگان صنایع لبنی، اساتید دانشگاه و دستگاه‌های نظارتی وزارت بهداشت نیز حضور دارند.

وی افزود: پس از مشخص شدن نتایج بررسی‌ها، فرصتی به صنعت داده می‌شود که پروانه‌هایشان را اصلاح کنند و روغن پالم به کلی حذف شود.

تکلیف پالم در هفته جاری مشخص می شود
وی همچنین در مورد تخلفاتی که در مصرف روغن پالم صورت می‌گیرد نیز گفت: در هر صورت در هفته جاری تکلیف این موضوع را روشن می‌کنیم. طی هفته گذشته بازرسان ما در تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی از تمام تولیدی‌ها نمونه برداری کرده‌اند که در صورت تخلف هر کدام از این تولیدی‌ها به دستگاه قضایی معرفی خواهند شد.

شناسایی ۹ برند متخلف در استفاده از روغن پالم در تهران
دیناروند گفت: آزمایشگاه مرجع تهران تاکنون ۹ نمونه و برند را شناسایی کرده است که در زمینه استفاده از روغن پالم تخلف داشته‌اند. این ۹ مورد مجددا در حال بررسی هستند. علاوه بر آن گزارش‌های استان‌ها نیز باید جمع آوری شده و پس از بررسی آنها جمع بندی‌های لازم صورت بگیرد. با مشخص شدن جمع بندی‌ها متخلفان معرفی می‌شند و پس از آن وزارت بهداشت با اطمینان به مردم اعلام می‌کند که در مورد چه فرآورده‌هایی نگران نباشند.

وی افزود: کار اساسی که در حال انجام داریم و مصوبه آن را نیز سال گذشته از دولت گرفته‌ایم آن است که واردات روغن پالم سیر نزولی را طی کند. بر اساس این مصوبه امسال سقف واردات روغن پالم ۳۰ درصد، سال آینده ۱۵ درصد و سال ۹۵ حداکثر ۱۰ درصد خواهد بود.

وی در عین حال تاکید کرد: در مورد روغن پالم آنچه که خطردارد مصرف بالای آن در کشور است. در گزارشاتمان به رئیس جمهور نیز این موضوع را مطرح کرده‌ایم و مردم نگران نباشند چرا که به زودی تخلفات را شناسایی و این مشکل را حل می‌کنیم. معتقدم می‌توانیم برندهای معتبر را به راحتی کنترل کنیم و این امر امکانپذیر است. هفته جاری این موضوع را یکسره خواهیم کرد. توصیه همیشگی ما به مردم آن است که فراورده پرچرب مصرف نکنید. این امر یک واقعیت است.

احتمال کاهش سقف چربی مجاز فرآورده‌های لبنی
رئیس سازمان غذا و دارو در ادامه صحبت‌هایش گفت: به دنبال اقدامات انجام شده در کمیته مذکور حتی ممکن است سقف چربی مجاز فرآورده‌ها را نیز پایین آوریم. به عنوان مثال ممکن است چربی ماست بالای پنج یا شش درصد را ممنوع کنیم. این کار به صورت جدی در حال بررسی است. هرچند مردم حق انتخاب دارند اما زمانی که موضوعی زمینه تخلفی را فراهم کند باید جلوی آن را بگیریم. در این زمینه با خود صنعت نیز مشورت می‌کنیم.
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۰:۵۰:۴۰
بايد از طرف همه مردم اين برندها تحريم شوند تا تنبيه و ورشكته شوند و درس عبرتي براي ديگران شود ما هم بايد از اروپايي ها ياد بگيريم اينها با سلامتي ما بازي كرده اند (2295195) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۲۱:۱۰:۰۲
اگه اسامی رو اعلام نکنن مردم لبنیاتو تحریم میکنن وهمه اونا ورشکست میشن (2296519) (alef-10)
 
