نظر منتشر شده
۳۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 23742
ایست و بازرسی ها از بسیج به ناجا منتقل می شود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ فروردين ۱۳۸۷ ساعت ۱۵:۵۸
وظیفه ایجاد ایست بازرسی های خیابانی از بسیج  به نیروی انتظامی منتقل می شود.

به گزارش الف، سردار سرلشگر جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با صدور دستوری، مسئولیت ایجاد بازرسی های خیابانی را از نیروی مقاومت بسیج به ناجا منتقل کرد.

براساس دستور سردار جعفری ، مسئولیت ایست و بازرسی های خیابانی و دستگیری مجرمان به عهده ناجا خواهد بود و در صورت نیاز و درخواست فرماندهی ناجا ، نیروهای بسیج به  کمک پرسنل ناجا خواهند رفت.

سردار سرلشگر محمدعلی(عزیز) جعفری از زمان برعهده گرفتن مسئولیت فرماندهی کل سپاه در شهریور ماه 86 ، واحدهای مختلف سپاه را به سمت ماموریتهای تخصصی و افزایش کارآمدی در انجام وظایف محوله هدایت کرده است. سردار جعفری مستقیما فرماندهی نیروی مقاومت بسیج را هم بر عهده دارد.  
 
۱۳۸۷-۰۱-۰۶ ۱۷:۰۵:۰۴
حرکت صحیح و به جایی بود (54939)
 
مهدی
۱۳۸۷-۰۱-۰۶ ۱۷:۱۰:۰۵
اقدام بسیار پسندیده ایست در جهت تخصصی شدن مسئولیت ها، جلوگیری از تنشها و حفظ شان بسیج و بسیجی که گاها در گذشته بدلیل ساده اندیشی معدودی از نیروهای جوان یا خودسر زمینه طعنه و گلایه از این نیروی مقدس مردمی را ایجاد کرده بود. (54940)
 
اصغر سعیدی
۱۳۸۷-۰۱-۰۶ ۱۷:۳۷:۱۸
من خود یک بسیجی هستم که 23 سال سابقه حضور در بسیج دارم و همچنین سابقه جبهه از اینکه سردار جعفری چنین دوراندیشی داشتند بخودم می بالم , زیرا خیلی از این ایست بازرسی ها اصلا در شان بسیج نبود و عدم آموزش نیروهای ایست بازرسی ها بعضا به ضرر بسیج و س÷اه تمام می شد چون عده ای جوان بی تجربه با برخوردهای تند موجب رنجش شهروندان را فراهم می ساختند . من خود که بعضی وقتها با بسیجیان به ایست بازرسی می رفتم همیشه در عذاب بودم که چرا با وجود نیرو انتظامی باید ما خیابان را ببیندیم و خودرو ها و موتورها را کنترل کنیم که سرقتی نباشند . و زمانی که می شود از این جوانان بسیجی در کارهای مهمتری استفاده کرد و بعنوان بزرگترین نیروی داوطلب مردمی در سازندگی کشور و انجام کارهای فرهنگی از آنها استفاده شود چرا باید از آنها در امور پیش پا افتاده تری استفاده شود . (54943)
 
غلامرضا
۱۳۸۷-۰۱-۰۶ ۱۸:۱۱:۳۶
چه کار خوبی! در راستای قانون است و امیدوارم موفق باشند.
راستای برای بچه های عزیز ، زحمتکش و خوب بسیج هم فکری شده است، که اگر خواستند از سر غیرت اجتماعی و دینی کار خیری بکنند چه بکنند؟ تشکیلات مدد کاری اجتماعی یا ...
خدا به همه شان (نیروی انتظامی و بسیج) خیر و قدرت و سلامت بدهد
آمین. (54948)
 
۱۳۸۷-۰۱-۰۶ ۱۸:۱۷:۰۴
kare besiyar sahihi ast aslan mafhomi nadarad ke dar yek keshvar chand niroo dar kare ham dekhalat konand
NAJA masole hefze amniyate ejtemaei ast (54949)
 
علی
۱۳۸۷-۰۱-۰۷ ۰۰:۰۵:۰۱
کسانی که بسیج را در حد و اندازه ایست بازرسی قلمداد می کردند کاملا آگاهی داشتند که پتانسیل بسیج بالاتر از این کارهاست ولی نمی دانم چه دستهایی در کار بود که سعی داشتند نیروی بسیج را مانند 20 سال پیش اداره کنند. (54964)
 