آصف
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۰:۵۲:۵۲
با سلام
نمیدانم چرا در کشور من همه با هم رودربایستی دارند
در معرفی مفسدین اقتصادی
در معرفی شرکت های بزرگی که تخلفاتی انجام داده اند که به قیمت جان ده ها و صد ها نفر از هموطنانمان تمام شده است
آیا جز این است که پشت پرده همه این شرکت ها و فعالیت های بزرگ دست های پشت پرده و آقا زاده هایی هستند که منافعشان بر جان و سلامت مردم کشورشان ارجحیت دارد ؟
چرا وقتی مشخص است این تخلف در کدام برند صورت پذیرفته است اسم آن برند را اعلام نمیکنند تا هم نشانه صداقت و عدم وابستگی این مراجع قانونی به افراد باشد و هم اینکه با چنین عملی بقیه شرکت های مرتبط با صنعت لبنیات و به طبع آن در مقیاسی فراگیر تر تمامی کسانی که با خیال راحت و فارغ از هرگونه دغدغه در مورد رسوا شدن و برخورد قانونی در حال انجام اعمالی از این دست هستند حساب کار به دستشان بیاید
متاسفانه حال این روزها و سالهای کشور من اصلا خوب نیست
همه چیز فرمایشی و فرمالیته شده است
تنها چیزی که ارزشی ندارد جان انسانها است (2295197) (alef-13)
 
بنده خدا
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۷:۴۳:۰۵
درعوض هیج رودر بایستی در اتهام سیاسی زدن و بون هیجگونه رودر بایستی همه را بانام جهره معرفی می کنند ... (2296117) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۰:۵۶:۳۰
اسم اینارو چرا نمیگن؟ میترسم یه وقت خدای ناکرده رسوا بشن و مشتری هاشون بپره؟ (2295212) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۰:۵۷:۱۷
چرا پس اسما رو اعلام نمیکنید؟!!!! (2295215) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۰:۵۷:۳۰
آقا خواهش میکنم شرکت ها رو موظف کنن تا رو محصولات ذکر کنند ایا روغن پالم دارند یا نه ؟ دیگه روی بسته بندی داستان ننویسند روغن دراز - کوتاه ...یک راست و واضح ذکر کنند : دارای روغن پالم هست یا نیست .
شفاف بنویسند تا کی میخواهند مردم را گول بزنند ؟ تا کی در تاریکی میخواهند کار بکنند؟ آیا پول خیلی خوبه ؟ (2295216) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۱:۰۲:۰۴
چرا این براندهای آلوده را اعلام نمی کنند تا مردم خریداری نکنند؟
حداقل مثل ب/ ز و م/ ر اعلام کنند خودمان حدس میزنیم! (2295226) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۱:۰۵:۳۳
چرا اسمشونو نمیگن. از چی میترسن (2295231) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۱:۰۹:۰۴
چرا زودتر اسامی متخلفین را اعلام نمیکنند؟؟ (2295234) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۱:۱۵:۰۸
اسامی را اعلام کنید (2295244) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۱:۱۸:۳۰
اسامی را اعلام کنید مردم اگاه شوند که اگر از این برندها مصرف کرده اند بروند چکاپ کنند. (2295250) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۱:۲۸:۵۲
فقط می توانیم بگوئیم متاسفیم که اینگونه با جان ومال مردم بازی می کنید! (2295272) (alef-13)
 
مردم
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۱:۳۷:۵۷
(هرچند مردم حق انتخاب دارند )آقای مسوول با انتشار نام تجاری شرکتهای متخلف به حق انتخاب مردم احترام بگذارید. (2295292) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۱:۴۵:۰۳
من بعد از این داستانها تصمیم گرفتم پنیر خارجی بخرم. رفتم سوپر پنیر فرانسوی معروف گاو خندان را خریدم. روزی که خواستم مصرف کنم با تعجب دیدم جزو مواد تشکیل دهندش نوشته palm oil !
همانطور که در این مقاله گفته شده روغن پالم ممنوع نیست در دنیا اما توصیه می شه که نخوریم. مثل اینکه توصیه می شه شکر یا نوشابه نخوریم اما همه می خورند!فکر کنم یه کمی از این نظر به برخی کارخانه ها ظلم شد چون تمام شیرهای پرچرب سوپر محل ما این هفته برگشت خورد. (2295309) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۱:۴۵:۴۰
خب اسامی شون؟

متاسفم که حتی روابط اجازه بیان اسامی چند کارخانه متخلف را هم نمیده... (2295311) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۱:۴۵:۴۴
از صدقه سر دولت تدبیر و امید !! روغن صنعتی را به جای لبنیات به خورد مردم دادند (2295312) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۷:۱۰:۴۲
چه ربطي به دولت تدبير و اميد داره كه شما وسط دعوا نرخ تعيين ميكني!!
اون دولت برنج آلوده و دولت قبل ترش گوشت آلوده و حالا شير آلوده به مردم دادن!
پس از ماست كه بر ماست!! (اونم از مدل پر چربش) (2296043) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۷:۴۵:۱۶
از صدقه سر دولت تدبیر و امید بعد از سالها فاش شد که شرکتهای لبنیاتی به جای لبنیات روغن صنعتی به خورد مردم میدادند. (2296124) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۲۰:۲۰:۳۶
دقیقا برعکس. این دولت نشون داده که به سلامت مردم اهمیت میده. هرجا تخلفی میشه شروع به رسیدگی می کنن. سال 92 روغن پالم وارد شده، یعنی مجوزها از دولت قبل گرفته شده. اگه دولت قبل بود سریع تکذیب میکردن و از فردا مجوز واردات 70 درصدی روغن پالم رو میدادن. انصافا گل سرسبد کابینه روحانی وزات بهداشته. (2296439) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۱:۴۶:۵۵
جان بی ارزش مردم. (2295317) (alef-13)
 
عباس
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۱:۵۳:۲۸
آقای دکتر رسول دیناروند