دوستدار بسیج و بسیجیان
۱۳۸۷-۰۱-۰۷ ۰۰:۳۲:۳۶
سلام / به سهم خود گل روی سردار جعفری را می بوسم که این دستور را صادر کردند. نزدیک به 15 سال پیش به سردار ذوالقدر عرض کردم که بسیج ناجی ایران و ایرانی است شما را به خدا این سیاوش های پاک را در برابر مردم ( حتی با توجیه حمایت از امنیت مردم ) قرار ندهید. متاسفانه ایشان عمق سخن من را درک نکردند و بسیج به میدان هایی وارد شد که قداست و مقام بلند آن خدشه دار شد. بسیج ذخیره و پشتوانه فرهنگی و معرفتی و سلحشوری این سرزمین است. بدا به حال ما که این سرمایه ی گران را به بدترین شکل ممکن به حراج گذاشتیم.
مجددا به سردار جعفری درود می فرستم و از خداوند بهترین پاداش ها را برای این بسیجی دلاور آرزو میکنم. (54968)
 
عبادی
۱۳۸۷-۰۱-۰۷ ۰۶:۳۱:۰۱
از این عالی تر نمی شد..!
همون موقع که سردار اومد بلافاصله دستور اومد تا چند ماهیی این پست ها جمع بشع تا دستور جدید بیاد که اومد.
من هم به عنوان یه بسیجی از سردار تشکر می کنم. (54975)
 
علی
۱۳۸۷-۰۱-۰۷ ۰۷:۲۲:۰۳
واقعا تبریک می گم به این جسارت سردار، امید که سایر امور قانونی کشور هم با همین نگاه درست و صحیح سامان یابد، عیدی خوبی بود!
یا علی (54977)
 
۱۳۸۷-۰۱-۰۷ ۰۸:۴۱:۲۹
ایجاد پستهای ایست و بازرسی توسط نیروی انتظامی به قانونمند شدن اقدامات نظارتی و امنیتی کمک کرده و پاسخگویی به مردم را نیز تسهیل می‌نماید. (54983)
 
۱۳۸۷-۰۱-۰۷ ۰۹:۵۵:۲۶
آفرين ازاين تصميم صحيح و اصولي (54987)
 
ابوجهاد
۱۳۸۷-۰۱-۰۷ ۱۱:۱۶:۳۷
سلام اين اقدام قابل تقدير است اما اقدام ديگر كه مرا آزار مي دهد بكار گيري سازمان يافته نيروهاي بسيجي است كه مسئوليت امر بمعروف را بر عهده دارند در حقيقت مسئوليت برخورد با بدحجابي را. ناجا در اين زمينه وظيفه و جايگاه دارد دخالت بسيج و درگيري او با مردم حقيقتاً مشمئز كننده است. هيچ گاه نبايد اجازه دهيم بسيج جلوي مردم بايستد در حقيقت مردم عليه مردم وجهي ندارد. لطفاً مسئولان رسيدگي كنند.
(در اصفهان مشاهده كردم) (54993)
 
محمد
۱۳۸۷-۰۱-۰۷ ۱۲:۰۷:۱۵
کار بسیار خوب و تصمیم اقلانه ای بود (54996)
 
دارا عرفانی
۱۳۸۷-۰۱-۰۷ ۱۲:۳۲:۲۷
بسیار عالی و پسندیده بود. مشخص است که انتصاب ایشان پس از مطالعه در مرکز مطالعات استراتزیک سپاه به این سمت چقدر موثر است و ان شاء الله خواهد بود (54997)
 
اكبر
۱۳۸۷-۰۱-۰۷ ۱۲:۵۵:۰۸
به عنوان كسي كه دلسوز و علاقمند به اصلاح نظام جمهوري اسلامي است از فرمان جناب آقاي جعفري بسيار خرسند شدم. اميدوارم ساير كارهاي موازي هم به همين صورت ساماندهي شود. اين عيدي خوبي بود به ملت صبور ايران از طرف سردار جعفري.