مردم در تمام دنیا نیازی نیست همه چی بدانند یا اگر هم بدانند قدرت برخورد قانونی با متخلفین را داشته باشند که اگر چنین بود سنگ روی سنگ بند نمیشد.
لذا سازمانها و پستهایی نظیر آنچه شما در آن حضور دارید ایجاد گریده.
خواهشمندیم پس از توضیحات کاملی که فرمودید با وسواس و دقتی بیشتر نسبت به برخورد قاطع با متخلفین اقدام نمایید.چرا که دیگر از ژستهای پوچ وبی اثر درباره چنین مواردی(مانند مکدر شدن خاطر دولت محترم بابت گرانی خودرو) حالمان بهم میخورد.
در ضمن دوستان اگر موافقند آبروی کسی که با جان میلیونها نفر بازی میکند تا به سود خود برسد با فاش شدن نامش و شرکتش برود نظر بدهند. (2295328) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۲:۰۱:۲۴
قبل از دولت نهم و دهم واردات پالم ممنوع بود وکسانیکه در جریان هستند میدانند از موارد اختلافی با دولت مالزی بود
از برکت وجود دولتین نهم و دهم که از قبل این واردات سود سرشاری نصیب عده ای میکرد واردات آن آزاد شد
وچه نصیب رحمتی که هنوز از آن بهره میبریم
این یکی ازموارد است فقط
امید که دلسوزانی باشند ملت مظلومی را از مصرف آب آلوده غذای آلوده و هوای آلوده ودیگر آلوده های بی صدا و باصدا نجات دهند (2295341) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۷:۱۵:۴۴
الآن یک سال از دولت یازدهم می‌گذره و این بهانه‌ها دیگه کارساز نیست. اگر این حرف‌های وزیر واقعی باشه، باید بابت یک سال ریختن روغن پالم در شیر پاسخگو باشه.
دروغ‌گوئی‌ها و نسبت دادن اشتباهات دولت به دولت قبل هیاهوئی بیش نیست. (2296055) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۲۰:۲۵:۳۲
رو که نیست. سلامت مردم به سیاست گره نزنید. همین که اعلام شده خیلی خوبه. وزیر گفته محصولات پر چرب نخورین. سوسیس و کالباس نخورین و سراغ فست فود نرین. (2296449) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۲:۰۲:۳۲
آقای رییس کارخانه ها را معرفی کنید مردم بدانند چه کسانی به مردم خیانت کرده اند .؟متاسفانه در مرکز قلب تهران نوبت جهت باز کردن عروق قلب و عمل جراحی قلب به 6 ماه رسیده است خواهش می کنیم قرص پلاویکس خارجی را ارزان کنید.
در غزه صهیونیسم کودک می کشد در ایران سودجویان بی انصاف مردان وزنان میان سال!
درغزه سازمان ملل اهمال می کند وبا متجاوز بر خورد نمی کند در ایران قوه قضائیه!
هردو برای رفع تظلم تاسیس شده اند !!!! (2295343) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۲:۱۰:۳۰
اسم شرکتهای متخلف را اعلام کنید تا مردم نخرند. شما خود با این کار دارید با سلامت مردم بازی می کنید (2295368) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۲:۱۰:۳۲
جالب است که جهت حفظ آبروی متقلبان و متخلفان نه کارخانه ای پلمب می شود نه نامی اعلام. (2295369) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۲:۴۳:۴۹
لازم نکرده شرکتهای متخلف را به قوه قضائیه معرفی کنید. به مردم معرفی کنید تا با نخریدن محصولاتشان مجازات شوند. از آنجا که عدم توجه به سلامت مردم در روحیه مدیریتی این شرکتها وجود دارد چه بسا در محصولات دیگر نیز همین رویه را در پیش گرفته باشند. معرفی کنید . چرا از مجرم حمایت می کنید؟ (2295444) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۲۰:۳۰:۰۸
حرف شما صحیح. نوشابه ضرر داره آیا مردم نمی خرن؟ سیگار ضرر داره ...
خلاصه بهتره هم سریعتر به مردم معرفی کنن تا حداقل اونهایی که به سلامتی شون اهمیت میدن از این محصولات نخرن. از طرف دیگه قوانین رو اصلاح کنن تا اونهایی که به سلامتی شون اهمیت نمیدن هم متضرر نشن. (2296455) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۳:۲۲:۳۴
یه بار خوندم , دوباره خوندم , با خودم گفتم مگه میشه سه باره خوندم اما دیدم شده این آقای رئیس اینهمه ور زده وقت ما را گرفته پول اینترنت ما را هدر داده اما اسم این 9تا برند را نگفت که نگفت تا این ملت بدبخت مظلوم وقتی میره مغازه از جنس غیر استاندارد نخره و نده دست زن و بچش , آقای رئیس سازمان غذا و دارو چرا اسم این 9تا برند متقلب را نمیگی؟ چرا همه مسئولان ما فقط بگم بگم بلدند و به وقتش قایم میشند؟آقای رئیس سازمان غذا و دارو میدانید مردم چه فکری در مورد شما میکنند؟
مردم میگند این بگم بگم و نگفتن برای ما نیست بلکه برای اون 9تا برند است تا بدانند که اگر به شما حال ندند اجناسشون تو مغازه ها مونده و عودت میخوره چون مردم نمیخرند , آقای رئیس سازمان غذا و دارو,میدونی چرا مردم توکلی توکلی میکنند,چون نمیاد تو تلویزیون بگه م/ر , بلکه میگه مشاور اول رئیس جمهور,نمیاد از رانت 650 میلیونی دولت تازه تاسیس بگذره اما شما از نام بردن 9تا شرکت متقلب و متخلف عاجزید. (2295529) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۳:۳۰:۰۹
در مورد سلامت مردم هم مافیائی عمل کردن!!

چرا برندهای متخلف را معرفی نمی کنند .منافی که میبرند چیست؟ که تشویش اذهان می کنند و لکن سره را از ناسره برای سلامت روانی مردم جدا نمی سازند

از این وزیر صنعت و تجارت که هم رانت روغن می دهد و هم حمایت از مصرف کننده را بهشیوه قجری مجری است انتظاری نیست ولکن رسانه تو چرا سکوت و مصلحت اندیشی پیشه کرده و خبر نگارانت اطلاع رسانی نمی کنند؟ (2295547) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۳:۳۸:۰۹
طبق معمول اسامی انها اعلام نمیشود حداقل مردم بشناسند اصلا مردم به حساب نمیان (2295563) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۳:۴۳:۰۳
نهادهای نظارتی بر غذاودارو تاکنون چه می کردند؟مگروظیفه ذاتی آنان همین نبود؟مبدا چنین تخلفی از چه تاریخی بوده است؟اگرتخلف قطعی دراین باره انجام شده که ظاهرا چنین بوده است قوه قضاییه بایدواکنش نشان دهد.آیا مقاماتی که مجوز چنین تخلفی را داده اند نبایددادگاهی شوند؟ (2295574) (alef-13)
 
saeid
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۳:۴۳:۵۴
وقتی شرکتها همه روغنهای آلوده رو فروختن به مردم بیچاره بعد بگید فلان شرکت بود و مربوط به چند ماهه قبله و الان مشکلی نداره. درسته؟ الان نگید تا مردم بدبخت نخورن و به خورد بچه هاشون هم ندن (2295577) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۴:۰۴:۰۰
همه اش دروغه مثل همه موارد دیگر هیچ متخلفی به مردم معرفی نمی شود . مگر در مورد خود رو اتفاقی افتاد ؟ خلاصه همه سرکاریم (2295611) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۴:۲۹:۱۹
این برند ها اسم ندارند ؟

چرا قاتل ها را معرفی نمی‌کنید ؟ (2295666) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۴:۲۹:۲۱
لطفا اسم اون 9 برند رو منتشر کنید نکنه می خواید بگید آبروشون به خطر می افته!!!!! (2295667) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۴:۳۳:۴۹
اگر اشتباه نکنم صنایع تولید صابون هم از نوعی از روغن پالم استفاده میکنند که قطعا گرید صنعتی آن است. امیدوارم که شرکتهای متخلف حداقل از نوع غذایی آن Food Grade استفاده کرده باشند. (2295677) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۴:۳۳:۵۵
برندها را نام ببرید تا مردم مصرف نکنند وسلامتی مردم به خطر نیافتد تا چه زمانی به پنهان کاری وخیانت به ملت با استفاده از استتار وحروف الف م ر س خ و......غیره در صدد نجات متخلفین هستید ؟! از خدا بترسید والله وخیر الماکرین (2295678) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۴:۵۹:۰۷
در خبری دیگر خواندم که 2 برند هستند. به هر حال حق مردم است که بدانند این برندها نامشان چیست. در غیر اینصورت همه خواهند گفت که دست دولت هم در دست متخلفین است. (2295751) (alef-13)
 
شاهرخ
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۵:۱۰:۴۸
من نفهمیدم یعنی اول بهشون فرصت اصلاح میدن اگه انجام ندادن معرفی میشن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یه سوال چرا مدعی العموم تا بحال ورود پیدا نکرده؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اصلا جطور می خوان برآورد خسارتهای وارد شده به مردم رو محاسبه کنن تا مجازات کنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نهایت اون مردم رنج کشیده هستن که باید روز قیامت دادخواهی کنن (2295789) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۵:۱۵:۳۲
چرا اسامي را اعلام نمي كنيد (2295800) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۵:۲۴:۴۱
حمایت از تولید کنندگان کارگاههای کوچک که تولیداتی 100% خالص را به بازار عرضه میکنند، یک ضرورت است. بسیاری از این تولید کنندگان هستند که علیرغم تولید سالم، در ارائه روغنهای خود به بازار مصرف با مشکل روبرو هستند. در عوض برندهای معتبر با روغنهای نا خالص و قیمتهای بسیار بالا ، یکه تازی میکنند. دولت میتواند با حمایت واحدهای کوچک،خیال مردم را نیز راحت کنند. (2295834) (alef-13)
 