سردار از شما ممنونم (54998)
 
javad
۱۳۸۷-۰۱-۰۷ ۱۳:۳۸:۳۶
از این تصمیم بجای سردار متشکریم. امیدواریم نیروی بسیج با این تصمیم ها کارایی بیشتری پیدا کند. (55003)
 
محمد
۱۳۸۷-۰۱-۰۷ ۱۴:۱۸:۵۳
باید بگم وقتی جناب سردار درباره حمایت از اصولگرایی سخنانی به میان آوردند، تن و بدنم لرزید ولی الان طور دیگه ای روی ایشان حساب باز کردم.
تشکر سردار (55007)
 
جعفر دولتیاری
۱۳۸۷-۰۱-۰۷ ۱۹:۳۵:۲۶
من حدود سال 75 بود که هفته ای یک با ر شبها باید ایست بازرسی راه می انداختیم و در راستای طرح امر به معروف بسیج بازرسی بدنی مردم می پرداختیم که نوار ویدئو غیر مجاز همراه کسی نباشد و در چند مورد هم در طرح قطره چکانی و بعد هم یک بار در کوههای دارآبد بمدت 2 روز به امر مقدس درخت کاری مشغول شدیم و جناب آقای کرباسچی شهردار وقت به همراه یکی از سردار مسئول بسیج تهران به آنجا آمدند و عرق ریزی ما را نگاه کردند بگذریم که بعدا شهرداری زحمت آب دادن به درختها را بخود نداد و هزاران درخت که در طی دو روز کاشته شده بودند یک روزه خشک شدند و بگذریم به بچه هایی که روزه ا قطره فلج اطفال خورانده بودیم شبها با پدر و مادرشان در ایست بازرسی ها درگیر می شدیم .همان موقعه به بعضی از مسئولان نامه می نوشتیم که شما را بخدا مقوله بسیج را وارد این بازیها نکنید کار فرهنگی برای بسیجیان تدارک ببینید که یکی از مسئولین بسیج طرح آموزش هویه کاری و پرورش قارچ را تدارک دید ......................... (55034)
 
haj mahdy
۱۳۸۷-۰۱-۰۸ ۰۶:۳۸:۲۰
besiar eghdame ziba o pasandide iee ast
chera ke dar keshvare azadi chon iran hamchin amali hekayat az na amni darad
hamchenin afradi ham ke in kar ro mikonand khod ghaleban moshkel drand
besiar eghdame jalebi bood
ya ali (55046)
 
بهناز
۱۳۸۷-۰۱-۰۸ ۰۷:۱۸:۵۰
با سلام و تبريك سال جديد خدمت فرمانده كل سپاه
اين اقدام ايشان حقا\" و انصافا\" به جا و بسيار عاقلانه بود. اميدوارم اين اقدام زيبا به گونه اي شود كه در هيچ جا به بسيج و بسيجي به عنوان دشمن آزادي هاي اجتماعي مردم نگاه نشود. (55049)
 
مهدوي
۱۳۸۷-۰۱-۰۹ ۰۸:۴۶:۰۰
به نام خدا
واقعا تصميم به جا و منطقي اي بود آخر معلوم نبود ايست بازرسي به بسيج چه ربطي دارد يک کار تخصصي بود که يک بسيجي که تعليماتش چيز ديگري است نمي توانست به درستي از پس آن بر بيايد و انرژي اش در جايي صرف مي شد که وظيفه ي ديگري بود جالب بود که در برخي موارد نوجوانان آموزش نديده را براي اين کار مي گماردند يادم هست در محله ي ما همين اشتباه نزديک بود کار دست مسوولين مسجد محل بدهد زيرا نوجوان دروه نديده ي گمارده شده براي ايست بازرسي آن هم بدون ثبت نام رسمي در بسيج و داشتن حتي کارت بسيجي! به خودروي گشت ناجا ايست مي دهد و وقتي عدم توجه آن را مي بيند ايستش را تکرار کرده و... از سردار عزيز که ثابت کرده دنبال تحول بنيادي در سپاه و بسيج است نهايت تشکر را دارم! اميدوارم اين کم لطفي هايي را هم که در برخي محافل بسيجي به ارتش مي شود يک جوري اصلاح فرمايند دليلي ندارد ارتش را خورد کنند جز صياد شيرازي بقيه را کوچک نمايند و اگر از شهيدي ارتشي نام مي برد اصرار کنند که او را ارتشي بسيجي بنامند مگر لباس ارتش نمي تواند به عنوان ارتش اسلامي به تنهايي لباسي مقدس باشد همچون لباس پاسداري و بسيجي
يا علي (55153)
 
حبیب
۱۳۸۷-۰۱-۱۰ ۱۱:۰۹:۳۶
افراط و تفریط خوب نیست نه شور شور نه بی نمک. در بعضی جاها حضور بسیج حافظ امنیت بوده است. در کشور ما برای حل یک مسئله اغلب صورت مسئله را پاک می کنند. با توجه به تهدیدات آمریکا توانایی جنگ شهری و اجرای فنی ایست و بازرسی توسط بسیج می تواند در بالا بردن توانایی رزم شهری موثر باشد. این دستور فوائد و مضرراتی دارد که قابل بحث است (55273)
 
حسن--ر
۱۳۸۷-۰۱-۱۱ ۰۷:۴۹:۴۰
باتشكر از اينكه در سپاه هميشه پويائي بوده رمز موفقيت سپاه و بسيج است بنده هم به عنوان كسي كه فرماندهي يكي از پايگاهاي بسيج را به عهده دارم در اين مقطع از اين تصميم خدا را شاكرم اميدوارم بسيج در راستاي منويات رهبر دورانديش انقلاب به وظا يف خطير خود عمل نمايد (55323)
 
۱۳۸۷-۰۱-۱۱ ۱۴:۱۳:۰۹
کنترل مرزها و مبادی ورود و خروج کالای قاچاق و مواد مخدر و همچنین کنترل رفت آمد عوامل مزدور بیگانه در مرزها وظیفه بسیار مهمتری است که متاسفانه هنوز بطور مطلوب حل نشده است. این چگونه است که در سراسر کشور هرنوع کالای قاچاق ومواد مخدر بحد وفور یافت مشود؟
هر چند تاوقتی که در افغانستان امنیت کامل برقرار نشده اخراج برادران افغانی را جایز نمیدانم ولی این چگونه است که برادر افغانی رانده شده از مرز یکی دو هفته بعد مجددا سروکله اش در همان شهر و محله سابق پیدا میشود؟
کنترل بزرگراهها و جاده های بین شهری را میتوان و میبایست سپاه بعده بگیرد و لی کنترل خیابانها و محلات را بعلت شناخت بیشتری که بسیج دارد میتوان با نظارت سپاه به بسیج سپرد که نیروی سپاه به فعالیتهای حیاتی تری که وجوب آنها محرز است و درآنها متاسفانه سهل انگاری شده ومیشود بپردازد. مفاسد اقتصادی، جنایاتی که محیط زیست را بخطر انداخته اند مثل بهربرداری غیرقانونی از جنگلها ومراتع و خالی کردن فضولات صنعتی در زمین ها ورودخانه های حفاظت شده و .... خطر دیگر این تصمیم خانگی شدن نیروهای تکاور سپاه و دور شدن آنها ازصحنه های واقعی و مردانه جنگی است. (55354)
 
مفید
۱۳۸۷-۰۱-۱۲ ۰۹:۵۴:۰۴
با تشکر از کار بسیار مدبرانه سردار خواهش میکنم فکری هم برای ستادهای به اصطلاح امر به معرف و... بکنند که بسیج راآلوده میکند.ویاروش کارآنها را به گونه ایی طراحی کنند که بامجرم یا آلات جرم و... برخورد نداشته باشد بلکه بصورت عمومی و تکلیف فردی واجتمایی بدون دخالت دادن اسم بسیج صورت بگیرد.با این کار بسیج بیمه و به کار اصلی خود که جذب وتربیت نسل نوجوانان وجوانان جامعه میباشدمیرسدوآموزش انسجام بخشی نیز بهتر صورت میگیرد.در ضمن با بالا بردن کیفیت کار و عمومیت دادن به آن اجازه دهیم از هر قشری در آن جذب شده با دقت و لطفت نسلی انقلابی مومن تحویل جامعه داده شود.انشاالله (55375)
 
یک بسیجی
۱۳۸۷-۰۱-۱۲ ۲۳:۱۸:۴۳
با سلام و تبریک سال نو
کشور ما به سردار جعفری های بیشتری نیاز دارد.
چراکه برخی مدیران ما (البته این برخی شیب بیشترش به سوی آن طرف است) جسارت، شجاعت، عقلانیت و دیانت لازم را ندارند تا شاهد چنین رفتارهایی از آنان نیز باشیم.
البته چنین رفتاری از سردار جعفری بعید نبود و اگر برخی از دیگر اقدامات او نیز گفته شود این بعید نبودن بیشتر عیان می شود.
امید است چنین مدیرانی در کشور ما بیشتر مجال کار بیابند و چنین روحیه ای در میان مدیران دیگر کشور نیز تعمیق شود.
حدیث آرزومندی که در این نامه ثبت افتاد
همانا بی غلط باشد که حافظ داد تلقینم (55389)
 