حسن
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۵:۳۷:۴۲
سن من حدود 40 سال برای پرهیز از چربی همیشه ملاحظه میکردم و برای صبحانه و ناهار از پنیر و ماست به همراه نان ساده استفاده میکردم تا به اصطلاح در آستان چهل سالگی مشکل چربی کمتر داشته باشم ولی امروز بیماری قلبی داشته و عمل کردم اگر می دانستم این سود جویان اینگونه عمل میکردند حداقل این سختی را به خودم نمی دادم ؟ هر جای دنیا بود به راحتی می توانستم از کارخانه ای که از آن ماست و پنیر می خریدم و روی آن درج نکرده اند چربی آنها گیاهی است شکایت کنم ولی اینجا نتیجه را همه می دانند ؟ بررسی خواهد شد و نتیجه آن به اطلاع عموم خواهد رسید ؟ (2295861) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۵:۴۵:۵۳
شناسايي كردند به مردم بگويند .
بهترين تنبيه نخريدن ان كالاهاست. (2295878) (alef-13)
 
احسان
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۶:۰۱:۰۳
آیا با این همه بیماریها و آلودگیهای خطرناک که در جامعه رشد و توسعه داده اید و همه اش هم یا بدلیل سودجویی های مدیران ارشد است یا بدلیل بی سوادی آنها ، آیا واقعا افتخاری دارد، آیا عزتی برای مردم مانده است ؟این چه فلاکتی است که اگر بخواهیم سالم زندگی کنیم ؛ باید از ایران فرار کنیم؟ شما کجای دنیا رو سراغ دارید که اگر بخواهید سرطان نگیرید و به سبزیجات و میوه ها نیاز دارید ؛ میوه و سبزی اش هم سرطان زا باشد؟ کجای دنیا گوشت های زباله وارداتی به مردمش میدهند؟ کجای دنیا شیر و لبنیات که برای دفع سموم سرب و... از بدن مفیدهستند را اگر بخوری انواع بیماریهای کبد چرب و تصلب شراین و سکته زودرس مبتلا میشوند؟ کجای دنیا ریزگردهای رادیواکتیو بلای جان مردمش میشود؟ کجای دنیا برنج های آلوده به مردم میدهند؟ کجای دنیا آب آلوذه و نیترات دار به مردم میدهند؟ اصلا جایی برای نجات از فلاکت گذاشته اید؛ استرس بیکاری و فقر و تورم بیش از 50 درصد و ورشکستگی و فروپاشی! بیماری و سرطان و...!!! (2295904) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۶:۱۰:۱۸
چرا با جان مردم بازی می کنید اسمشون رو اعلام کنید (2295919) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۶:۱۷:۰۴
خب چرا با جان مردم بازی میکنید و در اعلام اسامی شون تعلل و تأخیر میکنید؟ ... (2295929) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۶:۱۸:۰۴
چرا اسم كارخونه هاى متخلف اعلام نميشه مردم بدونن چى بخرن چى بخورن (2295932) (alef-13)
 
ehsan
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۶:۲۸:۱۶
واقعا این استدلال است " مصرف آن در هیچ جای دنیا ممنوع نیست اما از نظر تغذیه‌ای توصیه می‌شود که مردم آن را مصرف نکنند" . واقعا کجای دنیا مصرف مواد مضری که ضرر آنها برای همه بدیهی است را ممنوع میکنند؟ مثلا همه میدانیم آب تصفیه نشده را نباید خورد و بدیهی هم هست! هیچ جایی هم ممنوع نمیکنند چون همه به مضراتش واقف هستند! آیا پالم هم همینطور است؟ اگر ممنوع نیست چرا روی شیرهای پرچربی هیچ کدام از تولیدکننده ها نمینویسند "حاوی روغن پالم"

نکته اصلی این است: " سودجویی افراطی مسئولین محترم به حدی است که با وجود آگاهی از همه این مضررات آنرا به مردم اعلام نکرده بودند تا مردم به جای شیر ؛ ماست و... و حتی روغن مایع خوراکی که به آنها اعلام شده است از سویا و یا آفتابگردان و یا کنجد و یا زیتون تهیه میشود!!! استفاده کنند.

شما بفرمایید چه صفتی در افراد ممکن است موجب بروز این رفتار سودجویانه شود که راضی هستند همنوعان خودرا به فلاکت ؛ فقر ؛ بیماری و سرطان دچار کنند تا خودشان سود کنند ویا به گفته خودشان "ضرر" نکنند؟ چرا باید این صفت در جامعه ما آنچنان رشد کند که مسئولین جامعه به این راحتی استدلال های بچه گانه و بی خردانه بیاورند؟
چرا برروی شیر و لبنیات دیگر اعلام نکرده اند که روغن پالم هم از اجزاء ترکیب دهنده آنهاست!! و مثلا روی دوغ فق مینویسند :" ترکیبات : آب + ماست!" (2295954) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۶:۳۹:۰۹
بايد به اشد مجازات برسند
هر روز قيمت مواد لبني بالا ميره و بالاتر ولي تخلافات رسيدگي نميشه كه نميشه (2295971) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۸:۲۳:۰۳
اقا باید اسم بدین در غیر اینصورت فردا شایعه میشه کدوم شرکت بوده .اگر شرکت شایع شده نباشه اون شرکت هم مثل ماها ضرر میکنه .کی میخوان مسئولین متوجه بشن .
خدارو شکر همیشه از شیر بدم میومد مخصوصا پاکتی ولی ماه رمضان مصرف افتارمون فقط پنیر بود و وبیشتر روزها هم پنیر مصرف میکردم .اما از الان دیگه هیچ پنیری نمیخورم تا وضعیت اصلاح بشه .فقط همون ماست روستایی مادر بزرگ ! . (2296217) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۹:۴۴:۴۶
در تمام کشور های اروپا روغن پالم در شیرینیجات و بیسکوئیت مصرف میشود
روی بسته بندی هم مینویسند اما افزودن آن به شیر حتما تغلب است .
این برخورد اخیر در کشور این گمان را بوجود آورده که این روغن مسموم است
و فقط استفاده صنعتی دارد (2296365) (alef-10)
 
عاطفه
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۱۹:۵۹:۵۰
اسامی این متخلفان هم مث اختلاص کنندگان میمونن تو جیب مسئولین....
ما درحال حاضر ماکزیمم محصولاتمون با روغن تولید و مصرف میشن پس پیش بینی میشه که طوفانی از بیماری های سرطانی داره به سمت کشور میاد..... (2296397) (alef-13)
 
yabi
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۲۰:۱۳:۵۱
لطفاهرچه سریعترقبل ازآنکه لیست شرکتهای متخلف درشبکه های اجتماعی بطورغیررسمی معرفی شود، خودتان آبروداری کرده وبرای حفظ اعتمادعمومی معرفی نمایید.
درضمن خانواده من تصمیم گرفته است که شیرکارخانه ای اعم ازپرچرب وکم چرب نخریم وازشیرآزادکه خودمان حرارت داده ومیکروب کشی می کنیم، استفاده نمایی. جایی که دولت به مسئولیت خوددرقبال امنیت غذایی اهمیتی نمی دهد، بایستی حودمان این وظیفه خطیررابجاآوریم. (2296426) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۲۰:۲۹:۰۶
مدیران همه در این حوزه واقعا بی لیاقت و بی عرضه هستند

اسم برندهای متخلف را اعلام کنید
جان مردم مهتر است یا سود دهی انان. (2296453) (alef-13)
 
فرشاد
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۲۱:۲۴:۲۸
من از قبل هم میدونستم توی لبنیات و بیشتر تولیدات ما روغن پالم میزنن و همیشه شیر کم چرب میخوردم. ولی باید بگم مصرف روغن حیوانی که فلانقدر هم قیمتشه ضررش از روغن پالم بدتره. جالبه مردم چقدر تحت تاثیر رسانه ها هستن. (2296538) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۲۱:۳۷:۴۹
مجازاتشان فقط اعلام اسامی برند ها باشد (2296552) (alef-10)
 
reza
۱۳۹۳-۰۵-۱۸ ۲۳:۴۹:۲۱
چرا اسمشون رو نمیاری خبر نگار باشرف !!!؟؟؟
حق سکوت گرفتی ؟؟؟!!! بچه های این مملکت دارند به مرور آماده انواع بیماریها میشن . تو وجدان نداری ؟ واقعا میتونی شب راحت بخوابی در حالی که بچه های مردم این شیرها میخورند ولی تو برای بچه خودت نمیخری؟ (2296783) (alef-13)