۱۳۸۷-۰۱-۱۴ ۱۳:۰۰:۴۸
kare beseyar khobe baraee rafee hasasiyatha bod (55492)
 
امير
۱۳۸۷-۰۱-۱۴ ۱۶:۳۶:۳۹
تفكيك وظايف سازماني نهاد‌هاي امنيتي كار خوبي در جهت مديريت بهتر مي‌باشد. (55529)
 
يه بچه بسيجي
۱۳۸۷-۰۱-۱۷ ۱۳:۴۳:۲۸
بنا به اينكه اين ماموريت بسيار والا براي بسيج كه طبق فرموده حضرت امام ((اگر از آسمان سنگ هم بباريد اما نبايد ايست بازرسي هاي بسيج متوقف شود)) داشت كم كم از شكوه وعظمت خود مي كاست اما بايد بگويم كاري خوب وبسيار سنجيده اي بود . اما ازاينكه بعضي از تجهيزات بسيج در حال جمع آوري است احساس نگراني دارم. (55903)
 
علی
۱۳۸۷-۰۲-۲۱ ۰۷:۱۴:۱۱
سلام اقدام سردارجعفری باعث شدکه عضویت دربسیجکاهش پیداکندمنظورمن این است که من اول به عشق اسلحه وارد بسیج وارد بسیج شدم لطفا اگر این کار کرده ایدچه برنامه تازه ای اجرا شده که باعث جذب بسیج شده باشه (61957)
 
بسیجی
۱۳۸۷-۰۶-۲۷ ۰۳:۱۵:۲۵
سردار جعفری کمی عجله کردند . می توانستند ایست و بازرسی ها رو سازماندهی و کنترل کنند و افراد با تجربه تری
در این پستها بگمارند . (80202)
 
بسیجی
۱۳۸۷-۰۸-۰۵ ۱۳:۲۹:۳۵
این امر باعث شد تا ماموران ناجا براحتی به بسیجیان توهین کنند. (87016)
 
مجتبی
۱۳۸۷-۰۹-۱۳ ۰۹:۴۶:۴۶
نمیخوام به نیروی انتظامی توهین کنم اما این نیرو ، یک نیرویی است که بیشتری ها اجباری آمده اند(سربازی) و مسئولیت در مقابل رفتار خود نمیبینند چه کادر رسمی و چه سرباز به این دلیل مهم نیست که چه کار میکنند درست یا غلط مثلا در طرح گشت ارشاد و مبارزه با بدحجابی --- ویا یک سرباز شهرستانی که در شهر خود نیست و هر کاری که میخواهد در قالب لباس نیروی انتظامی میکند! من خودم دیدم چندین بار همین ماموران نیروی انتظامی به موردی بر خورد کردند(فروش مواد و یا دعوا و شرورت و ...) اما با دریافت رشوه آنها را رها کرده اند و در همان جا(محل حادثه) آنها را ول کردند!
اما وقتی یک نیروی داوطلب که خود بااختیار خود و بدون دریافت هیچ پولی از وقت خود میزند تا در برقرای امنیت و دفاع از ناموس خود و در امان ماندن همشهری های خود از هر گونه خطری به ایست و بازرسی میپردازد هیچ وقت به خود اجازه ی کوتاهی در مسئولیت واگذار شده را نمیدهد زیرا با عشق و بدون اجبار و داوطلب آمده است
اما نباید اقتدار بسیج را میگرفتند زیرا همین ایست و بازرسی ها بود که وقتی عوامل اطلاعاتی دشمن از این تور ها گزارش میدادند، دشمن به خود اجازه نمیداد که یک نگاه چپ به این مماکت بی اندازد!
زیرا میدانست این نیرو عاشق است و عاشق برای معشوق جان خود را هم میدهد(مانند نیروی انتظامی از روی اجبار نیست)
اما حالا وقتی یک عمل نفوذی دشمن ببیند که دیگر اثری از این تور ها نیست خیال میکند که این عاشقان دیگر زنده نیستن و یا اهمیتی برای این نظام قائل نیستند و به خود اجازه میدهد که به این مماکت جسارت کند مانند: ننگ بمب هسته ای به ایران (94601)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته